Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rat u Ukrajini

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 14, 2022 2:35 pm

    Mislim, u svakom slucaju se radi o "opipavanju pulsa"
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Mon Nov 14, 2022 3:27 pm

    rumbeando wrote:

    Размена шпијуна као у Хладном рату.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Cowboy Mon Nov 14, 2022 3:48 pm

    fikret selimbašić wrote:Meni nikako nije jasno kako je Solovjev postao tako uticajan (i bogat) sa ovako banalnim štorijama i još banalnijim nastupom. Njegove odežde, njegova gluma iz ruskih B serija, ma on sam u kompletu mi izgleda taman za televiziju TK ili BN. Da npr. ide po Majevici i Semberiji i da pravi reportaže po selima koja odumiru i da sa preostalim starcima zbori ispred prodavnice uz pivo ili ispred džamije uz cigaru, Da ih potakne da se prisjete kako je nekad bilo, dokle je ko odvozio stoku na prodaju, ko je bio čiji spregan kad su radili na odvozu drveta sa Fruške Gore, ko je bio šef otkupne stanice, da napravi reportažu o kući koju je domaćin napravio od para zarađenih na prodaji lipovog cvijeta i gljiva...

    Obogatio se zahvaljujuci dekadenciji svega. Sistem identican kao srpski (ili hrvatski, bosanski...) nema svesti o opstem dobru, nema grama zdravog patriotizma, nema javnog mnjenja, javnih rasprava, nema civilnog drustva u normalnom smislu. Samo poglavice i plemena, vracevi i sve sto tom miljeu pripada.

    Zato mi propadamo, zato Rusija propada, zato za Hrvatsku ima nade jer je upala u drugaciji sistem koji ce je vremenom korigovati i njih i njihove poglavice.

    Meni je jasna informer publika u Rusiji ali mi (bas kao ni ovde) nije jasna pasivnost onog drugog, inteligentnijeg dela drustva, pa makar ga bilo i 15%. Takvo jedno cutanje, takva nevidljivost, ignorisanje neizbeznog - pa jebote, kako smo mi Srbi uopste dosli do drzave ovakvi nikakvi.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7174
    Join date : 2020-03-05

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Nov 14, 2022 4:43 pm

    Kako kako smo došli? Sticajem okolnosti. Svi su nas ostavili.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 14, 2022 5:21 pm

    Ne to bre.

    Tako sto se neobrazovane budale i crkva nisu realno pitali nista, a elita je bila minimum duplo kvalitetnija.
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Mon Nov 14, 2022 5:31 pm

    Mór Thököly wrote:Ne to bre.

    Tako sto se neobrazovane budale i crkva nisu realno pitali nista, a elita je bila minimum duplo kvalitetnija.

    Притом је елита била мање више без ичега, то што су живели трипут боље од нормалног баш и није било много, а имали су мотивацију да то поправе, чуј поправе, да направе нешто много боље од оног пре. Имали су рашта да се труде, па ако нису могли да се курче јахтом, вилом и џипом, могли су увек да кажу „ово смо ми направили“ и то са поприличним правом. У неку руку су били меритократија, ако не појединачно, оно колективно.

    Садашња елита има -1 мотивације да направи нешто од државе, довољно им је што су направили Алајбегову сламу, па одатле мало у се, на се и пода се.

    И није се црква питала ништа, осим да ли се сећа да је свака власт од бога.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 14, 2022 5:34 pm

    Vise manje se slazem, onako na prvu loptu i brzo citanje Rat u Ukrajini - Page 21 1399639816
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Mon Nov 14, 2022 5:37 pm

    Cowboy wrote:
    fikret selimbašić wrote:Meni nikako nije jasno kako je Solovjev postao tako uticajan (i bogat) sa ovako banalnim štorijama i još banalnijim nastupom. Njegove odežde, njegova gluma iz ruskih B serija, ma on sam u kompletu mi izgleda taman za televiziju TK ili BN. Da npr. ide po Majevici i Semberiji i da pravi reportaže po selima koja odumiru i da sa preostalim starcima zbori ispred prodavnice uz pivo ili ispred džamije uz cigaru, Da ih potakne da se prisjete kako je nekad bilo, dokle je ko odvozio stoku na prodaju, ko je bio čiji spregan kad su radili na odvozu drveta sa Fruške Gore, ko je bio šef otkupne stanice, da napravi reportažu o kući koju je domaćin napravio od para zarađenih na prodaji lipovog cvijeta i gljiva...

    Obogatio se zahvaljujuci dekadenciji svega. Sistem identican kao srpski (ili hrvatski, bosanski...) nema svesti o opstem dobru, nema grama zdravog patriotizma, nema javnog mnjenja, javnih rasprava, nema civilnog drustva u normalnom smislu. Samo poglavice i plemena, vracevi i sve sto tom miljeu pripada.

    Zato mi propadamo, zato Rusija propada, zato za Hrvatsku ima nade jer je upala u drugaciji sistem koji ce je vremenom korigovati i njih i njihove poglavice.

