Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Igre!

    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Tue Jun 02, 2015 6:47 pm

    Da, kupili su IP od Interplaya. A onda je Obsidian radio New Vegas po licenci od Bethesde.


    Poenta je: New Vegas >>> Fallout 3
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by boomer crook Tue Jun 02, 2015 6:55 pm

    hm, ne bih se slozio. meni je fallout 3 drazi. iako je to sofijin izbor.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Wed Jun 03, 2015 8:49 pm

    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Thu Jun 04, 2015 3:50 am

    Pre jedno nedelju dana sam otkrio podcaste kao koncept Igre! - Page 3 1399639816 i sad stalno nailazim na nove stvari , stavljam u arhivu i ne slusam (kao i knjige i filmove) Igre! - Page 3 1143415371

    Naidjoh i na ovo :

    http://www.relay.fm/isometric

    Each week, join game developer Brianna Wu, game journalist Maddy Myers, technology journalist Georgia Dow and game enthusiast Steve Lubitz as they analyze the week’s biggest stories in the video game industry from different perspectives.

    Ne igram igre, osim ponekad kad pravim Sjedinjene srpske drzave u Evropa Universalis, ali možda Vertu bude zanimljivo Igre! - Page 3 1143415371
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Ointagru Unartan Mon Aug 24, 2015 1:40 am

    Igre! - Page 3 Sunless_combat

    Sunless Sea.

    Tek sam poceo da igram, veoma je zanimljivo. Sastoji se u slobodnom istrazivanju ogromnog podzemnog okeana, sa elementima rpg-a i tekstualnih avantura. U vecerasnjoj partiji sam jedva umakao zivoj santi leda, vratio se u Pali London (London je otet i izmesten u podzemni svet) kako bih popravio parobrod.  Medjutim, posto nisam imao dovoljno novca za ozbiljne majstore, unajmio sam neke pacove-inzenjere. Oni su zbog nekih neizmirenih racuna izmedju klanova zaratili na sred palube i jedan od mojih devet mornara je dobio zalutali metak u oko, pao u Temzu i udavio se. Igre! - Page 3 286371741


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Thu Oct 08, 2015 4:44 pm

    Jebote, kako me pune deca u Black Ops dvojci. 0,43  mi je K/D.  Igre! - Page 3 3363120308
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Sat Oct 10, 2015 1:32 pm

    E, Wildstar je postao F2P. I kazu da je bas fer biznis model, da nije P2W. Super je bila igra, samo me smarala pretplata.



    Uzgred, jos jednom izkazem divljenje dojajnosti ovog postera:


    Igre! - Page 3 NNWruZK
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Oct 12, 2015 3:29 am





    Ali provalite glumacku postavu koja ide na kraju. Jebote, HBO nemaju para tako nesto.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Ointagru Unartan Mon Oct 12, 2015 1:21 pm

    Ja sam sinoc kupio i probao ovo, veoma zanimljiva je igra.



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Ointagru Unartan Tue Oct 20, 2015 7:49 pm

    Upravo sam saznao da postoji popularna igra (u svakom slucaju visoko ocenjena na steamu) "shower with your dad simulator 2015". Ne znam sta da mislim.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Thu Oct 22, 2015 7:07 pm

    Skyrim selfie
    Ja sa gomilom mrtvih elfova LOL

    Igre! - Page 3 10986485_1662016767413329_7361084533608950833_n
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Ointagru Unartan Thu Oct 22, 2015 7:48 pm

    Perverzno! Igre! - Page 3 286371741


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by boomer crook Fri Nov 06, 2015 11:47 am

    bio sam u obijackoj misiji na ppp pa kada vac verter ne zeli da zaliva svoj vrt pa pitam burundjane: da li su igrice umetnost? hocete da ih nekako odvojimo od it sveta?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 430
    Join date : 2014-10-31

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by hatama Fri Nov 06, 2015 12:30 pm

    podloska za klanicu Igre! - Page 3 2304934895
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Fri Nov 06, 2015 12:42 pm

    ostap bender wrote:bio sam u obijackoj misiji na ppp pa kada vac verter ne zeli da zaliva svoj vrt pa pitam burundjane: da li su igrice umetnost? hocete da ih nekako odvojimo od it sveta?

    Moje mišljenje je da igre mogu da budu umetnost, kada se steknu dva potrebna i dovoljna uslova: prvi je da je autor ili autorski tim ponudio autentičnu (inteligentno derivativnu, potpuno novu, nebitno) viziju koja nadilazi takmičarske okvire (svaka igra je nadmetanje, protiv drugih, protiv AI igre ili protiv sebe), a drugi je da konzument može da prihvati takav autorski izraz kao umetnički čin.

    Ovo se ne dešava mnogo često, ali se dešava. Izlizan, ali dobar primer je "This War of Mine", to je brate video rad o civilnim žrtvama rata, a igrač, koji manipuliše njima, oseća nelagodu tokom igre (ako je iole osetljiv) jer se identifikuje sa spoljnim agentima koji su doveli do stanja koje se vidi na ekranu. Na taj način i sam interfejs igre postaje umetničko sredstvo.

    Rekavši to, dodaću i da 95 posto igara nisu loša umetnost, već se uopšte ne mogu nazvati umetnošću ni u najširem tumačenju pojma, jer su im i namera i recepcija neumetnički. Mogu da ih volim i bez toga, zbog onoga što jesu, igre, kao što su i preferans, školice i pen end pejper RPG igre i ništa više od toga. 

