Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Virus

    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Dec 05, 2020 3:37 pm

    паће wrote:Пази кад данас не ради дућан где купујемо храну за мачке и кокошке. Ту никад нема више од три муштерије одједном.

    U mom kraju je jedan pet šop danas naglo zatvoren uz objašnjenje na fejsbuku da su i sami iznenađeni time da ne mogu da rade. Očigledno ih je posetila komunalna policija. Zanimljivo je da drugi pet šop, 300 metara dalje, radi, ali on ima i odgajivačnicu pasa i pretpostavljam da je iznad zakona.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Dec 05, 2020 3:38 pm

    eto vidiš da možemo da se složimo (barem sa 70%, znači dovoljno)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Dec 05, 2020 3:39 pm

    od nervoze sam popio litar pepsi lajma
    ta kolicina zaslađivača sigurno utiče loše na probavu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Dec 05, 2020 3:40 pm

    Marius Lăcătuș wrote:eto vidiš da možemo da se složimo (barem sa 70%, znači dovoljno)

    Pa ja nikad nisam siguran koje je tvoje stanovište. Rado bih tražio zajedničko tle ali često a) vrludaš i b) mrzi te da razvijaš misao. Imam sposobnost da nateram ljude da obrazlože svoj stav do kraja ali ti si malo tough cookie.
    avatar

    Posts : 7515
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sat Dec 05, 2020 3:51 pm

    lalinea wrote:
    MNE wrote:
    kako utvrdis da su te komplikacije od korone, ne utvrdjuje se ni da je upala pluca nastala zbog prisutne korone a ne ostale komplikacije
    Hehe, kao sto je jedan kolega rus rekao na početku pandemije: rusija zvanicno ima jako malo slucajeva ali su se bolnice u Moskvi iznenada napunile pacijentima sa upalom pluca. Bas misteriozno. Tako ide i ova tvoja logika: mozda je svet u 2020 naprasno krenuo da dobija skroz nepovezane upale pluca, vaskularne probleme, otkazivanje rada organa...to sto imamo virus koji hara i sve to izaziva cemo ignorisati dok se kod svakog pojedinacnog slujaja ne "utvrdi" (ne kontam tacno sta?). Ima ona engleska izreka o patki. (Jos samo da kazes koja to zemlja nasumicno testira ljude preko 90 godina pa kao "iju, gle, pozitivan!", bez ikakvih drugih simptoma ili pogorsanja u zdravstvenom stanju, da potkrepis onu tvrdnju da takvih ima znacajno mnogo)

    ne sporim ja da virus pravi problem i izaziva komplikacije koje dovode do smrtnih ishoda ali kao sto sam vec napomenuo nemoguce je da negdje imaš mortalitet 0,1% zvanični a negdje 10%, tu nešto nije u redu, postoje razni razlozi zašto se upisuju kao umrli od korone i oni koji to nisu a koji nemaju nikakve veze sa zavjerama, jedan od tih je što je i doktorima tako lakše da napišu pošto su i inače preopterećeni i nemaju se kad nešto previiše misliti

    Talason wrote:za održavanje zdravstvenog sistema je bilo dovoljno da se svakih 4-5 nedelja uvede potpuno zatvaranje na nedelju dana i to je sve, isključivo zato što su ljudi i dalje ne umeju da stave i skinu masku

    to je najgora stvar koja može da se uradi, da pustiš virus da prođe kroz populaciju pa da onda zatvoriš ljude u kuće da se slučajno neko ne izvuče
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Sat Dec 05, 2020 3:52 pm

    Mere su takve da vec od ponedeljka mogu da krenu sa naslovnicama "Skupo nas je kostalo neodgovorno ponasanje gradjana za vikend"


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Dec 05, 2020 3:54 pm



    Sveza nemacka studija, maske znacajno smanjuju prenos virusa korone.

    https://www.pnas.org/content/early/2020/12/02/2015954117

    Prosecno je smanjen dnevni rast za 47 posto u oblastima gde su maske postale obavezne.


