Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    bela maca

    Posts : 11050
    Join date : 2014-10-28

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by bela maca 2021-05-04, 16:42

    Paradoksalno, to je ono što meni bas dosta pomaže.
    To i bicikliranje psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 1143415371


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2021-05-04, 16:58

    Bleeding Blitva wrote:U mojoj sredinici motika je odgovor za sve, znači ako te glava boli ili ako pukneš, rješenje je uvijek uvati se motike. Jako mistificiranje zemlje, vrta, zapravo rada, ne bi da smo protestanti.

    ne samo kod tebe. Moja kuma je, dok je radila u bolnici u Beogradu, vodila grupu radne terapije. Uglavnom su pacijentima davali da rade nesto na ruke. Fun fact: član veoma popularne rok grupe, ekstrovertna ličnost, je na tim seansama učio da štrika.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by паће 2021-05-04, 17:00

    Радна терапија. А помаже и трпна - седнеш у трпезарију и трпаш у тањир.

    Шгјз, није скоро било,има која деценија, и увек сам то решавао долазећи до узрока невоље, па онда шта ја да радим да се избавим. Већ сам тај прелазак у напад је често био довољан.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3755
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Bleeding Blitva 2021-05-04, 17:18

    Erzsébet Biszak wrote:Paradoksalno, to je ono što meni bas dosta pomaže.
    To i bicikliranje psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 1143415371
    Prešutit ću te, ne treba im vjetar u leđa  psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 3937953091 psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 1233199462

    Ali super da pomaže!
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Bleeding Blitva wrote:U mojoj sredinici motika je odgovor za sve, znači ako te glava boli ili ako pukneš, rješenje je uvijek uvati se motike. Jako mistificiranje zemlje, vrta, zapravo rada, ne bi da smo protestanti.

    ne samo kod tebe. Moja kuma je, dok je radila u bolnici u Beogradu, vodila grupu radne terapije. Uglavnom su pacijentima davali da rade nesto na ruke. Fun fact: član veoma popularne rok grupe, ekstrovertna ličnost, je na tim seansama učio da štrika.
    A ovo je skroz popularno, znam ljudima pohvaliti šal i ispadne da su svi ti šalovi nastali kao terapija u procesu tugovanja.


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    паће

    Posts : 40220
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by паће 2021-05-04, 17:49

    Ево чим сам целог априла лечио попиздитис због лошег времена. Урађено 1 шпахтлом и 1 чекићем, уз помоћ 1 дечије лопатице за песак.

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Staza10


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2021-05-04, 18:13

    Ako si ti zadovoljan, i mi smo zadovoljni.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Erős Pista 2021-05-04, 18:34

    паће wrote:Ево чим сам целог априла лечио попиздитис због лошег времена. Урађено 1 шпахтлом и 1 чекићем, уз помоћ 1 дечије лопатице за песак.

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Staza10

    Super je@


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by lalinea 2021-05-04, 19:31

    Јанош Винету wrote:
    Erzsébet Biszak wrote:Jel bi to rekao i recimo ukućaninu koji je slomio obe noge a traži ti čašu vode ili da razumeš zašto ne može u grad s tobom?
    Ако је сломио обе ноге, зваћу одмах хитну помоћ, нећу му давати чашу воде.
    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 2348298330
    Свакако га нећу водити са собом у град на провод док му се ноге не зацеле. У потенцијалу, поштовао бих његову вољу али и савете лекара. 

    Са самоубицама и депресивцима стварно не знам шта бих радио, нити како би се информисао око тога. Кога да питам и шта да читам? 
    Истина је да ме заболе јер ме не тангира, психичко здравље је комплексна и шкакљива тема а није баш нешто што може да се изгугла за 2 сата.
    Имам 0 знања о томе и блажено живим живот, не могу још и психијатар да будем. 

    Колико разумем, ту не помаже просечни здрав разум, често је контраинтуитивно, треба се дубоко информисати и своје понашање прилагодити особи која је погођена.
    Ne moras da budes psihijatar da bi se nasao 'depresivcu'. Bukvalno je dovoljno samo da saslusas i acknowledge-ujes da se ta osoba oseca tako kako opisuje, bez ikakvog mudrovanja ili 'saveta'.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Јанош Винету

    Posts : 5235
    Join date : 2016-01-26

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Јанош Винету 2021-05-04, 20:12

    lalinea wrote:
    Јанош Винету wrote:
    Ако је сломио обе ноге, зваћу одмах хитну помоћ, нећу му давати чашу воде.
    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 2348298330
    Свакако га нећу водити са собом у град на провод док му се ноге не зацеле. У потенцијалу, поштовао бих његову вољу али и савете лекара. 

    Са самоубицама и депресивцима стварно не знам шта бих радио, нити како би се информисао око тога. Кога да питам и шта да читам? 
    Истина је да ме заболе јер ме не тангира, психичко здравље је комплексна и шкакљива тема а није баш нешто што може да се изгугла за 2 сата.
    Имам 0 знања о томе и блажено живим живот, не могу још и психијатар да будем. 

