Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    feminizam i priključenija

    avatar

    Posts : 544
    Join date : 2020-12-04

    feminizam i priključenija Empty feminizam i priključenija

    Post by Hans Fri Jan 27, 2023 9:18 am

    Hans wrote:Jelena Riznić o surogat materinstvu
    https://zadovoljna.nova.rs/beba-i-porodica/surogat-materinstvo-je-legalizacija-modernog-ropstva/
    Trenutno bih više voleo da sam citirano zadržao za sebe, iako se protivim ovom njenom stavu.
    Jasnije mi je zašto je toliko radikalna.

    Naime, jutros je bila reportaža na N1. 
    Riznićka ima svog progonitelja, jednog od onih koji je uvrteo sebi u glavu da je ona baš stvorena za njega. Uhodi je i preti joj ubistvom. Koliko sam, usput slušajući razumeo, ona valjda ni ne zna o kome je reč, on je na slobodi i sve to traje godinama.

    Pretpostavljam da će priča biti danas dostupna na sajtu N1, pa će moći da se sazna šta se zaista dešava, bez ograda koje sam stavio.

    edit
    Ima ovde
    https://www.danas.rs/vesti/drustvo/jelena-riznic-mesecima-strahuje-za-bezbednost-progonitelj-slobodno-seta/
    avatar

    Posts : 544
    Join date : 2020-12-04

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Hans Fri Jan 27, 2023 10:18 am

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by kondo Fri Feb 03, 2023 8:04 pm

    neće da se embeduje mora ovako

    https://twitter.com/i/status/1621253776022671361


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Zus Fri Feb 03, 2023 11:54 pm

    Nema ničega na linku
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by kondo Fri Feb 03, 2023 11:57 pm

    jebeno sranje zaključan profil, izvinite

    evo ovo je bolje

    feminizam i priključenija 328514701_852286702629142_5501584484225388181_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=4ux3atHsNqYAX84FSnO&_nc_ht=scontent.fbeg1-1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Zus Sat Feb 04, 2023 12:00 am

    Umri (live) feminizam i priključenija 3579118792
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Notxor Tue Feb 07, 2023 2:50 pm

    Kakav je ovo pakao u jebenoj Zadruzi? BS dajdžest za negledaoce

    https://web.archive.org/web/20230207134452/https://mondo.rs/Info/Drustvo/a1745335/Biljana-Srbljanovic-o-Zvezdanu-Slavnicu.html


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3143
    Join date : 2021-09-13

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Uncle Baby Billy Fri Feb 24, 2023 7:42 pm

    može na 7 tema



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Летећи Полип Fri Feb 24, 2023 8:31 pm

    Ma gotovo je sa tom pričom u nas. Mora se naći neki ventil za Ruse i Kosovo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by disident Fri Mar 03, 2023 11:41 pm

    Moze na nekoliko tema

    A Long Island teacher “forced” a fifth-grade girl to go by a male name and pronouns, confusing the child so much that she had suicidal thoughts, a lawsuit alleges.
    Debra Rosenquist — a fifth-grade teacher at Terryville Road Elementary School in Port Jefferson Station — started calling the 9-year-old Leo and using opposite-gender pronouns toward the beginning of the 2021-’22 school year, according to a lawsuit filed in Suffolk County Court by the child’s parents last month.
    The parents say they were only clued in about what was happening in January 2022, when the school principal called them, telling them their child — referred to in court papers as A.V. — had drawn a picture of a girl, writing, “I wanna kill myself” and “I feel sad like a lot,” the filing claims.
    The principal also informed the parents that A.V. had even met with the school psychologist, telling the mental health worker that she “was confused about her gender identity,” the court papers say.
    Despite Rosenquist, 62, having referred to the student “for months at that point” as Leo, it was only during the Jan. 27, 2022, call that the parents were asked for the first time if this name was okay, the suit claims.
    The parents were supportive “as long as it was A.V. who had requested the name change,” the filing said.

    https://nypost.com/2023/02/28/ny-teacher-forced-5th-grader-to-go-by-male-pronouns-suit/


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Летећи Полип Sat Mar 04, 2023 12:12 am

    Kako mi se vraća ponovo u dvehiljadite, da živim bez znanja o svim ovim sranjima.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Indy Sat Mar 04, 2023 12:54 am

