Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    VAKCINA

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Sun Dec 06, 2020 6:58 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Uopšte nije sigurno da će biti. Baš kao što PCR testa nema u privatnom aranžmanu. Mislim da će vakcine biti u statusu potpune državne kontrole.
    Требаће за доста фирми што пре, плус за путовања. Генерално ће се доста људи гурати да што пре прими, а не знамо како ће бити по домовима здравља. За грип је било прво за ризичне па ко претекне. Овде има милион ризичних, ко зна кад ће доћи на ред ови што им треба због посла путовања. Биће ту гужванције свакако.
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Dec 06, 2020 7:06 pm

    Ne može da bude po domovima zdravlja. Organizaciono je nemoguće i uz to opasno. Ne postoji drugi način osim sledećeg, koji je ujedno i zlatni standard: postavljanje mobilnih centara za vakcinaciju, stotina njih, uz istovremenu, potpuno jasno koordinisanu kampanju obaveštavanja putem svih raspoloživih medija. U Poljskoj već znaju da će imati 8.000 punktova širom zemlje, što po gruboj analogiji znači da bi nama trebalo oko 1.000 takvih punktova.

    Planiranje tih punktova je već trebalo da bude završeno i osoblje koje će vršiti vakcinaciju već bi trebalo da dobija "ratne rasporede". Ponoviću da ne postoji nikakva naznaka da neko uopšte razmišlja o ovome.
    ♏

    Posts : 4560
    Join date : 2016-06-09

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by ♏ Sun Dec 06, 2020 7:09 pm

    Kakvih crnih hiljadu punktova, samo ovo prvonajavljeno će vakcinisati tri do šest meseci pomalo, a privatno zaposleni bez hroničnih bolesti možda dođu na red tamo nekad u aprilu '22.
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Летећи Полип Sun Dec 06, 2020 7:10 pm

    Ne mora da znači. Vidiš da niko neće da se vakciniše...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by паће Sun Dec 06, 2020 7:20 pm

    Где су они фургони за флуорографисање...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    avatar

    Posts : 7519
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Sun Dec 06, 2020 7:28 pm

    roditelje ću pokušati da natjeram da prime a za mene ne vidim razlog osim ako bude moralo za putovanja, a i onda ću radije da platim soma evra za potvrdu da sam primio ako je to cijena slobode
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by lalinea Sun Dec 06, 2020 7:35 pm

    "SLOBODA ILI SMRT!" - antivaxxeri: "Oba!!"


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 06, 2020 7:35 pm

    Kirko Skaddeng wrote:Očekivao sam da će država, takva kakva je, bar da objavi da je počela da pravi plan vakcinacije. O tome trenutno nema ni govora. Grčka je več izradila kompletan plan vakcinacije.

    Vakcinisanje više miliona ljudi je ogroman posao koji zahteva precizno koordinisan rad velikog broja ljudi. Podsetiću da ove godine u Srbiji nema efikasnog vakcinisanja protiv gripa. Apsolutno postoji mogućnost da kod nas kampanja vakcinacije protiv kovida jednostavno ne uspe u 2021. godini. Znam kako ovo zvuči ali ne znam odakle sigurnost da če ova vlast moći da sprovede nešto što zahteva ozbiljne organizacione resurse.

    Pravo da ti kazem, vise me boli ona stvar (kurac). Ja cu naci nacina da sebe i clanove sire porodice vakcinisem i to je to. Da sam Srbiju cekao za bilo sta u zivotu daleko bi dogurao (verovatno do nekog besmislenog fronta)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 06, 2020 7:38 pm

    Kirko Skaddeng wrote:
    паће wrote:

    То је то, у једној реченици: не умеју да организују, али умеју да контролишу.

    Ne bi verovao u kombinaciju potpune efikasnosti i uličarkog prostakluka sa kojom tokom epidemije kontrolišu rad privatne dijagnostike.