    Колико разумем, ту не помаже просечни здрав разум, често је контраинтуитивно, треба се дубоко информисати и своје понашање прилагодити особи која је погођена.
    Ne moras da budes psihijatar da bi se nasao 'depresivcu'. Bukvalno je dovoljno samo da saslusas i acknowledge-ujes da se ta osoba oseca tako kako opisuje, bez ikakvog mudrovanja ili 'saveta'.

    Ваљда постоје неки лекови, терапије, процедуре, хотлајнови, шта ту ја има да се "налазим" и да "саслушавам" и "примам к знању". Нема вајде од мог "примања к знању".

    - Хоћу да се убијем од депресије.
    * Примио к знању, саслушао и нашао се!


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by lalinea 2021-05-04, 22:00

    Јанош Винету wrote:
    lalinea wrote:
    Ne moras da budes psihijatar da bi se nasao 'depresivcu'. Bukvalno je dovoljno samo da saslusas i acknowledge-ujes da se ta osoba oseca tako kako opisuje, bez ikakvog mudrovanja ili 'saveta'.

    Ваљда постоје неки лекови, терапије, процедуре, хотлајнови, шта ту ја има да се "налазим" и да "саслушавам" и "примам к знању". Нема вајде од мог "примања к знању".

    - Хоћу да се убијем од депресије.
    * Примио к знању, саслушао и нашао се!
    Postoje. A postoje i prijatelji, porodica, partneri...koji najvise mogu da pomognu tim 'nalazenjem' koje ismevas.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Nektivni Ugnelj 2021-05-04, 22:05

    U lepom broju slucajeva partner ce te ostaviti, prijatelji neprimetno ili cak nenamerno poceti da zaobilaze, a porodica se praviti da je sve ok. 

    Ljudi ne razumeju da oni koji su depresivni

    1) cesto sustinski ne znaju da su bas to, depresivni
    2) ako znaju/shvataju jako retko o tome tako pricaju i jos redje aktivno traze pomoc
    3) ne daj boze da je depresivna osoba npr u situaciji u kojoj "realno" ne bi "trebalo" da bude depresivan/-vna...to onda nema sanse da mu/joj se neko "nadje".
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by lalinea 2021-05-04, 22:32

    Mór Thököly wrote:U lepom broju slucajeva partner ce te ostaviti, prijatelji neprimetno ili cak nenamerno poceti da zaobilaze, a porodica se praviti da je sve ok. 
    Pa ono, nije bas tako crno, bar ne u mom iskustvu. Od prijatelja gotovo svi sa kojima sam pricala u tim stanjima/epizodama su se ponasali kako treba. Partneri, 50% totalno razumevanje, 50% epic fail (uzorak ozbiljnih veza koje su obuhvatale te epizode n = 2).


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50253
    Join date : 2017-11-16

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Nektivni Ugnelj 2021-05-04, 22:40

    lalinea wrote:
    Mór Thököly wrote:U lepom broju slucajeva partner ce te ostaviti, prijatelji neprimetno ili cak nenamerno poceti da zaobilaze, a porodica se praviti da je sve ok. 
    Pa ono, nije bas tako crno, bar ne u mom iskustvu. Od prijatelja gotovo svi sa kojima sam pricala u tim stanjima/epizodama su se ponasali kako treba. Partneri, 50% totalno razumevanje, 50% epic fail (uzorak ozbiljnih veza koje su obuhvatale te epizode n = 2).

    Pa o tih cca 50% i ja pricam. Sto se tice prijatelja - imas srece sa njima i to je velika stvar, mozda i najvaznija.
    avatar

    Posts : 7518
    Join date : 2017-03-14

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by MNE 2021-05-04, 23:06

    Јанош Винету wrote:
    lalinea wrote:
    Ne moras da budes psihijatar da bi se nasao 'depresivcu'. Bukvalno je dovoljno samo da saslusas i acknowledge-ujes da se ta osoba oseca tako kako opisuje, bez ikakvog mudrovanja ili 'saveta'.

    Ваљда постоје неки лекови, терапије, процедуре, хотлајнови, шта ту ја има да се "налазим" и да "саслушавам" и "примам к знању". Нема вајде од мог "примања к знању".

    - Хоћу да се убијем од депресије.
    * Примио к знању, саслушао и нашао се!
    treba ti samo malo empatije, to je nešto što ima npr. i mačka
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Vilmos Tehenészfiú 2021-05-04, 23:26

    Ja sam bio jednom depresivan kad je moj omiljeni klub puko jednu mnogo vaznu utakmicu. Dodjem kuci, sednem onako smoren na kauc, a moj Krzneni Prijatelj dodje, legne preko mojih nogu i umiri se, kao da hoce da kaze "Znam. Video sam sta je bilo".

    E to je empatija. To macka nume.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    konjski nil

    Posts : 2580
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by konjski nil 2023-10-18, 00:07

    rođaka izgleda fasovala dugi kovid tj oće da ode na derbi i to na tribinu ciganjšaga ovaj virus je jebeni pakao psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 2304934895


    _____
    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 2692

    psiholoske posledice COVID-19 pandemije - Page 3 Empty Re: psiholoske posledice COVID-19 pandemije

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-19, 23:15