Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pad aviona

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by паће Fri Mar 27, 2015 2:07 pm

    Колективистички камиказа?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by bemty Fri Mar 27, 2015 3:29 pm

    Indy wrote:Meni to liči na neku osvetu. Kao ono kad muž hoće da se osveti ženi što ga je napustila, pa pobije decu.

    lubic, lubic, al glavu ne gubic!  Pad aviona - Page 4 1848198029


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 3:37 pm

    Idi u peršun!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by bemty Fri Mar 27, 2015 4:51 pm

    Don’t blame depression for the Germanwings tragedy


    _____
    Warning: may contain irony.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Ferenc Puskás Fri Mar 27, 2015 5:46 pm

    Šuvar i varivo wrote:dzabe se raspravljate , novinari vec resili. Zena je kriva!

    devojka ga ostavila (kurva) i on sta ce-morao. Pad aviona - Page 4 1143415371
    Ima i razrađeno. 
    Vox Day: Could Andreas Lubitz’s murder/suicide by plane been prevented “if the sluts of the world were a little more equitable in their distribution of blowjobs?”
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by паће Fri Mar 27, 2015 6:30 pm

    Сад чекам да се појаве исповести двадесет риба које су у ствари биле вољне, али је он као пилот сматрао да му свемир дугује боље рибе од њих.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 8:57 pm

    otto katz wrote:
    Šuvar i varivo wrote:dzabe se raspravljate , novinari vec resili. Zena je kriva!

    devojka ga ostavila (kurva) i on sta ce-morao. Pad aviona - Page 4 1143415371
    Ima i razrađeno. 
    Vox Day: Could Andreas Lubitz’s murder/suicide by plane been prevented “if the sluts of the world were a little more equitable in their distribution of blowjobs?”


    Hella ima blog!

    It’s a Vox Day twofer today! On his other blog today, Vox quotes a Daily Mail story claiming that the horrifying sexual abuse of 1400 children in Rotherham, England went unchecked in part because (as a report on the disaster notes) some social workers felt “nervousness about identifying the ethnic origins of perpetrators for fear of being thought racist.”
    Ignoring the fact that this is the self-serving claim of people who knowingly allowed this abuse to persist, and ignoring all of the other factors that contributed to this horrendous failure, Vox concludes that

    the material costs of anti-racism are CONSIDERABLY worse than the material costs of racism …
    Anti-racists not only actively celebrate predatory relationships, they regularly demonstrate that they have no problem whatsoever with child abuse, whether it occurs within the same race or is interracial. Moreover, what they falsely decry as “racism” is quite often nothing more than the exercise of the Constitutional right of free association. …
    If you think that you possess the higher moral ground because you are anti-racist, think again. You are observably enabling widespread crime, particularly rape and child abuse, and are quite literally doing material harm to your own nation.
    Astounding. Appalling. And just plain ridiculous.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 10:06 pm

    otto katz wrote:“if the sluts of the world were a little more equitable in their distribution of blowjobs?”

    indirect cost of feminism

    Smejao bih se, ali mnogo tragičan povod. Lepo su rekli oni pankeri Discharge, Free speech, for the dumb.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 27, 2015 10:18 pm

    bela maca wrote:pogiboše zbog kurve!
    fss sazela misao u tacku.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 27, 2015 10:43 pm

    William Murderface wrote:Hella ima blog!
    hvala ti za ovaj link ! da ga nisam pratio nikad ne bi snimio najbolji tumblr na internetu Pad aviona - Page 4 3579118792

    http://confusedcatsagainstfeminism.tumblr.com/


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 10:48 pm

    bemty wrote:Don’t blame depression for the Germanwings tragedy

    Interesantan mi je, međutim, ovaj komentar:

    Depression essentially can corrupt your entire thought pattern and worldview if left untreated long enough.
    I suffer it and in the past, I did think about taking others with me in my suicide.
    To be blunt, my line of thinking was very much along the lines that I am a terrible person who doesn't deserve to be alive - and the only way I could make the world right was to kill myself.
    By committing suicide, I'd be subjecting my family to something they don't want to see... therefore the "kindest" thing to do is to kill them too.

