Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i priključenija

    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Tue 27 Feb - 11:47:23

    da budem nekorektan: u razgovoru sa vise analiticara koji su imali pre-op trans pacijente cuo sam uvek isto. problem nije pogresan rod kao neka softverska greska vec nesto deseto (zlostavljanje, zanemarivanje...). svi oni misle da promenu pola ne treba obeshrabrivati po svaku cenu zato sto jebiga moze da pomogne mada ne na nacin na koji pacijent veruje (povratak nekoj pravoj prirodi).


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bemty Tue 27 Feb - 12:16:56

    a promena pola moze da se posmatra kao zahtev za radikalnim prihvatanjem od strane okoline. ja nisam ono sto mislite, ja sam nesto drugo i od sada vise necu to da krijem a vi vidite sta cete. sa te strane gledano, mislim da mi kao drustvo dobijamo nesto time sto ljudi bivaju prihvaceni, sto zahtev uopste postoji.

    (ali - analiticari ce po definiciji imati pristup populaciji koja ima razne probleme. po svemu sudeci, medju transseksualnom decom ima i one koja nemaju neke jasne probleme bilo kog drugog tipa, odnosno postoje cisti slucajevi. ali su retki! jako retki. uostalom, postoji jedan mali broj ljudi kojima spoljni izgled zbilja nije poklopljen sa hromozomima iz ovog ili onog razloga. problem je sto su se ovde pomerile granice a resenje ostalo isto za sve. kao kad ljudima sa blagom depresijom jasno izazvanom nekim dogadjajem odmah prepisuju lekove koji su napravljeni za bas bas tesku organsku depresiju.)


    _____
    Warning: may contain irony.
    Del Cap

    Posts : 6190
    Join date : 2019-11-04

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Del Cap Tue 27 Feb - 12:25:04

    https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3916361/njegos-postao-nikolina-uradice-promenu-pola
    https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3196782-njegos-je-tri-puta-pokusao-da-se-ubije-sve-dok-majci-nije-priznao-najvecu-tajnu-postao-je-nikolina
    https://www.espreso.co.rs/vesti/drustvo/1415678/nikolina-kovacevic-promena-pola
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Tue 27 Feb - 13:02:54

    bemty wrote:a promena pola moze da se posmatra kao zahtev za radikalnim prihvatanjem od strane okoline. ja nisam ono sto mislite, ja sam nesto drugo i od sada vise necu to da krijem a vi vidite sta cete. sa te strane gledano, mislim da mi kao drustvo dobijamo nesto time sto ljudi bivaju prihvaceni, sto zahtev uopste postoji.

    (ali - analiticari ce po definiciji imati pristup populaciji koja ima razne probleme. po svemu sudeci, medju transseksualnom decom ima i one koja nemaju neke jasne probleme bilo kog drugog tipa, odnosno postoje cisti slucajevi. ali su retki! jako retki. uostalom, postoji jedan mali broj ljudi kojima spoljni izgled zbilja nije poklopljen sa hromozomima iz ovog ili onog razloga. problem je sto su se ovde pomerile granice a resenje ostalo isto za sve. kao kad ljudima sa blagom depresijom jasno izazvanom nekim dogadjajem odmah prepisuju lekove koji su napravljeni za bas bas tesku organsku depresiju.)

    nacelno da ali mislim da je za promenu pola u srbiji neophodna i preporuka psihijatra tako da svi prolaze pored nekog takvog.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 7501
    Join date : 2017-03-14

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by MNE Tue 27 Feb - 13:34:46

    Del Cap wrote:https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3916361/njegos-postao-nikolina-uradice-promenu-pola
    https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3196782-njegos-je-tri-puta-pokusao-da-se-ubije-sve-dok-majci-nije-priznao-najvecu-tajnu-postao-je-nikolina
    https://www.espreso.co.rs/vesti/drustvo/1415678/nikolina-kovacevic-promena-pola
    pa da, jaka majka slab otac naravno...
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Erős Pista Tue 27 Feb - 13:49:38

