Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Badju u Srbiji

    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Ferenc Puskás Tue Jan 13, 2015 10:03 am

    timur chevket wrote:drugari hocete da okacim negde na net komeljovo predavanje kako misliti partizansku umetnost? ako nekoga interesuje?
    Kao što reče građanin Šumidor, obavezno. 

    Inače nikad nisam bio na javnom filozofskom predavanju koje bi me se dojmilo. Uglavnom jer javne nastupe imaju samo filozofske zvijezde, pa onda spektakl istisne sadržaj i sve drugo bude zanimljivije, tj. ako išta.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Jan 13, 2015 10:31 am

    pa tacno a i ima ono sto je lazaris natuknuo kada je bio u beogradu: badjua politika sinoc nije previse interesovala.

    nego: 

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Filipenko Tue Jan 13, 2015 11:16 am

    Um em ee ovaj aa baš ovaj aaa eeem izraz singularnosti ovaj eee mmm kanonizovanosti aaaaa eeem aaa ovaj ummmm.

    WTF
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Jan 13, 2015 11:38 am

    Ti bi se i Titu smejao, ne?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Filipenko Tue Jan 13, 2015 12:18 pm

    Pa ako je suditi po izveštajima pričama sa osnivanja prve proleterske, verovatno bih, zajedno sa ostalih 1000 boraca.


    Mislim, to ne govori ništa o njemu samom, niti je nekakav vrednosni sud, samo konstatujem da je ovo neslušljivo.


    Osim toga, odgovorni drugovi znaju šta im je zadatak i bez da im ga partija izdaje Badju u Srbiji - Page 2 3937953091


    Last edited by Filipenko on Tue Jan 13, 2015 12:20 pm; edited 1 time in total
    Ferenc Puskás

    Posts : 11562
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Ferenc Puskás Tue Jan 13, 2015 12:19 pm

    Filipenko wrote:Pa ako je suditi po izveštajima pričama sa osnivanja prve proleterske, verovatno bih, zajedno sa ostalih 1000 boraca.
    Šta, šta? Pričaj, pretjeruj.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Indy Tue Jan 13, 2015 12:31 pm

    Badju u Srbiji - Page 2 1233199462 A može li drugačije?
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Tue Jan 13, 2015 6:17 pm

    actually, tet-a-tet je uzasno strpljiv, ljubopitljiv i duhovit. takodje sam konacno mogao da iztrtljam tezu o jugoslovenskom subjektu i on me je pristojno saslusao.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by zvezda je zivot Wed Jan 14, 2015 12:13 am

    bili mi na badjuu veceras. badju bio jako strpljiv sa svojim domacinima. publika ne toliko, dve trecine napustile razgovor pre kraja, medju njima i srecko horvat. neki sto su izasli kazu da nisu mogli da slusaju kako se domacini muce na engleskom i kako se badju muci s njima. mi ostali do kraja. badju ocekivano nije bio raspolozen da prica o godaru, pokuso velisavljevic da isprovocira, al skoro nista. badju vise bio raspolozen za ivana ivanovica. ja sam jugonostalgicar, napravicete vi trecu jugoslaviju, to vam je zadatak, dobri cevapi i lepe zene...


    _____
    ova zemlja to je to
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Wed Jan 14, 2015 12:24 am

    meni nije jasno zasto i veceras nisu radili simultani prevod. njegov engleski nije toliko los koliko nerazumljiv + mislim da ga film ne interesuje zapravo. danas je bio u fazonu 'weeeeell, i've zeen zeveral kusturika muvis...' kada smo ga nesto pitali o yu filmu. mada ga i boli uvo.

    a sta je pricao? da li je bio komelj ponovo?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7007
    Join date : 2014-11-07

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by zvezda je zivot Wed Jan 14, 2015 12:45 am

    nije bio komelj. 

    badjuov engleski je super nego je ljude bio blam sto nas domacin prica jako los srpski engleski. mi koji govorimo srpskohrvatski smo ga razumeli, a badju se kao mucio. imali su i prevodioca, neku pesnikinju ali ni ona nije znala engleski.

    pa velisavljevic hteo nesto o politici filma, neobreht dzampkat ovo ono, revolucija u formi i cini mi se da je hteo da cuje nesto afirmativno o godaru, al badju skoro nista nije rekao o tome. ja mislim da on ne priznaje nikakve revolucije i politike u umetnosti jer su umetnost i politika razlicite procedure. onda su ga pitali da l je godar oportun politicki, on je opet reko da je oportunizam uzasna stvar al u politici, godar je umetnik i to umetnik koji nije aktivista ni preterano politicki umetnik nego vise kao savremenik, umetnik-svedok. na kraju kad je vecina napustili salu, doveli su lika da prevodi s francuskog, pa su domacini zavrsili na srpskom a badju na francuskom. domacini pricali o vezi jugoslavije s francuskim intelektualcima, marko ristic, sartr i tito, ovoono, o vernosti dogadjaju jugoslavije i nostalgiji, badju ko iskusni tezgaros vido da ljudi jedva cekaju da odu, kaze bicu jako kratak, ja pratio kao i svi eksperiment jugoslavije, sam jugonostalgicar, cekam novu jugoslaviju, to je vas zadatak.

    i porucio nam da ne izlazimo na izbore.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Wed Jan 14, 2015 12:49 am

    pa naravno, sta ce on drugo da kaze. juce se oko tih pitanja igralo kao oko vruce kase i to bas zbog situacije u sloveniji u kojoj 'socijalisti' (mocnikovci) zastupaju tu neku anti-filozofsku liniju (vulgarnu naravno).

    inace juce je, glede nekih pitanja u razgovoru nakon predavanja, da umetnik ne mora biti komunista te da je komunizam politika a umetnost druga procedura istine. i onda su se bavili mucenim vagnerom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Wed Jan 14, 2015 8:05 pm

    hvala temperaturi 38 i po sto nisam otisao sad, ali imam izaslanice/ke. javice sta je bilo u ns.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Wed Jan 14, 2015 8:08 pm

    omladinci iz prezupca kucaju na otvorena vrata :slobodanmilosevic:


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Margit Savović

    Posts : 2436
    Join date : 2012-02-11

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Margit Savović Thu Jan 15, 2015 12:54 am

    Kako je Kim ubedljiv.

