Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Erős Pista Tue Feb 16, 2021 6:02 pm

    Gde je bila Brnabina kzn? Provrteh  kanale, ne nadjoh nigde.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Tue Feb 16, 2021 6:05 pm

    Sotir wrote:Колико има??

    Иначе, можда јој је скочило под небо јер је већ прележала, па је вакцина два пута појачала.
    Nije skočilo pod nebo, ovo je blago pozitivan, dobar početni rezultat, skala izgleda drugačije nego što mislite. Skakanje pod nebo je ovde 20.000+ a ne 800.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Tue Feb 16, 2021 6:26 pm

    Ово за колико немам слику на телефону...

    А да ли има више тих скала и како могу да се разликују?
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Tue Feb 16, 2021 6:28 pm

    Numem da ti objasnim. Supruga mi izda 100 ovakvih rezultata dnevno, pitaću da mi precizira.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by plachkica Tue Feb 16, 2021 7:16 pm

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 16, 2021 7:37 pm

    Eto i to smo resili.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Tue Feb 16, 2021 7:40 pm

    ne zna virus gde je granica!
    Janko Suvar

    Posts : 7713
    Join date : 2019-06-06

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Janko Suvar Tue Feb 16, 2021 7:41 pm

    Talasone, zastupaj me na topiku dok napravim veceru. Ono sve klasicno, i zivo i mrtvo i tako.
    fikret selimbašić

    Posts : 9617
    Join date : 2020-06-19

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by fikret selimbašić Tue Feb 16, 2021 7:49 pm


    Čekamo li vakcine, ili od Covida-19 i nekonstruktivne kritike nikad vakcinisani, koristimo još jednu priliku da se požalimo na vlast i državu? Znamo li šta nam u državi smeta, znamo li kakav oblik upravljanja bismo voljeli, znamo li kakve mjere bi nam odgovarale i zbog čega bismo se ili ne bismo vakcinisali?

    “Sve je to do države i do lopovluka, ništa drugo”.
    N1: Hoćete li se vakcinisati kad vakcina dođe? “Ne!” – N1: Zašto? “Zato što nisu validne, nisu dobre vakcine. Boga pitaj odakle i kakve dolaze”.  N1: Kako to znate? “Pa, fino, rade moji u zdravstvu i znam sve”.
    “Država se ne postavlja ovdje nikako, godinama. To ako se neko odluči da ima veze, da ima ne znam šta, biće i vakcina, ovako…”
    “Ne bih se vakcinisala, iskreno, a što je država zakazala… pa nismo ni očekivali da neće zakazati, vjerujte”. N1: Zašto se ne biste vakcinisali? “Ne znam, još uvijek sam skeptična, jednostavno prva misao je ne bih, možda kasnije, vidjećemo”.

    “Vakcinisati se trenutno neću, u budućnosti da, a mislim da nije baš iznenađujuće što je država zakazala. Država je zakazala na svim poljima pa i na tom”.
    “Jesmo li mi država uopšte? Ovdje postoje tri fašističke države a zakazali su, haos su zakazali. Čekam da počne ja ću se vakcinisati kad se počne ili da se ima negdje pristojno platiti ja bih platio pa bih se vakcinisao, van pamet je da se čovjek ne vakciniše”.

    “To je super, pa spriječiti je li, ovaj belaj, kugu ovu. Država je slaba pa samim tim i to je slabo. Ali doći će vakat, jašta će. Na kojoj smo ljestvici neće doći za godinu, ali možda će i prije”.
    “Još uvijek ne znam. Kad bude dostupna onda ću znati. Vjerovatno hoću. Što se mjera tiče, mjere su ok, možda još samo djecu da pustimo u školu, konačno. Nije me ni najmanje iznenadilo to što je država zakazala, pošto smo u svemu posljednji u Evropi”, kažu građani Sarajeva.

    “Ne, neću se vakcinisati. Stara sam, mogu ja umrijeti i ovako, bez vakcine”.

    N1: Šta mislite o tome što mi jedini u regionu nismo vakcinisani?
    “Pa, mislim da nam nije dobro rukovodstvo”.
    N1: Hoćete li se vakcinisati i kojom vakcinom?
    “Vakcinom koja je najbolja, ruska, je li ruska?”
    “Da, svakako”.
    “Kojom vakcinom. Sputnjikovom”.
    “Nisam razmišlajala o tome. Nisam stvarno razmišljala, mislim da ne bih pošto sam prebrodila”.
    “Mislim da je to dobro, da trebaju svi da prime”.
    N1: Koju vakcinu vi preferirate?
    “Ja bih više onu rusku Pfizerovu”, kažu građani Banjaluke.


    Informacije o vakcinama protiv korona virusa, njihovom sastavu i nuspojavama, građani mogu pronaći između ostalog i na stranici vakcine.ba. Dok ne postanu dostupne, imaćemo vremena dobro se informisati o imunizaciji, jer država, kao i obično, ne žuri da građanima obezbijedi mogućnost zaštite. Kolektivni prirodni imunitet na nefunkcionisanje sistema izgleda da smo stekli, pa se, i kada je ova pošast u pitanju, mnogi samo toj vrsti imuniteta nadaju.

    Ima i video na N1.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Tue Feb 16, 2021 7:51 pm

    Janko Suvar wrote:Talasone, zastupaj me na topiku dok napravim veceru. Ono sve klasicno, i zivo i mrtvo i tako.

    moram i ja da kuvam, gladni studenti

    VAKCINA - Page 39 Bundesarchiv-Bild-146-1979-128-26-Bernhard-Hermann-Ramcke-Kurt-Student-crop
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Tue Feb 16, 2021 8:11 pm

    Fajzer kod nekih probija plafon na analizi antitela.