    MNE se u sve razume, ne samo u imunologiju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea Tue 27 Feb - 15:54:51

    bemty wrote:(ali - analiticari ce po definiciji imati pristup populaciji koja ima razne probleme. po svemu sudeci, medju transseksualnom decom ima i one koja nemaju neke jasne probleme bilo kog drugog tipa, odnosno postoje cisti slucajevi. ali su retki! jako retki. uostalom, postoji jedan mali broj ljudi kojima spoljni izgled zbilja nije poklopljen sa hromozomima iz ovog ili onog razloga. problem je sto su se ovde pomerile granice a resenje ostalo isto za sve. kao kad ljudima sa blagom depresijom jasno izazvanom nekim dogadjajem odmah prepisuju lekove koji su napravljeni za bas bas tesku organsku depresiju.)
    Bingo! - bold narocito. Ne znam jel jos neko gleda We Are Here, ali me na ovu temu poprilicno pogodio slucaj devojcice koja, po onome sto ie moglo da se vidi, ocigledno spada u taj jasan slucaj gde ne mozes da nadjes nesto drugo, i koja je najsrecnije dete na svetu u sadasnjem izdanju (jer je lucky da ima porodicu kakvu ima). Zbog takve dece pristup resenjima mora da postoji.

    Ono sto ja pocinjem da primecujem, a Kanada je dobra za primecivanje takvih stvari jer je otprilike najliberalnija na svetu, je da se mnogo mesa gender sa gender expression, sto su dve razlicite stvari. Ako mi sin dodje i kaze da hoce da bude devojcica a na pitanje zasto odgovori jer voli da nosi haljine - pa nosi haljine ako ti se svidjaju. Cini mi se da je ultimativna pobeda ljudskih preva ne ni prava homoseksualaca ni trans osoba, vec pravo svakoga, bez obzira na pol i gender, da bira kako zeli da zivi.

    (narucuje knjigu...)


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea Tue 27 Feb - 15:59:45

    boomer crook wrote:
    bemty wrote:a promena pola moze da se posmatra kao zahtev za radikalnim prihvatanjem od strane okoline. ja nisam ono sto mislite, ja sam nesto drugo i od sada vise necu to da krijem a vi vidite sta cete. sa te strane gledano, mislim da mi kao drustvo dobijamo nesto time sto ljudi bivaju prihvaceni, sto zahtev uopste postoji.

    (ali - analiticari ce po definiciji imati pristup populaciji koja ima razne probleme. po svemu sudeci, medju transseksualnom decom ima i one koja nemaju neke jasne probleme bilo kog drugog tipa, odnosno postoje cisti slucajevi. ali su retki! jako retki. uostalom, postoji jedan mali broj ljudi kojima spoljni izgled zbilja nije poklopljen sa hromozomima iz ovog ili onog razloga. problem je sto su se ovde pomerile granice a resenje ostalo isto za sve. kao kad ljudima sa blagom depresijom jasno izazvanom nekim dogadjajem odmah prepisuju lekove koji su napravljeni za bas bas tesku organsku depresiju.)

    nacelno da ali mislim da je za promenu pola u srbiji neophodna i preporuka psihijatra tako da svi prolaze pored nekog takvog.
    U Srbiji, ako dobro razumem, ti psihijatri vidjaju odraslu populaciju koja hoce da promeni pol? Ako je neko morao da odrasta sa takvim problemom, mislim da je sa npr 20, 30god mnogo tesko ili nemoguce razluciti ko je pozeleo da bude trans jer je doziveo traume a ko se oduvek osecao trans p a zbog toga bio traumatizovan... To ie prosto sve totalno integrisano by that time.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Tue 27 Feb - 16:41:20

    lalinea wrote:
    boomer crook wrote:

    nacelno da ali mislim da je za promenu pola u srbiji neophodna i preporuka psihijatra tako da svi prolaze pored nekog takvog.
    U Srbiji, ako dobro razumem, ti psihijatri vidjaju odraslu populaciju koja hoce da promeni pol? Ako je neko morao da odrasta sa takvim problemom, mislim da je sa npr 20, 30god mnogo tesko ili nemoguce razluciti ko je pozeleo da bude trans jer je doziveo traume a ko se oduvek osecao trans p a zbog toga bio traumatizovan... To ie prosto sve totalno integrisano by that time.