    Da, doduse tu ima i neceg drugog - kontrola broja novozarazenih. Tako da nije bas isto.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by bradilko Sun Dec 06, 2020 7:53 pm

    jedva cekam vakcinu. dojadilo mi je sve ovo oko kovida.
    jebem ti budale koje ne zele da je prime.
    avatar

    Posts : 7519
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Sun Dec 06, 2020 7:55 pm

    što to tebe tangira ako ćeš ti da budeš zaštićen, ja neću niko da me bode iglom zbog ovoga pa makar mi samo vodu ubrizgavali, baš ne podnosim iglu
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kondo Sun Dec 06, 2020 7:56 pm

    govorio je neko o vakcinaciji na televizoru pre neki dan, mozda cak i loncar (ne drzite me za rec). tek covek je rekao da sistem koji ima srbija (domovi zdravlja) ne postoji u nemackoj i slicnim zemljama kojima trebaju takvi punktovi koje pominje kirko, tako da je otprilike vec rekao gde ces da se vakcinises. to bi bilo to.

    naravno da je sve moguce pa i da zabrane privatnicima vakcinaciju, ali u to ne verujem.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 06, 2020 7:59 pm

    Marius Lăcătuș wrote:govorio je neko o vakcinaciji na televizoru pre neki dan, mozda cak i loncar (ne drzite me za rec). tek covek je rekao da sistem koji ima srbija (domovi zdravlja) ne postoji u nemackoj i slicnim zemljama kojima trebaju takvi punktovi koje pominje kirko, tako da je otprilike vec rekao gde ces da se vakcinises. to bi bilo to.

    naravno da je sve moguce pa i da zabrane privatnicima vakcinaciju, ali u to ne verujem.

    Da. Mislim, znamo s kim imamo posla kad su njihovi interesi u pitanju, ali ovde ne vidim kako bi im interesi bili ugrozeni (bar ne direktno), ako bi privatnici vakcinisali (i za to placali "gde treba i koliko treba")
    Anonymous
    Guest

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Guest Sun Dec 06, 2020 8:02 pm

    mislim da su stvorenja koja ne žele da se vakcinišu opasnost za ekonomiju i da ih treba vakcinisati po sili zakona u dupe
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by boomer crook Sun Dec 06, 2020 8:36 pm

    Mór Thököly wrote:
    Kirko Skaddeng wrote:

    Ne bi verovao u kombinaciju potpune efikasnosti i uličarkog prostakluka sa kojom tokom epidemije kontrolišu rad privatne dijagnostike.

    Da, doduse tu ima i neceg drugog - kontrola broja novozarazenih. Tako da nije bas isto.

    ovo. dace tapiju ortacima da uvoze i distribuiraju vakcine.

    PCR testovi su im neophodni kako bi mogli da formiraju sliku pandemije kakva im odgovara.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kapetanm Sun Dec 06, 2020 8:39 pm

    Volim kad pricamo o stvarima koje uopste ne poznajemo, najbolje s foruma da saljemo strucnjacima kako da vakcinisu. Ko nece ja bi zatvorio na Ratno ostrvo mogu i vlastitu ekonomiju da naprave, ponekad i divlje svinje doplivaju pa ce biti zadovoljni
    boomer crook

    Posts : 36997
    Join date : 2014-10-27

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by boomer crook Sun Dec 06, 2020 8:43 pm

    pa nazalost zapravo znamo kako funkcionise ova drzava. 

     jasno je da nema drugog razloga da se dijagnostika monopolizuje u drzavnim centrima osim da se time potpuno kontrolise protok informacija.

    privatnici ili imaju kapacitete za to ili ne. ako imaju kapacitete onda je neozbiljno da ih ista drzava koja ih je licencirala za rad ne koristi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kapetanm Sun Dec 06, 2020 8:59 pm

