Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 4:19 pm

    fikret hadžiabdić wrote:@Šuvar

    Krenuo sam malo opširnije jer si se i ti potrudio ali ipak neću.

    Dajdžest verzija.

    Mislim da si ti neko ko bi vojnoj policiji cinkario gdje se Balašević krije u jesen '91. i mislim da su njegovi stavovi u devedesetima ono što ti najviše smeta kod njega. Sve ostalo pobrojano je manje bitno osim ovog pisma Crnogorcima, naravno. Ovo zaključujem nakon čitanja tvog kompletnog burunđanskog opusa, ipak smo ovde već pet i kusur godina.

    I ja mislim da su NAČ kratkotrajni internet fenomen, ali tvoj nastup u slučaju Balašević jeste bio nju ejdž četnici stilu, to je taj humor, to su ti fazoni.
    A sta da mu kazem, ja nesto napisem, odnosno citiram, i on me pita ko je ovaj Suvar. Onaj sto sam te jebo. Mogao sam i da precutim, ali kao sto vidis posle pet godina that ain't gonna happen. 

    Gresis oko toga. Ne bih znoa da ti kazem kako bih se ponasao da sam bio politicki svestan 90tih, to ipak zahteva jedan kontekst, zivota u osamdesetim R.I.P. - Page 3 1399639816  Ja sam iz multietnicke porodice, moji roditelji se smatraju Jugoslovenima. Za njih je rat dosao bukvalno niotkud. Oni su ta tek nastala srednja klasa, sasvim srodjena sa poretkom. Za njih je to sve bila velika tragedija. Meni je strasno zao te generacije, to sam tek kasnije video, jer im se u punoj snazi, u punoj zrelosti, samo otelo 15 i vise godina zivota, gde su mogli biti srecni i vise nego ranije produktivni i tako dalje. 

    Kako sam ja sve stariji i sad najvise radim zaradjujem, planiram, zivim okrenut ka buducnosti (ako se izuzme ova luda epidemija) sve vise razmisljam o tom dobu za moje roditelje i sve mi vise bude zao.

    Dakle gresis oko toga. Smeta mi vojvodjanstvo, jer ono zahteva drugog, zahteva nekultivisanog nekog od koga ce se biti bolji. Za Balasevica i u pesmama i van njih je to Srbin, van Vojvodine i meni je to odvratno.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 4:20 pm

    boomer crook wrote:slusaj splitovacu zato sto je ovo RIP topik i ljudi su uglavnom pisali o sebi i svojoj mladosti a ne o milu djukanovicu.
    kako zelis, ti si moderator, posten citalac ce videti da ni ja ne pricam o Milu Djukanovicu. 

    Kad splitujes ja cu nastaviti da na RIP topiku govorim negativno o Balasevicu.
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sat Feb 20, 2021 4:20 pm

    miloševića je stvorila jugoslavija, a ne srbija
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Feb 20, 2021 4:26 pm

    boomer crook wrote:
    inace ja sam jedno tri puta morao da procitam da skapiram referencu. mislim ti si opterecen kao mujo koji svugde vidi picke. samo je to njegovo veselo.
    J suis Mujo. Što više čitam o Balaševiću više mi se sluša Disciplina Kičme.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40143
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by паће Sat Feb 20, 2021 4:26 pm

    Talason wrote:miloševića je stvoriо SКЈ, a ne SKS.
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest Sat Feb 20, 2021 4:29 pm

    prekršio si slikovanje
    Erős Pista

    Posts : 81480
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Sat Feb 20, 2021 4:30 pm

    Balašević je ubio Krcuna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36932
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook Sat Feb 20, 2021 4:30 pm

    ja sa vama

    https://twitter.com/i/status/1362803615149289476


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 4:31 pm

    Pevao dosadne pesme o seljacima, dok ovaj nije odlučio da se zakuca u drvo
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Feb 20, 2021 4:35 pm

    aukurac



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9575
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Sat Feb 20, 2021 4:36 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:aukurac



    Šta, umro i Koja?


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by plachkica Sat Feb 20, 2021 4:37 pm

    daj, ne zajebavajte?
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8082
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré Sat Feb 20, 2021 4:37 pm

    vilmose objasni se


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7031
    Join date : 2014-11-07

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by zvezda je zivot Sat Feb 20, 2021 4:37 pm

    ja bi banovo za ovo


    _____
    ova zemlja to je to
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 4:40 pm

    vidis sta uradi R.I.P. - Page 3 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81480
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista Sat Feb 20, 2021 4:40 pm

    zvezda je zivot wrote:ja bi banovo za ovo

    Neće moći, dečko, nije ti ovo više Balaševićevo vreme, kad se teralo na Goli Otok samo zato što si pevao "Buka u modi".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by plachkica Sat Feb 20, 2021 4:43 pm

    fikret selimbašić

    Posts : 9575
    Join date : 2020-06-19

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by fikret selimbašić Sat Feb 20, 2021 4:46 pm

    plachkica wrote:

