Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Sun Feb 19, 2023 8:09 pm

    Beograd - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11140
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Sun Feb 19, 2023 8:09 pm

    Ne zezam se.  Beograd - Page 7 2729202060


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Solus_Rex Tue Feb 21, 2023 11:11 pm

    vreme.rs wrote:
    Direktor Centra za lokalnu samoupravu (CLS) Nikola Jovanović izjavio je da će prema informacijama te organizacije Vlada u narednim nedeljama objaviti privatizaciju kompanije "Beogradski sajam“, u kojoj je država Srbija trenutno jedini vlasnik i da će verovatni kupac biti "Beograd na vodi", u kome država ima 32 odsto vlasništva.

    "Namera i posledica ovakvog čina jeste omogućavanje dalje stanogradnje u gradskom jezgru uz Savu, na prostoru gde se danas nalazi 14 sajamskih objekata", rekao je Jovanović za dnevni list "Nova“.

    Novim generalnim urbanističkim planom za Beograd, kaže dalje, koji takođe treba da bude usvojen ove godine, predviđa se izmeštanje sajamskih aktivnosti u kompleks oko budućeg Nacionalnog stadiona, između Novog Beograda i Surčina, kod petlje Ostružnica na auto-putu. Beograd - Page 7 3274312807

    Jovanović je rekao da ima smisla da se paviljonski deo sajma izmesti na lokaciju gde je veća ukupna površina, kao i veći broj parking mesta, ali da je ovakav razvoj situacije problematičan iz najmanje tri razloga: zato što nije bilo javne debate o tome koji je najsvrsishodniji sajamski prostor u Beogradu i nema ekonomske studije da li je isplativije to organizovati u gradskom jezgru, ili izvan njega uz auto-put i obilaznicu; ova privatizacije se planira istovremeno sa najavom ukidanja obaveze konverzije za kupce kompanija kroz postupak privatizacije, pa se postavlja pitanje da li će budući kupac "Beogradskog sajma“ biti oslobođen uplate u budžet nadoknade za konverziju zemljišta.

    I treće, kaže Jovanović, Hala 1 Beogradskog sajma je remek delo modernog graditeljstva, autora Branka Žeželja, kao najveća kupola na svetu napravljena od prednapregnutog betona koja je trajno zaštićena kao spomenik kulture i nije dozvoljeno da joj se menja namena.


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50273
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 21, 2023 11:24 pm

    Novim generalnim urbanističkim planom za Beograd, kaže dalje, koji takođe treba da bude usvojen ove godine, predviđa se izmeštanje sajamskih aktivnosti u kompleks oko budućeg Nacionalnog stadiona, između Novog Beograda i Surčina, kod petlje Ostružnica na auto-putu. 

    Taman tamo i Zoološki vrt nek izmeste. Ako može i ceo Kalemegdan.
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Sat Mar 11, 2023 6:16 pm



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Sat Mar 11, 2023 6:18 pm

    riplajz na Šapićev tvit su očekivana vrhčina. ima i lokalnih ljubimaca



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by disident Sat Mar 11, 2023 6:46 pm

    Pred kraj Šapić zvuči kao da najavljuje neki obračun ili raseljavanje improvizovanih romskih naselja.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Sat Mar 11, 2023 6:50 pm

    ja sam u neverici šta je i kako sve izgovorio. očekivano ali ipak neverovatno.


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Mar 11, 2023 7:28 pm

    heh, a on cigan





    (jbg, morao sam Beograd - Page 7 1844795956 )


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Sat Mar 11, 2023 7:54 pm

    Uncle Baby Billy wrote:ja sam u neverici šta je i kako sve izgovorio. očekivano ali ipak neverovatno.

    Potpuno neverovatno, jbt. I nikako da stane. Samo dadaje rasisticke gadarije, dodaje, dodaje, dodaje...

    Ali moram da primetim, ovo nije Sapic napredjak, ovo je Sapic Djilasov zamenik, samo sada malo razularen dodatno.


    Ovako nesto ne bi izgovorili ni Mali, ni Vesic, ni onaj Cicicic (nkega doduse ne bi ni pitali).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Mar 11, 2023 8:03 pm

    Pa sad, nije naprednjak ali ga bas ne mozemo nazvati ni ds-ovcem. On se proslavio pre Djilasa a zalomilo se da je vaterpolo karijeru zavrsio u vreme kad je na vlasti bio DS pa je zavrsio kod njih. On hteo funkciju, oni hteli selebritija i eto. Bilo ko drugi da je bio na vlasti u to vreme, on bi otisao kod njih.

