Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 5:29 pm

    pa ne znam jel to odgovor meni. To je neka budala sta sad da komentarisem.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by bemty Sat Feb 20, 2021 5:34 pm

    pih janko, ocekivala sam nesto jace kad si kacio balaseviceve stavove, a ne ovu pateticnu jugonostalgiju. proguglaj mu sina aleksu ako hoces da se nasladjujes. dete devedesetih, ima materijala za izvoz. 

    ne kapiras da mnogo ljudi ovde, ukljucujuci i mene, ima osecaj kao da im je umro ujak ili stric. neki rod, neko blizak, neko kome oprastas razilazenja jer je brate tvoj. i nece to da traje dugo jer nije naravno nikakav rod, ali trenutno je takav osecaj. a ti onda dolazis i koristis taj prvi udar shoka i tuge da seres li seres umesto da precutis dan-dva dok boli, iz pristojnosti prema nama. i jos si nasao jugonostalgiju da zameras. ba prate.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sat Feb 20, 2021 5:47 pm

    pa to

    R.I.P. - Page 4 Jbg
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Sat Feb 20, 2021 5:51 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Ferenc Puskás Sat Feb 20, 2021 5:52 pm

    bemty wrote:pih janko, ocekivala sam nesto jace kad si kacio balaseviceve stavove, a ne ovu pateticnu jugonostalgiju. proguglaj mu sina aleksu ako hoces da se nasladjujes. dete devedesetih, ima materijala za izvoz. 

    ne kapiras da mnogo ljudi ovde, ukljucujuci i mene, ima osecaj kao da im je umro ujak ili stric. neki rod, neko blizak, neko kome oprastas razilazenja jer je brate tvoj. i nece to da traje dugo jer nije naravno nikakav rod, ali trenutno je takav osecaj. a ti onda dolazis i koristis taj prvi udar shoka i tuge da seres li seres umesto da precutis dan-dva dok boli, iz pristojnosti prema nama. i jos si nasao jugonostalgiju da zameras. ba prate.
    On je u nekoliko navrata prilikom dramatičnih odlazaka s foruma kao oproštajnu poruku meni psovao mater ustašku. To nije pristojna osoba. Ne shvatam zašto ga trpimo. Pogotovo jer je prilično aktivan. Otvorim forum, vidim last poster Šuvar, ne otvaram, zatvorim forum. Ne zanima me njegov duševni život i šta ga upravo zaboljelo.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 5:57 pm

    Nista me nije zabolelo, radujem se.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Notxor Sat Feb 20, 2021 6:03 pm

    ficfiric wrote:

    Hahahahahaha! Istorija, tragedija, farsa.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sat Feb 20, 2021 6:04 pm

    malo me je štrecnulo
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 6:16 pm

    bemty wrote:pih janko, ocekivala sam nesto jace kad si kacio balaseviceve stavove, a ne ovu pateticnu jugonostalgiju. proguglaj mu sina aleksu ako hoces da se nasladjujes. dete devedesetih, ima materijala za izvoz. 

    ne kapiras da mnogo ljudi ovde, ukljucujuci i mene, ima osecaj kao da im je umro ujak ili stric. neki rod, neko blizak, neko kome oprastas razilazenja jer je brate tvoj. i nece to da traje dugo jer nije naravno nikakav rod, ali trenutno je takav osecaj. a ti onda dolazis i koristis taj prvi udar shoka i tuge da seres li seres umesto da precutis dan-dva dok boli, iz pristojnosti prema nama. i jos si nasao jugonostalgiju da zameras. ba prate.
    Mislim da je jasno, da nisam pisao nista protiv jugonostalgije, nego protiv toga sto mrzi Srbe dosljake u Vojvodini, sto radi to stalno i otovoreno, i sto je jedina njihova krivica sto su dosli da ih ne bi ubili.

    Nisam bio svestan ovog sto govoris, odnosno nisam bio svestan da je tako snazan osecaj. Mislio sam da je cak i za one koje slusaju Balasevica jasno da je on isti kao onaj sto mrzi Sirijica je sad dosao tu u Sid da mu lomi prozor, potpuno svojom voljom, skroz je razumno da neko predje hiljade kilometara bez icega, da ukrade nesto u Sidu. I da cak i ako voli Balasevica ima jedna otklon prema tom govnarstvu. 

    Ocigledno sam pogresno procenio duh ne samo foruma, nego i svoje sredine. 

    Ako si spremna to da prihvatis, ja ti se iskreno izvinjavam, i necu vise pisati na ovom topiku, bar ne na temu Balasevica. 




















