Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaći film

    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Јанош Винету Thu Nov 10, 2022 3:43 pm

    Само да га послужи здравље. Нека снима шта хоће, макар и ђубре.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by kondo Thu Nov 10, 2022 3:47 pm

    fikret selimbašić wrote:
    kondo wrote:Pitanje, na kom forumu je postojala tema posvećena Srpskom filmu?


    https://parapsihopatologija.com/forums/topic/159-srpski-film/page/246/#comment-5525121

    Haha debil sam mislio sam na Serbian Film / Srpski film:

    https://www.imdb.com/title/tt1273235/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3746
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Bleeding Blitva Thu Nov 10, 2022 3:56 pm

    Pozdravljam nastavak Leptirice Domaći film - Page 6 3669857247 

    Inače, da se pohvalim, sinoć sam išla gledat hrvatski film Domaći film - Page 6 1090578128 Domaći film - Page 6 1090578128 Domaći film - Page 6 1090578128 I ne samo ja, došlo masu ljudi! Film je 'Sigurno mjesto', podobivao je nagrada, a riječ je o traumi i to samog redatelja koji je usput glavni glumac i tumači samog sebe u tragičnoj obiteljskoj situaciji. Evo iskreno ne znam čemu hajp, mislim, bolje je od svakog Matanića, al opet...
    Za mjesec dana dolazi 'Stric', to me baš zanima.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Zus Thu Nov 10, 2022 4:14 pm

    kondo wrote:
    fikret selimbašić wrote:


    https://parapsihopatologija.com/forums/topic/159-srpski-film/page/246/#comment-5525121

    Haha debil sam mislio sam na Serbian Film / Srpski film:

    https://www.imdb.com/title/tt1273235/
    Krstarica
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by mstislaw Fri Nov 11, 2022 9:49 am

    Bleeding Blitva wrote:Pozdravljam nastavak Leptirice Domaći film - Page 6 3669857247 

    Inače, da se pohvalim, sinoć sam išla gledat hrvatski film Domaći film - Page 6 1090578128 Domaći film - Page 6 1090578128 Domaći film - Page 6 1090578128 I ne samo ja, došlo masu ljudi! Film je 'Sigurno mjesto', podobivao je nagrada, a riječ je o traumi i to samog redatelja koji je usput glavni glumac i tumači samog sebe u tragičnoj obiteljskoj situaciji. Evo iskreno ne znam čemu hajp, mislim, bolje je od svakog Matanića, al opet...
    Za mjesec dana dolazi 'Stric', to me baš zanima.

    A, jebaga sad i ti - "Sigurno mjesto" čekam već par meseci, i sve se nadam da će biti na Autorskom kod nas, a ti tako Domaći film - Page 6 1233199462 . + "bolje je od svakog Matanića"... Ih, kao da imate Matanića za izvoz...
    Inače, "Strica" sam gledao, i ne preporučujem. Ljudi gledali neke filmove, naročito Hanekea, i odlučili da to iskopiraju, kao, na svoj način. Loše, sve u svemu.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3746
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Bleeding Blitva Fri Nov 11, 2022 12:41 pm

    Nadam se da će doć SM na Autorski i da ćete ga gledat i vamo komentirat, a što ja znm, nije loš, bolje od gomile hr filmova (Matanića se prvog sjetim Domaći film - Page 6 1233199462 ), al sad baš da ću panegirike nizat...Znam da je Stric iskopirao Hanekea i onog Grka, kažeš da je loše, e jebiga sad ti Domaći film - Page 6 1233199462
    Htjela sam i Illyrcvm pogledat, iako sam čula da je loš, da nema priče, ali rekonstrukcija ilirskog jezika... Domaći film - Page 6 834035791


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by mstislaw Fri Nov 11, 2022 7:24 pm

    Au, šta je to, bokca ti?! "Croatian/Slovenian/Italian/Kosovan/Bosnian historical-adventure movie" Domaći film - Page 6 3579118792 Domaći film - Page 6 3137070404! Ovo moram gledati makar ne bilo nikakve priče! No, sumnjam da će to do naših kina što znači da će se morati nekako "dobavaljati" od vas...
    A Autorski je za nešto više od dve nedelje. Nešto slutim da će biti "Sigurnog mjesta", pa da onda naoštrimo pera Domaći film - Page 6 1233199462 . Taman će tad i "Stric", pa baš da vidim šta misliš o njemu Domaći film - Page 6 298304839 .
    Bleeding Blitva