    Meni je jasna informer publika u Rusiji ali mi (bas kao ni ovde) nije jasna pasivnost onog drugog, inteligentnijeg dela drustva, pa makar ga bilo i 15%. Takvo jedno cutanje, takva nevidljivost, ignorisanje neizbeznog - pa jebote, kako smo mi Srbi uopste dosli do drzave ovakvi nikakvi.

    Они не могу другачије у овој подели карата. Навикли су на племена, поглавице и врачеве. Да нема тога, та би се држава распала. Појавила би се племена за које нико није чуо, република Адигеја би се осамосталила, Дагестан би заратио против Чеченије, и тако сличне ствари. Сигурно би дошло до оружаних конфликата у неком хаосу који настане услед урушавања, у прелазном режиму.

    У неком другом систему није немогуће да Чеченија постане демократска република са слободним медијима, нормалним политичким странкама, левицом, центром и десницом, слободним изборима. Као Јерменија или Грузија, или можда у најбољем случају као Казахстан, који није супер демократска земља али очигледно јесте мудро вођена.

    Али за то је потребна свест на Западу који мора знати шта хоће од РФ. 

    Треба уложити неки напор да се профилактички, превентивно проучи, разуме и одлучи шта радити са постојећим поглавицама и врачевима или ћемо добити нову Либију. Није довољно само пустити да се руско друштво и држава урушава у пламену и ликовати са стране док се черупају природни ресурси и гребу остаци остатака совјетског наслеђа. Добићемо нешто још луђе, гори цар ће заменити лошег цара.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by паће Mon Nov 14, 2022 5:41 pm

    Јанош Винету wrote:
    Али за то је потребна свест на Западу који мора знати шта хоће од РФ.

    Дај, бре, чим се тамо нешто деси, они се врате на фабричко, где пише „ево нама нове колоније за черупање, само да поставимо ју ес френдли деспота“. Што су увелико и урадили за Јељцинова вакта, па смо видели на шта је то изашло, пробудили су медведа.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Cowboy Mon Nov 14, 2022 9:08 pm

    Јанош Винету wrote:
    Треба уложити неки напор да се профилактички, превентивно проучи, разуме и одлучи шта радити са постојећим поглавицама и врачевима или ћемо добити нову Либију. Није довољно само пустити да се руско друштво и држава урушава у пламену и ликовати са стране док се черупају природни ресурси и гребу остаци остатака совјетског наслеђа. Добићемо нешто још луђе, гори цар ће заменити лошег цара.


    Da ga jebem, ako carstvo sa takvom kulturom i pozamasnom istorijom nema kapacitet da samo sebe spase, ne znam zasto bi bilo koji lesinar sa strane morao da ima viziju.

    Hocu reci, ne zavisi od tzv. zapada integritet i jacina temelja RF vec od operativnoig sistema pod kojim funkcionise ruska elita. Domacica sa prosecnim IQom bi od Srbije ili Rusije napravila mnogo jacu i bolju drzavu nego sto to rade Putin ili Vucic sa satelitima - jedini odgovor je da oni ne zele da Srbija/Rusija budu jake i funkcionalne drzave sa zdravim drustvima. Zivo im se jebe za to dokle god im se pune dzepovi, bukvalno dok imaju moc. Toliko dobacuju.

    E tu dolazimo do naroda koji ne zeli nista da se pita oko toga gde i kako zivi i sta ostavlja svojoj deci u amanet.

    To sta zapad zeli od RF odnosno od Putina je periferna stvar.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Mon Nov 14, 2022 9:32 pm

    94 za, 13 protiv, 74 uzdržano (uključujući Srbiju)

    Rat u Ukrajini - Page 21 FhjBWkPWAAAI-PL?format=jpg&name=large



    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Јанош Винету Mon Nov 14, 2022 9:36 pm

    Cowboy wrote:
    Јанош Винету wrote:
    Треба уложити неки напор да се профилактички, превентивно проучи, разуме и одлучи шта радити са постојећим поглавицама и врачевима или ћемо добити нову Либију. Није довољно само пустити да се руско друштво и држава урушава у пламену и ликовати са стране док се черупају природни ресурси и гребу остаци остатака совјетског наслеђа. Добићемо нешто још луђе, гори цар ће заменити лошег цара.


    Da ga jebem, ako carstvo sa takvom kulturom i pozamasnom istorijom nema kapacitet da samo sebe spase, ne znam zasto bi bilo koji lesinar sa strane morao da ima viziju.

    Hocu reci, ne zavisi od tzv. zapada integritet i jacina temelja RF vec od operativnoig sistema pod kojim funkcionise ruska elita. Domacica sa prosecnim IQom bi od Srbije ili Rusije napravila mnogo jacu i bolju drzavu nego sto to rade Putin ili Vucic sa satelitima - jedini odgovor je da oni ne zele da Srbija/Rusija budu jake i funkcionalne drzave sa zdravim drustvima. Zivo im se jebe za to dokle god im se pune dzepovi, bukvalno dok imaju moc. Toliko dobacuju.