    Moj je najdublji osecaj da se Balasevicevo stvaralastvo nikad ne moze odvojiti od njegove politike, mrznje prema drugosti. Nadam se da cete i vi fanovi, taj aspekt njegovog rada moci da osvestite i kritikujete kad neko vreme prodje. 

    Spoiler:
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by bela maca Sat Feb 20, 2021 6:21 pm

    Mislim da bukvalno ni jedna osoba ovde nije fan Balaševića.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Feb 20, 2021 7:49 pm

    Ovo je bukvi ko ona epizoda Državnog posla Desant na salaš 1947. Balašević/Čvarkov priča o kolonistima iz tog doba, Šuvar/Torbica misli da se na njega odnosi. Što ne znači da nema i ovog drugog, to jest pizme prema izbeglicama iz 1992. Davno na FB92 Vjekoslav i Hill Bill pričaju o “remetilačkom faktoru”, i Hill Bill (okolina Pančeva) skrušeno kaže Vjekoslavu “vi ste se rešili vašeg problema, a mi nismo”. Odvratno.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sat Feb 20, 2021 7:57 pm

    brte čega se ti sećaš, epohalno!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Feb 20, 2021 8:03 pm

    al da me pitaš šta sam doručkovao, pojma nemam.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Ointagru Unartan Sat Feb 20, 2021 8:45 pm

    Erzsébet Biszak wrote:Mislim da bukvalno ni jedna osoba ovde nije fan Balaševića.

    Ja sam bio, kao klinac. Bas sam tuzan sad.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by bemty Sat Feb 20, 2021 9:51 pm

    Janko Suvar wrote:Moj je najdublji osecaj da se Balasevicevo stvaralastvo nikad ne moze odvojiti od njegove politike, mrznje prema drugosti. Nadam se da cete i vi fanovi, taj aspekt njegovog rada moci da osvestite i kritikujete kad neko vreme prodje. 

    jeste, to nije mrznja prema dodjosima nego prema konkretnim izbeglicama. odnosno on bi verovatno rekao da je to mrznja prema primitivizmu koji je zavladao tada. ti si sad tu neki fini staari novosadjanin ili beogradjanin, a onda ti dodju tu neki sto prodaju benzin po coskovima a pre njih nije bilo tako. nazalost nije bio usamljen u tom osecaju da je problem u dosljacima, i slusati to je bilo strasno, kao sto je ziveti tada generalno bilo strasno. ne znam zasto mislis da nekome otvaras oci s time, pa to je bilo skoro rasprostranjeno kao mrznja prema albancima i amerikancima tokom bombardovanja, nesto sto se razmenjuje umesto dobar dan. 

    i strasno ga je vredjalo bilo sta nacionalno i anti-jugoslovenski, pricao je kako nikad nece vise u hrvatsku i statijaznam, bez ikakvog osecaja da sve to izgleda drugacije kad se radi o tvojoj glavi. ova uvredjenost crnogorskom nezavisnoscu je ista ta prica. pa nije on bio nesto politicki sofistikovan jeboga ti nego sentimentalac, umetnik, i obicni smrtnik.

    ali svejedno postoji i siri kontekst zbog kog mu se to prasta. on je, pazi, '87. izdao album sa pesmom samo da rata ne bude. ja znam ljude koji nisu poverovali da je rat dosao ni kad je poceo, a kamoli da brinu o tome i podizu svest unapred. pa je onda kasnije pevao krivi smo mi. ej, krivi smo MI. ko je jos imao muda da tako nesto kaze, a da nije sonja biserko? mejnstrim javna licnost? to je bilo necuveno. medijska scena je tad uglavnom bila strogo politicki vodjena turbofolk naci tragedija. (i pesma jos krece sa 'nisu krivci primitivci', znaci tacno ono sto je zamerao onim gore dodjosima.) pa je pevao onaj sablasni lament o vukovaru, gradu koji smo  razorili ti isti mi. zajebavao je slobu i miru po koncertima, posle i snimio pesmu o slobi - tad vec nisam vise pratila njegov opus - odavno nije vise bio dobrodosao na drzavnim medijima ali je ipak uspeo da bude jedan drugaciji glas koji je daleko cuo. i nije uopste cudno sto mu sad pale svece na stanici u puli, na ilici, sto je ekipa izasla na trgove u osijeku i sarajevu, jer je uprkos ratu i granicama odrzavao na okupu one koji su duboko tugovali zbog raspada jugoslavije i zeleli da tog jebenog rata ne bude. i zato mu oprastas ono sto bi i pijanom stricu na slavi oprostio, jer je tvoj na nacin na koji javne licnosti inace nisu. 

    ali sve to ide mimo onoga sto sam ti rekla, a to je da je neljudski drkati ljude u trenutku kad tuguju. i onda trazis da ti nesto objasnjava i da se mi kao preispitujemo (cuj fanovi), kao ne znamo njegovu politiku i sad nas osvescujes kao da nismo proziveli te devedesete kao politicki svesna bica. ma hajde. imamo pravo da budemo tuzni na RIP topiku bez preispitivanja i argumentovanja sve i da je rec o stopostotnom idiotu, sve i da smo mi stopostotni idioti. osnovno postovanje, brate.


