Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Novi Sad

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Wed Apr 01, 2015 2:32 pm

    ?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34114
    Join date : 2012-02-10

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by ficfiric Wed Apr 01, 2015 2:35 pm

    Moze i Gornja Toponica Novi Sad - Page 7 1143415371 Ma, ne pamtim ovakav skup ludaka na jednom mestu. Bar dve trecine novosadske vlasti su teski dusevni bolesnici


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Wed Apr 01, 2015 3:12 pm

    A, tek sad kontam, kad si mi preveo na niški Novi Sad - Page 7 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Thu Apr 02, 2015 7:02 pm

    Novi Sad - Page 7 10922732_762283473891782_4792961830891503056_n
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 9:27 pm

    http://rs.n1info.com/a49572/Vesti/Novosadjani-citali-o-opsadi-Sarajeva.html

    (za suvara i vertera, nije dinko gruhonjic)  Novi Sad - Page 7 3579118792

    verterovicu imas ovde malo objasnjenje za tvoje pitanje zasto se neko bavi stvarima iz, kako maltene kazes "praistorije" 



    Vojvođanski građanski centar bavi se kršenjem prava ljudi u Vojvodini tokom devedesetih godina dvadesetog veka, ali i radi na obrazovanju mladih i suočavanju s prošlošću, jer smatraju da je to jedini način izgradnje bolje budućnosti.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 9:37 pm

    burkholderia mallei wrote:http://rs.n1info.com/a49572/Vesti/Novosadjani-citali-o-opsadi-Sarajeva.html

    (za suvara i vertera, nije dinko gruhonjic)  Novi Sad - Page 7 3579118792

    verterovicu imas ovde malo objasnjenje za tvoje pitanje zasto se neko bavi stvarima iz, kako maltene kazes "praistorije" 



    Vojvođanski građanski centar bavi se kršenjem prava ljudi u Vojvodini tokom devedesetih godina dvadesetog veka, ali i radi na obrazovanju mladih i suočavanju s prošlošću, jer smatraju da je to jedini način izgradnje bolje budućnosti.

    Kandidovali su neke teme Novi Sad - Page 7 1399639816

    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 9:39 pm

    pa denacifikacija je nuzna, svidelo se nekom ili ne.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 10:46 pm

    Novi Sad - Page 7 1143415371 samo nek paze neki verner fon braun da im ne promakne... trebace im za vojvodjanski let na mesec Novi Sad - Page 7 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 11:07 pm

    vidi se da pokusavas, ali nisi duhovit, zao mi je.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Mon Apr 06, 2015 11:26 pm

    Novi Sad - Page 7 4135669698

    nista jebiga, pokusacu da ubacim neku foru o tome kako bosanci smesno pricaju, to odlicno ide na javnom servisu...
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Apr 07, 2015 12:00 am

    za to mozes da pratis zvjezdasa na fejsbuku.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Apr 07, 2015 12:13 am

    evo jankara imam event za tebe Novi Sad - Page 7 1399639816 

    https://www.facebook.com/events/796208887115177/
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Apr 07, 2015 12:27 am

    Jankela , Nkela eventualno Novi Sad - Page 7 1143415371

    dobio sam ivent od pola Odseka, ali hvala Novi Sad - Page 7 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Apr 07, 2015 4:26 am

    Bio sam napisao dugačak post, pa ga editovao, pa obrisao, jer ono nisam hteo da ispadne da se stalno svađamo, al pošto smo očigledno u neslaganju, šta fali ostaviću ipak :

    Gost na toj tribini na koju si me pozvao je Laslo Vegel. Laslo Vegel kaže sledeće :

    Istina je da su moji roditelji, isto kao i moja uža i šira rodbina, i sav komšiluk, gotovo svi u našoj ulici, s izvesnim nadama dočekali ulazak Hortijevih vojnika – honveda. Naime, u kraljevskoj Jugoslaviji nacionalna prava manjina su bila drastično potkresana, ovdašnji Mađari su bili zaobiđeni i u podeli zemlje sirotinji. Siromaštvo je u njihovim redovima bilo masovno, ogromna većina je tavorila radeći za bedne nadnice. Nadali su se, dakle, makar kakvom boljitku.

    apologija fašizma?