    E tu dolazimo do naroda koji ne zeli nista da se pita oko toga gde i kako zivi i sta ostavlja svojoj deci u amanet.

    To sta zapad zeli od RF odnosno od Putina je periferna stvar.
    Истина, нису мала деца. Морају да знају шта хоће од себе. 

    Испада да хоће инвазију и територијалну експанзију коју правдају идеологијом крви и тла и реториком која је испала из Марићеве Ћирилице или неког виђенијег драгстора.

    Сад кад схватим шта сам написао, делујем као Ст. Протић, да им желим старатеља. 
    Али ко сам себе не реформише, ко се не ојача, добиће старатеља хтео не хтео. 
    Шта Запад хоће је трећа ствар. 
    Знамо да им не жели добро, али Боже мој.
    Ни Кинезима не жели добро па они лепо гурају унапред.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Cowboy

    Posts : 1043
    Join date : 2012-02-11

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Cowboy Mon Nov 14, 2022 9:54 pm

    Јанош Винету wrote:
    Али ко сам себе не реформише, ко се не ојача, добиће старатеља хтео не хтео. 
    Шта Запад хоће је трећа ствар. 
    Знамо да им не жели добро, али Боже мој.
    Ни Кинезима не жели добро па они лепо гурају унапред.

    ... pa to, zakon opstanka jbg. Vazda bio i bice, nevezano za epohu.

    Meni je to "Zapad hoce da nas potcini" uvek izgledalo kao vadjenje za sopstvenu nesposobnost i nedostatak vizije. Pa naravno da zele da nas potcine i instrumentalizuju, bas kao sto to zele Moskva ili Peking. I nekako sa Vucicem svi u tome uspevaju bez veceg otpora.

    E sve to treba dici na kub kada su odnosi izmedju uslovno receno supersila u pitanju. Odatle je smesno i besmisleno ono o "proksi ratu" pa naravno da svaka akcija izaziva reakciju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50232
    Join date : 2017-11-16

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 14, 2022 9:55 pm

    Ah, Rumby vec okacio glasanje u UN. Jos jedna sramota SRN Srbije.
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by rumbeando Tue Nov 15, 2022 12:10 pm




    Rat u Ukrajini - Page 21 FhlwSPmXkAEgQ3k?format=jpg&name=medium
    Jack Palance

    Posts : 120
    Join date : 2022-10-16
    Age : 56

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Jack Palance Tue Nov 15, 2022 12:56 pm

    Navodno su Ukrajinci negde već prešli i na levu stranu Dnjepra, ali to su njihove priče koje treba proveriti.


    _____
    Činjenica da se između Rusije i Srbije nalazi Ukrajina je dokaz da imamo više sreće nego pameti!
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 15, 2022 7:26 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Erős Pista Tue Nov 15, 2022 7:32 pm

    Samo nek se Rusi zajebavaju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Filipenko Tue Nov 15, 2022 7:37 pm

    Izgleda da su napustili i Novu Kahovku. Valjda da kotao bude sto dublji.
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Tue Nov 15, 2022 7:49 pm

    Ide kotlić!


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 15, 2022 7:52 pm

    Erős Pista wrote:Samo nek se Rusi zajebavaju.

    Krater mi izgleda plitak za krstareću raketu, možda je neka manja lansirana iz Bjelorusije, a možda i zalutala ukrajinska PVO raketa?

    Snimke ostataka* mogu i da režiraju, da ostatke oborenih nad Ukrajinom dostave Poljacima pa da ih oni prikažu kao rusku raketu? Ima željeznička stanica u blizini i željeznički most(ić) na granici sa Ukrajinom par kilometara istočno, možda je on bio cilj?

    Ne samo ovo sa rakatema na poljsku teritoriju nego skoro sve što gledam mi govori da nema mjesta optimizmu, da slijedi smirivanje i deeskalacija. Naprotiv.

    Za šta sve ovo može da se iskorisiti?

    Sumnjivo mi je na isti način kao i carigradski atentat.


    *

    Rat u Ukrajini - Page 21 FhoEvZ_XgAgTKkc?format=jpg&name=medium



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Notxor Tue Nov 15, 2022 8:02 pm

    Možbiti da je Nato procenio da je sad prilika da udare po Rusima ili bar Belorusima, ali, sa druge strane, kad je doletelo do Zagreba što ne bi do Poljske.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Летећи Полип

    Posts : 11132
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Летећи Полип Tue Nov 15, 2022 8:10 pm


    Staramajka izmrzava u stanu na -10, dok joj sin gine u rovu. Prelepa zimska idila Rat u Ukrajini - Page 21 Th_celb14 Rat u Ukrajini - Page 21 Th_celb14 Rat u Ukrajini - Page 21 Th_celb14



    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by fikret selimbašić Tue Nov 15, 2022 8:19 pm



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by beatakeshi Tue Nov 15, 2022 9:02 pm

    Pa svi da oblačimo kožne gaće. Sad me je već strah.

    Rat u Ukrajini - Page 21 Empty Re: Rat u Ukrajini

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 1:02 pm