Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaći film

    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by beatakeshi Sat Oct 15, 2022 6:35 pm

    Da li neko prati razvoj ovog "srpskog religijskog filma"? Sv. Petka, Tumansko nešto...
    Anonymous
    Guest

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Guest Sat Oct 15, 2022 6:37 pm

    Pratim ja, ali na osnovu površnog čitanja plakata. Ne znam kako da uđem u supstancu a da ne gledam ni trailere ni filmove. Želeo bih da to neko gleda i verodostojno recenzira i da ja to onda tako pratim, preko posrednika.

    Za Tumane mi je motiv jasan i bez gledanja plakata. Ideja je da Tumane budu srpski Ostrog, tj. da se što više novca izvuče od neizlečivih bolesnika, usamljenih i naivnih ljudi itd. Film je psyop akcija u tom pravcu.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Sat Oct 15, 2022 6:43 pm

    Recenzirao Djordje Bacjic u Vremenu. Kao i sve nejgove keitike neumesno odmereno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by plachkica Sat Oct 15, 2022 6:45 pm

    i srbljanović se u svom podkastu bavila petkanom

    https://heartefact.org/house-of-petkana-vol-2/?fbclid=IwAR3Z0A4g24QVOwWNUElP1kuJjqQk_diIhQm1hRSn5dJCkbliFqoaihNXOlM
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Sat Oct 15, 2022 6:46 pm

    https://www.vreme.com/kultura/sve-po-kanonu/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Sat Oct 15, 2022 6:46 pm

    Inace, film je snimao sin LjHDj, po romanu svoje majke.

    Bljuc.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by паће Sat Oct 15, 2022 6:52 pm

    И религијски оријентисан рокенрол једва подносим, јер пре или касније нешто текста продре до главе. Код филма је то још горе.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by beatakeshi Sun Oct 16, 2022 10:33 am

    Erős Pista wrote:https://www.vreme.com/kultura/sve-po-kanonu/
    Ovo i nije kritika nego obrazac čitko popunjen štampanim slovima.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Летећи Полип Sun Oct 16, 2022 10:55 am

    beatakeshi wrote:
    Ovo i nije kritika nego obrazac čitko popunjen štampanim slovima.

    https://www.lektire.rs/lektire-po-razredima/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by boomer crook Sun Oct 16, 2022 11:09 am

    NarAtIVnO bOgATsTvO


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by boomer crook Sun Oct 16, 2022 11:11 am

    kritike djordja bajaci su kao zadnji krkljavi udisaji rodzera eberta koje preslazu birokrate iz filmova terija gilijama ali po dramatizaciji djordja milosavljevica


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Sun Oct 16, 2022 11:18 am

    Domaći film - Page 5 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Sun Oct 16, 2022 11:23 am

    Najjaci momenat.


    Ovo nije Skorsezeovo Poslednje Hristovo iskušenje, mada se mogu povući određene paralele između ta dva filma


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by boomer crook Sun Oct 16, 2022 11:24 am

    pa meni pravi biseri izmicu Domaći film - Page 5 1399639816

    ovo nije filmska kritika ali se mogu povuci odredjene paralele sa tim novinskim zanrom


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Erős Pista Sun Oct 16, 2022 11:25 am

    Sad bi se Bazdulj fino nadovezao sa tim paralelama, tipa Skorseze rodjen u aprilu, a LjHDj isto tako.... u maju, sto je skoro april.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36930
    Join date : 2014-10-27

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by boomer crook Sun Oct 16, 2022 11:32 am