    mislim da je moguce. barem oni tako o tome pricaju. takodje vodi racuna da pojedinci vidjaju svoje analiticare (koji su i psihijatri) pre nego sto postanu punoletni.

    ne znam kako ovde stojimo sa puberty blokerima i slicnim stvarima.

    mislim da se razumemo ja sam 100% za talking cure, cross dressing, they/them i uopste ritualizaciju roda kroz sve navedeno gde onda cveta 100 cvetova. medjutim sumanuto je resavati problem drustvene neprilagodjenosti i ranih trauma komplikovanim hirurskim zahvatima. muva/bazuka. postoje slucajevi gde jednostavno ne postoji jasno biolosko odredjenje ali sve ostalo je sto kaze bemty lecenje situacione depresije teskim drogama.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea Tue 27 Feb - 18:31:02

    boomer crook wrote:
    lalinea wrote:
    U Srbiji, ako dobro razumem, ti psihijatri vidjaju odraslu populaciju koja hoce da promeni pol? Ako je neko morao da odrasta sa takvim problemom, mislim da je sa npr 20, 30god mnogo tesko ili nemoguce razluciti ko je pozeleo da bude trans jer je doziveo traume a ko se oduvek osecao trans p a zbog toga bio traumatizovan... To ie prosto sve totalno integrisano by that time.

    mislim da je moguce. barem oni tako o tome pricaju. takodje vodi racuna da pojedinci vidjaju svoje analiticare (koji su i psihijatri) pre nego sto postanu punoletni.

    ne znam kako ovde stojimo sa puberty blokerima i slicnim stvarima.

    mislim da se razumemo ja sam 100% za talking cure, cross dressing, they/them i uopste ritualizaciju roda kroz sve navedeno gde onda cveta 100 cvetova. medjutim sumanuto je resavati problem drustvene neprilagodjenosti i ranih trauma komplikovanim hirurskim zahvatima. muva/bazuka. postoje slucajevi gde jednostavno ne postoji jasno biolosko odredjenje ali sve ostalo je sto kaze bemty lecenje situacione depresije teskim drogama.
    Mozda ja imam predrasude, ali moje iskustvo (posredno i neposredno) sa psihijatrima u srbiji nije sjajno. Nije mi lako da poverujem da cveta klijent-centric approach.... I zato mi je ta tvrdnja da je iza transnosti uvek trauma iz drtinjstva malo... Frojdovska? Dok se ne uzme u obzir rad sa tom malobrojnom decom kod koje ne moze da se upre prstom u traumu, to je skroz nepotpuna slika (Ja sam inace sada counselor-in-training - upisala masters of counselling psychology u septembru  feminizam i priključenija - Page 26 1844795956)

    'ritualizacija roda' - taj mi je izraz falio u srpskom! Hvala!


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bemty Wed 28 Feb - 12:28:06

    @boomer, ja licno nemam nista protiv medicinskih resenja u principu, kao sto nemam nista protiv drustvenih resenja cak i kad je problem potpuno organski - mislim da su to dve nezavisne ravni, s jedne strane uzroci, s druge strane sta je najvise od pomoci. ono, brada raste (bioloski uzrok) ali je lakse obrijati je (drustvena intervencija) nego odstraniti gene koji dovode do njenog rasta (medicinska intervencija), mene boli stomak kad mi psihicki nije dobro (drustveni uzrok) ali je lakse to regulisati povremenim buskopanom i izbegavanjem odredjenih namirnica (medicinska intervencija) nego medijacijom da resim konflikte s okolinom (drustvena intervencija). nemam razlog da mislim da promena pola u principu nije dobra stvar za neke ljude, cak i ako ono sto time dobiju jeste prijem u novu drustvenu grupu i jedna nova vrsta prihvacenosti a ne nekakvo esencijalisticko sravnjavanje sa pravim polom, sta god to bilo. ali cak iz te pozicije imam mnogo zamerki na medikalizaciju ovog problema. za hiljadu cvetova se slazemo, naravno.