    _____
    Warning: may contain irony.
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Sat Feb 20, 2021 10:12 pm

    bemty wrote:pa je onda kasnije pevao krivi smo mi. ej, krivi smo MI. ko je jos imao muda da tako nesto kaze, a da nije sonja biserko?

    I to 1993. godine. Znam da se "putuj Evropo" istrosilo vremenom i preslo u sprdnju ali u onom vremenu to snimiti - kapa dole. Receno je, ne samo ovde, kako je on uvek zastupao vecinske stavove - 1993. vala nije.


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 10:14 pm

    pa sad ja zaista ne znam kako ispravno da se postavim. Prvo izneses neke stavove, koji po mom razumevanju ne odgovaraju realnosti, a onda kazes da je jedino ispravno da cutim. 

    Da sad odgovoram na te stavove ili ne?
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by bela maca Sat Feb 20, 2021 10:17 pm

    svakako ne.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 10:21 pm

    Ok. 

    Ti stavovi ne reprezentuju realno sta je Balasevicevo misljenje i sta je njegova politika. 

    Zao mi je sto se tako osecas. Jedino sto mogu da ponudim utesno je da stvaralastvo ostaje i posle njegove smrti.
    bela maca

    Posts : 11052
    Join date : 2014-10-28

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by bela maca Sat Feb 20, 2021 10:23 pm

    ono o čemu ljudi danas i juče govore ima otprilike nula veze sa njegovim mišljenjem i njegovom politikom.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by bemty Sat Feb 20, 2021 10:49 pm

    janko, neka onda bude da ja ne razumem politiku, a ne da ti ne razumes emocije koje su isle uz devedesete i o kojima je ovde rec. kraj price.


    _____
    Warning: may contain irony.
    zvezda je zivot

    Posts : 7090
    Join date : 2014-11-07

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by zvezda je zivot Sat Feb 20, 2021 10:51 pm

    iskreno da zakljucimo ovu mucnu raspravu jedinim normalnim zakljuckom a to je: sve je jugoslavija


    _____
    ova zemlja to je to
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 10:58 pm

    Pa ja moram reci da ne razumes tu politiku, kkoja se tice odnosa u Vojvodini. Prosto moram, jer se to vidi iz ovoga sto si napisala. 

    Ti kazes dodjos je izbeglica, prodaje benzin, a to smeta nekom jer je starogradjanin ili sta vec. To nije tacno, ta rec ne znaci to. Ima kolonista u Vojvodini koje je naselila komunisticka vlast posle druggo svetskog rata. 

    To se na njih odnosi i to je deo lokalnog poltickog foklora, posto njih su komunisticke vlasti stavile na voz, i poslale u Vojvodinu iz Bosne i Hrvatske i to je onda stvaralo lokalne politicke tenzije i brojne probleme sa produktivnoscu itd, to je sve poznato i opisano. 

    Ima primera tog politickog folkolra: na primer u onoj odvratnoj emisiji Drzavni posao, ovaj pravi maketu voza, na primer kod Balasevica on kaze jebo te voz koji te doneo. 

    To nije sto kazu ekonomska anksioznost, dosao neki novi kriminalni element. Za Baalsevica (i za druge iz tog miljea) "dodjos" je neko ko je treca generacija rodjena u Vojvodini, a kome je pradeda dosao vozom i on je podjednako predmet mrznje, netrpeljvisto i podsmeha iako je ta sudbina naravno potpuno van njegove kontrole. 

    To je zlo. To je sovinizam.
    Летећи Полип

    Posts : 11140
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Летећи Полип Sat Feb 20, 2021 11:09 pm

    Janko Suvar wrote:

    To nije sto kazu ekonomska anksioznost, dosao neki novi kriminalni element. Za Baalsevica (i za druge iz tog miljea) "dodjos" je neko ko je treca generacija rodjena u Vojvodini, a kome je pradeda dosao vozom i on je podjednako predmet mrznje, netrpeljvisto i podsmeha iako je ta sudbina naravno potpuno van njegove kontrole. 


    Jankara je u pravu ovde.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 11:12 pm

    i svuda inace R.I.P. - Page 4 1399639816

    R.I.P. - Page 4 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 7:05 pm