    In retrospect, after treatment, I can clearly see what is wrong and nonsensical with this line of thinking. But at the time, for whatever reason, it seemed 100% rational to me.

    In the end, I didn't kill myself or anyone else, and instead referred myself to the local mental health hospital where I was treated and received therapy at home.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 11:07 pm

    Taj komentar je jedjenje govana. Svako ko je imao tezu depresivnu fazu zna ili oseca zasto. I Bog zna za sta je on lecen.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:09 pm

    Pa nije valjda svaka depresija ista, niti je trpljenje depresije način da se postane ekspert za razumevanje iste.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by шумидер-модер Fri Mar 27, 2015 11:10 pm

    шумидер-модер wrote:
    ostap bender wrote:ma prepricavam anegdotu. inace mislim da ti razgovori nisu besmisleni. cak ni kada se na njima laze.
    Nije stvar u laganju ili nelaganju, stvar je u tome da se sistemi da je tako nazovem komandno tehnoloske odgovornosti ne mogu da oslone na tu vrstu procene, bas kao sto to ne mogu ni visoko pozicionirani menadzeri, politicari, itd, itd...
    To je maltretiranje za sitnu korporativnu i radnicku boraniju, za crnce, mada ni za njih nisam siguran da se, delom barem, ne radi o jos jednom sredstvu kojim sistem obezbedjuje poslusnost.
    Za pilote, civilne, vojne takodje, ali nesto manje - tek su kod njih moguce itekakve manipulacije - tako nesto jednostavno nije moguce, cak ni u obliku neobaveznih posmatranja/razgovora/davanja misljenja.
    Nije moguce za njih, bas kao ni za zapovednike trgovackih brodova koji sa teretom vrede kao desetine putnickih aviona, ni za zapovednike velikih brodova za krstarenje.

    шумидер-модер wrote:
    ostap bender wrote:ne ulazeci u stvari oko pilotiranja, suicidalna depresija je nesto sto bi se moglo videti na redovnim proverama.
    Da me pogresno ne razumes  Pad aviona - Page 4 4101625831 , sama lakoca kojom koristis/koristimo izraze kao sto je suicidalna depresija, dovoljno govori o neodredjenosti dijagnoze, ako je uopste rec o dijagnozi.
    Da ne pominjem mogucnosti zloupotrebe, greske, itd, itd: sve i da se sa razumnom sigurnoscu moze da kvantifikuje, ostao bi golem zadatak da se takve stvari uvedu u (neki) standard.
    Bojim se da se nismo razumeli, ja sam jasno naglasio nivoe moguce/dozvoljene primene dostignuca savremene psihologije/medicine na tom planu, a nema sumnje da ce se na tome poraditi jos onoliko: problem je pretezna drustvena uslovljenost materije i tu je kraj svake price o testiranjima i razgovorima na temu profesija koje sam pomenuo.
    Uostalom, politicar sa suicidalnom depresijom jos uvek moze da bude (dobar) politicar; steta koju on eventualno moze da nanese je mnogo veca od 100-ak ljudi pobijenih u par minuta.
    Zajebano: za pilota lovca, na primer, mozes da trazis nivo agresivnosti i prenaglasene individualnosti, ono 'ja pa ja i samo ja' u meri koja bi se bilo gde u drustvu smatrala nedopustivom, krajnje nepozeljnom, za linijske pilote neke sasvim suprotne osobine, a sustina problema je u nemogucnosti da se iz sistema - o kom kod se sistemu radilo - izbaci covek kao - na srecu - nesavrsena naprava.
    Sposobnost tog coveka da reaguje u ekstremnim situacijama ili da pukne kao ovaj Svaba nikad necemo moci da merimo.
    I to je dobro.


    J. Conrad, Typhoon wrote:
    Jukes thought, "This is no joke." While he was exchanging explanatory yells with his captain, a sudden lowering of the darkness came upon the night, falling before their vision like something palpable. It was as if the masked lights of the world had been turned down. Jukes was uncritically glad to have his captain at hand. It relieved him as though that man had, by simply coming on deck, taken most of the gale's weight upon his shoulders. Such is the prestige, the privilege, and the burden of command.
    Captain MacWhirr could expect no relief of that sort from any one on earth. Such is the loneliness of command.