    Posts : 3746
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Bleeding Blitva Fri Nov 11, 2022 8:01 pm

    mstislaw wrote:Au, šta je to, bokca ti?! "Croatian/Slovenian/Italian/Kosovan/Bosnian historical-adventure movie" Domaći film - Page 6 3579118792 Domaći film - Page 6 3137070404! Ovo moram gledati makar ne bilo nikakve priče! No, sumnjam da će to do naših kina što znači da će se morati nekako "dobavaljati" od vas...
    Trailer Domaći film - Page 6 1233199462  Nažalost i ja sam ga propustila, nemam pojma di ću ga sad pogledat...Anzotike mi, nadam se da ćemo bar preko torrenta uspit Domaći film - Page 6 1233199462

    A Autorski je za nešto više od dve nedelje. Nešto slutim da će biti "Sigurnog mjesta", pa da onda naoštrimo pera Domaći film - Page 6 1233199462 . Taman će tad i "Stric", pa baš da vidim šta misliš o njemu Domaći film - Page 6 298304839 .
    E super, dogovoreno Domaći film - Page 6 4101625831


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by mstislaw Mon Nov 14, 2022 9:21 pm

    Eve ga - "Sigurno mjesto" najavljen na Autorskom!
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by zvezda je zivot Wed Nov 16, 2022 12:36 pm

    mstislaw wrote:Eve ga - "Sigurno mjesto" najavljen na Autorskom!

    zasto autorskom? festival ima lepo ime, 3 slova - faf. autorski, posebno s velikim slovom, tako je odvratno, ne znam kako to mozes da stavljas pod prste, ili jos gore u usta.


    _____
    ova zemlja to je to
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by mstislaw Wed Nov 16, 2022 4:14 pm

    Domaći film - Page 6 286371741 Domaći film - Page 6 286371741 Domaći film - Page 6 286371741
    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by beatakeshi Tue Nov 22, 2022 10:30 pm

    Gledam "Nebesa" Srđana Dragojevića i sramota me, a tek je 11. minut.
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by boomer crook Tue Nov 22, 2022 11:20 pm

    Domaći film - Page 6 3579118792


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bleeding Blitva

    Posts : 3746
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Bleeding Blitva Wed Nov 23, 2022 3:27 pm

    Da prijavim da sam uhvatila projekciju 'Illyricvuma' a i organizirali su nam predavanje samog redatelja i jednog povjesničara na koje sam nažalost zakasnila :/ Uglavnom film me iznenadio, pozorno sam pratila - jezik (latinski + rekonstrukcija ilirskog), psovke su bile stvarno genijalne, tipa za nešto što danas zovemo pripizdinom ili vukojebinom Rimljani su rabili izraz Meduzina pizda Domaći film - Page 6 286371741
    A inače pratimo jednog Liburna kojem drugo ilirsko pleme razori zajednicu, pa se priključi rimskoj jedinici koja je malobrojna, boležljiva, pa i sklona dezertiranju. I tako oni šeću Velebitom, glazbe nema, u pozdaini čuješ samo buru. Neloše skroz.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 9:22 am

    beatakeshi wrote:Gledam "Nebesa" Srđana Dragojevića i sramota me, a tek je 11. minut.

    Ja sam sinoc, po prvi put, odgledao Rane. Ne znam bas zasto, ali uspeo sa da ga ne pogledam 20 i kusur godina, nesto me tu nije privlacilo, a sad kapiram da me instinkt nije varao. Uprkos nekim solidnim detaljima, film je slab i na momente izgleda kao studentski rad.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by boomer crook Tue Dec 20, 2022 9:35 am

    ima solidnih studentskih radova ali da taj film je uzasno neujednacen i mislim da srdjan ne zna da radi sa glumcima a samim tim sa natursicima jos manje. ja i dalje mislim da mu je to jedan od boljih filmova.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 9:54 am

    Meni su glumci bili okej, nije mi to smetalo, nego film u nekom trenutku menja zanr i postaje nekakva burleska, sta li. Ona kao preokret na kraju u kojem se ispostavi da im je onaj drugar (Dijabola) ubica, pa na kraju dodje i na groblje da ih pobije je kao iz nekog potpuno drugog filma. Vuce malo na Aleksa de la Iglesiju, sto nije samo po sebi minus, ali se ne uklapa u neke druge pretenzije filma.

