Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pad aviona

    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by шумидер-модер Thu Mar 26, 2015 11:08 pm

    ?


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Thu Mar 26, 2015 11:15 pm

    pa s obzirom da se mnogo rabi opcija u kojoj je kopilot namerno srusio avion, ovi su izbacili spisak takvih dogadjaja.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by шумидер-модер Thu Mar 26, 2015 11:29 pm

    burkholderia mallei wrote:pa s obzirom da se mnogo rabi opcija u kojoj je kopilot namerno srusio avion, ovi su izbacili spisak takvih dogadjaja.
    A, izvini  Pad aviona - Page 2 4101625831
    Mislio sam da repliciras meni: uostalom, i ova lista na neki nacin govori u prilog ovom sto pokusavam da kazem.
    Sistem se zasniva na takozvanom prosecnom coveku i njegovim takozvanim psihofizickim karakteristikama razumno procenjenim i verifikovanim.
    Ekstremne situacije - kad smo vec kod letenja - od samoubistva zakucavanjem u planinu, do sletanja bez tockova, u oba slucaja sa stotinama ljudi u avionu su ipak samo ekstremne, na sistemu je da ih ucini razumno sto manje mogucim, a ponasanje individue u ekstremnoj situaciji nikad necemo moci da predvidimo, testiramo, programiramo ili kako se vec kaze.
    Mozda tako i treba, u svakom slucaju je jedino moguce, a opet ne postoji nacin da dobijemo heroje, pozrtvovane pojedince koji po cenu sopstvenog zivota, itd, itd...
    Doduse i po nekog kao ovaj Svaba ako je tacno ovo sto curka.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by boomer crook Thu Mar 26, 2015 11:31 pm

    шумидер-модер wrote:
    ostap bender wrote:ne ulazeci u stvari oko pilotiranja, suicidalna depresija je nesto sto bi se moglo videti na redovnim proverama.
    Da me pogresno ne razumes  Pad aviona - Page 2 4101625831 , sama lakoca kojom koristis/koristimo izraze kao sto je suicidalna depresija, dovoljno govori o neodredjenosti dijagnoze, ako je uopste rec o dijagnozi.
    Da ne pominjem mogucnosti zloupotrebe, greske, itd, itd: sve i da se sa razumnom sigurnoscu moze da kvantifikuje, ostao bi golem zadatak da se takve stvari uvedu u (neki) standard.
    Bojim se da se nismo razumeli, ja sam jasno naglasio nivoe moguce/dozvoljene primene dostignuca savremene psihologije/medicine na tom planu, a nema sumnje da ce se na tome poraditi jos onoliko: problem je pretezna drustvena uslovljenost materije i tu je kraj svake price o testiranjima i razgovorima na temu profesija koje sam pomenuo.
    Uostalom, politicar sa suicidalnom depresijom jos uvek moze da bude (dobar) politicar; steta koju on eventualno moze da nanese je mnogo veca od 100-ak ljudi pobijenih u par minuta.
    Zajebano: za pilota lovca, na primer, mozes da trazis nivo agresivnosti i prenaglasene individualnosti, ono 'ja pa ja i samo ja' u meri koja bi se bilo gde u drustvu smatrala nedopustivom, krajnje nepozeljnom, za linijske pilote neke sasvim suprotne osobine, a sustina problema je u nemogucnosti da se iz sistema - o kom kod se sistemu radilo - izbaci covek kao - na srecu - nesavrsena naprava.
    Sposobnost tog coveka da reaguje u ekstremnim situacijama ili da pukne kao ovaj Svaba nikad necemo moci da merimo.
    I to je dobro.


    J. Conrad, Typhoon wrote:
    Jukes thought, "This is no joke." While he was exchanging explanatory yells with his captain, a sudden lowering of the darkness came upon the night, falling before their vision like something palpable. It was as if the masked lights of the world had been turned down. Jukes was uncritically glad to have his captain at hand. It relieved him as though that man had, by simply coming on deck, taken most of the gale's weight upon his shoulders. Such is the prestige, the privilege, and the burden of command.
    Captain MacWhirr could expect no relief of that sort from any one on earth. Such is the loneliness of command.