    Domaći film - Page 5 1399639816

    pa bazdulj je ono makar fukoovo klatno slobodnih asocijacija. od dinosaurusa do jabuka a ovaj mucenik je ono sto kaze beat streber u visem razredu osnovne skole. i to je filmska kritika u srba i to vam je tako.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by zvezda je zivot Sun Oct 16, 2022 12:57 pm

    poslednji put sam citao bajica u popboksu, to je bilo drugo vreme, doba nevinosti takoreci, ali i tad su ga ljudi mrzeli jer je nikakav. ipak, redovna filmska kritika je nemoguc poso, ozbiljno, to ne moze dobro da se radi ozbiljno a da ne brnautujes ili poludis jako brzo, to je jedan od tih poslova, bar u ovom nemogucem vremenu, tako da mislim da je taj zanr u kojem pise bajic mozda i najzdraviji za filmskog recenzenta ako ne kriticara.
    Anonymous
    Guest

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Guest Sun Oct 16, 2022 1:08 pm

    Domaći film - Page 5 3579118792
    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by beatakeshi Wed Nov 09, 2022 2:46 pm

    Ima novi film - Sveti Nektarije, ne znam da li je dokumentarni ili igrani. Autor - izvesna Jelena Popović.
    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by ficfiric Thu Nov 10, 2022 3:07 pm

    Snima se nastavak legendarnog filma „Leptirica“, Kadijević za N1 o „Kletvi“

    Proslavljeni reditelj Đorđe Kadijević izjavio je za N1 da snima nastavak legendarnog filma "Leptirica" iz 1973. godine koji je on režirao i napisao prema pripovetci Milovana Glišića. Kadijević kaže da novi film nije rimejk u punom smislu reči i da je njegova osnovna ideja da smo mi, a ne samo mi, već jedan širi planetarni prostor u znaku velikog prokletstva, koje nas prati, a "naročito nas na nesrećnom Balkanu tokom čitave istorije". Film se, kako dodaje zove "Kletva" i sugeriše osećanje da su neka prokletstva bačena na nas od boga ili sudbine otkad znamo za sebe. "I i ta lebdeća strahota kletve transponuje se u urbani ambijent i to u doba korone", otkriva Kadijević.

    „Korona je sastavni deo tog proklestva, a tematika ide mnogo šire od toga i govori o jednoj pojavi koja je planetarna, nije smao lokalna, da nismo mi samo prokleti već i širi prostor ovog sveta“, rekao je Kadijević u Novom danu.

    On je otkrio da snimanje filma treba da počne oko Nove godine i da će biti rađen u koprodukciji Filmskih novosti i jedne filmske kuće iz Zagreba.



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Guest Thu Nov 10, 2022 3:23 pm

    Ghnmrmlj.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by kondo Thu Nov 10, 2022 3:31 pm

    Pitanje, na kom forumu je postojala tema posvećena Srpskom filmu?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9575
    Join date : 2020-06-19

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by fikret selimbašić Thu Nov 10, 2022 3:40 pm

    kondo wrote:Pitanje, na kom forumu je postojala tema posvećena Srpskom filmu?


    https://parapsihopatologija.com/forums/topic/159-srpski-film/page/246/#comment-5525121


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8082
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Daï Djakman Faré Thu Nov 10, 2022 3:42 pm

    ficfiric wrote:Kadijević kaže da novi film nije rimejk u punom smislu reči i da je njegova osnovna ideja da smo mi, a ne samo mi, već jedan širi planetarni prostor u znaku velikog prokletstva, koje nas prati, a "naročito nas na nesrećnom Balkanu tokom čitave istorije". Film se, kako dodaje zove "Kletva" i sugeriše osećanje da su neka prokletstva bačena na nas od boga ili sudbine otkad znamo za sebe. "I i ta lebdeća strahota kletve transponuje se u urbani ambijent i to u doba korone", otkriva Kadijević.
    basically snimice film u svom maniru, kadijevic pulling a kadijevic, posto mu je svaki film otprilike to Domaći film - Page 5 1233199462

    ako ako Domaći film - Page 5 4101625831


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by kondo Thu Nov 10, 2022 3:42 pm

    @fikret

    Živ bio!

    Domaći film - Page 5 2439132509


    Last edited by kondo on Thu Nov 10, 2022 3:43 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Domaći film - Page 5 Empty Re: Domaći film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 3:59 am