Igre!

Share

Igre!

Post by Ointagru Unartan on 17.11.14 13:04

Poslednjih meseci:

Europa Universalis 4, najbolja "grand" strategija ikada.

Spoiler:

Montenegro

Traditions
+15% Defensiveness
+1 Hostile Attrition

National ideas
   1. Legacy Of Diocleia: +1 Legitimacy
   2. Metropolitanate of Montenegro: +1 Tolerance Own Faith
   3. Clan Society: -10% Infantry Cost
   4. Balkan Gusars: +15% Privateer Efficiency
   5. The Call Of The Sea: +1 Navy Tradition
   6. Tax Reform: +10% Tax Income
   7. Cojstvo I Junastvo: +15% Manpower

Ambition
+10% Infantry Power

Bastion:

Igra je super, ali je potrebno imati dobre reflekse i koordinaciju prstica. Meni "kid" stalno pada u provaliju.

Zato za Tales of Maj Eyal nisu potrebni refleksi, samo mnogo strpljenja i planjiranja unapred:

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Re: Igre!

Post by hatama on 20.11.14 8:02

levelujemo wow
junior me sije
Admin

Post by Admin Pantokrator on 22.11.14 19:55

Shadow of Mordor je izgleda nesto posebno, tek sam poceo ali ima odlicnu atmosferu i gejmplej za sada. Jedna sjajna inovacija. Orkovi jacaju kad te ubiju, mora se dobro paziti na svaki korak da ne bi sebi napravio sranje.

Post by diktotar on 24.11.14 11:50

nemam vremena za ozbiljne igre nesto u posl vreme, pa przim pinball fx2. sa novim apgrejdom ima ukupno desetak star warsova, dva nova south parka itd. od svih flipera ovaj mi je najrealniji, najbolje se odbija loptica i to.

Spoiler:

Post by Mr.Pink on 25.11.14 16:56

pozdrav smrtnicima.

kupio sam grafičku koja brat bratu košta preko 45 k dinara, a nemam pojma šta ću sa njom. sreća pa sam je dofurao iz usa gde košta 350 $.

uglavnom, igram se centuriona u Rim 2 totalni rat na plazmi nekoj od 42", sve na max - izgleda dobro. i to mi jedino malo drži pažnju. ložim se da sa Parćanima osvojim Rim.

Post by diktotar on 26.11.14 21:59

Guest

Post by Guest on 05.01.15 19:42

Svasta ima u Skyrimu!

Guest

Post by Guest on 05.01.15 19:42

Guest

Post by Guest on 20.01.15 17:58

Evo zasto volim Skyrim, igra sa toliko varijabli sama generise zaplete.
Ulazim u Whiterun, neki majmun mi stane na put, kaze mi da sam picka i da ne smem da se bijem s njim, aj se bijemo u 200 zlatnika.
Pocnem da ga tepam (i da gubim, jak ko zemlja mamumujebem), kad ono dolazi moj companion, vampirica, i vidi da sam u fajtu i pocne da ga udara magijama   ja pobegnem, rekoh zasto mene da hapse, neka hapse nju, sakrijem se u zbunje, a ova ubija mucenika i na kraju ga ubije namrtvo.

Pritrcim, opljackam ga na brzaka (treba mi jedan savrseni dijamant, nigde ne mogu da ga nadjem i pljackam sve zivo), kad ono kljuc od njegove gajbe!

Opet se sklonim, dodje murija, sta je bilo, nemamo pojma, pitaju i mene da li nesto znam, ne znam, vampiricu ni ne primete, odu....

I tako sam zaradio jos jednu kucu u Whiterunu!

Post by Ointagru Unartan on 20.01.15 18:18

Jel bolji Skajrim od Morovinda? Po velicini sveta, questovima, atmosferi?

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.
Guest

Post by Guest on 20.01.15 18:41

Detaljniji je svet, i veci. Kvestovi su odlicni, i ima ih puno, sto default sto onih koje su napravili modderi.
Atmosfera je vise high fantasy nego Morrowind, jedan neobican, tudjinski svet. Skyrim je nordijska bajka.