    Već posle nepunih godinu dana sva njihova nadanja našla su se u senci bahatog ponašanja hortijevske administracije. Peštanska gospoda su uzvikivala gromke nacionalisitičko-patriotske parole i družili su se, u najboljem slučaju, s lokalnom mađarskom gospodom. Na sceni je bilo neobarokno lažno mađarstvo, „mađarovanje” (o čemu su pisali mnogi, od Đule Sekfija do Šandora Maraija), a koje povremeno i dan-danas izbija na površinu. Horti je u „Južni kraj” – kako su nazivali Bačku – poslao upravo tu gospodsvujuću Mađarsku

    to je glavni probem sa fašističkom mađarskom?

    Nisam, dakako, sve to i lično iskusio, međutim, suočio sam se s drugom doktrinom, onom, koja je Hortija prikazivala kao punokrvnog fašistu, zbog kojeg mi, Mađari, treba da se stidimo. U ovoj sredini novosadski „hladni dani” su predstavljali paradigmu Hortijevog režima. To sam učio u školi, to sam čitao u novinama, to sam čuo svuda u javnom životu. „

    Nema sumnje da o liku Mikloša Hortija treba stvoriti nešto iznijansiraniju sliku, na način na koji to čini, na primer, istoričar Ignac Romšič (bilo bi zanimljivo prevesti na srpski poneke njegove studije), jer Horti zaista nije izveden pred sud u Nirnbergu zbog ratnih zločina, ali zato ipak moramo znati da je moralno i te kako odgovoran za donošenje čitavih setova antisemitskih zakona u Mađarskoj, a nije se suprotstavio ni iredentističkim pokretima usled čega je Mađarsku usmerio na tragične istorijske puteve.

    Nije ni Pavelić, nije ni Hitler ako ćemo tako.. Jel bi bilo prihvatljivo da neko ovako govori o Nediću? Meni ne bi...

    Pročitao sam u nekoj zbirci Pančićevih kolumni, ne mogu sad da nađem jer je prava knjiga papirna, a imam sve skoro njegove kolumne (Zdravo, ja sam Šuvar i ja sam mazohista! Zdravo Šuvare!).. moraćeš da mi veruješ ... Pančić piše možda najbanaliju misao o politici koju sam ikad čuo - kaže - pogledajte za koga će u Vojvodini glasati nacionalne manjine i tako se odlučite, glasajte za onog od koga se manjine ne boje ! Kompletni idiotizam. E to je otprilike stav vojvođanske liberalne "elite" (ovi šabani iz ndnv naravno nisu nikakva elita, nego eto vrte tri iste priče za sitne pare , nisu čak ušli ni u višu ligu liberala, pa da iz zovu u Peščanik).  Da ovakve stvari piše Srbin, gledalli bi ga kao da nije normalan... To nije nikakva politička artikulacija, to je prosto malograđanština (eto da imamo Mađara , a šta priča i nije zapravo bitno. Kao kad stave Ljajića u vladu da ne radi ništa i da popravlja kuću Brozovoj ribi) , kao što u krajnoj liniji biti vojvođanin nije politički cilj, nego prosto provincijalni kompleks.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Apr 07, 2015 9:15 am

    odlicni su kompleksovci

    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Apr 08, 2015 6:52 pm

    hahaha, odlicno. ideja za harac ne ponestaje. placamo i bg na vodi sad. 



    • Пореска решења Републичке пореске управе у којима се од грађана наплаћује накнада за одводњавање, јуче су резултовала редовима у Филијали 2 Пореске управе на Булевару Михајла Пупина.




    Како нам је рекла једна од наших суграђанки, која није знала шта и зашто плаћа, у Градској пореској управи рекли су јој да они немају везе с тим, већ да „то Београд наплаћује”.
    А наша читатељка донела је решење у којем јој се, за стан у Шекспировој улици од тридесетак квадратних метара наплаћује одвођење вода са грађевинског и са пољопривредног земљишта. Како она тврди да нема никакву башту, њиву, викендицу или слично, није јој било јасно зашто јој је наплаћен порез на 174 квдаратна метра пољопривредног земљишта. С друге стране, површина од 200 квадрата грађевинског земљишта очигледно се односи на целокупну површину основе зграде, што би значило да су и њене комшије из зграде такође добиле исту цифру пореза.
    И док владају недоумице око овог намета, трагајући за одговорима из новосадске филијале су нас упутили на покрајински ниво, одакле су нас упутили у сектор контроле у Републичкој пореској управи. Тамо нисмо успели да дођемо до начелника канцеларијске контроле, у контакт центру су нас упутили назад на новосадску филијалу „јер они наплаћују ту таксу”, а ипак смо успут нешто незванично и сазнали.
    Наиме, у понедељак је наводно у Нови Сад стигло 29.000 пореских решења за одводњавање. Први пут се у овим решењима воде и окућнице, баште и дворишта, што у принципу, и није проблем. Оно што јесте, свакако је „одвођење воде” са грађевинског земљишта, јер за то Новосађани плаћају рачуне „Водоводу и канализацији”. Уз то, ако узмемо случај споменуте суграђанке, онда долазимо и до питања на који се начин третира пољопривредно, а на које грађевинско земљиште, јер не звучи могуће да постоји пољопривредно земљиште на Лиману.
    Како за сада нема званичних одговора у вези с наведеним пореским решењима, потрудићемо се да до њих дођемо. Што се тиче плаћања, наша саговорница каже да су јој препоручили да плати, па онда да се жали, јер, у супротном, ни пленидба није далеко.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Apr 08, 2015 7:45 pm