    Igre, stoga, treba da ostanu na IT svetu.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Ointagru Unartan Fri Nov 06, 2015 12:59 pm

    Slazem se Vasom, uz opasku da procena o 95% neumetnickog vazi i za danasnju filmsku i muzicku industriju u celini.

    Nije mnogo bitno dal su igre na IT svetu ili na umetnosti.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by boomer crook Wed Nov 11, 2015 12:08 pm

    serge daney je u nekom od poslednjih intervjua rekao otprilike da kino nije umetnost. onda ga je neko pitao: a goddard? a on otprilike kaze: kada je u kanu nije umetnost.

    e sada dakle nije to pitanje samo autorske intencije/subjektivizacije vec i forme u koju spada i distribucija i recepcija. da se vratim daneyu: sta je ono sto je u kanu ako nije umetnost? prvo, daney sam kaze da kino nije umetnost zato sto ukoliko se umetnoscu bavimo po uzusima xx veka i redukcionisticki prihvatimo taj pojam videcemo da je ono sto se obicno naziva likovnom umetnoscu pocelo da igra po nekim pravilima koja su nastala kao posledica mehanicke reproduktivnosti osetilnog, politike distribucije slike. drugo, sama ta mehanicka reproduktivnost je u srcu filma kao medija. ono sto za daneya odvoja film od umetnosti jeste bas to da se film gleda u bioskopu, kinu, komunalno, u mraku, sa drugima. umesto umetnicke recepcije, kod filma kao kina je bitna bas ta kinofilska zajednica. zajednica ljudi koji su deca-kina (cine-filles kako se sprda daney) koja se formira zajednickim iskustvom gledanja. tako harun farocki je nesto drugo od camerona ili hanakea iako nominalno koriste isti medij. za daneya je film kino.

    primenjeno na igrice to bi znacilo da igrice, poput kina, formulisu jednu novu, drugaciju, formu iskustva i konzumacije. forma igre se moze koristiti za umetnost ali nije nuzno, stavise. ukoliko se igre koriste kao medij umetnickog izraza one prestaju da budu umetnost i ulaze u ono liminalno podrucije koje je film vec iskusio s pojavom eksperimentalnog filma i video arta.

    naravno, ovo pod uslovm da prihvatimo (a ja bas i ne vidim izlaz kako to ne uciniti) redukcionisticko shvatanje pojma umetnosti. na neki nacin je ppp intuitivno na tragu tome tako sto vec ima ptfove za film i muziku odvojeno od ptfa umetnost. fotografija se i dalje mota kao umetnost ali samo zato sto zlocinac ne moze da napusti popriste svog podviga.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Fri Dec 18, 2015 12:13 am

    Beyond Earth je nevidjeno sranje. Bljutavo optimistican. Bez atmosfere. Bez duse.


    Alpha Centauri (bez ekspanzije) ipak ostaje neprevazidjen.

    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Mon Dec 21, 2015 6:15 pm

    System Shock 3 u preprodukciji. Izgleda u nekoj skroz indie varijanti.



    http://othersidetease.com/sss.php
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Ointagru Unartan Mon Dec 21, 2015 6:34 pm

    Ja ovo cekam:



    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Guest Fri Dec 25, 2015 6:07 pm

    Kako mi ide na kurac ovo nenormalno dizanje sysreqa svake godine. Prosle godine sam mogao da igram Titanfall i Advanced Warfare na High/60fps, a sad mi novi Battlefront ko da ga na plejstejsn dvojci igram.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Xexoxical Endarchy Fri Dec 25, 2015 10:53 pm

    Jordan Rivers wrote:Skyrim selfie
    Ja sa gomilom mrtvih elfova LOL

    Igre! - Page 3 10986485_1662016767413329_7361084533608950833_n

    video sam ovaj post pre nedelju dana i taj skrinsot me je do te mere podsetilo na moj najomiljeniji rpg ever (gothic serijal) da sam isprva poceo izokola da citam po netu i napokon u ponedeljak se okurazio i instalirao skyrim. nisam igro rpg niti bilo sta immersivno (zapravo nista sto nije FIFA/NBA) od 2005-te.

    brate kakva zaraza. navuko se sam se na prvu loptu. jedva cekam praznike da se cestito obeznanim. da nocivam u skyrimu i docekujem jutra bar jedno 5 dana. ne da sad nesto linearno resavam igricu vec samo da istrazujem taj ogroman teren. uh !
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Ointagru Unartan Fri Jul 22, 2016 9:14 pm



    Igre! - Page 3 3137070404


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Filipenko Fri Jul 22, 2016 10:45 pm

    Igre! - Page 3 3826186726

    Igre! - Page 3 1039331282
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Ointagru Unartan Fri Jul 22, 2016 11:06 pm

    Jesi li igrao nesto iz te fransize, Filipe?

    Odlicna je i Victoria 2, takodje Paradox-ova, gde se radnja odvija od 1836 do 1936, tj u veku industrijalizacije, imperijalizma i revolucija. Ja sam tu sa Srbijom oslobodio Juzne Slovene i proglasio Jugoslaviju, sve sa Bugarskom i Albanijom. Ima mnogo zanimljivih zemalja, od Meksika do Persije. A tu je i Jemen i njegove mocne trupe.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.

    Igre! - Page 3 Empty Re: Igre!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 2:09 am