    It was impossible in Captain MacWhirr's case, for instance, to understand what under heaven could have induced that perfectly satisfactory son of a petty grocer in Belfast to run away to sea.

    pa nikada ne mozes da iskljucis sve ali mislim da psiholoski testovi i razgovori nisu glupost. zapravo i oni koji misle da su glupost dok ih rade mogu da pruze dosta o sebi.

    mislim ovde govorimo o pilotima putnickih aviona. ovaj decko, ukoliko je uradio zaista ovo sto je uradio mimo bilo kakve politicke motivacije, bi verovatno bio veoma sumnjiv.

    ja mislim da je tu pitanje samo kinte. koliko se tako nesto isplati kompanijama. kao sto rekoh u jat-u su se radili testovi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 12:00 am

    ostap bender wrote:
    pa nikada ne mozes da iskljucis sve ali mislim da psiholoski testovi i razgovori nisu glupost. zapravo i oni koji misle da su glupost dok ih rade mogu da pruze dosta o sebi.

    mislim ovde govorimo o pilotima putnickih aviona. ovaj decko, ukoliko je uradio zaista ovo sto je uradio mimo bilo kakve politicke motivacije, bi verovatno bio veoma sumnjiv.

    ja mislim da je tu pitanje samo kinte. koliko se tako nesto isplati kompanijama. kao sto rekoh u jat-u su se radili testovi.



    Pa dobro Ostape, otkriju pilotu npr. laku depresiju, i prepisu mu zoloft sa kojim ni auto ne smes da vozis. I sta ce on onda?
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by boomer crook Fri Mar 27, 2015 12:10 am

    sto bi reko bruno frizer: i think that some fine line has been crossed.

    mislim zoloft se ne pije za leku depresiju niti ja mislim da je preterana upotreba medikamenata uvek dobra. jednostavno mislim da bi bilo dobro da ljudi koji rade stresne poslove imaju s kim da popricaju s vremena na vreme.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 12:41 am

    ostap bender wrote:sto bi reko bruno frizer: i think that some fine line has been crossed.

    mislim zoloft se ne pije za leku depresiju niti ja mislim da je preterana upotreba medikamenata uvek dobra. jednostavno mislim da bi bilo dobro da ljudi koji rade stresne poslove imaju s kim da popricaju s vremena na vreme.


    Problem je u tome sto ako lekar konstatuje depresiju, cak i najlaksu mogucu, on to mora i da leci. Depresija je mozda danas laka, ali po pravilu ide na gore i postaje hronicna. Antidepresivi, cak i neka dronjava doza, tu ne ginu. A oni svi imaju onaj crveni trougao koji ti ne da ni za traktor da sednes. I ajde ti sad kao prevoznicka  kompanija daj takvom nekom da ti bude pilot/vozac, pa sutra  ako napravi i neko sasvim nevezano sranje - ti ces biti na tapetu sto si ga pustio da vozi.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by boomer crook Fri Mar 27, 2015 12:48 am

    pa onda je resenje da sjuri avion u planinu.

    naravno da lecenje medikamentima nije jedino i nikako trajno resenje niti je svaka depresija 'klinicka' niti 'depresija'. ovde se radi o jednostavnom skriningu. to je nesto sto ide uz bolje i humanije uslove rada.

    zapravo ne razumem sta je ovde problem.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 27, 2015 1:06 am

    hajde da uzmemo da je burnout klasicna klinicka depresija i zanemarimo ovih 10% simptoma koji nisu isti. jel samo meni nije jasna veza izmedju klinicke depresije i hladnokrvnog survavanja aviona sa 150 ljudi ? zar nema zapravo jako puno prostora izmedju ta dva ?


    edit: naravno da je i ova depresija a world of difference u odnosu na prethodnu pricu da je normalan tip (sve ono sto se povlacilo po medijima - srecan, odgovoran, javljao se komsijama) ali opet mi se cini da je depresija jaaako daleko od toga do survavanja aviona u planinu.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 1:10 am

    Naravno da ima, ali novinari vole da jedu govna i progone ljude s depresijom...

