Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    miting 25. 4. 2015.

    Anonymous
    Guest

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Guest Sun Apr 26, 2015 7:16 am

    Bluberi wrote:Ajoj. Jesi li ti dovoljno širok da se proglasiš masom?

    Ne, ali sam dovoljno distanciran i od DSa i od masa, pa da mogu uvidim da se oni medjusobno udaljavaju. 


    A DS je to danas upravo najvise i potencirala. Jedno bezbroj puta sam cuo varijante teze kako je DS stranka elite, i kako nju samo najbolji podrzavaju.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Erős Pista Sun Apr 26, 2015 7:16 am

    Čekaj, sad ne razumem šta je novi LDP - Borkova potencijalna Srbiza ili DS kao takav?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Guest Sun Apr 26, 2015 7:17 am

    William Murderface wrote:Čekaj, sad ne razumem šta je novi LDP - Borkova potencijalna Srbiza ili DS kao takav?


    DS kao takav.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-28

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Bluberi Sun Apr 26, 2015 7:18 am

    Verterdegete wrote:
    Bluberi wrote:Ajoj. Jesi li ti dovoljno širok da se proglasiš masom?

    Ne, ali sam dovoljno distanciran i od DSa i od masa, pa da mogu uvidim da se oni medjusobno udaljavaju. 


    A DS je to danas upravo najvise i potencirala. Jedno bezbroj puta sam cuo varijante teze kako je DS stranka elite, i kako nju samo najbolji podrzavaju.
    Ti to na kamenu stojiš pa vidiš daleko?
    Anonymous
    Guest

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Guest Sun Apr 26, 2015 7:19 am

    Bluberi wrote:
    Verterdegete wrote:

    Ne, ali sam dovoljno distanciran i od DSa i od masa, pa da mogu uvidim da se oni medjusobno udaljavaju. 


    A DS je to danas upravo najvise i potencirala. Jedno bezbroj puta sam cuo varijante teze kako je DS stranka elite, i kako nju samo najbolji podrzavaju.
    Ti to na kamenu stojiš pa vidiš daleko?


    Tako nekako. Dovoljno visoko da mi bas bubanj ne smeta da se skoncentrisem i sagledam situaciju.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-28

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Bluberi Sun Apr 26, 2015 7:20 am

    Bravo. Je li se udaljila i od baze?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-07
    Age : 33
    Location : Beograd

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by fernoux-h Sun Apr 26, 2015 7:20 am

    Dodao bih jos jednu stvar: taj novi LDP nikada nece ugledati svetlo dana jer je sansa da neka veca grupa ljudi prihvati Borka za lidera ista kao i da stanu uz, recimo, Micuna.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Guest Sun Apr 26, 2015 7:22 am

    Bluberi wrote:Bravo. Je li se udaljila i od baze?


    Ne, naprotiv. Njihov problem je upravo u tome sto se isuvise ukopavaju u bazu.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Erős Pista Sun Apr 26, 2015 7:23 am

    Verterdegete wrote:
    Bluberi wrote:Ajoj. Jesi li ti dovoljno širok da se proglasiš masom?

    Ne, ali sam dovoljno distanciran i od DSa i od masa, pa da mogu uvidim da se oni medjusobno udaljavaju. 


    A DS je to danas upravo najvise i potencirala. Jedno bezbroj puta sam cuo varijante teze kako je DS stranka elite, i kako nju samo najbolji podrzavaju.

    Pa to sam i ja primetio, ali zar ne misliš da je i to jedna varijanta populizma?

    Više puta su upotrbili onu dosetku™, "SNS-ovce", i tome slične duhovitosti, i ja o tome mislim sve najgore, ali teško da je to zaista nešto što ih udaljava od "masa", to je šifra koja služi za mobilizaciju srednje klase, koja je takođe brojna, a predstavlja njihov glavni izvor glasova - došli su nepismeni i zauzeli vaše pozicije! Potencijalnih odazivača na tu mantru nije malo.