    It was impossible in Captain MacWhirr's case, for instance, to understand what under heaven could have induced that perfectly satisfactory son of a petty grocer in Belfast to run away to sea.

    Indy wrote:Koliko kapiram, šumider i valjda Verter (ne znam sigurno za njega) mrze psihologe onako iz principa.
    Pad aviona - Page 4 1233199462
    Ma ne majke mi, nikad u zivotu nisam dosao u dodir sa tom felom, osim druzenja, privatnog, sa 1 psihijatrom i priznato talentovanim slikarom s kojim sam se uzajamno zlostavljao raznim diskusijama na razne teme i poprilicno skitao ovde onde, svojevremeno.

    Cudno, sad se setih - poodavno se nismo videli - pomenuti lik, mislim na psihijatra, psihologe nije mogao da smisli.
    Ko ce ih znati.

    Jednostavno, mislim da oni i ekonomisti slajfuju u mestu glede polozaja sopstvenih nauka, sto naravno nije tema ovog topika.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:15 pm

    Interesantno mi je da više članaka (ne samo onaj bemtin iznad) tvrde da nema (i ne može biti) veze između depresije i ovoga što se desilo, a površan pregled stručne literature recimo izbaci ovo:

    There are, however, some distinct risk factors for murder-suicide including: substance abuse (not as common), mostly male perpetrators, depression (more common), and older male caregivers are at risk.

    Murder-Suicide: A Review of The Recent Literature
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 11:25 pm

     
    Lunde (1976) recognized and noted distinctions between the mass killer and the serial killer, notably that the mass killer appears to suffer from psychosis and should be considered insane. By contrast he found little evidence of mental illness among serial killers. Danto (1982) noted that most serial murderers may be described as obsessive-compulsive because they normally kill according to a particular style and pattern.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:27 pm

    Pa, ovo je mass killer, ne razumem u čemu je tvoja poenta Vertere.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 11:30 pm

    шумидер-модер wrote:
    шумидер-модер wrote:
    Nije stvar u laganju ili nelaganju, stvar je u tome da se sistemi da je tako nazovem komandno tehnoloske odgovornosti ne mogu da oslone na tu vrstu procene, bas kao sto to ne mogu ni visoko pozicionirani menadzeri, politicari, itd, itd...
    To je maltretiranje za sitnu korporativnu i radnicku boraniju, za crnce, mada ni za njih nisam siguran da se, delom barem, ne radi o jos jednom sredstvu kojim sistem obezbedjuje poslusnost.
    Za pilote, civilne, vojne takodje, ali nesto manje - tek su kod njih moguce itekakve manipulacije - tako nesto jednostavno nije moguce, cak ni u obliku neobaveznih posmatranja/razgovora/davanja misljenja.
    Nije moguce za njih, bas kao ni za zapovednike trgovackih brodova koji sa teretom vrede kao desetine putnickih aviona, ni za zapovednike velikih brodova za krstarenje.

    шумидер-модер wrote:
    Da me pogresno ne razumes  Pad aviona - Page 4 4101625831 , sama lakoca kojom koristis/koristimo izraze kao sto je suicidalna depresija, dovoljno govori o neodredjenosti dijagnoze, ako je uopste rec o dijagnozi.
    Da ne pominjem mogucnosti zloupotrebe, greske, itd, itd: sve i da se sa razumnom sigurnoscu moze da kvantifikuje, ostao bi golem zadatak da se takve stvari uvedu u (neki) standard.
    Bojim se da se nismo razumeli, ja sam jasno naglasio nivoe moguce/dozvoljene primene dostignuca savremene psihologije/medicine na tom planu, a nema sumnje da ce se na tome poraditi jos onoliko: problem je pretezna drustvena uslovljenost materije i tu je kraj svake price o testiranjima i razgovorima na temu profesija koje sam pomenuo.
    Uostalom, politicar sa suicidalnom depresijom jos uvek moze da bude (dobar) politicar; steta koju on eventualno moze da nanese je mnogo veca od 100-ak ljudi pobijenih u par minuta.
    Zajebano: za pilota lovca, na primer, mozes da trazis nivo agresivnosti i prenaglasene individualnosti, ono 'ja pa ja i samo ja' u meri koja bi se bilo gde u drustvu smatrala nedopustivom, krajnje nepozeljnom, za linijske pilote neke sasvim suprotne osobine, a sustina problema je u nemogucnosti da se iz sistema - o kom kod se sistemu radilo - izbaci covek kao - na srecu - nesavrsena naprava.
    Sposobnost tog coveka da reaguje u ekstremnim situacijama ili da pukne kao ovaj Svaba nikad necemo moci da merimo.
    I to je dobro.