    Mislim, da bude jasno da ovo nije neko kvazinaucno foliranje sa moje strane, pa ja sad kao nesto neutralno analiziram situaciju. Sve ovo mi licno ide na kurac jer ja zvanicno imam dijagnozu F32, i svetski ispizdim kada svakom masakru u Srbiji zalepe etiketu depresije.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by шумидер-модер Fri Mar 27, 2015 1:16 am

    ostap bender wrote:...ovde se radi o jednostavnom skriningu. to je nesto sto ide uz bolje i humanije uslove rada...
    ...
    zapravo ne razumem sta je ovde problem.
    Ja sam pokusao da stvari, price radi, jer je tema interesantna, postavim na siru osnovu.

    Ali ako cemo o konkretnom slucaju: o sistemu u kome ce psihijatar/psiholog da nepredvidivo, na osnovu nemerljivih faktora da prizemljuje profesionalnog pilota (kriterijumi obaska, svadja sa zenom, los uspeh dece u skoli, depresije, kompresije i statijaznam...) jos i mozemo da razgovaramo, tesko doduse.
    Ali o sistemu koji ce profesionalno da izbacenog vrati na posao i da zalegne za to vracanje bogami tesko ili nikako.
    Ili ce da ih prizemljuju nepovratno za svaku stresnu pizdariju, onako od oka: pri tom su sanse da promakne zaista ozbiljan slucaj zaista minimalne s obzirom na ucestalost i stepen zdravstvenih kontrola koje ta profesija inace ima redovno, sistemski.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 1:21 am

    шумидер-модер wrote:

    Ali o sistemu koji ce profesionalno da izbacenog vrati na posao i da zalegne za to vracanje bogami tesko ili nikako.
    Ili ce da ih prizemljuju nepovratno za svaku stresnu pizdariju, onako od oka: pri tom su sanse da promakne zaista ozbiljan slucaj zaista minimalne s obzirom na ucestalost i stepen zdravstvenih kontrola koje ta profesija inace ima redovno, sistemski.

    +1

    Aj ti budi sad doktor, i izrizikuj da on napravi pizdariju, pa da ti se posle slika provlaci po kuririma i blicovima. Nek prizemlji jos malo, sto je sigurno sigurno je... i tako unedogled.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by boomer crook Fri Mar 27, 2015 1:25 am

    pa iskreno mene cudi da nisu imali ozbiljniji skrining. ko sto rekoh znam da ga je bilo u jatu.

    inace se slazem sa verterom. ovo nije jednostavna 'depresija'. samo opet mislim da je sasvim ok da ljudi koji voze avione, kupuje pistolje ili voze kola imaju neku, makar minimalnu, kontrolu te vrste.

    @verter i sumider: mislim da vi govorite o nekoj diskriminaciji ljudi koji imaju tzv. probleme. to je druga tema. opet, ko jebe tabloide? pa da se oni pitaju roditelji ne bi vakcinisali decu.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 8:23 am

    Šumidere, Vertere, stvarno vas ne kontam. Niko ne govori o diskriminaciji ljudi sa bilo kojim oblikom depresije. Blaga depresija mi se čini sasvim normalnim stanjem, sa kojim većina prosečnih ljudi ume bez većih problema da se izbori i da živi. Ne vidim da to zahteva Zolot samo po sebi.

