Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    moj drug metalika

    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Tue 7 Nov - 23:33

    I ova je super i baš dobar primer efekta koji sam pominjao



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Xexoxical Endarchy Tue 7 Nov - 23:50

    William Murderface wrote:
    jbt, sad slusam ovu obradu - koja je btw odlicna - u i pada mi napamet kako je type o negative zapravo hiperseksualizovana muzika, u onom nekom najzdravijem smislu. mislim ono kao mladost virilnost i to.

    a ovo sto ja inace slusam to ako ponekad uopste ima neku konotaciju seksualnog, to sve uglavnom neka creepy patoloska seksualnost ili osujecena seksualnost ili neko seksualizovanje masina, objekata i svega neljudskog. a type o negative su spram toga ono funkcionalni ljudi, mladi, zdravi, bave se sportom i redovno jebu moj drug metalika - Page 16 1233199462

    William Murderface wrote:Takođe, znam da nije tvoj cup of tea, ali nedavno sam se opet vratio Kozeleku i njegovim obradama AC/DC i prilično se oduševio. Fora je u tome što su Bon Skotovi stihovi pisani kao glorifikacija mladalačke spontanosti i seksualnog uzbuđenja, a kod Kozeleka dobijaju neku setnu notu, kao da je to sve već stvar prošlosti, kao da je u pitanju prisećanje na mladost, što u u nekom smislu i jeste - prisećanje na mladost rokenrola (čista razuzdanost), ali i na mladost obeleženu slušanjem AC/DC-a. Vrlo uspešan postmoderni postupak koji uračunava efekat nostalgije koju kod nas danas proizvodi slušanje starih pesama AC/DC-a. Bon Skotov lirski subjekat je onaj kojem se upravo dešavaju stvari o kojima peva, Kozelekov - onaj koji se priseća tih mladalačkih iskustava pomešanih sa samim iskustvom slušanja AC/DC-a.
    lepo si to napisao. ne znam da li je tacno, though, ali lepo


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Wed 8 Nov - 0:00

    moj drug metalika - Page 16 3579118792 moj drug metalika - Page 16 3579118792 moj drug metalika - Page 16 3579118792


    Dobro ti i ovo za TON. Mada mislim da je u ovoj konkretnoj pesmi centralna tema masculinity (cause he's not made of steel...). Boys do cry...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Daï Djakman Faré Tue 19 Dec - 14:03

    okay, i'm just dropping this moj drug metalika - Page 16 1233199462



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Fri 29 Dec - 16:09



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Nino Quincampoix Fri 29 Dec - 16:27

    moj drug metalika - Page 16 DSJMpZmX4AA0WlC
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 17:14

    https://www.listchallenges.com/100-metal-albums/checklist/3

    72 of 100 items (72%)






    Rank: #1,243 of 7,673 users (top 16%)


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Xexoxical Endarchy Sun 18 Feb - 18:28

    uh, pa dosta je anglo-amerikocentricna ova lista. bukvalno u prvih 50 nema ni jedan svedski ni norveski bend, a u svih 100 nema 10 neangloamerickih bendova. neozbiljno  moj drug metalika - Page 16 3579118792

    inace ja sam slusao samo 15 albuma i to sledecih, a boldovanih 3 su mi u nekoj siroj rotaciji - sto znaci da sam ih pustio jednom u zadnjih 2-3 godine. za overkill nisam siguran dal sam taj album slusao ili neki drugi a od opeth-a, iced earth-a i jos par bendova sam slusao ali ne te albume. inace, letimicnim pogledom dosta toga mi je lose ostarilo u glavi i nikad ga ne bi pustio (tipa slayer-a, morbid angela ili emperora).

    black sabath - black sabath
    slayer - reign in blood
    celtic frost - to mega theorion
    death - human (btw, death nema najjaceg albuma na listi !)
    possessed - seven churches
    slayer - seasons in the abyss
    emperor - anthems to the welkin in dusk
    morbid angel - altars of madness
    emperor - in the nightside eclipse
    neurosis - through silver in blood
    slayer - south of heaven
    ministry - psalm 69
    celtic frost - morbid tales
    obituary - the end complete
    voivod - nothingface


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 18:34

    NISI SLUŠO METALIKU?!???!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Xexoxical Endarchy Sun 18 Feb - 18:36

    jesam slusao i jeste mi se svidelo, al nikad nisam seo i metodicno poslusao neki album.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 18:37

    Inače, meni je su Morbid Angel u relativno redovnoj rotaciji, fenomenalan bend. Slayer sam slušao po dužnosti, nikad mi se to nije primilo. Emperor nisam slušo (čisto informativno, ali nikad nisam zaseo d odslušam ceo album). Celtic Frost mi je odličan i slušam ih i sad, btw novi albumi možda još bolji nego stari.

    Na Neurosis isto nikad nisam uspeo da se primim, poslušam pesmu-dve, pa mi dosadi. A znam da bi kao trebalo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun 18 Feb - 18:39

    Ne znam kako da pristupim listi. Slušao as in preslušao pesmu po pesmu i posle puštao ponovo, ili slušao as in čuo reprezentativne pesme i sada mogu da ih vežem sa albumom? Aj idem na  prvu varijantu.