    Last edited by Marius Lăcătuș on Sat Dec 05, 2020 3:57 pm; edited 3 times in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Dec 05, 2020 3:56 pm

    Meni je potpuni bizar to sa "neodgovornim građanima", konkretno sad oko Crnog petka. Svi su znali da se sprema Crni petak i da će, naravno, biti gomila ljudi - that's the whole point. Mogli su da zabrane, ali nisu - šta su očekivali? Radnjama je cilj da prave pare, a pare prave tako što im dolaze mušterije. Ne možeš da tražiš od biznisa da radi, a da nema mušterije.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7515
    Join date : 2017-03-14

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by MNE Sat Dec 05, 2020 3:57 pm

    Marius Lăcătuș wrote:
    [ltr]https://www.pnas.org/content/early/2020/12/02/2015954117[/ltr]



    Sveza nemacka studija, maske znacajno smanjuju prenos virusa korone.

    Prosecno je smanjen dnevni rast za 47 posto u oblastima gde su maske postale obavezne.
    jbm li ga valjda je to logično, msm kao kad praviš studije da li kondomi smanjuju prenos polnih bolesti
    zvezda je zivot

    Posts : 7084
    Join date : 2014-11-07

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by zvezda je zivot Sat Dec 05, 2020 3:58 pm

    Kondo otero si me s ppp jer sam se borio protiv vucica, oteraces me s burundija jer borim se protiv korone.

    pre podne je kalis bio prazan. ko je hteo da izvede kuce mogo je.
    sad je haos u gradu, slazem se, drevni novogodisnji horor se valja ulicama, masa se sjatila oko brejkdensera, nepregledni redovi za kafucino, masovi instagram setovi, stranci prednjace u bahacenju.


    _____
    ova zemlja to je to
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Dec 05, 2020 4:00 pm

    zvezda je zivot wrote:Kondo otero si me s ppp jer sam se borio protiv vucica, oteraces me s burundija jer borim se protiv korone.

    :ljaksofon:


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Dec 05, 2020 4:00 pm

    Erős Pista wrote:Meni je potpuni bizar to sa "neodgovornim građanima", konkretno sad oko Crnog petka. Svi su znali da se sprema Crni petak i da će, naravno, biti gomila ljudi - that's the whole point. Mogli su da zabrane, ali nisu - šta su očekivali? Radnjama je cilj da prave pare, a pare prave tako što im dolaze mušterije. Ne možeš da tražiš od biznisa da radi, a da nema mušterije.

    Nema tu ničeg bizarnog, otpisali su zdravstvo i najranjiviji deo stanovništva da bi spasli svoje poslovne interese, uz, nažalost, većinsku podršku javnosti. Moralna panika oko "neodgovornih građana" je tu samo smokvin list.
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Dec 05, 2020 4:02 pm

    Erős Pista wrote:Meni je potpuni bizar to sa "neodgovornim građanima", konkretno sad oko Crnog petka. Svi su znali da se sprema Crni petak i da će, naravno, biti gomila ljudi - that's the whole point. Mogli su da zabrane, ali nisu - šta su očekivali? Radnjama je cilj da prave pare, a pare prave tako što im dolaze mušterije. Ne možeš da tražiš od biznisa da radi, a da nema mušterije.

    Zašto bi bila gomila ljudi? Kupiš neke krpe i zaraziš se, šta je tu normalno, ukoliko ljudi iole razmišljaju?
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Dec 05, 2020 4:08 pm

    Talason wrote:
    Erős Pista wrote:Meni je potpuni bizar to sa "neodgovornim građanima", konkretno sad oko Crnog petka. Svi su znali da se sprema Crni petak i da će, naravno, biti gomila ljudi - that's the whole point. Mogli su da zabrane, ali nisu - šta su očekivali? Radnjama je cilj da prave pare, a pare prave tako što im dolaze mušterije. Ne možeš da tražiš od biznisa da radi, a da nema mušterije.

    Zašto bi bila gomila ljudi?

