Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2023.

    boomer crook

    Posts : 36925
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Mon Nov 06, 2023 11:31 am

    da li radule sme da pusti hanicu blizu botice? sitkom se sam pise.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34200
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Mon Nov 06, 2023 11:31 am

    Heh, kad se setim kako su sledbenici odbijali svaku ideju saradnje DJB sa DS, sigurno su sad razocarani Izbori 2023. - Page 20 1949538119


    _____


    Uprava napolje!

    One Eyed Bob

    Posts : 1379
    Join date : 2015-08-13

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by One Eyed Bob Mon Nov 06, 2023 11:35 am

    boomer crook wrote:da li radule sme da pusti hanicu blizu botice? sitkom se sam pise.
    Biraj Hana, fringe ili cringe!


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    ficfiric

    Posts : 34200
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Mon Nov 06, 2023 11:38 am

    Sto ne iscimaju i Tulimirovica da udje u savez, valjda ne bi puno mandata trazio


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36925
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Mon Nov 06, 2023 11:41 am

    One Eyed Bob wrote:
    boomer crook wrote:da li radule sme da pusti hanicu blizu botice? sitkom se sam pise.
    Biraj Hana, fringe ili cringe!


    Izbori 2023. - Page 20 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81469
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Mon Nov 06, 2023 11:52 am

    Izbori 2023. - Page 20 3579118792 Izbori 2023. - Page 20 3579118792 Izbori 2023. - Page 20 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    One Eyed Bob

    Posts : 1379
    Join date : 2015-08-13

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by One Eyed Bob Mon Nov 06, 2023 12:21 pm

    bila KZŠ DJB, govorio samo Radule, kažu idu zajedno sa SDS uprkos mnogim razlikama. složno idu protiv francusko-nemačkog sporazuma, to je pitanje svih pitanja, e da ima i ono drugo pitanje nestalih beba, i oko toga se slažu, da se vidi šta je sa time, da država sasluša te ljude čak i ako nisu u pravu a oni imaju saznanja da su u pravu.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    hk1

    Posts : 282
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by hk1 Mon Nov 06, 2023 12:54 pm

    No Country wrote:
    hk1 wrote:
    naravno, samo u srbiji nije potrebna neka narocita pamet
    ovde se ne radi o nijansama, ne radi se ni o ideologiji, vec o nekim elementarnim stvarima

    drugo, prilicno ubija ova neka apatija koja se naravno sa namerom siri, ali iz meni nepoznatog razloga solidno prima medju opozicionim glasacima
    dakle prosle godine smo u bg imali sitaciju gde je vlast bukvalno za dlaku opstala
    u medjuvremenu po svim istrazivanjima vlast (sns+sps) je izgubila najmanje 5% podrske (u ukupnom birackom telu, ne svojih 5%)
    desio se citav niz dogadjaja koji im blago receno ne idu u prilog
    sa opozicione strane imamo ukrupnjavanje i napokon neke jasne naznake organizovanog delovanja
    sve govori da je za ocekivati da se uzme vlast u beogradu i da opozicija  na nivou srbije ima najmanje 40%, sto bi bili ogromni pomaci

    a imam osecaj (moguce potpuno pogresan) da za razliku od proslih izbora kad se osecao i preteran optimizam, sad mahom potpuno drugacije raspolozenje