    Last edited by rumbeando on Tue Feb 16, 2021 8:14 pm; edited 1 time in total
    avatar

    Posts : 7518
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Tue Feb 16, 2021 8:13 pm

    evo ja obećavam Talasonu da ću mu vratiti moju vakcinu
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Tue Feb 16, 2021 8:21 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Numem da ti objasnim. Supruga mi izda 100 ovakvih rezultata dnevno, pitaću da mi precizira.
    Из текста у Блицу:
    "Vrednosti zavise od toga koji test se radi. Privatne laboratorije stalno menjaju testove i to ne može da se isprati. Kod nas je situacija sledeća: referentna vrednost je 15. Vakcine inače razvijaju serološki odgovor kao teško oboleli kovid pacijenti u prirodnoj infekciji. Većina ljudi nakon druge doze vakcine ima vrednosti veće od 60. Najveći broj ljudi ima vrednosti od 90 do 120", objašnjava za "Ženu" dr Marija Gnjatović i ističe da je važno pratiti koliko će ta antitela trajati.
    Шувар је рекао да је после болести имао 18, негде читам да је преко 100 супер, а онда се појављује нека скала са нивоима преко 9000...
    Личи ми као да је нека другачија скала/мера код приватника.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Tue Feb 16, 2021 8:24 pm

    fwiw

    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by ontheotherhand Tue Feb 16, 2021 8:29 pm

    Talason wrote:


    Ne sprečava vakcina širenje virusa, ona sprečava da se ozbiljnije razboliš kada se zaraziš. Stalno ponavljaš nešto što nije tačno.

    Izraelci kažu da značajno smanjuje širenje.

    https://vasudeva.forumburundi.com/t1830p550-vakcina#561192
    Israel’s largest COVID-19 testing lab says it has found evidence indicating that the Pfizer-BioNTech vaccine significantly reduces the transmissibility of the coronavirus, offering a tentative answer to one of the world’s most burning questions.

    A paper published online Monday claims that positive test results of patients age 60 and over had up to 60 percent smaller viral loads on the test swab than the 40-59 age group, starting in mid-January, when most of Israel’s population age 60-plus had already been vaccinated with at least one dose.

    The results were published by the MyHeritage lab, which handles more than 10,000 tests a day, in a study co-authored by several prominent scholars, including leading COVID-19 statistician Eran Segal of the Weizmann Institute of Science.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Tue Feb 16, 2021 8:40 pm

    smanjuje i sprečava su dve različite reči, ma šta tvrdili
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Tue Feb 16, 2021 8:46 pm

    Marius Lăcătuș wrote:"Nepoznata žena radila je test na antitela šest dana nakon primljene druge doze vakcine Sinofarm. Na nalazu je prikriveno njeno ime, ali se jasno vide stručnjaci koji su test obavili, kao i datum – 15. februar.Nalaz jasno pokazuje da žena ima visok nivo antitela na SARS-CoV-2.Granična vrednost antitela koja ukazuje da li je došlo do izgradnje imuniteta je 50 – iznad toga možemo očekivati solidnu zaštitu. Na nalazu je vrednost antitela 866.8"

    https://nova.rs/magazin/zdravlje/srpkinja-pokazala-koliko-ima-antitela-posle-kineske-vakcine/

    sad jbga nadam se da vest nije hoax jer je twitter nalog privatan

    edit - evo snimka

    VAKCINA - Page 39 EuXJax2WQAcym93?format=jpg&name=medium

    I još jedan preuranjeni Sinofarm.

    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Tue Feb 16, 2021 9:00 pm

    U CG ide 4k doza.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by plachkica Tue Feb 16, 2021 9:04 pm

    eno na tviteru naglasniji milovci kukaju kao da im srbija šalje otrov
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Feb 16, 2021 9:07 pm

    Nego kako ovolike razlike izmedju antitela u 5-6 dana izmedju dvoje ljudi...
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Tue Feb 16, 2021 9:17 pm

    prerano je 5 dana, bukvalno neću više da ponavljam  VAKCINA - Page 39 3579118792
    Јанош Винету

    Posts : 5235
    Join date : 2016-01-26

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Јанош Винету Tue Feb 16, 2021 9:21 pm

    Прерано, непрерано, свеједно је узнемирујуће и изненађујуће. Човечји мозак тако ради - боц и мисли да је заштићен, кад оно међутим, треба чекати.

    Врло добра показна вежба, на грешкама се учи. Треба разумети како вакцина функционише.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by lalinea Tue Feb 16, 2021 9:23 pm

    INEP radi testove na antitela koji detektuju at specifična sa spike protein (izmedju ostalih). (Verovatno i drugi labovi rade slicne testove, ali za INEP znam sigurno).


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    rumbeando

    Posts : 13817
    Join date : 2016-02-01

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by rumbeando Tue Feb 16, 2021 9:25 pm

    Piše da je rađeno na spajk (S) protein na ovim nalazima.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by lalinea Tue Feb 16, 2021 9:27 pm

    buffalo bill wrote:fwiw

    E tako se pise vest lol - napisu lepo "effectively neutralised", sad dal je moc neutralizacije pala za faktor 2, 3 ili 6, nece da zbunjuju narod konkretnim brojkama.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels

    VAKCINA - Page 39 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:02 pm