Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Izbori 2023.

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Thu Nov 16, 2023 1:25 pm

    host wrote:Razliku u procentu na gradskim i republickim izborima medju beogradskim glasacima objasnjava samo stratesko glasanje - mnogi su se plasili da nece preci cenzus na republickom nivou.

    Razlog za los rezultat patkara na izborima u Sapcu (uzgred, sta je to Sabac?(*)) sigurno je nepostojeca ili nerazvijena infrastruktura van Beograda. Mozda je to zbog njihove nesposobnosti a mozda ima veze i nedostatak novca/neprihvatanje izvora finansiranja koje koriste ostale stranke.

    (*) Kako su prosli u Sapcu? Bili su u koaliciji sa Zelenovicem koji je, ako sam dobro razumeo, bio dobar gradonacelnik?


    Moramo je prosao ok ali pricam o partiji ZLF da je gradjani prepoznaju kao lokalni pokret a da mi deluje da oni taj problem ne prepoznaju - nije bitan Sabac, mogu uzeti bilo koji drugi grad. Pricam o politici za republicki nivo. Ako bi zena na obliznjoj pijaci™ da se zaposli, otici ce u SNS, ako bi da kolje Albance, glasace za Seselja, ako joj je Rio Tinto najveci problem, glasace za Cutu, itd. Po cemu ce ona prepoznati ZLF, za sta treba da se zalaze pa da se odluci za ZLF?

    Zena sa beogradske pijace™ ima po cemu da prepozna - BNV, los gradski prevoz, itd - ako joj bilo sta od toga smeta, postoje velike sanse da ce glasati za ZLF. O tome pricam - niti su stavili sapu na neku temu, niti imaju i jedno prepoznatljivo lice van Beograda. Jbg, ZLF je jos uvek samo lokalni pokret.

    Sto se tice nastupa na republickom nivou, odmah nakon proslih izbora su poceli da se stvaraju savezi. Svi su svesni toga da su mali i da su savezi neophodni pa su Cuta i Miki svuda isli zajedno, bio je sa njima i Milivojevic iz DS. Srce, DS, Zeleni i NDB su krenuli sa tribinama pa je NDB izasao iz toga. Zasto su izasli? Sta je bio plan, da budu sami?


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7712
    Join date : 2019-06-06

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Janko Suvar Thu Nov 16, 2023 2:00 pm

    ja bih samo istakao da i za klanje albanaca i zaustavljanje rio tinta ima mesta u SNS  Izbori 2023. - Page 30 2304934895
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Uncle Baby Billy Thu Nov 16, 2023 3:54 pm

    ficfiric wrote:Mislim, da se nije komplet opozicija udruzila, kako bi ZLF izasao na izbore? Sam? To bi bilo samoubistvo a ni savez sa Djliasom ne bi bio daleko od samoubistva. Ovo ujedinjavanje ih je spaslo, a ne znam zasto su dosli u takvu situaciju da svi prave saveze a oni stoje po strani i gledaju. Meni deluje da su bili u fazonu - jebe nam se da se udruzujemo, mi smo najjaci, idemo sami

    ficfiric wrote:Sto se tice nastupa na republickom nivou, odmah nakon proslih izbora su poceli da se stvaraju savezi. Svi su svesni toga da su mali i da su savezi neophodni pa su Cuta i Miki svuda isli zajedno, bio je sa njima i Milivojevic iz DS. Srce, DS, Zeleni i NDB su krenuli sa tribinama pa je NDB izasao iz toga. Zasto su izasli? Sta je bio plan, da budu sami?
    fićo, jako proizvoljno učitavaš namere i postupke aktera u dinamici opozicionih odnosa. nije se ZLFu niotkuda desilo ujedinjenje opozicije, nego je ZLF baš dosta radio na tome. i otkud ti to da je NDB "izašao" iz zajedničkih tribina ili stajao po strani i gledao dok drugi stvaraju saveze? ili da tamo vladaju takve deluzije da bilo ko misli "mi smo najjači"?

    NDM je na neke teme "stavio šapu" i njima se bavio na takav način da su postale mejnstrim opozicionog delovanja (investitorski urbanizam, zagađenje vazduha), ako ne i šireg društvenog konsenzusa da postoji nekakav problem kojim se treba baviti (vazduh, konkretno).


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Thu Nov 16, 2023 4:28 pm

    Koji je bio plan za ove izbore za slucaj da se ne formira jedinstvena lista SPN?

