Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    moj drug metalika

    boomer crook

    Posts : 36912
    Join date : 2014-10-27

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by boomer crook Tue Sep 07, 2021 7:16 pm

    inace metal nisam slusao jos kako sam prvi put cuo na radiju stranglerse. nisam imao strpljenja za isti.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36912
    Join date : 2014-10-27

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by boomer crook Tue Sep 07, 2021 7:16 pm

    @mr.pink: o astalu i parlamo


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Mr.Pink Tue Sep 07, 2021 7:17 pm

    da, krajem osamdesetih su ljudi ovde srali devize

    polip prica o sankcijama i bedari kao takvoj


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Tue Sep 07, 2021 7:17 pm

    @polip

    Ne znam šta bih ti rekao. Scena nije bila klasno homogena i postojao je određeni nerdovski egalitarizam. Skupi se pet ljudi pa kupe knjigu, ili jedan kupi a njih pet igra...bilo je kolekcionara, kao i onih koji ne mogu da priušte bukvalno nijednu knjigu. Nije se to mnogo gledalo, bilo je bitno da se piči neki frp.

    Mada ja pričam o drugoj polovini devedesetih.
    boomer crook

    Posts : 36912
    Join date : 2014-10-27

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by boomer crook Tue Sep 07, 2021 7:18 pm

    pa da fazon je sto je nas raslojavanje udarilo.drugacije i dramaticnije nego UK.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36912
    Join date : 2014-10-27

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by boomer crook Tue Sep 07, 2021 7:20 pm

    Cousin Billy wrote:@polip

    Ne znam šta bih ti rekao. Scena nije bila klasno homogena i postojao je određeni nerdovski egalitarizam. Skupi se pet ljudi pa kupe knjigu, ili jedan kupi a njih pet igra...bilo je kolekcionara, kao i onih koji ne mogu da priušte bukvalno nijednu knjigu. Nije se to mnogo gledalo, bilo je bitno da se piči neki frp.

    Mada ja pričam o drugoj polovini devedesetih.

    ja do druge polovine 90tih nisam kupovao frp. onda je bio avram pa keva konacno imala kao neki bas dobar posao i onda sam jos uzimao onaj studentski kredit i kupovao planescape.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Mr.Pink Tue Sep 07, 2021 7:21 pm

    nije bilo toga nikako

    pa secam se dodjem ovde i svi duvaju i svi dele vutru

    i jos gledaju mene ko indijanca sto uzmem spravu i ne predajem nikome. jos kao alo decko, de si naucio to tako da radis, da duvas sve ti sam 

    a ja ne pustam dok se ne naduvam, ucili me francuzi i talijani tako jbg


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Tue Sep 07, 2021 7:22 pm

    Летећи Полип wrote:Ima tu istine, ali uz mnogo "ali" vezano za Srbiju. D&D knjige, WH minijature, fensi stripovi itd - to je sve bila uvozna roba, to se ovde devizama plaćalo. Samo bogata deca su to imala. Lower middle class je morala da se zadovolji sa igricama. Što se tiče metala - ima istine, ali tek negde od sredine 00ih i  uvođenja kablovske televizije, a kasnije interneta. Do tada je to bila stvar društvenih veza, u najvećoj meri preko roditelja. Ovaj to lepo primećuje - uticaj roditelja je ključan. Prvo se u roditeljskoj kući sensitivizuješ na ukus i vrednosti, a onda van kuće povezuješ sa sebi sličnima. I btw, jako teško bi ti neko u ono vreme tek tako dao kasetu, ili cd, ili nedaj bože ploču. E, posle kad su sa kablovskom došli muzički kanali, a na buvljacima masovno krenule tezge s diskovima - tek tad se to proširilo na lowest middle class. Do tada - eventualno domaći rok.

    Zaista nisi u pravu za metal, kao ni za strane muzicke kanale koji su kod nas krenuli vec krajem osamdesetih, sa 3K, i to u skoro svakom domu sa TV antenom. A pre tezgi sa diskovima su bile tezge s polovnim plocama i piratskim kasetama. A pre toga radnje sa domacim izdanjima stranih albuma - ja sam tako poceo sa kupujem muziku, u Jugotonovoj prodavnici u centru grada, koja je bila super snabdevena.