    jbg, u pitanju je proces i treba uciniti makar onaj minimum, a to je izaci na izbore i ohrabrivati ljude u okruzenju da ucine isto i usput siriti "realan" optimizam
    Мој оптимизам се заснива на дефетизму, т.ј. на чињеници да су се промене дешавале баш онда када су ми изгледале најмање могуће. Са изузетком 5. Октобра, то се видело из авиона. Слободан је Милошевић свима постао камен око врата, градски бре превоз није радио, улична расвета, људи су возили кроз црвено и по шеталишту, било је или он или било који минимум нормалности… па је опет било густо. Ајде, даће бог да узму Београд, није ни то мало на ову скупоћу. Немам ја ништа против оптимизма, позитиве и добрих вибрација. Него си ти написао нешто друго, и ја сам на то реаговао:
    hk1 wrote: ponuda, kakva god bila, a daleko je od dobre, daje mogucnost svakom da napravi prilicno jasan izbor
    plasim se jedino, da mi gradjani srbije nemamo dovoljno svesti, pameti, volje da napokon srusimo ove kretene
    То је, видиш, крајње упитно. Та мера “он или ми” панике каква је завладала у Србији у Q3 2000-те - то сада ни изблиза није случај, а тешко ће се и наместити околности да буде. Да те подсетим, било је потребно ништа мање од НАТО бомбардовања, а након читавог низа изгубљених ратова. Друго и важније, а повезано: народ не гласа из памети него из нужде. Онај чувени сељак није само зајебавао Вука Драшковића са “и за тебе ћу да гласам када будеш власт”, он му је саопштио и једну велику истину: српски сељак не гласа како хоће, него како (мисли да) мора. То морање не мора да буде искључиво егзистенцијално, несрећници попут Зупе и Шувара су нпр. убеђени да морају да гласају и за најцрњег ђавола, само да на власт не дођу ови који ће “дати Косово”. Или најчешћи а такође и најбезнадежнији сценарио: човеку сви пријатељи, колеге и фамилија гласају за Вучића, па онда и он.  Ми смо социјални мајмуни и великим делом мислимо чопором, па чак и онда кад је против неког нашег личног убеђења. Ту нема лека јер је у питању људска природа. Т.ј. тачно ту почињу разни маркетинзи и пропаганде, а што је онда смрт демократије.

    Тако да… то што теби изгледа као сасвим јасан избор, мени се напротив чини као једно поприлично злокобно замешатељство. Остаје нам да се уздамо у моје трагично погрешне прогнозе.

    od tad je proslo 25 godina, cetvrt jebenog veka
    taj deda i bar 2/3 milosevicevih biraca vise nisu zivi

    taj srpski seljak o kom ti pises ili je mrtav ili u poznim godinama, danasnji srpski seljak mahom nije za vucica, problem je samo sto u najvecem broju slucajeva vise nit je seljak, nit je srpski, nego je na nekakvoj bausteli ili vozi kamion po evropi

    izbori u srbiji su nista drugo nego  test inteligencije
    nazalost, zbog mnogo razloga, sumnjam da smo u stanju kolektivno da ga prodjemo

    ja od nove vlasti ne ocekujem bukvalno nista
    ove desno vidim kao neostvarene vucice/sns, a ogromna vecina ovih za koje cu glasati mi se gadi
    ovo sto se juce pojavilo u javnosti u vezi sa kandidatom za gradonacelnika je najblaze receno skandalozno
    na stranu sto je od starta njegovo isticanje bio upitan potez

    a opet to apsolutno nista ne menja za ovo prethodno napisano
    mi ne da nismo napravili ni prvi korak ka nekom "normalnom"  drustvu nego nismo ni stali na noge jos
    jednom smo se pokusali uspraviti, tresnuli o pod, da nas bas onako jako zaboli i od tad smo resili da lezimo i ne pokusavamo
    problem je samo sto tako ne moze da se zivi
    ficfiric

    Posts : 34200
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Mon Nov 06, 2023 1:11 pm

    One Eyed Bob wrote:bila KZŠ DJB, govorio samo Radule, kažu idu zajedno sa SDS uprkos mnogim razlikama. složno idu protiv francusko-nemačkog sporazuma, to je pitanje svih pitanja, e da ima i ono drugo pitanje nestalih beba, i oko toga se slažu, da se vidi šta je sa time, da država sasluša te ljude čak i ako nisu u pravu a oni imaju saznanja da su u pravu.