    Balaševićeva smrt okupila bivše čuvare iz Lore.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7172
    Join date : 2020-03-05

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Feb 20, 2021 4:47 pm

    Jao izvinte. Nije umro Koja, ja se malo zaneo. Pojma nisam imao da će to tako da se protumači. Mislio sam da je jasno kad sam rekao “ što vi više o Djoki Balaševiću meni se vise slusa Disciplina”.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Sat Feb 20, 2021 4:53 pm

    Janko Suvar wrote:Smeta mi vojvodjanstvo, jer ono zahteva drugog, zahteva nekultivisanog nekog od koga ce se biti bolji. Za Balasevica i u pesmama i van njih je to Srbin, van Vojvodine i meni je to odvratno.

    Recimo da je B. insistirao na podeli i na mrznji prema onom kome on ne pripada.

    Cenis da se ljudi mogu deliti samo po nacionalnom kljucu? Ako pokusava da se razgranici, da se razgranicava samo od Srba (Hrvata, Albnaca...) nikako od neceg drugog? Da li taj nekutivisani od koga ce se biti bolji moze da bude npr, stoka sovnisticka, nezavisno od toga kojoj naciji pripada - cetnik, ustasa, stagod?


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Sat Feb 20, 2021 4:54 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:Jao izvinte.

    jebse. prevrnuo sam i google i tviter


    Vilmos Tehenészfiú wrote:Mislio sam da je jasno kad sam rekao “ što vi više o Djoki Balaševiću meni se vise slusa Disciplina”.

    to ti je ostalo na prethodnoj strani R.I.P. - Page 3 298304839


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by kondo Sat Feb 20, 2021 5:04 pm

    Janko Suvar wrote:aj nemoj splitovati da moze lepo se prati. Svi lepo pricaju, niko nista ruzno nije reko.


    rekao je, da bi se družio sa nečijom majkom. mrtvom.

    ovo je puding u mozgu koji treba forenzički psihoterapeut da raspetlja. počeci su negde daleko i duboko, možda čak i na kosovu o čemu je ovaj onomad pevao pa mu se sad to uzima u greh.

    i nema puno ljudi koji nisu sačekali da se leš ohladi i limeni sanduk zavari da skoče na njega i zaigraju balkansku lambadu. reuf, petrit i jan.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 5:06 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    Janko Suvar wrote:aj nemoj splitovati da moze lepo se prati. Svi lepo pricaju, niko nista ruzno nije reko.


    rekao je, da bi se družio sa nečijom majkom. mrtvom.

    ovo je puding u mozgu koji treba forenzički psihoterapeut da raspetlja. počeci su negde daleko i duboko, možda čak i na kosovu o čemu je ovaj onomad pevao pa mu se sad to uzima u greh.

    i nema puno ljudi koji nisu sačekali da se leš ohladi i limeni sanduk zavari da skoče na njega i zaigraju balkansku lambadu. reuf, petrit i jan.
    taj deo je splitovan, to je validno. Ti si prvi poceo, ja sam naravno otisao dalje nego sto treba.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Janko Suvar Sat Feb 20, 2021 5:09 pm

    ficfiric wrote:
    Janko Suvar wrote:Smeta mi vojvodjanstvo, jer ono zahteva drugog, zahteva nekultivisanog nekog od koga ce se biti bolji. Za Balasevica i u pesmama i van njih je to Srbin, van Vojvodine i meni je to odvratno.

    Recimo da je B. insistirao na podeli i na mrznji prema onom kome on ne pripada.

    Cenis da se ljudi mogu deliti samo po nacionalnom kljucu? Ako pokusava da se razgranici, da se razgranicava samo od Srba (Hrvata, Albnaca...) nikako od neceg drugog? Da li taj nekutivisani od koga ce se biti bolji moze da bude npr, stoka sovnisticka, nezavisno od toga kojoj naciji pripada - cetnik, ustasa, stagod?
    Recimo da jeste, zato sto jeste. 

    Ljudi ne treba da se dele po nacionalnom kljucu (sjajna fraza, odusevljen sam). 

    Balasevic, licno a i njegov prosede, njegova estetika, ne pociva na odvajanju od sovinista (cetnika, ustasa, sta god), nego od odvajanju od onih koji su dosli u Vojvodinu i koje on smatra manje civilizovanim. Ja sam protiv toga, a osobito sam protiv toga u Balasevicevom slucaju jer se sakrije u jednu sladunjavu, pateticnu, za siroke mase skrojenu estetiku.
    ficfiric

    Posts : 34225
    Join date : 2012-02-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by ficfiric Sat Feb 20, 2021 5:25 pm

    R.I.P. - Page 3 EurmXA_XIAA0VP6?format=jpg&name=4096x4096


    _____


    Uprava napolje!

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 7:50 am