Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    ficfiric

    Posts : 34219
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Sun Jan 17, 2021 6:18 pm

    Daï Djakman Faré wrote:pa da to se vidi iz aviona da je bas dobar covek. a to sto kazes za mitomaniju pa on je pisac, to je normalno. a i mator je ko biblija. inace super prica. meni je neverovatno koliko dijapazon ljudi glisic spaja - sve od majki i satana panonskog do dzeja i kemala malovcica pa onda od opskurnih mail artista do josipe lisac i radeta serbedzije.

    inace ja sam razgovarao par puta sa njim telefonom u vezi ovog ili onog istrazivanja u dijapazonu jedno 12 godina i mogu ti reci da nismo kliknuli. mislim ne ocekujem ja sad od coveka od 60 i kusur godina da se lozi ko ja sto se lozim ali secam se da sam bio iziritiran npr kako je on u svom prisecanju iznivelisao neke totalne frikove sa kojima je on bio u kontaktu sa ozbiljnim, pregalackim autisticnim produkcijama (zbog kojih sam ga zvao) i neke potpuno random ljude, fazon nekog njegovog poznanika koji ima neki tamo pank rok bend. i to sam skapirao da on nema nikakav filter za razdvajanje bitnog od nebitnog sem ljudskog kriterijuma. fazon to su njemu sve dragi ljudi, svi podjednako njegovi prijatelji / saborci / deca, a tu nema razdvajanja R.I.P. - Page 38 1233199462

    Ma da, Satan je ok lik kao i Djole Prolece ili Rade Graic - zato moze sve

    Inace, sto se tice kolekcije ploca, cale prica da je svaka od tih (od onih koje su nabavljane krajem 60, pocetkom 70-h) placena x puta skuplje nego sto su se kasnije mogle naci. Mnoge od njih su prve u sfrj. Slusali su Radio Luksemburg, zapisivali imena kad bi im se nesto svidelo a onda je Ivan preko neke veze u Mariboru nabavljao ploce u inostranstvu. Pricao je cale i o nekom takmicenju u Sarajevu - nesto kao takmicenje dj-va gde su dobili. Izmedju ostalog pustali su i ovo - tek sto je objavljena ploca u inostranstvu



    _____


    Uprava napolje!

    Solus_Rex

    Posts : 3511
    Join date : 2018-07-03

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Solus_Rex Sun Jan 17, 2021 6:53 pm

    @Kirko

    Sto godina nisam slušao Skočinu emisiju i mislim da je ovo trenutak da se malo obnovi gradivo oko Filovih operetskih efekata iz šezdesetih kao uvertire za toooooooliko muzike "planinskih vrhova i širokih horizonata" potonjih dekada . Inače, na BBC lajni živa histerija oko toga što se moderator poslužio kišeom "talented but flawed" iako zna se da su pojedine manjkavosti i dokumentovane Filovim gostovanjem u Easy Rider-u  R.I.P. - Page 38 1233199462  

    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sun Jan 17, 2021 7:04 pm

    fine godine je doživeo ubica
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sun Feb 07, 2021 12:27 pm

    propustio sam, krajem decembra je otisao tony rice, legendarni bluegrass "picker". svirao je i proslavio martin D-28 akustaru za razliku od mnogih bluegrass faca koje su postale slavne na bendžu, dobru, mandolini....i ostao ćale svima. uvek nastupao obučen u odelo sa kravatom, često sa hemijskom olovkom u malom džepu - fakat da je izgledao kao ćata iz osiguranja. za vreme boravka u kanzas sitiju sam otkrio bluegrass u punoj snazi, obožavam. ne znam da li znate da je bella fleck svirao u beogradu za vreme bombardovanja.





    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mypalfootfoot Mon Feb 08, 2021 9:14 pm

    ode u međuvremenu i sophie, katastrofalan udarac za elektronsku zajednicu. nije koronašit R.I.P. - Page 38 4135669698

    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mypalfootfoot Wed Feb 10, 2021 1:09 am

    godina nastavlja da boli... R.I.P. - Page 38 4135669698 
    Ghédalia Tazartès


    Joó János

    Posts : 485
    Join date : 2016-06-29

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Joó János Wed Feb 10, 2021 1:14 am

    da... video sam R.I.P. - Page 38 1949538119

    RIP ko kuca. meni je diasporas fazon top 20 najjacih albuma u zivotu. ali da li gresim ako konstatujem da on nikad posle dosegao taj nivo ? jesi ti cuo ista posle toga da je bilo blizu toga ?

    ali mislim da je sasvim moguce da nikad ne bi slusao hausa praise singing da nije njega.


    _____
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Has no presents
    Has no presence
    In the future
    In the future
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mypalfootfoot Wed Feb 10, 2021 1:28 am

    Dosta sam toga slušao, mislim da bih rekao da sam i ja za taj najvise afektivno vezan, ali jako su dobri i Une Eclipse Total De Soleil, Tazartes, Voyage A L'Ombre, a od novijih Granny Awards (2011, u sustini arhivski).

    Improv kolaboracije u poslednjih desetak godina su bile isto dosta solidne (sa Jac Berrocal i David Fenech + Gol)...
    Joó János

    Posts : 485
    Join date : 2016-06-29

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Joó János Wed Feb 10, 2021 1:40 am

    Mypalfootfoot wrote:Dosta sam toga slušao, mislim da bih rekao da sam i ja za taj najvise afektivno vezan
    daaa, pogotovo un amour si grand qu'il nie son objet

    meni je on posle postao malo kao nekakav fluxus composer i malo kinda izgubio samanisticki vajb. obnovicu svakako ovih dana.

    ghedalia je meni bukvalno 1 na 1 otvorio taj ogroman slot: isprva tretmana vernakularne folk muzike kao eksperimentalne muzike a onda kljucni obrt --> tretmana eksperimentalne muzike kao folk muzike gde sad maltene sve sto slusam u glavni tretiram kao folk muziku. tako da sam sad u situaciji da mi sve postoji u istoj ravni (mislim ne kao to je sve muzika nego kao ljudska aktivnost; ne znam dali sam jasan  R.I.P. - Page 38 3579118792 ).