    Odem na yt da nadjem tu KZN, nadjem DJB kanal a tamo

    Saša Radulović o lečenju lajmske bolesti- Dobro jutro Srbijo

    Izbori 2023. - Page 20 4159171962


    _____


    Uprava napolje!

    hk1

    Posts : 282
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by hk1 Mon Nov 06, 2023 1:19 pm

    ostaje jos da ceda i levijatan naprave koaliciju "uprkos nepremostivim razlikama"
    i to nakon sto propadne dogovor izmedju mise vacica i levijatana oko 96tog mesta na zajednickoj poslanickoj listi
    rumbeando

    Posts : 13734
    Join date : 2016-02-01

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by rumbeando Mon Nov 06, 2023 1:43 pm

    avatar

    Posts : 18415
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by beatakeshi Mon Nov 06, 2023 2:01 pm

    Kakva govnarska šatro tehnomenadžerska njuška.
    Slažem se sa hk1, skandalozno. Ne zna da li to namerno rade ili su samo oholi i glupi (mislim na Đilasa).
    ficfiric

    Posts : 34200
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Mon Nov 06, 2023 2:02 pm

    Na KZN nema Hane i onog petog clana sto se nikad ne oglasava. Da nije Djilas rasturio i DJB?

    Izbori 2023. - Page 20 Suv10


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18415
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by beatakeshi Mon Nov 06, 2023 2:17 pm

    Biljić kao na parastosu (doduše neprikladno obučen).
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Filipenko Mon Nov 06, 2023 2:26 pm

    Kako li su bili obuceni oni koji su ucestvovali na konkursu za njegovu poziciju u pokretu Suverenista, ne smem ni da zamislim.
    ficfiric

    Posts : 34200
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Mon Nov 06, 2023 2:30 pm

    Kako bi toj koaliciji legao Sevarlic, taman da budu kao Petriciceva novogodisnja karikatura


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 06, 2023 2:32 pm

    Suterenisti
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by паће Mon Nov 06, 2023 2:37 pm

    Filipenko wrote:Kako li su bili obuceni oni koji su ucestvovali na konkursu za njegovu poziciju u pokretu Suverenista, ne smem ni da zamislim.

    Сустигао ме ручак, заколутао сам нешто очима док сам ово читао, „конкурсу за његову поезију“... Мораће мачкодрем.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    One Eyed Bob

    Posts : 1379
    Join date : 2015-08-13

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by One Eyed Bob Mon Nov 06, 2023 2:46 pm

    apsolutno mogu da zamislim da se vrh DJB bavi Radulovom poezijom.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    boomer crook

    Posts : 36925
    Join date : 2014-10-27

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by boomer crook Mon Nov 06, 2023 2:49 pm

    sta kaze fokus grupa?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by паће Mon Nov 06, 2023 2:52 pm

    boomer crook wrote:sta kaze fokus grupa?

    Слика је мало неоштра...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34200
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Mon Nov 06, 2023 2:54 pm

    boomer crook wrote:sta kaze fokus grupa?


    http://forum.badnjak.com/
    This site can’t be reachedCheck if there is a typo in forum.badnjak.com.
    If spelling is correct, try running windows network Diagnostics.
    DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50110
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 06, 2023 3:51 pm

    One Eyed Bob wrote:bila KZŠ DJB, govorio samo Radule, kažu idu zajedno sa SDS uprkos mnogim razlikama. složno idu protiv francusko-nemačkog sporazuma, to je pitanje svih pitanja, e da ima i ono drugo pitanje nestalih beba, i oko toga se slažu, da se vidi šta je sa time, da država sasluša te ljude čak i ako nisu u pravu a oni imaju saznanja da su u pravu.