    Naravno, tacno je da su kod nas sve potkulture, pa i metal, bile znatno manje brojne nego u UK, ali su tada bile brojnije i klasno raznolikije nego danas.


    Last edited by Erős Pista on Tue Sep 07, 2021 7:26 pm; edited 2 times in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by паће Tue Sep 07, 2021 7:23 pm

    boomer crook wrote:pa da fazon je sto je nas raslojavanje udarilo.drugacije i dramaticnije nego UK.

    Па они су већ рођени раслојени почети са.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Mr.Pink Tue Sep 07, 2021 7:25 pm

    da, 3k je bas imao dobar program

    malo MTV, malo anime 

    skroz neki zapadnjacki fazon


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Tue Sep 07, 2021 7:29 pm

    Ovo za metal nisam hteo ni da pipam. Kasete su se presnimavale, ja sam od druge polovine osamdesetih bio u intenzivnom kontaktu sa metalom,, postojali su klubovi, postojao je David Vartabedijan, Jadranka....Intenzivna, neverovatno živa scena tokom celih devedesetih godina. Kakvi crni roditelji, svu muziku koju si želeo mogao si dobiti za dva popodneva uz nečiji dvokasetaš, dok su tvoji roditelji uživali uz Nadu Topčagić.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Tue Sep 07, 2021 7:31 pm

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 07, 2021 7:44 pm

    Krenem da guglam o sarajevskom YU HM festivalu, onda mi iskoči set lista sa onog iz '89. i saznah da je pjevač benda Zippo bio Goran Karan moj drug metalika - Page 27 1090578128


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Notxor Tue Sep 07, 2021 7:44 pm

    Nikad nisam razumeo metal, niti igrao RPG koji se igrao u DSS-u u tadašnjoj ulici Lole Ribara, čini mi se.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Tue Sep 07, 2021 7:49 pm

    Cisto ilustracije radi, ovo je Jugotonovo izdanje iz 1981.

    https://www.kupindo.com/Ploce/65431261_Various-Metalmania-LP-MINT-Jugoton-1981-


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Летећи Полип Tue Sep 07, 2021 7:49 pm

    Erős Pista wrote:
    Zaista nisi u pravu za metal, kao ni za strane muzicke kanale koji su kod nas krenuli vec krajem osamdesetih, sa 3K, i to u skoro svakom domu sa TV antenom. A pre tezgi sa diskovima su bile tezge s polovnim plocama i piratskim kasetama. A pre toga radnje sa domacim izdanjima stranih albuma - ja sam tako poceo sa kupujem muziku, u Jugotonovoj prodavnici u centru grada, koja je bila super snabdevena.

    Naravno, tacno je da su kod nas sve potkulture, pa i metal, bile znatno manje brojne nego u UK, ali su tada bile brojnije i klasno raznolikije nego danas.


    Ne kažem da te kulture nisu bile prisutne, već kažem da one ovde nisu bile raširene među lowest middle class. Morao si da budeš u gornjim delovima middle class da bi te to zakačilo. Kada kažem middle class ne mislim samo na lovu, nego i na obrazovanje i socio kulturnu pozadinu. 

    U tom smislu većina vas ovde, barem u kulturnom smislu, nije je bila lowest middle class. A materijalno su u Jugi svi bili lowest middle class. Ovo se Boomeru naročito odnosi na tebe. Ne može keva da ti ima veliki komplet Eriha Froma, i da kulturno bude lowest middle class jebote.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Mr.Pink Tue Sep 07, 2021 7:50 pm

    meni su isli na kurac metalci realno

    al ja sam bio i osto panker

    pankeri se gotovo svi pre ili kasnije prodali , metalci uvek jedno te isto i postujem ih zbog toga


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    fikret selimbašić

    Posts : 9564
    Join date : 2020-06-19

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by fikret selimbašić Tue Sep 07, 2021 7:57 pm

    Летећи Полип wrote:
    Erős Pista wrote:
    Zaista nisi u pravu za metal, kao ni za strane muzicke kanale koji su kod nas krenuli vec krajem osamdesetih, sa 3K, i to u skoro svakom domu sa TV antenom. A pre tezgi sa diskovima su bile tezge s polovnim plocama i piratskim kasetama. A pre toga radnje sa domacim izdanjima stranih albuma - ja sam tako poceo sa kupujem muziku, u Jugotonovoj prodavnici u centru grada, koja je bila super snabdevena.