    Nije za ove njegove stavove kriv ni Vucic ni Djilas, on je bio dziber dizelaski i pre njih


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Sat Mar 11, 2023 8:06 pm

    Slazem se, zato i nisam rekao DSovac, ali ovi stavovi su ociglesno formirani u vreme iseljavanja Roma ispod Gazele i on se i ovde poziva na to iskustvo.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Mar 11, 2023 8:30 pm

    Ja bih rekao mnogo ranije, kao i kod Djilasa


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Mar 11, 2023 8:36 pm

    Mislim, i jedan i drugi imaju recenice "meni nije normalno da..." i onda ispale stavove klinca od dvanaest godina. Deluje da su gomilu stavova zauzeli tad i od tada odbijaju da razumeju bilo sta sto bi moglo promeniti te stavove


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Sat Mar 11, 2023 8:37 pm

    Ma naravno, ali mislim da mu je to iskustvo dalo silinu i ubedjenost da svoje stavove ovako hladnokrvno istovari na KZN.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Mar 11, 2023 8:41 pm

    to da


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Sat Mar 11, 2023 8:42 pm

    i pritom je ovo nešto čime se on hvali. nije neka gotcha razmena sa n1 novinarkom koju možeš naći samo na šolak mediju nego se stavlja na zvanični yt kanal...


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Sat Mar 11, 2023 8:47 pm

    Dadada! To je j meni zapalo za oko. Prvo sam mislio da je nesto sto su samo opozicioni mediji preneli, kad oces - njegov kanal!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    konjski nil

    Posts : 2581
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by konjski nil Sat Mar 11, 2023 8:50 pm

    gotov je  Beograd - Page 7 2304934895



    _____
    Beograd - Page 7 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Beograd - Page 7 2692
    паће

    Posts : 40225
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by паће Sat Mar 11, 2023 8:52 pm

    Касни тај аутобус поприлично, а?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Sat Mar 11, 2023 9:01 pm

    Uncle Baby Billy wrote:i pritom je ovo nešto čime se on hvali. nije neka gotcha razmena sa n1 novinarkom koju možeš naći samo na šolak mediju nego se stavlja na zvanični yt kanal...

    pa naravno, ovo je vladajuće mišljenje u srbiji. samo mu može pospešiti popularnost.

    da nije, đipsi bi pobedio. Beograd - Page 7 1727922752


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by disident Sat Mar 11, 2023 10:05 pm

    Ma da, 80% posto stanovnistva kad bi culo Sapica bi reklo Takoe


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3192
    Join date : 2021-09-13

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Uncle Baby Billy Mon Mar 13, 2023 11:47 am

    https://nova.rs/vesti/politika/ne-davimo-beograd-neprihvatljive-izjave-sapica-o-romima/


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Mon Mar 13, 2023 1:58 pm

    Sve što je rekao je za reakciju tužilaštva i jedino što zameram ovom saopštenju je i to što ga ne prati neka forma pravne akcije. Naravno da ne bi bilo ništa od toga, ali to bi ionako bila Q. E. D. fusnota kojom bi se dokazao sistemski rasizam.

    Inače SNS do sada nije na ovaj način manifestovao malograđanski rasizam i lepo je videti da su mlade snage počele da se bave i time. To pokazuje dve stvari: 1) da je Šapić pajser (što nije potrebno posebno argumentovati) i, važnije 2) da je SNS postao vrlo širok politički front koji odavno više ne zavisi od glasova "gubitnika tranzicije" - ovakva rasistička argumentacija više prija uhu malo sređenijeg, građanskog sloja.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Erős Pista Mon Mar 13, 2023 2:19 pm

    Slazem se da ovo vise govori o Sapicu nego o SNS, mada mi pada na pamet da se ovako sprema za izbore u kojima ce morati da se kolje sa Zavtnicima, Dverima i ostalima. Mozda je to cak i deo SNS taktike, a mozda je i njegovo soliranje.

    Ili je naprosto opusteno rekao ono sto misli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Beograd - Page 7 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 20, 2024 7:17 pm