    _____
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Has no presents
    Has no presence
    In the future
    In the future
    Mypalfootfoot

    Posts : 219
    Join date : 2014-11-19
    Age : 123
    Location : mauritius

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mypalfootfoot Wed Feb 10, 2021 1:46 am

    da, kontam na sta mislis. ni meni nisu najbolje legli ti fluxusovski momenti, znas da sam vise of a folksier kind. R.I.P. - Page 38 1233199462 sad se setih da mi je ovo bilo dosta navlakasto od tih praise / shamanistickih tendencija iz poznijeg kataloga, dosta su rastrkani po albumima flesevi briljantnosti..

    Joó János

    Posts : 485
    Join date : 2016-06-29

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Joó János Wed Feb 10, 2021 1:50 am

    daaaa, ovo je genijalno skroz tooo R.I.P. - Page 38 696916107


    _____
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Has no presents
    Has no presence
    In the future
    In the future
    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Fri Feb 19, 2021 5:27 pm

    Đorđe Balašević.



    Javiću se kasnije na pijanskom topiku i spreman sam da se kafasnki pobijem sa onim ko hoće da me zajebava zbog Balaševića, ono da lete pepeljare i flaše, da odvrnem nogu sa hastala i da njom bijem.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ficfiric

    Posts : 34219
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Fri Feb 19, 2021 5:34 pm

    Jbg. Znam da mu se prebacuje menjanje stavova ali meni je najvaznije sta je radio u periodu 1991-95, u vreme najveceg klanja - bio je protiv


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50119
    Join date : 2017-11-16

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 19, 2021 5:40 pm

    Ma 90tih pocetno zbunjen, vrlo brzo na pravoj strani. Menjao je stavove, ali nemojmo sad o negativnostima... 

    ficfiric

    Posts : 34219
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Fri Feb 19, 2021 5:43 pm

    Cenim, da se tad nije svrstao u "izdajnike", niko mu posle ne bi ni zamerao menjanje stavova


    _____


    Uprava napolje!

    fikret selimbašić

    Posts : 9571
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Fri Feb 19, 2021 5:44 pm

    Mór Thököly wrote:Ma 90tih pocetno zbunjen, vrlo brzo na pravoj strani. Menjao je stavove, ali nemojmo sad o negativnostima... 



    U vrijeme albuma Tri posleratna druga i istoimene knjige, Šaram baram, malo o Albancima, malo o Slovencima ali kad sam kasnije čuo njegovu priču šta ga je na ta pisanija potaklo i kako mu je sad zbog toga, ubijedio me da mu motivi nisu bili nečovječni i ja sam mu halalio u ime Slovenaca i Albanaca.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Fri Feb 19, 2021 5:47 pm

    Bilo je i Ne lomite mi bagrenje kad su se lomili izlozi na pekarama i slastičarnama ali neću sada, o mrtvima sve najbolje. Odlazi jedan svet pred nama, mi smo sledeći.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by lalinea Fri Feb 19, 2021 5:48 pm

    Au! Mene on gadja u moju paorsko-pateticnu stranu i bas mi je zao.
    Jedini njegov koncert na kome sam bila je bio u Splitu 2000 valjda 5te, ono "prvi put od početka rata".


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    ficfiric

    Posts : 34219
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Fri Feb 19, 2021 5:52 pm

    Jedini put sam ga gledao 1993-94, bio sam jos u osnovnoj. Kupio me je tad tako sto je Sabac nazvao vojvodjanskom enklavom


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Fri Feb 19, 2021 5:59 pm

    ja mu ne zameram ništa, svako živi svoj život, neka mu je laka zemlja, meni nikad nije ležala njegova muzika, a ostalo još manje
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Fri Feb 19, 2021 6:00 pm

    eh kad bi to moglo tako, koliko bi manje mrznje bilo na svetu R.I.P. - Page 38 1949538119
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Fri Feb 19, 2021 6:01 pm

    ja ne mrzim ni kusturicu, čak ni onog iz belog dugmeta
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Fri Feb 19, 2021 6:16 pm

    To je saad vrlo tesko reci, bar meni, jer ne poznajem dovoljno njihov rad. 

    Ja mislim da u samom stvaralastvu Bregovicevom nema elemenata njegove politike, nego je samo ovako govno, ako smem tako da kazem non-diegetic. 

    Za Kusturicu je kompleksnije i postoje faze u radu, a osim toga ja prakticno nijedan noviji film nisam pogledao pa ne mogu da kazem. Uzasno je bice samo potpuno privatno u svom drustvenom i politickom angazmanu. 

    Balasevic ti lepo kaze "ja mrzim dodjose" u samoj pesmi, u sred diagesisa "ni nalik na druge dodjose". Tako da, eto prilike, da dokazem Kondu da sam ateista - ne verujem da je ovo sto jevandjelist Luka kaze istina, nikakve kazne za to zlo i mrznju nece biti.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Mr.Pink Fri Feb 19, 2021 6:16 pm

    Alo pogrebno

    Moze jedna aleja velikana za poneti


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Fri Feb 19, 2021 6:18 pm

    R.I.P. - Page 38 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 5:39 pm