Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Mon Apr 10, 2023 4:47 am

    Ili će davati 200 din svakome ko uđe na prednja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    rujofil

    Posts : 481
    Join date : 2016-04-15

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by rujofil Mon Apr 10, 2023 5:16 am

    Inace nocni  prevoz su svi placali 150 din je karta iako je bas lose organizovan plus su retki polasci. Ovaj covek bas ne zna gde udara
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-27

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by disident Mon Apr 10, 2023 5:31 am

    rujofil wrote:Inace nocni  prevoz su svi placali 150 din je karta iako je bas lose organizovan plus su retki polasci. Ovaj covek bas ne zna gde udara
    Udara po glasačkom telu, predgrađu prepolovljena cena mesečne markice, mladima besplatan noćni


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    rujofil

    Posts : 481
    Join date : 2016-04-15

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by rujofil Mon Apr 10, 2023 7:01 am

    Dobro to za predgradja je smislena stvar ovo za nocni je wtf nikog nije briga za to bolje mu je ko Vesara da napravi tiktok i da pokusa da se priblizi mladima
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Mon Apr 10, 2023 8:50 am

    Ovako je budalesao sa bazenom 11 april. Svaka 3 meseca su nešto menjali, što svlačionice, što način ulaska/plaćanja, što termine.
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Mon Apr 10, 2023 12:36 pm

    rujofil wrote:Inace nocni  prevoz su svi placali 150 din je karta iako je bas lose organizovan plus su retki polasci. Ovaj covek bas ne zna gde udara

    Svi plaćaju zato što te u suprotnom kondukter odma istera napolje.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Mon Apr 10, 2023 12:49 pm

    Pa da, to i jeste poenta, tu nema šta da se interveniše osim da se napravi još linija. Nema teorije da bi privatni prevoznici pristali na besplatnu kartu i da čekaju pola godine da se grad smiluje da im uplati subvenciju. Stičem utisak da je Šapić od onih koji uopšte ne umeju da slušaju šta im se govori (čest fenomen među budalama) a sklon je mikromenadžmentu.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Mon Apr 10, 2023 12:51 pm

    Cousin Billy wrote:Pa da, to i jeste poenta, tu nema šta da se interveniše osim da se napravi još linija. Nema teorije da bi privatni prevoznici pristali na besplatnu kartu i da čekaju pola godine da se grad smiluje da im uplati subvenciju. Stičem utisak da je Šapić od onih koji uopšte ne umeju da slušaju šta im se govori (čest fenomen među budalama) a sklon je mikromenadžmentu.

    Beograd - Page 11 3579118792 Beograd - Page 11 3579118792 Beograd - Page 11 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Apr 10, 2023 12:52 pm

    Paws On approach
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by паће Mon Apr 10, 2023 1:14 pm

    Cousin Billy wrote:... a sklon je mikromenadžmentu.

    Нешто чудно пишеш „у све се петља“.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Mon Apr 10, 2023 1:47 pm

    Kad si u pravu, u pravu si
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Mon Apr 10, 2023 2:47 pm

    Snimci otkrivaju da je Šapićev šef kabineta nudio nameštanje tendera Kentkartu

    https://birn.rs/nudjeno-namestanje-tendera-kentkartu/

    Predstavnici grada Beograda nudili su turskoj kompaniji Kentkart, zaduženoj za sistem naplate karata u gradskom prevozu, novi posao koji bi im bio dodeljen na nameštenom tenderu, ukoliko pristanu na sporazumni raskid ugovora, pokazuju audio snimci do kojih je došao BIRN. Predstavnici Kentkarta su ovu ponudu odbili


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Tue Apr 11, 2023 1:27 am

    je l reko Šapić već "pa šta"?

    za to vreme, snimatelj razgovora:


    Beograd - Page 11 Sicve


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Tue Apr 11, 2023 1:47 am

    Steta sto nema video.

    "... da idemo u proces Beograd - Page 11 1241126653 javne Beograd - Page 11 1241126653 nabavke Beograd - Page 11 1241126653  (hm, da li je video namigivanje ... on je Turcin, mozda nije razumeo i ako je video)... naaameeestene javne nabavke"


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Tue Apr 11, 2023 2:03 am

    Možda je video, ali je pogrešno protumačio...