    Glupog li pitanja. Pa zato što je rasprodaja, dečko!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Guest Sat Dec 05, 2020 4:09 pm

    Puši kurac.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Dec 05, 2020 4:13 pm

    Kirko Skaddeng wrote:
    Erős Pista wrote:Meni je potpuni bizar to sa "neodgovornim građanima", konkretno sad oko Crnog petka. Svi su znali da se sprema Crni petak i da će, naravno, biti gomila ljudi - that's the whole point. Mogli su da zabrane, ali nisu - šta su očekivali? Radnjama je cilj da prave pare, a pare prave tako što im dolaze mušterije. Ne možeš da tražiš od biznisa da radi, a da nema mušterije.

    Nema tu ničeg bizarnog, otpisali su zdravstvo i najranjiviji deo stanovništva da bi spasli svoje poslovne interese, uz, nažalost, većinsku podršku javnosti. Moralna panika oko "neodgovornih građana" je tu samo smokvin list.


    boldovano bi impliciralo da tu postoji nekakav masterplan na osnovu kog se kreira javno mnjenje i donose odluke - uz svu želju da verujem da je u ovoj zemlji na vlasti neko ko može da na primer otpiše zdravstvo, bojim se da to nije tačno i da takva odluka ne postoji. takođe sumnjam i za penzionere, ne zato što ova vlast ne bi volela da može da otpiše milion svojih građana već zato što je to njihov većinski siguran glas za koji ne postoji alternativa u državi, bez obzira na stvaran benefit od mrtvog penzionera.

    ovih par ljudi koji vode državu i donose odluke rade to na osnovu "pitica" koje im svako jutro u 9 dostavlja srđan bogosavljević i njegove agenture. funkcija je isključivo politička i nema veze sa realnim problemima koje treba rešiti a dokaz za to vam je da je veća tema od korone, do pojave batajničke bolnice, bio gojko đilas i seka sabljić. a tek dolazi 5,000 za penzionere do kraja godine, od toga neće moći da se živi. 

    tako da je njihovo bavljenje koronom rezultanta dva vektora koji sede u vladi, jedan je lončar, drugi je mali - niko treći tu ne odlučuje ni o čemu vezanom za ovu temu, niti postoji nešto što se može nazvati mišljenjem javnosti.


    Last edited by Marius Lăcătuș on Sat Dec 05, 2020 4:14 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by plachkica Sat Dec 05, 2020 4:13 pm

    rasprodaja promovisana ja javnom servisu u centralnom dnevniku
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by ficfiric Sat Dec 05, 2020 4:15 pm

    Zuti Bujke


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Erős Pista Sat Dec 05, 2020 4:17 pm

    et Talason

    Virus - Page 39 3579118792

    Daj, jbt, ne izvodi. Mislim ja se šalim, razumem šta me pitaš, ali valjda razumeš i ti šta sam ja napisao. Ne da je za svakog individualno pametno da ide da kupuje za Crni petak, nego da kad dozvoliš da se reklamira rasprodaja koju možeš da zabraniš ili da zatvoriš radnje (kao što si sad zatvorio), onda je sasvim razumno zaključiti da ćeš naravno imati gomilu ljudi u radnjama, jer je to smisao rasprodaje - da se ima gomila ljudi u radnjama.

    Evo i Plačkica je napisala da se to reklamiralo svuda pa i na javnom servisu. Ne pričam ja sad o tome dal su ljudi pametni ili glupi, da li imaju obaavezu da se ponašaju oprezno ili ne, itd, nego naprosto ili pustiš da kapitalizam radi ono svoje ili ga ne pustiš. Ako ga pustiš, ishod je takav kakav je.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Dec 05, 2020 5:27 pm

    Vesić pobedio!

    https://nova.rs/vesti/drustvo/neverovatne-scene-ada-ciganlija-krcata-kao-usred-leta/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 05, 2020 5:46 pm

    Marius Lăcătuș wrote:ne, to samo dokazuje da su mere pogrešne. svako ko je u životu učio osnove bilo kakvog upravljanja prva stvar koju te nauče je da primenjuješ nešto što realno utiče na proces, sistem ili čime već upravljaš.

    ne mogu osobe čiji je vrhunac stručnosti i vizije ne izlazite iz kuće jer kovid ovo da reše nikako. 

    sreća pa će se rešiti samo od sebe, uskoro.

