Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Sergen Yalçın Mon Feb 02, 2015 7:53 pm

    LOL, kakav ti je avatar!


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by ficfiric Mon Feb 02, 2015 7:55 pm

    Morao sam nov potpis obogatiti slijom


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by plachkica Mon Feb 02, 2015 7:56 pm

    Toliko o Dragojeviću, pun razumevanja:

    [list="conversation-module stream-items js-navigable-stream collapsed-root expansion-container js-expansion-container"]
    [*]Lana Budimlic ‏[ltr]@lanabudimlic[/ltr]  1h1 hour ago

    guram mutilicu za nes u oči da bi negledale, kakav nedostatak stida i srama: HITLER PROMOVISAO LGBT PRAVA! @frompolarland

    0 replies1 retweet16 favorites
     Reply
     Retweet[size=12]1

     Favorited16
    More[/size]

    [*]
    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 NokR_kk9_biggerSrdjan Dragojevic ‏[ltr]@srdjandrago[/ltr]  4m4 minutes ago

    @lanabudimlic @frompolarland Ali to nje nikakav govor mrznje - samo zacudjujuca neinformisanost.
    View translation

    [/list]
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Erős Pista Mon Feb 02, 2015 8:00 pm

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 3579118792

    Jebote, jebote, jebote. Pa on je novi Krle.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11581
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Ferenc Puskás Mon Feb 02, 2015 8:06 pm

    Čini li mi se to, ili je ovaj uništio natjecanje za tupana? Šta sad?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Somlói Galuska Mon Feb 02, 2015 8:06 pm

    sejlor wrote:Šta znamo o tom liku Radivojeviću? Ja sam gledala jednu njegovu predstavu ali pre 100 godina.

    Ja znam Juga dosta dobro (igrao sam kod njega u jednoj predstavi, pre dvadeset i kusur godina i to sam igrao žensko POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 1143415371 ), doduše nisam ga video sigurno jedno 6-7 godina. On je Vranjanac koji je praktično odrastao u tamošnjem amaterskom i jedinom pozorištu, koje je držao njegov ćale, krajem osamdesetih. Posle je upisao FDU u Beogradu. Kad ga je završio, ostao je, u suštini, ono što je i pre toga bio, pozorišni zaluđenik iz provincije, sa prilično provincijalnom estetikom. Tako mu se posle i razvijala karijera, postao je relativno poznat reditelj, ali u Beogradu nije previše često režirao.
    Ne mogu da tvrdim, ali mi se čini da je on u ovoj kombinaciji isključivo iz ekonomskih razloga (i njegovo članstvo kod Rasima u stranci to potvrđuje), a da su pisci ideolozi čitave stvari.
    Anonymous
    Guest

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Guest Mon Feb 02, 2015 8:07 pm

    otto katz wrote:Čini li mi se to, ili je ovaj uništio natjecanje za tupana? Šta sad?
    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 3579118792
    Anonymous
    Guest

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Guest Mon Feb 02, 2015 8:08 pm

    a sad će on da kaže da su ga Novosti pogrešno interpretirale POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 2304934895
    Anonymous
    Guest

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Guest Mon Feb 02, 2015 8:09 pm

    pa i u provinciji mogu da se čitaju knjige majkumu. dublje je ovo. njušim uticaj nekih duhovnika koji se kao lešinari motaju oko pozorišnih ljudi jer znaju da imaju posla sa povodljivim i površnim svetom.
    avatar

    Posts : 18447
    Join date : 2014-12-12

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by beatakeshi Mon Feb 02, 2015 8:10 pm

    Uostalom, kad covek bolje razmisli, nije se cuditi: u glavama u kojima je djeneral Draza prvi gerilac Evrope i najveci srpski antifasista, a jedan Slobodan Jovanovic najveca srpska intelektualna velicina i nacisti su promoteri LGBT prava.

    Lepo rečeno. Jug ( Istok, Zapad ... koliko ih ima) je glupan, to je očigledno, pitanje je samo kada glupost (i sa kakvim posledicama) postaje zlo.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Ferenz Mon Feb 02, 2015 8:11 pm

    шумидер-модер wrote:Sama izjava, pisanije, ovakva kakva je, jednostavno vapi do neba gluposcu i neznanjem: toliko je glupa i idiotska da naprosto nema sanse da je zlonamerna: jedina zla namera - apsurdno apsurdna - je da je lik imao ideju da prosecnom danasnjem Srbinu pokaze jos jedno zlo lice nacizma - ono koje podrzava pedere i lezbejke  POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 3274312807.