    OK NY Post je zaista validan izvor informacija. Ne nasedajte bre ljudi
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by plachkica Tue Mar 07, 2023 1:03 am

    mislim da nam treba tema usa kulturni ratovi na balkanski način

    (bugarska je pre par nedelja pravno ukinula trans ljude, ne postoje zakonski, ništa. reakcija u srbiji, najbližem komšiluku, skoro pa nikakva, za svaku glupost usa i trans i antitrans aktivista i zakonskih rešenja na sprskim mrežama ide klanje od po tri dana, poslednje je ovaj zakon iz tenesija https://www.usatoday.com/story/news/nation/2023/03/02/tennessee-governor-bill-lee-signs-anti-trans-bill-drag-restrictions-into-law/11385343002/. domaći aktivisti vode usa ratove bez ikakvog osvrta na srpsko društvo i srpsku zakonsku regulativu, često se služeći svim mogućim revizionizmima, kao u ovom nizu na primer. ne znam da li smo nekad imali nešto slično. ono što mi se čini jeste da nanose štetu trans ljudima u srbiji. ovde je, ne znam kome da se zahvalimo na tome (mislim znam, ažc je izgurao poslednju izmenu zakona da trans ljudi mogu menjati dokumenta bez hirurške trancizije, a sad bobanu i ekipu ovi novi trans aktivisti zovu terfačama) trans pitanje zakonski dobro rešeno, sem što na teret fonda ide samo 65%, trebalo bi da se izgura na 100%)


    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Mar 07, 2023 1:33 am



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by bemty Tue Mar 07, 2023 11:48 am

    ^a mi smo i poznati po plasticnoj hirurgiji vezanoj za promenu pola, zar ne? bas odavno, pre tipa 20 godina sam cula da je neki nas hirurg razvio specijalnu proceduru za pravljenje vagine od dostupnog materijala, a skoro je i lokalna drugarica trazila najbolje mesto na svetu za neku specijalnu hirurgiju da resi neki urodjeni problem s penisom koji ima njen sin, i na kraju se odlucila za beograd. ne znam da li to ima ikakvog uticaja na zakonsko glediste, ali ono, mozda je to mala, izolovana, bizarna tacka nacionalnog ponosa za koju ne znamo feminizam i priključenija 1233199462


    trans pitanja su tako jebeno komplikovana. ali zato pitanje ljudskosti prema drugacijima uopste nije.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Guest Tue Mar 07, 2023 12:07 pm

    Ako su virdžine trans ljudi, onda je genitalno sakaćenje osnažujuća kozmetička intervencija.
    Kakva panjina glupava jebotebog.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Летећи Полип Tue Mar 07, 2023 12:12 pm

    Pa čekaj, ako je džender tzv. konstrukt, onda su i virdžine trans.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Guest Tue Mar 07, 2023 12:20 pm

    Postoji fina linija između "osećam se kao žena/muškarac" i "đedo mi rekao da će me ubiti od batina ako se ne ošišam i ne navučem čakšire".

     Virdžine su nosile administrativnu ulogu muškarca u simboličkom poretku, to jest taj je konstrukt važio samo za potrebe genealogije i nije se doticao ličnosti ostajnice, njena uloga nije bila da bude muškarac, već da ga glumi. Virdžine su u tom procesu bile lišavane svakog  rodnog identiteta i svake slobode izbora (nisu mogle ni da se udaju ni da se žene ni da održavaju seksualne odnose sa bilo kime), dakle - to što se ovim putem konstruisalo bilo je pozitivno samo za zajednicu, a ne i za te devojke, one su ritualno žrtvovane da bi se održao običaj. To je džendersko pitanje u širem smislu, ali ne, to nije trans niti ima veze sa njime, to je društveno nasilje.
    Anonymous
    Guest

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Guest Tue Mar 07, 2023 12:23 pm

    Da eskaliram ovu liniju argumentacije: ako čoveku prinudno promenimo reproduktivne organe on nije trans osoba već žrtva krivičnog dela.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Летећи Полип Tue Mar 07, 2023 12:27 pm

    Pa čekaj, u onom filmu joj daju muško ime. Ako ima muško ime, u simboličkom poretku je muško.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Летећи Полип Tue Mar 07, 2023 12:41 pm

    Nvm, pogrešno sam te razumeo. Ali i dalje ostaje taj detalj da imaju muška imena, i da ih oslovljavaju sa on.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34128
    Join date : 2012-02-10