    Upravo zato ne treba 100 savetodavaca. A sto se privatnika tice i njihove mogucnosti poznajem. Slabo bi nas oni pceseovadili.
    Plan vakcinacije smo valjda utvrdili, a i davno je Tiodorovic to potvrdio. Drzace se onih SZO pravila, zdravstveni radnici, hronicno i ozbilno bolesni (rizicne grupe) oni koji se u poslu izlazu pojacanim riziku a od znacaja su za drzavu
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sotir Sun Dec 06, 2020 8:59 pm

    kapetanm wrote:Volim kad pricamo o stvarima koje uopste ne poznajemo, najbolje s foruma da saljemo strucnjacima kako da vakcinisu. Ko nece ja bi zatvorio na Ratno ostrvo mogu i vlastitu ekonomiju da naprave, ponekad i divlje svinje doplivaju pa ce biti zadovoljni
    Ваљда је јасно да овде дискутујемо о могућим проблемима који могу да се јаве и како се слични проблеми решавају у другим земљама.
    Нисмо још стигли до фазе "ја бих то овуда протерао".
    kapetanm

    Posts : 5805
    Join date : 2012-02-10

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by kapetanm Sun Dec 06, 2020 9:19 pm

    So. Pa naravno da ce da se jave problemi
    Јанош Винету

    Posts : 5235
    Join date : 2016-01-26

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Јанош Винету Sun Dec 06, 2020 9:23 pm

    disident wrote:




    Ovo samo u zadnjih nedelju dana i to na prvu loptu
    Ово је све државна пропаганда. Мислим да ми није баш најјасније зашто то раде, разумем шта раде али не и зашто, какву корист имају од тога?

    Дакле, преко приватних таблоидних телевизија, Јутуба и новина трују народ глупостима и залуђују их теоријама завере и антивакс политиком.
    Онда преко РТСа и медија који су више веродостојни и више рангирани потиру теорије завере.

    У исто време стварају и дају крила антивакс покрету преко сумњивих медија, а онда се против тога боре на РТСу и стварају себи разуман повод за полицијску или правну реакцију ако ови претерану.

    Верујем да републичко државно тужилаштво има у фиоци довољно доказа да отера Мирољуба Петровића на минимум 20 година робије за преваре људи који болују од рака. Уместо да се он отера са медија као кужни пацов, они њему и даље дају простор а тужилаштво не реагује.

    За сваког од њих ДБ има фасциклу. Међутим, не видим зашто их не сузбијају сада, зар није догорело до дувара?

    Са једне стране се народу незваничним, али популарним каналима сугерише да је све у реду, док се на званичним каналима уштогљено ограђују од ситуације.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by disident Sun Dec 06, 2020 9:25 pm

    Mozda je upitanju nevidljiva ruka trzista koja narodu daje ono cega je zeljan?  VAKCINA - Page 2 2304934895
    Naravno i ja kao i Milanče kad vidim da se ista teme i njuske sinhrono pojave na svim yt desnicarskim kanalima, mašim se za revolver db


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 06, 2020 9:31 pm

    Zaludjivanje i podele. Oni "thrive" u takvom okruzenju. U stvari, samo u takvom okruzenju. Sto se tice "dogorevanja", prvo - nije (jos), a drugo, zlatno pravilo svake SRN vlasti je da ona ni ne zna kada joj je "dogorelo".
    avatar

    Posts : 7519
    Join date : 2017-03-14

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by MNE Sun Dec 06, 2020 9:38 pm

    Aleksandar Bozic1 day ago

    Evo i danas po vetrovitom danu nas zaprasuju Srbijo pogledaj u nebo...
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by паће Sun Dec 06, 2020 9:47 pm

    Mór Thököly wrote:Zaludjivanje i podele. Oni "thrive" u takvom okruzenju. U stvari, samo u takvom okruzenju. Sto se tice "dogorevanja", prvo - nije (jos), a drugo, zlatno pravilo svake SRN vlasti je da ona ni ne zna kada joj je "dogorelo".

    Нашао сам реч коју си тражио: бујају.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.

    VAKCINA - Page 2 Empty Re: VAKCINA

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:32 pm