    @lalinea - wowza! davaj detalje u inbox! feminizam i priključenija - Page 26 658766951


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Wed 28 Feb - 14:23:39

    naravno da su svi frojdijanski pesimisti. to je ono rezultat analize je aktivna depresija feminizam i priključenija - Page 26 1399639816

    no, slazem se sa bemty i nisam mislio nista drugo. whatever works.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bemty Wed 28 Feb - 14:33:02

    eh da mi je jedna depresivna pozicija feminizam i priključenija - Page 26 3826186726


    _____
    Warning: may contain irony.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea Wed 28 Feb - 19:52:09

    boomer crook wrote:naravno da su svi frojdijanski pesimisti. to je ono rezultat analize je aktivna depresija feminizam i priključenija - Page 26 1399639816
    Pa bre ima sijaset drugih pravaca u terapiji 😄


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bemty Thu 29 Feb - 10:09:09

    ali manje medju psihijatrima nego medju psiholozima. psihoanaliza je dugo 'pripadala' samo medicini, sto se odrazilo na struku na mnogo nacina.


    _____
    Warning: may contain irony.
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Thu 29 Feb - 11:34:10

    da oni su vecinom psihijatri i na psihloge gledaju s podozrenjem. o drugim medicinskim laicima u analizi da ne pricam.

    naravno da ima svega u terapiji. ovde govorim o klasicnoj IPA ekipi u srbiji.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea Fri 1 Mar - 14:00:50

    boomer crook wrote:da oni su vecinom psihijatri i na psihloge gledaju s podozrenjem. o drugim medicinskim laicima u analizi da ne pricam.

    naravno da ima svega u terapiji. ovde govorim o klasicnoj IPA ekipi u srbiji.
    Jedan takav je mom muzu pre par godina, kada se ovaj konacno odlucio na terapiju, ladno rekao "dobro tebe tvoja zena trpi"  feminizam i priključenija - Page 26 3274312807
    Za to bi ovde, otprilike, izgubio licencu terapeuta. Tako da ces izviniti sto nemam visoko misljenje o njihovom misljenju.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Fri 1 Mar - 14:55:54

    pa ne znam sada osecam kao da ja treba da ih branim feminizam i priključenija - Page 26 1399639816

    ali mislim fakat je da ima svakakvog sveta.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea Fri 1 Mar - 16:15:25

    Ne, sorry, nisam mislila da tu treba da ih branis lol. Ali sam primetila da ih na ovoj temi cesto pominjes. Mozda ja ne razumem o kakvoj terapiji ti pricas i cime se ti psihijatri bave, ali psihoanaliza je u terapiji ovih dana, ono, blago receno, ne bas mainstream (da ne kazem marginalizovana). Ne pricam o doprinosu psihianalize modernoj terapiji kroz razvoj raznih psihodinamickih teorija, ali bas psihoanaliza, sa slobodnim asocijacijama, supresovanim seksualnim fantazijama, tretmanima od 5 godina i slicno - ne znam kakva je klima u Srbiji ali to bas nije first response u terapiji u danasnje vreme. Zato ne mogu da prihvatim da je misljenje psihijatara koji se time bave kljucno u temi promene pola.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Fri 1 Mar - 16:37:38

    lalinea wrote:Ne, sorry, nisam mislila da tu treba da ih branis lol. Ali sam primetila da ih na ovoj temi cesto pominjes. Mozda ja ne razumem o kakvoj terapiji ti pricas i cime se ti psihijatri bave, ali psihoanaliza je u terapiji ovih dana, ono, blago receno, ne bas mainstream (da ne kazem marginalizovana). Ne pricam o doprinosu psihianalize modernoj terapiji kroz razvoj raznih psihodinamickih teorija, ali bas psihoanaliza, sa slobodnim asocijacijama, supresovanim seksualnim fantazijama, tretmanima od 5 godina i slicno - ne znam kakva je klima u Srbiji ali to bas nije first response u terapiji u danasnje vreme. Zato ne mogu da prihvatim da je misljenje psihijatara koji se time bave kljucno u temi promene pola.