    Last edited by William Murderface on Sun Apr 26, 2015 7:26 am; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Erős Pista Sun Apr 26, 2015 7:25 am

    Verterdegete wrote:
    William Murderface wrote:Čekaj, sad ne razumem šta je novi LDP - Borkova potencijalna Srbiza ili DS kao takav?


    DS kao takav.

    Pa onda ti tvrdiš nešto sasvim drugačije od Fernua na čiji si post udario +1000 - on govori o Borkovoj potencijalnoj novoj stranci.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Guest Sun Apr 26, 2015 7:27 am

    William Murderface wrote:
    Verterdegete wrote:


    DS kao takav.

    Pa onda ti tvrdiš nešto sasvim drugačije od Fernua na čiji si post udario +1000 - on govori o Borkovoj potencijalnoj novoj stranci.


    Pa dobro. Eto, Fernouxe: -1000, i jos -1000 (da ne budemo na nuli).
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-28

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Bluberi Sun Apr 26, 2015 7:29 am

    fernoux-h wrote:Dodao bih jos jednu stvar: taj novi LDP nikada nece ugledati svetlo dana jer je sansa da neka veca grupa ljudi prihvati Borka za lidera ista kao i da stanu uz, recimo, Micuna.
    Da ti kažem nešto. Savladao si opšta mesta leve misli. ali ti jednostavno ne znaš misliti politički. DS lista je danas jedini realan ulaz za levu politiku.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-07
    Age : 33
    Location : Beograd

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by fernoux-h Sun Apr 26, 2015 7:45 am

    Verterdegete wrote:
    William Murderface wrote:

    Pa onda ti tvrdiš nešto sasvim drugačije od Fernua na čiji si post udario +1000 - on govori o Borkovoj potencijalnoj novoj stranci.


    Pa dobro. Eto, Fernouxe: -1000, i jos -1000 (da ne budemo na nuli).

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 4101625831
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by kondo Sun Apr 26, 2015 8:32 am

    zvezda je zivot wrote:hahaha kakav potpuni fail od teme hahhaahah

    Srecom miting je uspeo!



    miting 25. 4. 2015. - Page 6 2348298330


    jel ovo neko zezanje koje ja ne uspevam da ukapiram da je DS sad stranka levice? pa to nije ni vic. glupava, pseudo drzavotvorna stranka bez ideologije, malogradjanski konglomerat u pokusaju da bude za svakog ponesto a u sustini je nista ni za koga. sto bi englezi rekli, jack of all trades, master of none.

    dabogda trunuli na ropotarnici historije.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-28

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Bluberi Sun Apr 26, 2015 9:25 am

    Nije stranka levice, a i opredeljnje joj je da bude centar, ali su svesni svojih ograničenja pa ih ja zato doživljam kao infrastrukturni prazan papir na koji mogu da se upišu sve ove male inicijative kao što je na primer Ne davimo Beograd i ostale, te da vode svoju politiku unutar DS platforme. Shvatite da DS odavno više nije čvrsta struktura.
    choice

    Posts : 65
    Join date : 2015-04-10

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by choice Sun Apr 26, 2015 2:54 pm

    E, ja mora da sam prespavala to vreme kad je DS bio čvrsta struktura ili neki jasan papir?  Upisivao se na taj papir ko je sa čim hteo, a "Ne davimo” mož da se upiše samo na neki papir za cepanje.

    Imali su sreće što ih je nenadano potrefilo razvlačenje Saše Jankovića pa se mobilisala publika i pobedila na nastupu. Nisam naravno bila, ali ovo je odokativno, poprilično ličilo na beogradske LDP mitinge po lepom vremenu kad su jedva prebacivali cenzus, plus nešto preostale stranačke infrastrukture. 

    Meni je utisak dana bio koliko ljudi koji žive van twittera, “praćenja politike" ili stranačke orbite nemaju ama baš nikakav utisak o tom protestu. 

