Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pinker pred andjelima bolje prirode

    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Sergen Yalçın Wed Aug 12, 2020 6:24 pm

    Erős Pista wrote:
    Sergen Yalçın wrote:

    pa cekaj, onda se slazes sa mnom. konzerva, a ne libertarijanac. zasto si onda na moje pitanje




    odgovorio "lol, aj zdravo" ?  Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 129902773


    Zato sto si bezobrazni trol sto nastavak razgovora jasno dokazuje. 
    Ja: Piterson svaljuje odgovornost za zavisnost na pojedinca.
    Ti: znaci tvrdis ra je libertarijanac? Gde je citirao Ajn Rand?
    Ja: Nisam rekao da je libertarijanac, ali ovakvi stavovi su odavno deo mejnstrim americkog konzervativizma.
    Ti: znaci slazes se sa mnom, nije libertarijanac!

    nije ti palo na pamet da je negde zapelo u komunikaciji, bilo da je u pitanju nesporazum ili mozda nepazljivo citanje sa tvoje ili moje strane. recimo ovaj tvoj karikirani razgovor nije korektno prenet. uopste nisam mislio da pitam da li je citirao ajn rand vec da li je zaista prosipao ajnrandovstinu tipa "porucivao ljudima koje farmaceutska mafija jebe i koji nemaju za zdravstveno da se povuku za percin". to nije isto.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Erős Pista Wed Aug 12, 2020 6:33 pm

    Dobro.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Guest Wed Aug 12, 2020 6:37 pm

    meni je super kada apsolutno nemam pojma o čemu pričate

    sliku tog lika sam prvi put video na forumu pre par dana

    kako kroz maglu se sećam da sam nekad negde čitao raspravu u kojoj pomenuti figurura, ali sam obrisao hdd posle čitanja, bilo mi je potpuno nezanimljivo
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 12, 2020 6:46 pm

    disident wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:Pa nije 1/1 Ajn Rand, to pista malo dramatizuje, ali on zaista previse naglasava individualnu odgovornost za sve sto ti se desi u zivotu. Nema kod njega: rodio si se kao bednik, velike sanse su da se neces izvuci iz bede ako ne postoji mehanizam u drustvu da ti pomogne da stanes na noge. Iskljucivo: sam si kriv sto se nisi sam izvukao iz govana, sto se meni zalis i sta ti uopste od drzave trazis kad si nesposoban. Americki individualizam na steroidima, funkcionisao na Divljem Zapadu gde su jedina prepreka izmedju tebe i plodne zemlje bili Indijanci, a ti imas pusku i podrsku drzave da ih kokas do mile volje. Nidje veze sa XXI vekom.
    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Tenor
    Pa nema veze u kontekstu Amerike XXI veka. Americki konzervativci kada pricaju o "pull yourself by bootstraps" oni se obracaju americkom misevima koji bi hteli da drzava duradi nesto.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by disident Wed Aug 12, 2020 7:04 pm

    Ti sad samo naucis da kodiras ili napravis biznis iz garaze


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7171
    Join date : 2020-03-05

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Vilmos Tehenészfiú Wed Aug 12, 2020 7:10 pm

    Tadi je imao tu misao jednom, mozda godinu pre nego je izgubio izbore... nesto u stilu sta ste zapeli za drzavu, aj otvarajte male biznise, radite nesto...


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by паће Wed Aug 12, 2020 8:21 pm

    Sergen Yalçın wrote: o politici i istoriji nema blagog pojma i to je bolno ocigledno.
    Erős Pista wrote:Kao kroz maglu.

    Ово се баш онако наместило једно за другим.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Guest Sun Aug 16, 2020 11:02 pm

    Dobar dan, gospodine bandero

    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by ćaća Sun Aug 16, 2020 11:42 pm

    Džordan i Mikhaila ništa nisu uradili ako ne prodaju nekome prava za film o dogodovštinama u Srbiji.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by паће Mon Aug 17, 2020 10:20 am

    Хм, биће да су још ту. Бандера је нешто сувише јака за овде, али у тамоу би била бар упола дебља, са кантом горе негде и без смртовница. Каблови сад већ изгледају исто и овде и тамо, пре двадесетак година се то итекакао разликовало.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Somlói Galuska Mon Aug 17, 2020 6:27 pm

    Kapiram da užasno kasnim, ali, da li je neko ispratio ovog lika? My favorite odnedavno.




    Ima i ovo poseravanje po Tucker Carlsonu

    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Јанош Винету Mon Aug 17, 2020 11:40 pm

    Мислим да смо се сложили да је примитивац.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Somlói Galuska Tue Aug 18, 2020 12:42 am

    Šta, stvarno? Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 1399639816
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Janko Suvar Tue Oct 20, 2020 12:37 am

    a
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Јанош Винету Tue Oct 20, 2020 1:14 pm

    Somlói Galuska wrote:Šta, stvarno? Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 1399639816
    Стварно је примитивац. Доста непристојан тип. Емисија је била кратког формата од 10-15 минута без модератора и задате теме, у коју се Такер укључио преко телефона. Онда је Холандез заскочио неспремног Такера и почео да прозива, на крају дошашви до личних увреда. Може само да прави своју ехо комору на интернету ”е како сам му показао”.