    sve pet. oni su samo izneli svoje vidjenje da ljudi koji se odlucuju na taj korak imaju pratece probleme. sto kaze bemty ako si cekic sve ti je ekser pa tu imamo i taj momenat ali ostaje cinjenica da to nisu neozbiljni ljudi (mislim zene) niti da smatraju da ti prateci problemi diskvalifikuju njihove pacijente od tog koraka.

    mislim psihoanaliza nije nikada bila first response ali ja bi je opet preporucio ljudima koji imaju 5+ godina da uloze (uz ogradu da nadju analiticara koji im odgovara).


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea Fri 1 Mar - 17:47:16

    boomer crook wrote:
    lalinea wrote:Ne, sorry, nisam mislila da tu treba da ih branis lol. Ali sam primetila da ih na ovoj temi cesto pominjes. Mozda ja ne razumem o kakvoj terapiji ti pricas i cime se ti psihijatri bave, ali psihoanaliza je u terapiji ovih dana, ono, blago receno, ne bas mainstream (da ne kazem marginalizovana). Ne pricam o doprinosu psihianalize modernoj terapiji kroz razvoj raznih psihodinamickih teorija, ali bas psihoanaliza, sa slobodnim asocijacijama, supresovanim seksualnim fantazijama, tretmanima od 5 godina i slicno - ne znam kakva je klima u Srbiji ali to bas nije first response u terapiji u danasnje vreme. Zato ne mogu da prihvatim da je misljenje psihijatara koji se time bave kljucno u temi promene pola.

    sve pet. oni su samo izneli svoje vidjenje da ljudi koji se odlucuju na taj korak imaju pratece probleme. sto kaze bemty ako si cekic sve ti je ekser pa tu imamo i taj momenat ali ostaje cinjenica da to nisu neozbiljni ljudi (mislim zene) niti da smatraju da ti prateci problemi diskvalifikuju njihove pacijente od tog koraka.

    mislim psihoanaliza nije nikada bila first response ali ja bi je opet preporucio ljudima koji imaju 5+ godina da uloze (uz ogradu da nadju analiticara koji im odgovara).
    Ok, razumem.
    Svakom svoje - ja bih npr svima preporucila psychodelic-assissted terapiju  feminizam i priključenija - Page 26 3579118792


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by boomer crook Fri 1 Mar - 18:05:08

    lalinea wrote:
    boomer crook wrote:

    sve pet. oni su samo izneli svoje vidjenje da ljudi koji se odlucuju na taj korak imaju pratece probleme. sto kaze bemty ako si cekic sve ti je ekser pa tu imamo i taj momenat ali ostaje cinjenica da to nisu neozbiljni ljudi (mislim zene) niti da smatraju da ti prateci problemi diskvalifikuju njihove pacijente od tog koraka.

    mislim psihoanaliza nije nikada bila first response ali ja bi je opet preporucio ljudima koji imaju 5+ godina da uloze (uz ogradu da nadju analiticara koji im odgovara).
    Ok, razumem.
    Svakom svoje - ja bih npr svima preporucila psychodelic-assissted terapiju  feminizam i priključenija - Page 26 3579118792

    feminizam i priključenija - Page 26 Takemymoney


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by lalinea Fri 1 Mar - 21:37:05

    boomer crook wrote:
    lalinea wrote:
    Ok, razumem.
    Svakom svoje - ja bih npr svima preporucila psychodelic-assissted terapiju  feminizam i priključenija - Page 26 3579118792

    feminizam i priključenija - Page 26 Takemymoney
    FDA je proslog meseca prihvatio aplikaciju za MDMA+psycotherapy kao treatment za PTSD i dodelio Priority Review status, sto znaci da bi do Avgusta trebalo da odluce. Ovo je najblize sto su psihodelici prisli odobravanju jos od zabrane u sedamdesetim (ako odobre, automatski ide rescheduling). Australija je vec odobrila, jos u Junu, ali je kod njih malo nedefinisano ko/sta/gde. Ako FDA odobri, to prakticno otvara vrata za svuda u svetu.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    konjski nil