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by ficfiric Tue Mar 07, 2023 12:45 pm

    Imam negde sacuvan ovaj albanski film. Zena je postala virdzina svojom voljom da bi mogla da izlazi iz kuce kad pozeli, da bi mogla da dobije poslove koje ne rade zene, itd



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Guest Tue Mar 07, 2023 12:45 pm

    Problem je što ona nema agency u tom simboličkom poretku, to je sve urađeno veštački i nasilno i ne proizvodi nikakvu drugu posledicu u ličnom životu osim doživotnog ukidanja polnog identiteta kao takvog. Ostaje samo erzac rodnost, dakle možeš da pušiš i piješ lozu sa muškarcima, ali ne i da se ostvariš seksualno, to ti je zabranjeno do kraja života. 

    Društvo ne zanima ništa osim tog imena, ne bavi se osobom virdžine, ta osoba se odbacuje jer je nepodesna za bilo šta - ako rodi dete polupala je ceo sistem, a ne sme ni da uzme ženu. Društvo joj konstruiše džender ali po načelima običajne birokratije gde se samo traži placeholder za crkvene knjige i za pravilnu deobu imovine. Dakle - ona nije muško u simboličkom poretku (da jeste, bilo bi joj dozvoljeno da se ostvari kao muško, dakle da zasnuje porodicu) već je u simboličkom poretku "žensko za koje svi znamo da je žensko ali nosi muško ime jer smo toliko muškaraca izgubili u krvnoj osveti da moramo da izmaštamo jednog muškarca među nama".
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Летећи Полип Tue Mar 07, 2023 1:05 pm

    Cousin Billy wrote:Problem je što ona nema agency u tom simboličkom poretku, to je sve urađeno veštački i nasilno i ne proizvodi nikakvu drugu posledicu u ličnom životu osim doživotnog ukidanja polnog identiteta kao takvog. Ostaje samo erzac rodnost, dakle možeš da pušiš i piješ lozu sa muškarcima, ali ne i da se ostvariš seksualno, to ti je zabranjeno do kraja života. 

    Društvo ne zanima ništa osim tog imena, ne bavi se osobom virdžine, ta osoba se odbacuje jer je nepodesna za bilo šta - ako rodi dete polupala je ceo sistem, a ne sme ni da uzme ženu. Društvo joj konstruiše džender ali po načelima običajne birokratije gde se samo traži placeholder za crkvene knjige i za pravilnu deobu imovine. Dakle - ona nije muško u simboličkom poretku (da jeste, bilo bi joj dozvoljeno da se ostvari kao muško, dakle da zasnuje porodicu) već je u simboličkom poretku "žensko za koje svi znamo da je žensko ali nosi muško ime jer smo toliko muškaraca izgubili u krvnoj osveti da moramo da izmaštamo jednog muškarca među nama".


    Razumem šta hoćeš da kažeš. ali ima tu bezbroj začkoljica. Ajde da stavimo na stranu ono da je džender spektar, već da uzmemo da postoje rodovi kao razdvojene celine. Da li je onda trans - prelazak u rod suprotan svojim polnim karakteristikama, ili je trans neki svojstven, treći rod? Ako je trans to treće, onda bi virdžina mogla biti trans. A opet, ako trans znači ono prethodno, treba utvrditi šta je to što konstituiše muškarca. Ako virdžina ima ta svojstva, ona je muško. Celibat sam po sebi ne isključuje muški rod. Za ovo oko ličnog agencya sada drkaju Žileta, tj da li je rod nešto oko čega mi uopšte možemo da se pitamo. Ako se rodni identitet formira podsvesno, tu nema ličnog agencyja. Ako pak ima ličnog agencyja, ako je ova iz fićfirićevog klipa odabrala da bude muško - ona je muško. Tj, u čemu se ona razlikuje od nekog trandže na zapadu? Ni na zapadu se trans osobe ne tretiraju poptpuno u skladu sa njihovim novim rodnim identitetom, nego ima masa odstupanja - isto kao i virdžine.

    Obaška, što ja ne bih tek tako otpisivao faktor društva. Mi smo rod samo u društvu.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Летећи Полип Tue Mar 07, 2023 1:10 pm

    Šteta što Šopenhauer nije živ, on bi znao odgovor na sva ova pitanja.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!

    feminizam i priključenija Empty Re: feminizam i priključenija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 7:34 pm