    Indy wrote:Koliko kapiram, šumider i valjda Verter (ne znam sigurno za njega) mrze psihologe onako iz principa.
    Pad aviona - Page 4 1233199462
    Ma ne majke mi, nikad u zivotu nisam dosao u dodir sa tom felom, osim druzenja, privatnog, sa 1 psihijatrom i priznato talentovanim slikarom s kojim sam se uzajamno zlostavljao raznim diskusijama na razne teme i poprilicno skitao ovde onde, svojevremeno.

    Cudno, sad se setih - poodavno se nismo videli - pomenuti lik, mislim na psihijatra, psihologe nije mogao da smisli.
    Ko ce ih znati.

    Jednostavno, mislim da oni i ekonomisti slajfuju u mestu glede polozaja sopstvenih nauka, sto naravno nije tema ovog topika.

    A ko pa ne šlajfuje, osim matematičara.

    Pad aviona - Page 4 Purity


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:34 pm

    To što točkovi šlajfuju na krivinama ne znači da se vozilo ne kreće manje-više u adekvatnom pravcu. Imam utisak da se kod par forumaša (šumi, paće) misli nekako baš tako. Ako nije perfektno, onda nije dobro, a to znači da je sve isto i ništa nema nekog naročitog smisla. To je veoma dis-empowering pogled na svet, a moje je mišljenje i da je i faktualno netačan.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 11:39 pm

    Indy wrote:Pa, ovo je mass killer, ne razumem u čemu je tvoja poenta Vertere.

    Ono sto suptilno hocu da ti kazem da je ovo sto postujes jednako seronjski kao kad bih ja ispod tvoje teme o OCDu kacio tekstove o vezi iste sa serijskim ubicama i silovateljima.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:42 pm

    Verterdegete wrote:Ono sto suptilno hocu da ti kazem da je ovo sto postujes jednako seronjski kao kad bih ja ispod tvoje teme o OCDu kacio tekstove o vezi iste sa serijskim ubicama i silovateljima.

    To što sam postovao bio je citat iz pregleda radova objavljenog ove godine u Journal of the American Academy of Psychiatry and the Law.

    Tebi, nešto, očigledno nije jasno. Između ostalog, da ne možeš tim tonom da razgovaraš sa ozbiljnim ljudima. Odnosno, možeš, ali ne možeš da očekuješ da će ti ubuduće biti odgovoreno (barem ne ozbiljno).
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 11:45 pm

    Dobro, eto necu vise. Doduse, i ovo je zanimljivo:

    http://iocdf.org/expert-opinions/expert-opinion-violent-obsessions/
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Indy Fri Mar 27, 2015 11:48 pm

    Ovde pričamo o (moguće depresivnom) čoveku koji je ubio 149 individua i sebe. Moja tema o OCD na koju drsko referiraš nije rezultirala nikakvim žrtvama. Očigledno je da si produkt obrazovnog sistema koji ne podvrgava svoje polaznike dovoljno intenzivnim testovima provere znanja i inteligencije, u školi i van, te tako ne razdvaja žito od kukolja.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by шумидер-модер Fri Mar 27, 2015 11:54 pm

    William Murderface wrote:
    шумидер-модер wrote:




    Pad aviona - Page 4 1233199462
    Ma ne majke mi, nikad u zivotu nisam dosao u dodir sa tom felom, osim druzenja, privatnog, sa 1 psihijatrom i priznato talentovanim slikarom s kojim sam se uzajamno zlostavljao raznim diskusijama na razne teme i poprilicno skitao ovde onde, svojevremeno.