    Ti fini ljudi koje Bluberi spominje UVEK dođu koja god kurta i murta iz tog spektra napravi događaj. Izljube se, obraduju se jedni drugima, popiju kafu i uopšte im bude fino što su se videli. To je posebno tužno.
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-29

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Agdw Hmlkh Sun Apr 26, 2015 3:19 pm

    lako je bluberiju da se siri na burundiju kad ovde nema hele.


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Erős Pista Sun Apr 26, 2015 3:21 pm

    choice wrote:E, ja mora da sam prespavala to vreme kad je DS bio čvrsta struktura ili neki jasan papir?  Upisivao se na taj papir ko je sa čim hteo, a "Ne davimo” mož da se upiše samo na neki papir za cepanje.

    Imali su sreće što ih je nenadano potrefilo razvlačenje Saše Jankovića pa se mobilisala publika i pobedila na nastupu. Nisam naravno bila, ali ovo je odokativno, poprilično ličilo na beogradske LDP mitinge po lepom vremenu kad su jedva prebacivali cenzus, plus nešto preostale stranačke infrastrukture. 

    Meni je utisak dana bio koliko ljudi koji žive van twittera, “praćenja politike" ili stranačke orbite nemaju ama baš nikakav utisak o tom protestu. 

    Ti fini ljudi koje Bluberi spominje UVEK dođu koja god kurta i murta iz tog spektra napravi događaj. Izljube se, obraduju se jedni drugima, popiju kafu i uopšte im bude fino što su se videli. To je posebno tužno.

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 3579118792

    Ta neka normalnost...

    Agdw Hmlkh wrote:lako je bluberiju da se siri na burundiju kad ovde nema hele.

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11573
    Join date : 2014-10-28
    Location : kraljevski vinogradi

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Ferenc Puskás Sun Apr 26, 2015 4:03 pm

    Ma Hella je običan šonjo, tako je prozivao Dabovića dok ovaj nije išao na PPP. Onda kad je otišao bilo je samo, moj dubok naklon, gos'n Daboviću, ljubim ruke.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-11

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by ficfiric Sun Apr 26, 2015 4:29 pm

    otto katz wrote:Ma Hella je običan šonjo, tako je prozivao Dabovića dok ovaj nije išao na PPP. Onda kad je otišao bilo je samo, moj dubok naklon, gos'n Daboviću, ljubim ruke.

    +1 cita ovaj forum a ne sme nista da napise miting 25. 4. 2015. - Page 6 2304934895


    _____


    Uprava napolje!

    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by шумидер-модер Sun Apr 26, 2015 5:00 pm

    Bluberi wrote:Nije stranka levice, a i opredeljnje joj je da bude centar, ali su svesni svojih ograničenja pa ih ja zato doživljam kao infrastrukturni prazan papir na koji mogu da se upišu sve ove male inicijative kao što je na primer Ne davimo Beograd i ostale, te da vode svoju politiku unutar DS platforme. Shvatite da DS odavno više nije čvrsta struktura.
    Ne dao ti bog da im sutra Vucic ponudi nesto upisa na ovaj tvoj boldovani prazan papir, pa ces da vidis kako ce se njih nekolicina - ta cuvena DS infrastruktura miting 25. 4. 2015. - Page 6 3274312807 - petama u dupe da se pripitome i jedu Vucicu iz ruke sve repom masuci...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-21

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by kondo Sun Apr 26, 2015 5:40 pm

    Bluberi wrote:Nije stranka levice, a i opredeljnje joj je da bude centar, ali su svesni svojih ograničenja pa ih ja zato doživljam kao infrastrukturni prazan papir na koji mogu da se upišu sve ove male inicijative kao što je na primer Ne davimo Beograd i ostale, te da vode svoju politiku unutar DS platforme. Shvatite da DS odavno više nije čvrsta struktura.


    jasno je sta pokusavas da kazes, ali je problem sto je ta njena platformska pozicija potpuno osakacena prosloscu i jako losim stvarima koje su radili u svim mogucim inkarnacijama svoje vladavine, svejedno da li je to bilo za vreme djindjica ili tadica. SNS sistem u kome zivis nije napravio vucic nego taj DS i razlika je samo u tome sto je on manje zlorabljen pre vucica a ovde je samo naspanovan do pucanja.