    Kada su potpisivali savez DS, Srce, Zajedno i Rumunska partija, NDB-a tu nije bilo, znaci da su u medjuvremenu batalili tu pricu. Ja mislim da je to steta posto DS i Srce imaju bas to sto NDB-u treba, kakvu-takvu mrezu po Srbiji - takav savez bi samo doneo glasace a ne bi odbio nikog.

    Alternativa tom savezu su nedavaci Kosova Miki-Cuta i Djilas koji rastura sve stranke s kojima udje u savez

    Investitorski urbanizam nije na listi najvecih problema glasaca van bg-a i ns-a. To je tema za beogradske izbore


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by паће Thu Nov 16, 2023 4:56 pm

    ficfiric wrote:

    Investitorski urbanizam nije na listi najvecih problema glasaca van bg-a i ns-a. To je tema za beogradske izbore

    Није да га нема ни овде, ал' стварно није на списку већих проблема. У ствари су овде још добри, не дирају много строги центар - сруше понеку оронулу кућу од набоја или магацин пропале фирме па дигну нешто. Још налазе тих рупа које се могу попунити без већег рушења, тако да још нису изазвали падање суседне зграде или преоптерећење инфраструктуре. Истина, водоводу сваки час негде нешто пукне, ал' пуца и иначе, и у деловима где ови још нису навалили. Попуњава се, у ствари, обод центра, оно што је отприлике на трећини полупречника града.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by ficfiric Thu Nov 16, 2023 5:17 pm

    паће wrote:Није да га нема ни овде, ал' стварно није на списку већих проблема.

    To i kazem, to je tema za bg izbore i ndb jeste stavio sapu na tu temu i to je ok. Tako nesto je potrebno i za republiku


    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Летећи Полип Thu Nov 16, 2023 7:27 pm

    Danas sam u autobusu čuo da je Vučiću otac Albanac. Bez ironije. Penzioner penzioneru.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by No Country Thu Nov 16, 2023 7:34 pm

    Пензионери су имуни на иронију.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Јанош Винету Thu Nov 16, 2023 7:43 pm

    Izbori 2023. - Page 30 1931448533

    Гастоси и пензионери су 50% бирачког тела.  

    Нема друге него таблоидом на таблоида. Опозицији треба нека врачара, видовњак, баба Ванга, Милан Тарот.
    :izbacivanje:
    Као ономад кад су Тарабићи наводно прорекли да ће доћи човек из народа чије ће презиме бити исто као и име места одакле потиче. И онда дође Коштуница из Коштунића и поздраве га са ”здраво, председниче”.

    Дакле, тако се руши Вучић преко Косова - кажеш да му је отац Албанац па он после треба да иде на полиграф и ДНК тест да покаже да није. Izbori 2023. - Page 30 3579118792 Тако се те ствари раде, каква црна информисана дебата, разумна дискусија, демократско одлучивање, парламентарна култура. Дрекнеш нешто, пустиш их да расправљају о глупости и одеш даље да смишљаш још глупости и понеку конкретну критику који прогураш поред прича о свирепом понашању према геј љубавницима и саркому мале карлице. Izbori 2023. - Page 30 2173831786


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Thu Nov 16, 2023 7:53 pm

    I eto, posle 11 godina konacno imamo cunning plan kako da doakamo AVu.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Thu Nov 16, 2023 8:02 pm

    Шта је Радомир Лазовић радио на одрбани бус-плуса и да ли је то разлог да буде постављен као први на Ђиласовој листи?
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Јанош Винету Thu Nov 16, 2023 8:06 pm

    Па неки медијски план за наше становништво у мозак убого мора постојати.

    Они воле да виде да је неко победник, да је некада нешто освојио. Да има самопоуздања да се конфронтира са властима. Воле ”великог пса”.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by No Country Thu Nov 16, 2023 8:27 pm

    Јанош Винету wrote:
    Гастоси и пензионери су 50% бирачког тела.
    Ја му онда дођем 100%.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Thu Nov 16, 2023 8:29 pm

    Летећи Полип wrote:Danas sam u autobusu čuo da je Vučiću otac Albanac. Bez ironije. Penzioner penzioneru.

    Znaci ipak pali ta prica.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11138
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Летећи Полип Thu Nov 16, 2023 8:32 pm

    Erős Pista wrote:
    Летећи Полип wrote:Danas sam u autobusu čuo da je Vučiću otac Albanac. Bez ironije. Penzioner penzioneru.

    Znaci ipak pali ta prica.