    Drugo, Šumidere, ne znam zašto si fiksirao merljive koreterijume. Naravno da su neki kriterijumi nemerljivi, ili teško merljivi - prosto ih prepuštamo diskreciji profseionalaca sa iskustvom u toj oblasti. I to važi kako za pilote i kapetane brodova, tako i za psihologe. Ne vidim u tome problem.

    Insistiraš na tome kako psiholozi nepotrebni, a onda kažeš:

    Ili ce da ih prizemljuju nepovratno za svaku stresnu pizdariju, onako od oka: pri tom su sanse da promakne zaista ozbiljan slucaj zaista minimalne s obzirom na ucestalost i stepen zdravstvenih kontrola koje ta profesija inace ima redovno, sistemski.

    Ali "obične" zdravstvene kontrole ne mogu da prepoznaju problematična psihološka stanja, niti su za to pravljene. Ne znam kako očekuješ od davanja krvi ili mokraće da pokaže tešku depresiju.

    Konačno, govorio si o tome kako neke crte ličnosti koje se smatraju antiocijalnim u svakodnevnom životu, mogu biti dragocene za obavljanje specifičnih i visokostrestnih poslova poput pilotiranja npr. Potpuno se slažem, i psiholozi koji rade sa ovim zanimanjima bi trebalo da to imaju u vidu i kalibriraju svoje standarde prema tome. Iskustvo rada sa ljudima u ovim profesijama bi trebalo da bude ključno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by boomer crook Fri Mar 27, 2015 8:34 am

    i jos samo da dodam: pa sta ako bi lubic bio trajno prizemljen? valjda je to i poenta takvih testova.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 8:38 am

    Pa jasno. Nije svako ni za svaki posao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 9:28 am

    William Murderface wrote:Šumidere, Vertere, stvarno vas ne kontam. Niko ne govori o diskriminaciji ljudi sa bilo kojim oblikom depresije. Blaga depresija mi se čini sasvim normalnim stanjem, sa kojim većina prosečnih ljudi ume bez većih problema da se izbori i da živi. Ne vidim da to zahteva Zolot samo po sebi.

    Aman, za medicinu ne postoji blaga depresija koja se eto ne leci. Kada ti doktor konstatuje depresivnu fazu on mora da ti prepise terapiju, jer ona ima tendenciju da se pogorsava, a posle nekoliko ciklusa postaje i hronicna (black dog).  


    Problem sa stresnim a odgovornim zanimanjima kao sto su piloti, policajci, vozaci, vojnici je sto ce njima na tim redovnim rigoroznim skrininzima kad tad neko svrljnuti neku dijagnozu i terapiju. I od tog trenutka, cak i u incidentu za koji nije objektivno kriv, on postaje meta za skandale i scapegoat za gornje odgovorne.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 9:38 am

    Smisao dijagnoze i terapije je upravo da se izbegne situacija u kojoj bi on mogao izazvati incident. Dakle smisao je ne samo sprečiti incident, nego i sprečiti dotičnu osobu da se nađe u situaciji da bude odgovorna za njega.

    Scapegoating i svlajivanje odgovornosti na male igrače je naravno problem, ali on je u principu uvek problem, i sa njim se mora izlaziti na kraj na druačiji način.

    Ne razumem šta zapravo predlažeš? Ukidanje psiholoških provera? Pa tek to je okrutno, i prema potencijalno ugroženima, ali i prema ljudima sa psihološkim problemima koji ne treba da budu dovedeni u stiuaciju da se kola slome na njima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 9:56 am



    Germanwings FOs are on the Lufthansa mainline pay, only exception is that the overtime threshold is higher. The entry level pay is around 68k €/year according to lufthansa management, they enjoy the full benefits of lufthansa. Yes, they have to pay back part of their flight training (60k) which is deducted from their pay in several different ways between which they can choose. Max level pay for an FO at Germanwings is around 130k/year.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:04 am

    William Murderface wrote:Smisao dijagnoze i terapije je upravo da se izbegne situacija u kojoj bi on mogao izazvati incident. Dakle smisao je ne samo sprečiti incident, nego i sprečiti dotičnu osobu da se nađe u situaciji da bude odgovorna za njega.