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Tue Apr 11, 2023 2:16 am

    btw, Srđan Sandić, šef pravne službe novog JKP naplata etc. i učesnik u ovim razgovorima bio je treći na listi Bote i Duloa ajmo ljudi na prošlim izborima Beograd - Page 11 2304934895


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Apr 11, 2023 2:21 am

    misliš da nešto tu nije pošteno?  Beograd - Page 11 2304934895


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Tue Apr 11, 2023 7:19 am

    "Da li je autentičan snimak, da li je montiran, treba da reaguju policija i tužilaštvo, ne znam šta su čekali do sada, pošto znam za snimak mesec dana. Njime mi je prećeno da ne ulazim u sve ovo, a nisu mogle da me zaustve ni ozbiljnije stvari", rekao je gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić, komentarišući snimak na kome se čuje šef njegovog kabineta Nenad Milanović kako nudi Kentakrtu da pristane na sporazumni raskid ugovora, a da će im zauzvrat namestiti buduću javnu nabavku.

    Kako kaže Šapić, prvi put se desilo da neko optužuje državnog službenika koji hoće da zaštiti interese grada i države.

    „Postavlja se pitanje namere tog čoveka, ukoliko je tačno, ja ne znam šta je on sa njima pričao, obećavao, ja samo znam šta su on i još desetine ljudi, jer s Kentkartom su vođeni razgovori nekoliko meseci, Nenad Milanović je meni doneo dokaze o malverzacijama, štetu koju grad ima. Šta je kome ko snimao, montirao, što nisu otišli u policiju. Uvlačeći sada kao turska država, ne nema veze ovo s Turcima, Turska je ozbiljna država. Ima veze sa tim Terzićem koji je nosilac posla, pre 15 godina je muljao s dopunama u Telekomu, optužen je da je prodavao lažne dopune. E taj čovek nam je kontrolisao sistem“, kaže gradonačelnik.

    Šapić poručuje da će se tek videti šta je istinito i dodaje da ima podatke i da su mu ljudi rekli da sa njima ne ulazi u dogovore.

    „Mi kad smo ušli shvatili smo da je ceo sistem lažan. Mene da spreči neki snimak, a ne znam da li je autentičan. Neću da kažem ni da jeste ili nije“

    hrabri gradonačelnik i borci za javni interes.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by plachkica Tue Apr 11, 2023 1:50 pm

    [size=34]Šapić ponovo uvredio Rome: „Opre Roma, Opra Vinfri…“[/size]

    Organizacija Opre Roma Srbije saopštila je da je gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić "ponovo uvredio Rome, ismevajući frazu 'Opre Roma'", koja je, kako kažu, simbol samodefinisanja Roma širom sveta.