    Cudno, sad se setih - poodavno se nismo videli - pomenuti lik, mislim na psihijatra, psihologe nije mogao da smisli.
    Ko ce ih znati.

    Jednostavno, mislim da oni i ekonomisti slajfuju u mestu glede polozaja sopstvenih nauka, sto naravno nije tema ovog topika.

    A ko pa ne šlajfuje, osim matematičara.

    Pad aviona - Page 4 Purity
    Naravno da slajfuju i oni, samo sto to nije razlog da se i danas oslanjamo na davno proslajfovanog, recimo, Euklida.
    Boijim se da ti znas odlicno da to nije tema: tema je da je mudrost jedne civilizacije sazela davanje dozvole 1 coveku da raspolaze zivotima, pa ako hoces i imovinom, drugih ljudi, mnostva, ustrojila procedure za to i da se te procedure oslanjaju na razumnu primenu nekih merljivih parametara uz razuman stepen prihvatanja rizika da se u izvesnom broju slucajeva omane.
    Ovaj jadnik iz aviona - ako je ovo sto se prica i delimicno tacko - je izuzetak koji potvrdjuje pravilo.
    Promenice se ili poboljsati par propisa i procedura i to bi bilo to.
    Ako cemo da ostanemo na tematici civilnog vazdusnog saobracaja - a to sam i napisao, samo je trebalo procitati - mudrost koju pominjem predvidela je uvid i pracenje takozvanog psihofizickog stanja pojedinaca na osnovu merljivih parametara.
    Dakle, otprilike, ako je - lupam - holesterol veci ili manji od x, nema letenja, cao, zdravo.
    Merenje ovih drugih parametara, nazvacu ih psiholoskim - sistem jednostavno ne moze da izdrzi, barem na sadasnjem nivou psihologije/psihijatrije/medicine: i to sam pokusao da objasnim.
    Apsurdno je da, kao civilizacija, ne merimo niti medicinski verifikujemo politicare, u svakom slucaju ni priblizno onoliko ostro kao pilote, koji su, sve na stranu, samo malo sofisticiraniji soferi, oni majstori, na stranu oreol kojim smo ih okruzili.

    Van svake nauke - i hvala bogu da je tako - ponasanje pojedinca, ma koliko on bio treniran ili dresiran, u takozvanim ekstremnim situacijama: to jos niko nije izmerio niti ce ikada: da li ce ti, kao korisniku usluge zapasti onaj zapovednik Kosta Konkordije ili onaj Poljak koji je onomad bez tockova spustio ogroman avion prepun putnika, jebiga, takvih primera imas svakodnevno pa sta ti se zalomi...

    A sto se samoubistva tice, pa ljudi smo, znali su to bolje od svih ovih danasnjih oni stari Rusi, oni sto su mrcili hartiju, pisali one zaboravljene kupusare: cija bese ona scena u kojoj neki Akakije Akakijevic seda za sto i za doruckom razmislja 'a kako bi bilo da se sad ubijem?' 
    Lokalni folklorni oblik je ono 'dal' da se umijem, il' da se ubijem...'

    @ Ostap Bender: kakva bre diskriminacija?!
    Jbt, pa vi u lovu na razne diskriminacije, ne stizete da vidite i neke druge stvari.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by шумидер-модер Fri Mar 27, 2015 11:59 pm

    Indy wrote:To što točkovi šlajfuju na krivinama ne znači da se vozilo ne kreće manje-više u adekvatnom pravcu. Imam utisak da se kod par forumaša (šumi, paće) misli nekako baš tako. Ako nije perfektno, onda nije dobro, a to znači da je sve isto i ništa nema nekog naročitog smisla. To je veoma dis-empowering pogled na svet, a moje je mišljenje i da je i faktualno netačan.
    Ne znam gde se nismo razumeli, verovatno nisam bio dovoljno jasan: boldovano je upravo ono sto pokusavam da potvrdim.

    Nikad nije perfektno, sto je razlog vise da se stalno radi na usavrsavanju uz jos stalniju svest da se perfektno dostici ne moze.
    Ne da priroda, a ni Marfi ne spava  Pad aviona - Page 4 4101625831


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?

    Pad aviona - Page 4 Empty Re: Pad aviona

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 4:25 pm