    "Kad budete pravili sledeću Jugoslaviju, molim vas da uključite i Francusku." Alain Badiou 
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Jan 15, 2015 1:03 am

    Badju u Srbiji - Page 2 1399639816

    i tek sada vidim da nisam ostavio link u prethodnom postu

    http://prezupc.net/комунистицка-хипотеза-или-комунисти/


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Bluberi Thu Jan 15, 2015 1:25 am

    Šta je bre ovo?
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 1:32 am

    praznoslovlje.

    inače u lobiju je simultani prevod išao i sa razglasa. omladinci dragi nesnalažljivi.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Jan 15, 2015 8:11 am

    sukobi na levici. zapravo deca ne znaju kako da pomire staljinizam primoza krasoveca iz never trust a hipster faze i badjuovu komunisticku hipotezu. ocigledno vole badjua a mrze/ne vole njegove beogradske delegate. bolje tako nego obrnuto.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Erős Pista Thu Jan 15, 2015 10:12 am

    Dobar je Badju, ali ovi oko njega ne valjaju!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Jan 15, 2015 11:48 am

    pa da. pri tome nije jasno ko su ti koji esencijalizuju narod i terete ga animalnim nacionalizmom? ovo je ko saosptenje hezbolaha nakon sto je izrael iznenada nestao sa mape sveta.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Guest Thu Jan 15, 2015 11:56 am

    timur chevket wrote:sukobi na levici. zapravo deca ne znaju kako da pomire staljinizam primoza krasoveca iz never trust a hipster faze i badjuovu komunisticku hipotezu. ocigledno vole badjua a mrze/ne vole njegove beogradske delegate. bolje tako nego obrnuto.


    Deca, ako žele da se bave društvom, neka se bave društvom a ne drugom decom, a pogotovo ne na ovaj način - ne pominjemo imena, već umesto toga ratujemo sa izmaštanim protivnikom kome smo zbirno pripisali sve što ne volimo.


    Njihov najzanimljiviji momenat je objavljivanje tekstova privilegovane dece koja su 3 nedelje videla kako izgleda fizički rad i zaključila da 1) zidari ne jebu 2) kriminalci se regrutuju iz tih slojeva. Pokazao sam taj tekst jednom mom drugaru, onako malo sirovijem, koji radi moleraj i građevinu. Samo je rekao da bi ištemovao autora.
    avatar

    Posts : 430
    Join date : 2014-10-31

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by hatama Thu Jan 15, 2015 11:58 am

    Badju u Srbiji - Page 2 3579118792
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by boomer crook Thu Jan 15, 2015 12:16 pm

    Greshni Vasilije wrote:
    timur chevket wrote:sukobi na levici. zapravo deca ne znaju kako da pomire staljinizam primoza krasoveca iz never trust a hipster faze i badjuovu komunisticku hipotezu. ocigledno vole badjua a mrze/ne vole njegove beogradske delegate. bolje tako nego obrnuto.


    Deca, ako žele da se bave društvom, neka se bave društvom a ne drugom decom, a pogotovo ne na ovaj način - ne pominjemo imena, već umesto toga ratujemo sa izmaštanim protivnikom kome smo zbirno pripisali sve što ne volimo.


    Njihov najzanimljiviji momenat je objavljivanje tekstova privilegovane dece koja su 3 nedelje videla kako izgleda fizički rad i zaključila da 1) zidari ne jebu 2) kriminalci se regrutuju iz tih slojeva. Pokazao sam taj tekst jednom mom drugaru, onako malo sirovijem, koji radi moleraj i građevinu. Samo je rekao da bi ištemovao autora.

    pa imao je ransijer onu lepu knjigu nights of labor gde se bavio radnickim imaginarijumom xix veka. ispada da su radnici zapravo imali daleko bogatiji i raznovrsniji zivot, cesto kao autodidakti, i veci stepen razumevanja za onovremenski hipsteraj nego sto bi se pomislilo na prvi pogled. pisali pesme, imali komplikovane ljubavne zivote, slikali i uopste bili deo jedne pobune ne samo protiv materijalne bede vec i odredjene predeterminisanosti svojih zivota. 

    takodje je, po meni, problem i to sto se stvara neko dijalekticko sujeverje izmedju korupcije komunizma (komunjare) i pojave nacionalizma. pa bas su mase i najduze ostale u otklonu od povampirenog ustastva i cetnistva a prvo su mu podlegli nekadasnji vulgarni jugo-unitaristi & anti-titoisti - cosic & tudjman.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Ferenz Thu Jan 15, 2015 12:24 pm

    William Murderface wrote:Dobar je Badju, ali ovi oko njega ne valjaju!


    treći ešalon!

    Badju u Srbiji - Page 2 Empty Re: Badju u Srbiji

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 4:04 pm