    Gostujući na Televiziji K1, Šapić je, pričajući o problemu nehigijenskih naselja u Beogradu, rekao da „svi zatvaraju oči na taj problem“.
    „Došli smo do broja od 165 nehigijenskih i divljih naselja, u kojima i ti ljudi koji u njima žive, žive neuslovno i ugrožavaju sve svoje komšije koje žive u njihovom okruženju. I svi ćute o tome. Evo, sad, napravite vi o tome anketu na ulici, pitajte Beograđane da li im je lepo u okruženju jednog nehigijenskog naselja, ako smete da napravite, da vam ne skoče na glavu oni Opre Roma, Opra Vinfri, ne znam ni kako se zovu“, izjavio je Šapić.
    Aleksandar Šapić je nastavio da iznosi diskriminatorne komentare protiv romske zajednice, navode iz „Opre Roma“.
    „Ovo nije bio izolovan incident, jer je gradonačelnik ranije podsticao pretnje po bezbednost romske zajednice, kao i podrivanje demokratskih vrednosti, vladavine prava i ljudskih i manjinskih prava. Međutim, ovoga puta otišao je još dalje ismevajući frazu ‘Opre Roma’, koja je simbol samodefinisanja Roma širom sveta“, objašnjavaju.
    Kako se navodi u saopštenju, „alarmantno je da se to dogodilo samo tri dana nakon Međunarodnog dana Roma, na koji je predsednik Aleksandar Vučić obećao da će otkloniti društvenu nejednakost i diskriminaciju bilo koje zajednice, pa i Roma“.
    „Kao ‘uvaženi doktorant’ i samoproglašeni ‘prijatelj Roma’, gradonačelnik Šapić treba da bude svestan istorijskog i političkog značaja sintagme ‘Opre Roma’. Osnovan je na Prvom svetskom kongresu Roma 1971. godine u Londonu kao moralni i politički temelj globalne romske zajednice. Takođe je blisko povezana sa romskom himnom ‘Đelem, Đelem’ i koristi se naizmenično kao njen naslov. Ruganje gradonačelnika Šapića ‘Opre Roma’ kao Opra Vinfri ne samo da je uvredljivo, već i banalizuje istoriju bola i patnje romske zajednice, kao i njenu istoriju političke emancipacije i napretka. Po analogiji, to je kao kad bi se izabrani visoki predstavnici Romi rugali ‘4S’, simbolu na srpskoj zastavi ili motu ‘Samo sloga Srbina spasava'“, objašnjavaju iz „Opre Roma“.
    Prema njihovm mišljenju, Šapićeva izjava je „jasan primer ironičnog rasizma“.
    „…koji je opasan fenomen u kulturnom diskursu. Omogućava onima na vlasti da zagovaraju apsurdne i diskriminatorne ideje pod maskom ironije, stvarajući tako distancu između sebe i svog prikaza. To im omogućava da se pozicioniraju kao zaštitnici same zajednice koju diskriminišu. Međutim, ova vrsta ironičnog rasizma nije slučajna, već prilično namerna“, ocenjuju u saopštenju.
    Po njima, gradonačelnik je „očigledno započeo sopstvenu samostalnu izbornu kampanju i poziva svoje potencijalne birače da se rugaju i omalovažavaju Rome“.
    „Iako je to vrlo potentno oruđe, to podstiče diskriminaciju još više, što se vidi u reakciji pojedinih segmenata društva na komentare gradonačelnika Šapića. Njegovi sledbenici ga oponašaju i rugaju se Romima, održavajući štetne stereotipe i podižući bezbednosne rizike za romsku zajednicu. Pravi prijatelji Roma znaju za Opre Roma sintagmu, ne podstiču rasizam prema Romima u javnosti i spremni su da preispitaju i osude stavove onih koji omogućavaju i podstiču njegovu eskalaciju. Samo takvi prijatelji zajedno sa Romima mogu da iskorene ovu štetnu pojavu i stvore inkluzivnije i pravednije društvo za sve“, zaključuje se u saopštenju.
    https://n1info.rs/vesti/sapic-ponovo-uvredio-rome-opre-roma-opra-vinfri/
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Tue Apr 11, 2023 2:02 pm

    Pošto sam zlopamtilo, ovo bih nabijao na nos Tadiću i Đilasu tri puta dnevno.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Apr 11, 2023 2:04 pm

    Jedan sam od forumskih prvaka u svisustizmu ali ovo je ipak nešto novo, sirovi, direktni rasizam koji implicitno poziva na nasilje.
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by beatakeshi Tue Apr 11, 2023 2:07 pm

    Ovaj je prvo za psihijatriju, pa ako je uračunljiv  (u šta ne verujem), za sudski progon. Naravno, prvo Disidenta za ministra pravosuđa.
    Ispravka, za zakonodavca
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Apr 11, 2023 2:10 pm

    ako kad ga ne oteraju u kurac rečima oprem dobro opre roma


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Wed Apr 12, 2023 6:15 am

    Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić je posetio Krnjaču, gde je odgovarao na pitanja građana o kanalizaciji koju čekaju već godinama, rekavši im da je ipak neće svi imati.

    Obećao im je „informaciju“, kao i da će im biti preneti svi problemi koji im budu „izletali“. Bićete obavešteni, rekao je Šapić i naveo da verovatno neće svi biti zadovoljni.

    Kazao je građanima Krnjače da, ipak, svi neće imati kanalizaciju. „Ja sam pitao, kažu – pa neće. Pa, kako neće, sunce ti poljubim, pa ljudi misle da će za sve da bude“, preneo je gradonačelnik građanima šta mu je rečeno.

    Kako je naveo, moraju da uđu odmah u projektovanje da bi se obezbedili, kaže, elementarni uslovi za život na levoj obali, koja se širi i postaje grad za sebe.

    „Ubrzavamo projekat tunela, vi ćete odavde – da biste išli na Novi Beograd, nećete morati okolo da idete… Pređete na Pančevac, uđete u tunel i eto vas tamo kod Hajata i Sava centra, što je bilo nezamislivo“, rekao je.

    kod hajata ima kanalizacija, sve sam vam rešio


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-15

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Apr 12, 2023 6:26 am

    Cekaj "predjete Pančevac..." - pa odakle će ići taj zamišljeni tunel oko zamišljene ose?

    Beograd - Page 11 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 8:15 am