    za mene su DS, SPS i SNS u politickom smislu jedno te isto. razlika je u pristojnosti, stajlingu, granicama do kojih se ide. velike stranke u srbiji su proizvod inzinjeringa koji je definisao milosevicev SPS i DS je umesto da reformise tu politicku nakazu prionuo na cerecenje petooktobarskog plena.

    zbog toga sam potpuno nezainteresovan ne samo za jucerasnji miting nego za generalnu ideju "promene" koja bi se trazila u rotaciji ovih stranaka na vlasti. izvesno da se srbija dovela do politickog okvira koji manje vise postoji svuda u evropi, gde je potpuno suzen prostor za delovanje necega sto bi se moglo nazvati kao progresivna politika, jer sa jedne strane imas centripetalne sile kapitalizma koje odrzavaju strukturni status kvo, a sa druge rastuci drustveni konzervativizam koji proizvodi strah od narusavanja poslednjih ostataka komfora prethodne ere, emigranata, islama itd.

    i da se ne lazemo, nema jucerasnji miting mnogo veze sa DS. vecina ljudi je dosla jer je morala da otvori taj ventil koji su poslednji dogadjaji sa SJ doveli do granice pucanja. pre dva meseca, bilo bi 5x manje ljudi.
    Anonymous
    Guest

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Guest Sun Apr 26, 2015 5:59 pm

    Bluberi wrote:Nije stranka levice, a i opredeljnje joj je da bude centar, ali su svesni svojih ograničenja pa ih ja zato doživljam kao infrastrukturni prazan papir na koji mogu da se upišu sve ove male inicijative kao što je na primer Ne davimo Beograd i ostale, te da vode svoju politiku unutar DS platforme. Shvatite da DS odavno više nije čvrsta struktura.
    Razumem sta hoces da kazes i nisam hteo da vam kisim po paradi miting 25. 4. 2015. - Page 6 1143415371 lepo je sto ste se okupili, mislim bolje je nego da niste ...

    Samo, mislim da je taj optimizam neosnovan, ne postoje ni formalni mehanizmi , ni politicka prevaga koja bi omogucila tim manjim, manje vise neformalnim organizacijama da ozbiljnije uticu na kurs kojim bi DS isao... Drugim recima necete vi iskoristiti DS da napravite opoziciju, nego moze samo DS da iskoristi vas, da sprovede ono sto je juce Pajic na mitingu najavio- dakle nista.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-07
    Age : 33
    Location : Beograd

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by fernoux-h Sun Apr 26, 2015 6:10 pm

    Kondo wrote:i da se ne lazemo, nema jucerasnji miting mnogo veze sa DS. vecina ljudi je dosla jer je morala da otvori taj ventil koji su poslednji dogadjaji sa SJ doveli do granice pucanja. pre dva meseca, bilo bi 5x manje ljudi.

    E sad, nema veze sa DS vec i sa Borkom, Desnim centrom, LDPom itd. Pa to je sve DS.

    Ljudi koje mobilisu takve stvari (SJankovic, borba protiv cenzure, borba protiv "snsovaca") su ljudi na koje cilja DS. To sto zuti imaju gomilu frakcija i nekih disidenata ne znaci da se oni po necemu sustinski razlikuju (ne razlikuju se - mobilisu ih iste stvari).
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by zvezda je zivot Sun Apr 26, 2015 6:15 pm

    inace ste videli da jesic nekidan kacio onaj brkicev tekst o zivahnoj deci komunizma? citajuci njegov profil skapirao sam da kaci samo ono sta podrzava.

    ds je milenko tepic srpske politike. tolike prvilegije i kredit, niko ne zna zasto, valjda zbog kucnog vaspitanja.


    _____
    ova zemlja to je to

    miting 25. 4. 2015. - Page 6 Empty Re: miting 25. 4. 2015.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 7:52 am