    Naravno, tacno je da su kod nas sve potkulture, pa i metal, bile znatno manje brojne nego u UK, ali su tada bile brojnije i klasno raznolikije nego danas.


    Ne kažem da te kulture nisu bile prisutne, već kažem da one ovde nisu bile raširene među lowest middle class. Morao si da budeš u gornjim delovima middle class da bi te to zakačilo. Kada kažem middle class ne mislim samo na lovu, nego i na obrazovanje i socio kulturnu pozadinu. 

    U tom smislu većina vas ovde, barem u kulturnom smislu, nije je bila lowest middle class. A materijalno su u Jugi svi bili lowest middle class. Ovo se Boomeru naročito odnosi na tebe. Ne može keva da ti ima veliki komplet Eriha Froma, i da kulturno bude lowest middle class jebote.

    Koliko je ovo netačno, bar za doba od sredine osamdesetih pa do '91.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Tue Sep 07, 2021 7:59 pm

    Potpuno netačno ali šta mi znamo  moj drug metalika - Page 27 3579118792
    Летећи Полип

    Posts : 11115
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Летећи Полип Tue Sep 07, 2021 8:01 pm

    Naravno da je tačno, nego ste svi vi kulturno privilegovani. 


    Nešto kao liberteri, samo u kulturi. Sve sam sam, sa svojih deset prstiju, zaradio presnimio.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Tue Sep 07, 2021 8:05 pm

    Polipe, veruj mi, nisi u pravu, ali tesko ti je objasniti jer se drustvo u medjuvremenu jako promenilo i raslojilo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50097
    Join date : 2017-11-16

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Sep 07, 2021 8:08 pm

    Polipe, to raslojavanje, ako ga je uopste bilo (a nije bas tako ko sto ti mislis) se eventualno desilo jos u socijalizmu. Ali imaju u vidu da je u socijalizmu srednja klasa bila ogromna u odnosu na danas. A i to nije bilo bas tako. Imao si gomilu radnicke dece pankera i metalaca koji su itekako dolazili do muzike. Ja prosto znam to jer sam gledao svojim ocima i znao te ljude. Jednistavno zaista ne poznajes vreme dovoljno dobro, nisi tad imao 20, nego 10 godina i to ogromna razlika.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Tue Sep 07, 2021 8:10 pm

    Mór Thököly wrote:Polipe, to raslojavanje, ako ga je uopste bilo (a nije bas tako ko sto ti mislis) se eventualno desilo jos u socijalizmu. Ali imaju u vidu da je u socijalizmu srednja klasa bila ogromna u odnosu na danas. A i to nije bilo bas tako. Imao si gomilu radnicke dece pankera i metalaca koji su itekako dolazili do muzike. Ja prosto znam to jer sam gledao svojim ocima i znao te ljude. Jednistavno zaista ne poznajes vreme dovoljno dobro, nisi tad imao 20, nego 10 godina i to ogromna razlika.

    Metal supkulturom mog vremena su dominirali klinci iz tehnickih skola i radnickih porodica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Tue Sep 07, 2021 8:12 pm

    +1
    bela maca

    Posts : 11029
    Join date : 2014-10-28

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by bela maca Tue Sep 07, 2021 8:20 pm

    Летећи Полип wrote:
    Ne kažem da te kulture nisu bile prisutne, već kažem da one ovde nisu bile raširene među lowest middle class. Morao si da budeš u gornjim delovima middle class da bi te to zakačilo. Kada kažem middle class ne mislim samo na lovu, nego i na obrazovanje i socio kulturnu pozadinu. 

    U tom smislu većina vas ovde, barem u kulturnom smislu, nije je bila lowest middle class. A materijalno su u Jugi svi bili lowest middle class. Ovo se Boomeru naročito odnosi na tebe. Ne može keva da ti ima veliki komplet Eriha Froma, i da kulturno bude lowest middle class jebote.
    sve je ovde netačno, čak i za prvu polovinu devedesetih kad sam ja to slušala


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    moj drug metalika - Page 27 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 11:17 pm