    Naravno da pali. Pa koliko puta si već do sada kačio onaj tekst gde kaže da kod desničara nešto počne kao ironija, a onda ozbiljno krenu da veruju u to.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by beatakeshi Thu Nov 16, 2023 8:34 pm

    Улични ходач wrote:Шта је Радомир Лазовић радио на одрбани бус-плуса и да ли је то разлог да буде постављен као први на Ђиласовој листи?
    UHeru, valjda je važniji plan za Kosovo od bus plusa. Deder golube, gukni: oko čega da se nacionalno okupimo?
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Thu Nov 16, 2023 8:57 pm

    beatakeshi wrote:
    Улични ходач wrote:Шта је Радомир Лазовић радио на одрбани бус-плуса и да ли је то разлог да буде постављен као први на Ђиласовој листи?
    UHeru, valjda je važniji plan za Kosovo od bus plusa. Deder golube, gukni: oko čega da se nacionalno okupimo?

    Добро је да се смо се сложили да је Лазовић тамо био. Постоје слике али боље је овако.
    До Косова и Метохије ћемо стићи преко бус-плуса, веруј мени. Гледај сада овако: да ли је бус-плус био заједничка комбинација пробриселске опозиције и пробриселске власти дуго времена?
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Thu Nov 16, 2023 9:01 pm

    Шта је урадила Бебина ТВ, популарни инсајдер



    Срамота то.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Erős Pista Thu Nov 16, 2023 9:02 pm

    Летећи Полип wrote:
    Erős Pista wrote:

    Znaci ipak pali ta prica.

    Naravno da pali. Pa koliko puta si već do sada kačio onaj tekst gde kaže da kod desničara nešto počne kao ironija, a onda ozbiljno krenu da veruju u to.

    Izbori 2023. - Page 30 286371741

    Istina, ali ovde desnicare kontrolise on, mada moguce da mu se zajbeancija otela iz ruku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Nov 16, 2023 9:46 pm

    Izbori 2023. - Page 30 KKN_Igracka_Placka
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by beatakeshi Thu Nov 16, 2023 9:57 pm

    Улични ходач wrote:
    beatakeshi wrote:
    UHeru, valjda je važniji plan za Kosovo od bus plusa. Deder golube, gukni: oko čega da se nacionalno okupimo?

    Добро је да се смо се сложили да је Лазовић тамо био. Постоје слике али боље је овако.
    До Косова и Метохије ћемо стићи преко бус-плуса, веруј мени. Гледај сада овако: да ли је бус-плус био заједничка комбинација пробриселске опозиције и пробриселске власти дуго времена?
    Ti to svakako znaš. Znači bus plus najskuplja srpska reč? Kukavni nacionalni ujedinitelju.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Thu Nov 16, 2023 10:09 pm

    Бус плус је парадигма наводне сукоба пробриселске опозиције и власти. А иза паравана само се послови раде, па се малко око новца посвађају, па се мире и постају господа. Бус плус је баш таква прича. Као што је Ђилас финансирао "Правду" од СНС тамо негде 2009.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by beatakeshi Thu Nov 16, 2023 10:27 pm

    Ma dobro, nego to zavetničko Kosovo, gde ni vojna intervencija Srbije nije isključena... Deder, kolega UHodo, ti sigurno znaš šta i kako, barem simpatizerski.
    Улични ходач

    Posts : 1755
    Join date : 2023-07-16

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Улични ходач Thu Nov 16, 2023 10:31 pm

    Није добро, због тога сте све продали. Ево, како сте се нагодили да престане прича о СНС а Ђиласовом кандидату за БГ изборе? Којом магијом је та прича нестала из СНС медија?

    Него,

    Pokušao sam da im objasnim da je zabrana javne reči povezana sa najmonstruoznijim totalitarnim režimima u svetu - rekao je Tadić u intervjuu za Juronjuz. - I uvek totalitarnost nastupa preko zabrane javne reči. To je bio uslov koji je postavio lider koalicije "Srbija protiv nasilja", koji očigledno ne zna da se to nikad ne može uspostaviti - dodao je Tadić.

    Na insistiranje voditeljke, Tadić je otkrio da se radi o - Draganu Đilasu. 
    - Sto puta sam to rekao u prethodnih godinu dana. On je finansijski pokušao da mi zabrani. To se ne može raditi, tako je fašizam počinjao - sa gušenjem javne reči i zabranom slobode mišljenja - dodao je Tadić.
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by beatakeshi Thu Nov 16, 2023 10:46 pm

    Znači nemaš pojma. Tužno.

    Izbori 2023. - Page 30 Empty Re: Izbori 2023.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 7:19 pm