    Tacno. Zato je to trebalo i uraditi. Na žalost.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by kondo Sat Dec 05, 2020 6:14 pm

    dobro, to je tvoje mišljenje koje je nesprovodivo u delo kod 99% stanovništva (činjenica), na stranu što je preterano (to je moj lični stav)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    bemty

    Posts : 3797
    Join date : 2014-11-12

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by bemty Sat Dec 05, 2020 6:18 pm

    dovoljno je da se domacinstva podele u dve grupe i da svaka grupa izlazi svake druge nedelje. ko se zarazi tokom one nedelje kad je napolju provede vreme u izolaciji sopstvenog doma dok ne ozdravi. nista ne mora da staje potpuno. virus bi se iskorenio za nekoliko meseci, ekonomija se odrzala. ali zahteva disciplinu s jedne strane, i sposobnost vlasti s druge.


    _____
    Warning: may contain irony.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by lalinea Sat Dec 05, 2020 6:31 pm

    MNE wrote:
    lalinea wrote:
    Hehe, kao sto je jedan kolega rus rekao na početku pandemije: rusija zvanicno ima jako malo slucajeva ali su se bolnice u Moskvi iznenada napunile pacijentima sa upalom pluca. Bas misteriozno. Tako ide i ova tvoja logika: mozda je svet u 2020 naprasno krenuo da dobija skroz nepovezane upale pluca, vaskularne probleme, otkazivanje rada organa...to sto imamo virus koji hara i sve to izaziva cemo ignorisati dok se kod svakog pojedinacnog slujaja ne "utvrdi" (ne kontam tacno sta?). Ima ona engleska izreka o patki. (Jos samo da kazes koja to zemlja nasumicno testira ljude preko 90 godina pa kao "iju, gle, pozitivan!", bez ikakvih drugih simptoma ili pogorsanja u zdravstvenom stanju, da potkrepis onu tvrdnju da takvih ima znacajno mnogo)

    ne sporim ja da virus pravi problem i izaziva komplikacije koje dovode do smrtnih ishoda ali kao sto sam vec napomenuo nemoguce je da negdje imaš mortalitet 0,1% zvanični a negdje 10%, tu nešto nije u redu, postoje razni razlozi zašto se upisuju kao umrli od korone i oni koji to nisu a koji nemaju nikakve veze sa zavjerama, jedan od tih je što je i doktorima tako lakše da napišu pošto su i inače preopterećeni i nemaju se kad nešto previiše misliti
    Problem sa ovim sto si napisao je tvrdnja da je za tu razliku u % smrtnosti odgovorno upisivanje korone kao uzroka smrti u jednoj specificnoj grupi (pozitivni, bez apsolutno ikakvih simptoma ili pogorsanja koja se mogu povezati sa koronom, a stari su ili imaju neku hronicnu bolest). Odakle ti to da takvih slucajeva imatoliko da prave 10% ili X% razliku u smrtnosti, to je tvrdnja koju treba necim potkrepiti. Dok u isto vreme imas gomilu drugih razloga koji bolje objasnjavaju razliku u % smrtnosti.
    Ne tvrdim ja da takvih slucajeva nema, vec da nisu relevantni za statistiku.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Ferenc Puskás

    Posts : 11584
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Ferenc Puskás Sat Dec 05, 2020 6:41 pm

    Erős Pista wrote:Meni je potpuni bizar to sa "neodgovornim građanima", konkretno sad oko Crnog petka. Svi su znali da se sprema Crni petak i da će, naravno, biti gomila ljudi - that's the whole point. Mogli su da zabrane, ali nisu - šta su očekivali? Radnjama je cilj da prave pare, a pare prave tako što im dolaze mušterije. Ne možeš da tražiš od biznisa da radi, a da nema mušterije.
    Kod mene prekjuče otvorili kafane i radnje i narod naravno izašao. Danas kaže ministar zdravstva, ulice su prepune, masovna neodgovornost građana.  bounce


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    Virus - Page 39 Empty Re: Virus

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus
      » Virus

      Current date/time is Sun May 19, 2024 8:00 pm