    Posts : 2539
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by konjski nil Fri 8 Mar - 18:15:57

    bando sifražetska srećna slava feminizam i priključenija - Page 26 2304934895


    _____
    feminizam i priključenija - Page 26 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   feminizam i priključenija - Page 26 2692
    disident

    Posts : 15065
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by disident Fri 8 Mar - 18:59:49

    "U ratu sam naučio da poštujem žene. Video sam mnogo muškaraca junaka, ali i kukavica. Nikad u partizanima nisam video ženu - kukavicu.

    Muškarci moraju da idu u rat. Žene ne moraju. Njih nisu terali u partizane, njih su terali iz partizana!

    Momke nagovaraju da ostave svoje domove, kada je zemlja u opasnosti. Od žena se zahteva da ostanu u svojim domovima.

    Muškarac je dobrovoljac u partizanima i onda kada se odazvao tek na peti poziv. Žene dobrovoljce odbijaju i kada deset puta mole da ih prime. Znam devojke koje su najzad primljene u partizanske redove tek kada su - prateći kolonu u kojoj su njihovi momci, ili braća - toliko odmakle od svog sela da se više nisu mogle vratiti kućama.
    Muškarcu u selu kažu: "Šta čekaš, što ne ideš u vojnike". Ženi kažu: "Ostani tu, kod kuće, šta ćeš među vojnicima". Muškarac rizikuje čast ako ne ode da se bori. Žena, kada ode da se bori, rizikuje da se, posle drugovanja sa ratnicima, posumnja u njenu žensku "čast".

    Muškarac i u ratu ima odmora. Žena-borac i kad je odmor ima posla - da opere svoj i tuđi veš, da se postara za svoju urednost, da s mukom nađe neko usamljeno mesto i da zbog toga ne bude sumnjiva da je nestala nekim "drugim poslom". Muškarac se hvali posle rata kako je imao uspeha kod više žena. Žene kriju i da su nekog, jedinog, nekazano i neuzvraćeno volele. Muškarci, ratnici, pobednici, steknu preporuku za povoljne ženidbe. Ratnice, pobednice, mnoge, nikad ne nađu muževe... Posle rata, često, ni svoje ratne drugove.

    Ne pamtim da je bilo kada partizanka dezertirala ili dopustila da bude zarobljena. Jer, strašno je bilo ono što čeka zarobljenog partizana. Strašnije je samo ono što čeka zarobljenu partizanku.
    Žene-bolničarke su u najstrašnijim časovima ovog rata bodrile svoje drugove partizane, da samo još malo izdrže, da ne malaksaju. Izdržavale su i napor, glad i strah bez očajavanja, psovki, i kletvi, od kojih nisu mogli da se uzdrže njihovi drugovi. I uz sve to su se još divile njihovom junaštvu!

    Vera Rajić se nije posle rata hvalila da je za rukave hvatala "muškarčine" i vraćala ih na položaj, dok ona ne previje svoga ranjenika. Kad muškarci nisu izdržali, na rukama je, sama, iznela ranjenika.

    Veličina ovog našeg rata je stotinu puta ispričana. Veličina žene u njemu ostala je u senci muškog prava prvenstva na junaštvo.
    Mnogi od nas ne bi danas bili živi da su partizanski bolničari bili samo muškarci. Ja sigurno ne bih, mada danas ne mogu pouzdano da se setim ni njenog imena...

    A niko ne bi bio srećan da mu je napisana pohvala: "Hrabar je i požrtvovan - kao partizanka!"


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    feminizam i priključenija - Page 26 Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 9 May - 14:58:12