    Oštetiće više Zve...Zavetnike i Dveri nego bilo koga drugog sa tom pričom.
    No Country

    Posts : 11112
    Join date : 2015-05-16

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by No Country Mon Nov 06, 2023 5:15 pm

    hk1 wrote:
    od tad je proslo 25 godina, cetvrt jebenog veka
    taj deda i bar 2/3 milosevicevih biraca vise nisu zivi

    taj srpski seljak o kom ti pises ili je mrtav ili u poznim godinama, danasnji srpski seljak mahom nije za vucica, problem je samo sto u najvecem broju slucajeva vise nit je seljak, nit je srpski, nego je na nekakvoj bausteli ili vozi kamion po evropi

    izbori u srbiji su nista drugo nego  test inteligencije
    nazalost, zbog mnogo razloga, sumnjam da smo u stanju kolektivno da ga prodjemo

    ja od nove vlasti ne ocekujem bukvalno nista
    ove desno vidim kao neostvarene vucice/sns, a ogromna vecina ovih za koje cu glasati mi se gadi
    ovo sto se juce pojavilo u javnosti u vezi sa kandidatom za gradonacelnika je najblaze receno skandalozno
    na stranu sto je od starta njegovo isticanje bio upitan potez

    a opet to apsolutno nista ne menja za ovo prethodno napisano
    mi ne da nismo napravili ni prvi korak ka nekom "normalnom"  drustvu nego nismo ni stali na noge jos
    jednom smo se pokusali uspraviti, tresnuli o pod, da nas bas onako jako zaboli i od tad smo resili da lezimo i ne pokusavamo
    problem je samo sto tako ne moze da se zivi
    Од тог Вуковог разговора са сељаком је прошло 30+ година. Променило се све, а ствари су на један понижавајући начин остале исте, макар у погледу овога о чему причамо: Србија и даље гласа у корист сопствене штете. Како би ти рекао, пада на тесту интелигенције.

    Једна од ствари које су се промениле је да смо пре 30 година имали какву-такву опозицију. Што ће рећи да је постојао дефинисан алтернативни наратив. То данас не постоји. Кључна грешка те некадашње, покојне опозиције је била што је мало превише купила сопствени наратив, т.ј. слабо се мрдала из Београда, и пристала је на изборе под ужасном медијском блокадом. Од тих првих избора заправо креће прича о пропасти опозиције, једног постепеног одумирања идеје о политичкој алтернативи и мрвљења у фан-клубове врло сујетних лидера, да би до данас ти лидери регресирали у збиља невероватне карикатуре типа Радулета или Заветнице, а изнад свих Вучића. 5. Октобар је био једна заправо спољна интервенција и коначно самоубиство једне самоубилачке политике, а не победа опозиције. Опозиција је само дифолтно преузела власт која се ваљала улицама. То им је дало ветар у једра, у смислу моћи, пара и чланства, али су реформу друштва одрадили јако траљаво и сами себе у том процесу упропастили. Сада су само остатци остатака, имена из прошлости, и један тајкун. Нема ту више никаквог наратива. Чак и кад би имали медије не би знали шта да кажу. Нису више опозиција, сада су у најбољем случају дисиденти, како и приличи једнопартијском друштву. Наравно, дисиденти увек једу са краљевске трпезе.

    А ти си нашао да прозиваш народ, и неки тобожњи недостатак интелигенције? Па не, пријатељу, у питању је пре свега одсуство рада, у народу познато као лењост. Лењост да се политичка идеја осмисли и искомуницира. Лењост да се створи озбиљна организација. Лењост да се нађу паре за све то. Највише од свега: лењост да се истраје, јер то тражи године. Можда не баш 30 али 4-5 “гладних година” свакако. Но нема ко. Сви би пречицама - а пречицама се стиже тачно овде, где схваташ да ти је живот прошао, а ствари су мало, небитно горе и безнадежније него пре 30 година.
    plachkica

    Posts : 16191
    Join date : 2014-11-06

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by plachkica Mon Nov 06, 2023 6:20 pm

    znam ja da deca nisu odgovorna za krivična dela roditelja, pravno
    (jel đilas izabrao kandidata sa najviše stvari gurnutih pod tepih za razvlačenje ili kako?)
    ((i da, glasaću za njih, al moram da ventiliram negde!))

    Izbori 2023. - Page 20 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 9:33 am