    BTW, sa sam gledao film kada je izasao siguran sam da bi mi utisci bili bolji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Guest Tue Dec 20, 2022 9:56 am

    Baš dugo nisam gledao taj film ali ostao mi je u sećanju kao hibridno ostvarenje koje pokušava da uhvati direktnu kopču sa stvarnošću, da iz područja drame pređe u pseudodokumentarni komentar, kao Oliver Stoun i šta ja znam Natural Born Killers - i da je rezultat jedan bumpy ride of filma, pun zanimljivih ali nesređenih ideja, i koji ne može da sakrije ružan cinizam autora.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 10:01 am

    Eto, opisao si i moj utisak.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fikret selimbašić

    Posts : 9575
    Join date : 2020-06-19

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by fikret selimbašić Tue Dec 20, 2022 10:04 am

    Erős Pista wrote:Meni su glumci bili okej, nije mi to smetalo, nego film u nekom trenutku menja zanr i postaje nekakva burleska, sta li. Ona kao preokret na kraju u kojem se ispostavi da im je onaj drugar (Dijabola) ubica, pa na kraju dodje i na groblje da ih pobije je kao iz nekog potpuno drugog filma. Vuce malo na Aleksa de la Iglesiju, sto nije samo po sebi minus, ali se ne uklapa u neke druge pretenzije filma.

    BTW, sa sam gledao film kada je izasao siguran sam da bi mi utisci bili bolji.

    Meni je prvih četrdesetak minuta Rana najbolje što je Dragojević snimio, otprilike do skidanja slike izdajnika Miloševića sa zida. Ostatak je priča iz inboksa sa fb stranice Legende devedestih.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Guest Tue Dec 20, 2022 10:04 am

    fikret selimbašić wrote:
    Erős Pista wrote:Meni su glumci bili okej, nije mi to smetalo, nego film u nekom trenutku menja zanr i postaje nekakva burleska, sta li. Ona kao preokret na kraju u kojem se ispostavi da im je onaj drugar (Dijabola) ubica, pa na kraju dodje i na groblje da ih pobije je kao iz nekog potpuno drugog filma. Vuce malo na Aleksa de la Iglesiju, sto nije samo po sebi minus, ali se ne uklapa u neke druge pretenzije filma.

    BTW, sa sam gledao film kada je izasao siguran sam da bi mi utisci bili bolji.

    Meni je prvih četrdesetak minuta Rana najbolje što je Dragojević snimio, otprilike do skidanja slike izdajnika Miloševića sa zida. Ostatak je priča iz inboksa sa fb stranice Legende devedestih.
    Domaći film - Page 6 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 10:05 am

    Domaći film - Page 6 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by boomer crook Tue Dec 20, 2022 10:33 am

    fikret selimbašić wrote:
    Erős Pista wrote:Meni su glumci bili okej, nije mi to smetalo, nego film u nekom trenutku menja zanr i postaje nekakva burleska, sta li. Ona kao preokret na kraju u kojem se ispostavi da im je onaj drugar (Dijabola) ubica, pa na kraju dodje i na groblje da ih pobije je kao iz nekog potpuno drugog filma. Vuce malo na Aleksa de la Iglesiju, sto nije samo po sebi minus, ali se ne uklapa u neke druge pretenzije filma.

    BTW, sa sam gledao film kada je izasao siguran sam da bi mi utisci bili bolji.

    Meni je prvih četrdesetak minuta Rana najbolje što je Dragojević snimio, otprilike do skidanja slike izdajnika Miloševića sa zida. Ostatak je priča iz inboksa sa fb stranice Legende devedestih.

    Domaći film - Page 6 1399639816

    za to postoji razlog koji se tice karaktera inspiracije koju je autorski tim koristio.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by boomer crook Tue Dec 20, 2022 10:42 am

    Erős Pista wrote:Meni su glumci bili okej, nije mi to smetalo, nego film u nekom trenutku menja zanr i postaje nekakva burleska, sta li. Ona kao preokret na kraju u kojem se ispostavi da im je onaj drugar (Dijabola) ubica, pa na kraju dodje i na groblje da ih pobije je kao iz nekog potpuno drugog filma. Vuce malo na Aleksa de la Iglesiju, sto nije samo po sebi minus, ali se ne uklapa u neke druge pretenzije filma.

    BTW, sa sam gledao film kada je izasao siguran sam da bi mi utisci bili bolji.

    to sa dijabolom su one zene u bundama sa kraja lepih sela. sto kaze billy apsolutni ruzni cinizam uz neku anticipaciju post-dizelasenja tipa "oni su naterani od gradjanstine u taj zivot".


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Tue Dec 20, 2022 11:04 am

    Da, da, i ja sam to tako razumeo, ali mnogo je trapavo izvedeno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Domaći film - Page 6 Empty Re: Domaći film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 1:41 am