    Samo toliko.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Somlói Galuska Mon Feb 02, 2015 8:11 pm

    Ima raznih pozorišnih ljudi, ne bih generalizovao. POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 1241126653
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Erős Pista Mon Feb 02, 2015 8:14 pm

    шумидер-модер wrote:
    Gusztav Vege wrote:Hitler pred rat promovisao LBGT?....
    može biti da je ovo najgluplja izjava ikada izrečena. po paragrafu 175a nemačkog krivičnog zakona,
    čak i homoseksualne misli bile su kažnjive. nikada nijedna zemlja na svetu nije sprovela tako temeljan progon homoseksualaca kao Treći rajh, a ovo što Jug Radivojević govori ima elemente krivične odgovornosti.
    Ma budalastina i skandalozno neznanje, ne vredi se uzbudjivati: majmun je naprosto pobrkao ponesto sto je nacuo o vajmarskom Berlinu sa homoseksualnim miljeom poprilicno nacistickih mitova, od Rema do SS muzjakovanja, btw sve vredno itekako ozbiljnih studija.
    Sama izjava, pisanije, ovakva kakva je, jednostavno vapi do neba gluposcu i neznanjem: toliko je glupa i idiotska da naprosto nema sanse da je zlonamerna: jedina zla namera - apsurdno apsurdna - je da je lik imao ideju da prosecnom danasnjem Srbinu pokaze jos jedno zlo lice nacizma - ono koje podrzava pedere i lezbejke  POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 3274312807.

    Eto, i to je moguce: da u danasnjoj Srbiji i covek koji pise za novine, ne zna sta je Rosa winkel.

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Pinktr_zpsvms76urr

    Uostalom, kad covek bolje razmisli, nije se cuditi: u glavama u kojima je djeneral Draza prvi gerilac Evrope i najveci srpski antifasista, a jedan Slobodan Jovanovic najveca srpska intelektualna velicina i nacisti su promoteri LGBT prava.


    Ja mislim da nije tek puko neznanje - linkovao sam već Pink Swastika-u. To je raširena teorija zavere na lunatic fringe američke desnice.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Erős Pista Mon Feb 02, 2015 8:18 pm

    Anđe'o wrote:
    sejlor wrote:Šta znamo o tom liku Radivojeviću? Ja sam gledala jednu njegovu predstavu ali pre 100 godina.

    Ja znam Juga dosta dobro (igrao sam kod njega u jednoj predstavi, pre dvadeset i kusur godina i to sam igrao žensko POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 1143415371 ), doduše nisam ga video sigurno jedno 6-7 godina. On je Vranjanac koji je praktično odrastao u tamošnjem amaterskom i jedinom pozorištu, koje je držao njegov ćale, krajem osamdesetih. Posle je upisao FDU u Beogradu. Kad ga je završio, ostao je, u suštini, ono što je i pre toga bio, pozorišni zaluđenik iz provincije, sa prilično provincijalnom estetikom. Tako mu se posle i razvijala karijera, postao je relativno poznat reditelj, ali u Beogradu nije previše često režirao.
    Ne mogu da tvrdim, ali mi se čini da je on u ovoj kombinaciji isključivo iz ekonomskih razloga (i njegovo članstvo kod Rasima u stranci to potvrđuje), a da su pisci ideolozi čitave stvari.

    To zvuči smisleno. Pazi, nije on rekao ništa što već nije implicitno u toj predstavi, i u njihovoj knjizi u kojoj se naglašava veza homoseksuanosti i nacizma. Samo je on nespretno izbrbljao ono što su autori bili dovoljno lukavi da kao malo zakukulje.


    Last edited by William Murderface on Mon Feb 02, 2015 8:23 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Somlói Galuska Mon Feb 02, 2015 8:20 pm

    Evo sad gledam na njegovoj fejsbuk strani (koju je otvorio zbog stranke), taj je režirao svašta od Sema Šeparda, preko Lorke, do Pop Ćire i pop Spire. Radi taj šta treba.
    Anonymous
    Guest

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Guest Mon Feb 02, 2015 8:24 pm

    Ferenz wrote:
    шумидер-модер wrote:Sama izjava, pisanije, ovakva kakva je, jednostavno vapi do neba gluposcu i neznanjem: toliko je glupa i idiotska da naprosto nema sanse da je zlonamerna: jedina zla namera - apsurdno apsurdna - je da je lik imao ideju da prosecnom danasnjem Srbinu pokaze jos jedno zlo lice nacizma - ono koje podrzava pedere i lezbejke  POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 3274312807.

    Samo toliko.