    Last edited by Blind Lime Pie on Sun 18 Feb - 18:40; edited 1 time in total
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Xexoxical Endarchy Sun 18 Feb - 18:39

    neurosis je keva, there's nothing not to like. sav moderni metal sunoo))) i te zajebancije.... to je sve steve von till.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 18:41

    Blind Lime Pie wrote:Ne znam kako da pristupim listi. Slušao as in preslušao pesmu po pesmu, ili slušao as in čuo reprezentativne pesme i sada mogu da ih vežem sa albumom?

    Mislim da i ovo drugo može da prođe, mada sam se ja trudio da zaokružujem samo ove prve. Varao sam samo na dva-tri mesta.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 18:41

    Xexoxical Endarchy wrote:neurosis je keva, there's nothing not to like. sav moderni metal sunoo))) i te zajebancije.... to je sve steve von till.

    Pa isto i za Sun O))). To bi trebalo da mi se sviđa, i pokušavao sam da slušam, ali ne ide.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Xexoxical Endarchy Sun 18 Feb - 18:45

    William Murderface wrote:Celtic Frost mi je odličan i slušam ih i sad, btw novi albumi možda još bolji nego stari.
    inace celtic frost mi je uvek bio kao ajde... ovi stariji blekmetalci kazu da valja i ja kao slusam. a ja sam tad bio u fazonu da ne mogu to se lozim na to kao na black metal nego ga slusam kao neku nwbhom/trash krosover varijantu.

    sada kada sam stariji - bukvalno suprotna stvar, ne mogu da slusam 90% oldschool bm produkcije, a ovi krosoveri mi deluju neokrnjeno. maltene mi deluje kao da mi je voivod najbolje ostario na listi.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun 18 Feb - 18:46

    Nema Opeth, nema Burzum, nema Impaled Nazarene, nema Tiamat, nema Therion (bez Theli nijedna lista nije adekvatna)....nema Mayhem ali ima RATM. What gives?
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun 18 Feb - 18:47

    William Murderface wrote:
    Blind Lime Pie wrote:Ne znam kako da pristupim listi. Slušao as in preslušao pesmu po pesmu, ili slušao as in čuo reprezentativne pesme i sada mogu da ih vežem sa albumom?

    Mislim da i ovo drugo može da prođe, mada sam se ja trudio da zaokružujem samo ove prve. Varao sam samo na dva-tri mesta.

    Sa prvim pristupom sam u donjih 20%
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 18:47

    Slažem se, odličan je Voivod. Mada, rekoh, meni i Morbid Angel i dalje odlično zvuče, nimalo dated. Doduše, bolji su mi oni kasniji albumi, od Covenant nadalje. Altars of Madness malo manje jebe ih tu produkcija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 18:48

    Blind Lime Pie wrote:
    William Murderface wrote:

    Mislim da i ovo drugo može da prođe, mada sam se ja trudio da zaokružujem samo ove prve. Varao sam samo na dva-tri mesta.

    Sa prvim pristupom sam u donjih 20%

    moj drug metalika - Page 16 3579118792

    A sa drugim?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun 18 Feb - 18:49

    Pa kao ti jbg. Svašta slušao, a malo toga se zalepilo.
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun 18 Feb - 18:49

    Xexoxical Endarchy wrote:uh, pa dosta je anglo-amerikocentricna ova lista. bukvalno u prvih 50 nema ni jedan svedski ni norveski bend, a u svih 100 nema 10 neangloamerickih bendova. neozbiljno  moj drug metalika - Page 16 3579118792

    inace ja sam slusao samo 15 albuma i to sledecih, a boldovanih 3 su mi u nekoj siroj rotaciji - sto znaci da sam ih pustio jednom u zadnjih 2-3 godine. za overkill nisam siguran dal sam taj album slusao ili neki drugi a od opeth-a, iced earth-a i jos par bendova sam slusao ali ne te albume. inace, letimicnim pogledom dosta toga mi je lose ostarilo u glavi i nikad ga ne bi pustio (tipa slayer-a, morbid angela ili emperora).

    black sabath - black sabath
    slayer - reign in blood
    celtic frost - to mega theorion
    death - human (btw, death nema najjaceg albuma na listi !)
    possessed - seven churches
    slayer - seasons in the abyss
    emperor - anthems to the welkin in dusk
    morbid angel - altars of madness
    emperor - in the nightside eclipse
    neurosis - through silver in blood
    slayer - south of heaven
    ministry - psalm 69
    celtic frost - morbid tales
    obituary - the end complete
    voivod - nothingface


    26. Bathory  - Under the Sign of the Black Mark

    40. Bathory - Blood Fire Death

    moj drug metalika - Page 16 1844795956
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 18:55

    moj drug metalika - Page 16 3579118792 

    Ne, proizvoljna je lista prilično. Nema puno bendova koje sam najviše slušao, Paradise Lost, Type O, Cathedral, Anathema, beše li Tool, ne mogu sad da se setim?

    Nema ni NIN.

    Ja sam skupio bovode na onim trešeranama (mada mi i tu fale neki bendovi, Overkill npr nikad nisam slušao), klasičnom death-u, NWOBHM i hard rok velikanima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Guest Sun 18 Feb - 18:56

    Ima Tool, naravno Aenima.
    Erős Pista

    Posts : 81414
    Join date : 2012-06-10

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Erős Pista Sun 18 Feb - 19:01

    A, okej, jeste. I Kyuss, Blues for the Red Sun. Ima i jedan Soundgarden, ali samo jedan, Alice in Chains mislim da nema uopšte.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    moj drug metalika - Page 16 Empty Re: moj drug metalika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 26 Apr - 13:40