Out of the box, Morrowind je bolja igra, i teza. Ono sto Skyrim cini, bar za mene, boljim, je mogucnost da igru prilagodis svojim idejama o tome kako RPG treba da izgleda, pomocu ogromnog broja modova. Imam jedan mod koji vise nikada ne bih sklonio, jer ti na random lokacijama stavlja skirmishe u koje mozes uleteti ko prase u kaljugu i cak i dobiti nivo. Mozes da pravis svoju kucu i da je opremas po svojoj volji. Mozes da pojacas zmajeve, povecas im inteligenciju, tako da fajt sa njima postane pakao i ogroman izazov. Prvi prelazak Skyrima me je malo razocarao jer sam igrao vanilla verziju. Sada, sa 20+ modova, to je sasvim druga prica.

Sledeci prelazak ce mi biti jos gadniji. Ukljucicu sve survival opcije, za smrzavanje, za glad, iskljucicu fast travel...To ce potrajati.

Post by Ointagru Unartan on 20.01.15 18:52

Hvala! Pocinjem dakle da stekam pare na novi komp.

_____

My Moon Che Gavara.
Guest

Post by Guest on 20.01.15 20:38

Sto Vasilije kaze, tematski su to sasvim drugi svetovi. Morao bi licno da proveris sta ti vise lezi. Meni Morrowind ima zanimljiviji svet i mitologiju. Dobrim delom i zbog toga sto je gotovo sva ekspozicija tekstualna, pa tvoja masta radi posao. A u Skyrimu je sve skriptovani spektakl i in-your-face.

Morrowind je daleko grinderskiji od Skyrima, tako da ce i tvoji afiniteti prema Skinner boxu odluciti sta se ti vise leci.
Guest

Post by Guest on 22.01.15 2:26

Btw, TESO vise nema pretplatu. Samo "kutija" mora da se kupi.

Post by Filipenko on 22.01.15 2:58

To tek od 17. marta.
Guest

Post by Guest on 22.01.15 10:28

aha, tako dakle.
a jel neko od vas to igrao?

Post by Filipenko on 22.01.15 10:41

Ja sam razmišljao, pa sam odustao zbog pretplate, ali moj drugar je igrao to nekoliko meseci. Sada ću ipak najverovatnije igrati, makar zbog avanture tj. priče, bez obzira što je broken kao MMORPG, kažu da je ovaj aspekat igre sasvim dobar.

E sad, šta sam ja sve planirao da ću da igram da bih na kraju od toga odustao...
Guest

Post by Guest on 29.01.15 22:25

Nemam pojma sta da mislim o Alpha Protocolu. S jedne strane, radi se o punokrvnom, old school RPGu, smestenom u (meni) zanimljiv zanr. Sistem konverzacije je uradjen genijalno, a tvoji postupci i ponasanje zaista  uticu na desavanja koja slede. Dakle, nije foliranje ko Mass Effect.
A sa druge strane... Retardirano napucavanje i jos retardiraniji botovi. Igra je bolno audiovizuelno neinspirativna. Nigde neke lepe ili zanimljive viste, niti neke pamtljive muzicke deonice. I kao da autori da samog kraja nisu mogli da se odluce da li zele da teraju Borna ili Bonda.

Post by Ointagru Unartan on 08.02.15 8:26

Radagast wrote:
Europa Universalis 4, najbolja "grand" strategija ikada.

Ispravka: Victoria 2, takodje cedo ludih Svedjana iz Paradox-a, je jos bolja. Internacionalne krize, separatisti, komunisti, sfere uticaja, izgradnja zeleznice i fabrika, ratovi, kolonizacija, nema sta nema.

_____

My Moon Che Gavara.

Post by namerna prolaznica on 09.02.15 14:37

evo, da se podsetite.

Guest

Post by Guest on 23.02.15 14:32

E, odigrajte Spec Ops: The Line. Genijalna igra. Pocinje ko neki prosecan shooter, cisto da te uljlujka. A onda nakon prvog sata igre krece jebanje u mozak.

Post by Filipenko on 23.02.15 16:03

Da, a pride te upućuje u psihodelični um prosečnog američkog ratnog zločinca - vojnika. Ima dva kraja, ako se dobro sećam.
Guest

Post by Guest on 23.02.15 17:27

Cetiri. 

Prva prava anti-war igra.
Guest

Post by Guest on 23.02.15 17:32

Vertere nešto gledam prodavnice(tm) i nisam zadovoljan ponudom, nejasna mi je. Šta da skidam?
Guest

Post by Guest on 23.02.15 17:39

Skini Spec Ops: The Line.

Post by Sponsored content

Current date/time is 17.11.17 22:07