    op, nema suvara da uleti sa komentom, a obicno je tu za minut dva kad su u pitanju zastave, grbovi, cirilice, takozvane i netakozvane drzave i pokrajine, na sta mnogo obraca paznju  Novi Sad - Page 7 3579118792
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Apr 08, 2015 9:18 pm

    jankela salim se, ne zameri, nadam se da generalno ne shvatas nasu komunikaciju ovde kao svadjalacku i grubu. da je tako ne bi komunicirali uopste.
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Apr 08, 2015 9:26 pm

    Sve ok Novi Sad - Page 7 1143415371 Novi Sad - Page 7 1552546758

    ovo ne deluje kao pitanje grba, cirilice i uopste identiteta, nego kao stvarni problem sa udvojenom administracijom - treba ga naravno resiti po principu supsidijarnosti- da sto vise "vojvodjanskih para" ostane u Vojvodini ...
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Apr 08, 2015 9:28 pm

    Nego , ne rece mi, el vidis kako je Vegel upao u apologiju, onako bas nedicevski ?
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Apr 08, 2015 9:29 pm

    ma nema to veze ni sa udvojenoscu, nego je ovo klasican banditizam, kao odzacarina i ostali slicni haraci. ej odvodnjavanje i uredjenje poljoprivrednog zemljista na limanu. pa obavljeno je, pocetkom sezdesetih godina proslog veka, zahvaljujuci kojoj velikoj gradjevinskoj akciji su vodni limani pretvoreni u najvecu gradsku stambenu cetvrt. poreska uprava, drzava u drzavi. mali info, ne postoji pokrajinska poreska uprava, samo gradska i republicka.

    pokrajinske ingerencije nad vodama su jedino preko voda vojvodine u smislu naplate koriscenja vodnih resursa, kao npr koriscenje vodnih ili priobalnih resursa u privredne svrhe i sl.

    vertere, da ne bi skupljao vegelove bravure tako na sitno, ako si u prilici procitaj poslednji roman koji je objavio, neoplanta ili obecana zemlja, tu je sve na jednom mestu Novi Sad - Page 7 1399639816
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Tue Apr 14, 2015 11:16 am

    http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/U-Cistoci-teraju-radnike-da-sakupljaju-sigurne-glasove.html
    Anonymous
    Guest

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Guest Wed Apr 15, 2015 12:00 pm

    Novi Sad - Page 7 11011024_928250603898435_3312315665952340250_n
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Erős Pista Wed Apr 15, 2015 12:04 pm

    Ali, "jaje" Novi Sad - Page 7 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by паће Wed Apr 15, 2015 12:11 pm

    Фали ту контекст... за шта је била пријава. Мени су крљали вишњу на улици, сликао сам их и нисам ништа урадио са фотком, то је било тек да знају да знам и да имам. Кад је долазила мурија да претреса, одбили смо да будемо сведоци. Али зато комшијиног комшију... тако бих га слатко уфоткао само да сам био довољно брз. Држао је непознат број живине, и онда једном у неколико недеља би чистио гованца и све преко ограде, нашем првом комшији (који је био више месеци одсутан у авлију. Наравно, два-три дана не можемо да изађемо у двориште колико то смрди. Пази, комшија са друге стране држи и свиње па никад не смрди - може се то држати и чисто, само треба то редовније, да се не нагомила.

    Ако баш никако не иде другачије, онда се тек позивају жардињери.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Novi Sad - Page 7 Empty Re: Novi Sad

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:09 pm