    Кад заобиђемо ту непријатност од емисије, и уђемо у меритум ствари, и није лоше што га је испрозивао ако је имао зашта. Треба се вратити овоме типу данас, и видети шта је радио у међувремену, то јест да ли је та слава била кратког даха.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 81468
    Join date : 2012-06-10

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Erős Pista Tue Oct 20, 2020 1:38 pm

    Siroti Taker Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 1949538119


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Guest Sun Nov 15, 2020 3:29 pm

    Videh ovaj topik pa se setih nečega.

    https://samharris.org/podcasts/why-dont-i-criticize-israel/

    Razlog zašto kačim ovaj članak Sema Harisa je zato što je Pinker ovo našao za shodno da ritvituje. Nije naveo razlog  zašto je ritvitovao, što po nepisanom pravilu znači da se slaže sa svime što je napisano.


    SH wrote:
    More civilians have been killed in Gaza in the last few weeks than militants. That’s not a surprise because Gaza is one of the most densely populated places on Earth. Occupying it, fighting wars in it, is guaranteed to get woman and children and other noncombatants killed. And there’s probably little question over the course of fighting multiple wars that the Israelis have done things that amount to war crimes. They have been brutalized by this process—that is, made brutal by it. But that is largely the due to the character of their enemies.

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 4101625831

    Ovo nije ni najgori deo članka.
    Anonymous
    Guest

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Guest Mon Nov 16, 2020 5:41 pm

    Šta mislite o ovome?

    https://rhizzone.net/articles/religion-never-killed-anyone/

    Teza je verovatno namerno provokativna, nije ni potpuno originalna, i previše se oslanja na moderna dešavanja.


    Last edited by zelje on Mon Nov 16, 2020 5:55 pm; edited 1 time in total
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by паће Mon Nov 16, 2020 5:52 pm

    1) инквизиција
    2) насилно покрштавање


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Guest Mon Nov 16, 2020 6:02 pm

    Inkvizicija je bila napredak u jurisprudenciji u odnosu na feudalno deljenje pravde, a u crkvenom aparatu postojala su vrlo formalno iznesena mišljenja da je mučenje neadekvatan instrument za dosezanje istine, u vreme kada ova dilema apsolutno nije postojala u svetovnim krugovima. Koliko sam čitao, inkvizicija je mučila i ubijala daleko ređe nego što je to bio slučaj sa svetovnim sudovima.

    Naša slika o inkviziciji je u velikoj meri obojena retoričkim preterivanjima protestanata.


    Last edited by Kirko Skaddeng on Mon Nov 16, 2020 6:04 pm; edited 1 time in total
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by паће Mon Nov 16, 2020 6:03 pm

    Не сумњам.
    Које су цркве изопштиле своје инквизиторе? Које су понудиле покрштеним народима отпуст?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Guest Mon Nov 16, 2020 6:13 pm

    Inkvizitori su bili birokrate, a ne manijaci sa kukuljicama, zašto bi ih Crkva izopštila kada im je ona dala okvir za rad? Ta suđenja bila su izuzetno moderna za ono vreme. Neke nesretne žene su u Španiji optužene da se pretvaraju u ptice, tako su posvedočile komšije. Žene su priznale krivicu. Inkvizitor je odbio da potpiše osudu, jer je, po slobodnom sudijskom uverenju, zaključio da one ne mogu da se pretvore u ptice i da je takvo priznanje simptom bolesnog duha. Slučaj je predao višoj instanci koja je - pazi sad ovo - ipak osudila te žene, zato što je propis nalagao da je verodostojno svedočanstvo više lica kredibilnije od ličnog priznanja. Feudalni sudija bi sa lakoćom oslobodio ove žene. Inkvizicija nije mogla jer je u većoj meri počivala na neutralnoj sudskoj proceduri.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by паће Mon Nov 16, 2020 6:19 pm

    То је организована религија убијала људе, свеједно што је то чинила боље и педантније и, ајде, правно заснованије него претходна световна инстанца са таквим овлашћењима. Нека је то не знам како напредно за своје време, и даље је убијање под окриљем религије. Што је мени довољно да побије овог лика који тврди да није никад.

    Не рече ништа за друго питање.

    Уосталом, ни од Степинца се нису оградили, за Пизара и Савонаролу не знам.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Guest Mon Nov 16, 2020 6:22 pm

    Mislim da ne znaš tačno ko je bio Savonarola Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 1143415371 Možda si ga pobrkao sa, ne znam, Torkvemadom.

    Što se tiče nuđenja otpusta pokrštenim narodima, ne znam šta znači ta formulacija. Od čega otpusta? Ne postoji otpust od krštenja, to bi bio nerazrešivi teološki paradoks.

    Neću s tobom o crkvi, par puta sam se prevario i evo sad ponovo to radim.
    Anonymous
    Guest

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Guest Mon Nov 16, 2020 6:29 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Mislim da ne znaš tačno ko je bio Savonarola

    Danas imamo te neke asocijacije koje malo imaju veze sa realnošću.

    Djordano Bruno je nekakav naučnik racionalista, Savonarola  mračnjak i kukuljičar,  Kalvin modernista i "liberal", itd.


    Last edited by zelje on Mon Nov 16, 2020 6:31 pm; edited 1 time in total

    Pinker pred andjelima bolje prirode - Page 23 Empty Re: Pinker pred andjelima bolje prirode

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 5:07 am