    Scapegoating i svlajivanje odgovornosti na male igrače je naravno problem, ali on je u principu uvek problem,  i sa njim se mora izlaziti na kraj na druačiji način.

    Ne razumem šta zapravo predlažeš? Ukidanje psiholoških provera? Pa tek to je okrutno, i prema potencijalno ugroženima, ali i prema ljudima sa psihološkim problemima koji ne treba da budu dovedeni u stiuaciju da se kola slome na njima.



    Ti kada pricas o psiholoskim problemima, ti u glavi imas neka teska oboljenja, depresije i sta ti ja znam. A velika vecina ljudi koja pije lekove i ide kod psihijatra zapravo ima stres i/ili tu "blagu depresiju sa kojom se ljudi nose". Stvar je u tome, Simo, sto je za novine i mase, lek za glavu - lek za glavu. Pa pio ga ti za blagu depresiju, ili paranoidnu sizofreniju. U oba slucaja ti si tip sa dijagnozom.

    Ti govoris iz jednog krajnje lezernog polozaja intelektualnog radnika (pretpostavljam) koji nikada nece doci u takvu situaciju da ti celokupna profesionalna tekovina zavisi od periodicne pausalne ocene nekog tamo tipa. Niti mozes doci u situaciju da te neko zvanicno proglasi psihickim bolesnikom, izuzev da napravis neku tesku glupost pa da drzava mora da intervenise. Ili pak da se ko ja zajebes i odes lekaru opste prakse, ispricas doslovce ono sto stoji tamo na Black Dog temi, i dobijes uput.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:14 am

    piloti imaju incidente i propuste koji nisu uvek fatalni, neki recimo imaju istoriju ponavljanja slicnih propusta, a koji se ne dovode u vezu sa psihickim stanjem.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Erős Pista Fri Mar 27, 2015 10:20 am

    Jbt, Vertere, pa jel mora svaka priča da se svede na to - ti pričaš iz lagodne poziije intelektualnog radnika, blablabla. Kao da niko nikada pre tebe nije živeo život, niti imao ikakva iskustva, nego si ti prvi. Stvarno je smešno to što pišeš, kao što je smešna (a pomalo i drska) lakoća sa kojom spekulišeš o tuđim iskustvima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:22 am

    Ne znam, nisam u pilotskoj struci, niti u komisiji za kontrolu pilota, pa da znam za ucestalost i kakvocu pilotskih propusta. Znamsamo da su ovome negde nasli da se zalio na burnout, i da je na osnovu toga arm-chair inspekcija dosla do zakljucka da se namerno survao zbog suicidalne depresije.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:23 am

    i naravno, nije tacno da svaka depresija neophodno i bezuslovno povlaci primenu farmakoterapije.
    Anonymous
    Guest

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Guest Fri Mar 27, 2015 10:28 am

    William Murderface wrote:Jbt, Vertere, pa jel mora svaka priča da se svede na to - ti pričaš iz lagodne poziije intelektualnog radnika, blablabla. Kao da niko nikada pre tebe nije živeo život, niti imao ikakva iskustva, nego si ti prvi. Stvarno je smešno to što pišeš, kao što je smešna (a pomalo i drska) lakoća sa kojom spekulišeš o tuđim iskustvima.

    Simo, ti si mene pogresno razumeo. Poenta onog mog komentara nije da se ja sad nadvisim kao neko sa iskustvom, vec da ti ukazem da smo u ovom slucaju svi mi ovde ista govna, i da sutra ovo moze i nama da se desi. Pa imao ti dijagnozu u kartonu, ili se zalio na depresiju, paniku i OCD po internetu - to sve mediji isceprkaju i zalepe na naslovnicu

    Pad aviona - Page 2 Empty Re: Pad aviona

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 5:41 pm