    Ma nije on hteo da dodatno ocrni nacizam, nego da nacisticke karakteristike pripise danasnjem odnosu prema ovom pitanju, kojim je, eto, izmaltretiran jer mu ne daju ni da ostane neutralan?
    Inace, po cemu je on znamenit? Na IMDB mu je najmarkantniji podatak da je riba u horoskopu. A sramim se priznati da mu ne poznajem ni pozorisni opus.
    Anonymous
    Guest

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Guest Mon Feb 02, 2015 8:29 pm

    gagorder wrote:
    Ferenz wrote:

    Samo toliko.

    Ma nije on hteo da dodatno ocrni nacizam, nego da nacisticke karakteristike pripise danasnjem odnosu prema ovom pitanju, kojim je, eto, izmaltretiran jer mu ne daju ni da ostane neutralan?
    Inace, po cemu je on znamenit? Na IMDB mu je najmarkantniji podatak da je riba u horoskopu. A sramim se priznati da mu ne poznajem ni pozorisni opus.

    Apsolutno. Kakvo crno još jedno zlo lice nacizma.  POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 3274312807 POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 286371741 Lik je hteo da pokaže da tolerancija prema 'izopačenosti' vodi u nacizam. 

    Evo Šime kaže da je režirao Konstantina. Ja sam pre 10-ak godina gledala jednu njegovu predstavu, o nekim tinejdžerima što se jebu, mislim da je kopirao onaj film Kids, ako se dobro sećam. Ustvari, dosta slabo se sećam, ne znam šta je i da li je kopirao.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Erős Pista Mon Feb 02, 2015 8:30 pm

    gagorder wrote:
    Ferenz wrote:

    Samo toliko.

    Ma nije on hteo da dodatno ocrni nacizam, nego da nacisticke karakteristike pripise danasnjem odnosu prema ovom pitanju, kojim je, eto, izmaltretiran jer mu ne daju ni da ostane neutralan?
     Da je samo to u pitanju, ni po muke, to su opšta mesta o totalitarizmu ljudskih prava. Ama je ovde problem u nečemu drugom - što on eksplicitno tvrdi da su homoseksualci u nacizmu bili povlašćeni. To mu nije palo s neba, nego zapravo ekspicira ono što je u tekstu predstave implicitno - glavni nacista je gej Bošnjak, nacisti svuda organizuju gej orgije, itd.

    Dakle, nije samo glupost i nije samo opšte mesto, već ozbiljna gadost, za koju su, u pravu je Anđe'o, verovatno dogovrniji autori teksta, nego sam Jug, koji je prosto zanatlija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by ficfiric Mon Feb 02, 2015 8:32 pm

    'ocete da vam prebacim postove gore?


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by plachkica Mon Feb 02, 2015 8:32 pm

    Čekajte, pozorišni zaluđenik bi trebalo da zanemaruje ekonomsku stranu svoje profesije,
    bar kad su ideološke stvari u pitanju.
    Ne radiš ideološki pamflet, ovog tipa, i ne daješ ovakve izjave, ukoliko ne veruješ u njih.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Erős Pista Mon Feb 02, 2015 8:35 pm

    Ma on je odradio  zbog kinte, oni su ga nafilovali sovjim narativom, i on je, dajući intervju za novine, izvergla nešto što je shvatio kao poruu predstave - i nije pogrešio, to jeste poruka, samo što on nije baš najsvesnji kolika je to budalaština.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Guest Mon Feb 02, 2015 8:36 pm

    Je l to stvarno poruka??
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Erős Pista Mon Feb 02, 2015 8:37 pm

    Može, što da ne. POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Erős Pista Mon Feb 02, 2015 8:37 pm

    Jedna od, da.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty jugrad

    Post by шумидер-модер Mon Feb 02, 2015 8:44 pm

    beatakeshi wrote:Jug ( Istok, Zapad ... koliko ih ima) je glupan, to je očigledno, pitanje je samo kada glupost (i sa kakvim posledicama) postaje zlo.
    Zlo je vec tu, odavno i to je problem; ovo su samo varnice ukresane jos negde sredinom osamdesetih, sa raznim Djuranovicima, Beckovicima, cika Dobricama u velikom povratku pre svega i iznad svega srpskog i ostalih nacionalizama.
    Ali, pre svega srpskog.
    Ta prica nije drugacije ni mogla da se zavrsi, a bojim se da smo jos poprilicno daleko od kraja i da cemo se jos svega i svacega nagledati.
    Nema ovde niceg nelogicnog; neocekivani su i oku koliko-toliko upucenog posmatraca samo na oko apsurdni nacini na koje se zlo manifestuje, pokazuje u takozvanom svakodnevnom zivotu.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?

    POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE! - Page 8 Empty Re: POZIV SVIM GLEDAOCIMA RAVNE GORE!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:29 am