Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sun Dec 29, 2019 12:16 am

    kinder lad
    ovde se prica da su pucali samari. markovic je nesto rekao da nece biti pendrecenja. kazu da ga je ovaj samarao
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 29, 2019 12:19 am

    ma dobro, ko zna je li to tacno...ako jeste  Crna Gora - Page 4 1848198029
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sun Dec 29, 2019 12:27 am

    sto bi reko prof karapandza kako sad tu neko propituje imovinu koju je crkva gradila pre 5 vekova DONACIJAMA GRADJANA 😄
    plachkica

    Posts : 16204
    Join date : 2014-11-06

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by plachkica Sun Dec 29, 2019 12:36 am

    kakvo je raspoloženje cg javnosti? oni protesti ne izgledaju brojni (osim hercegovačke
    kolone večeras), ali koliko sam uspela da uhvatim bilo ih je na mnogo mesta,
    bilo je i nekih uhapšenih i prebijenih ljudi, čak i jedan sveštenik.
    ljudi koje pratim na tviteru a znam da su iz cg, su na liniji srpske ldp-samardžić ekipe,
    njima je zakon vrh i tako treba i milo je car, a ako baš i nije car i ako mu se omakao koji
    zločin devedesetih, ovim se iskupio.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 29, 2019 12:38 am

    Svako ko kaže da mu je Milo car može odmah sebe da ispiše iz bilo kakvih liberala.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Sun Dec 29, 2019 12:52 am

    Osim ako ne misli u deskriptivnom smislu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sun Dec 29, 2019 12:53 am

    ficfiric wrote:Cenis da bi dijalog bio plodotvoran?


    odlicno, razmisljas kao i svi velikosrpski nacionalisti od 90ih naovamo, jer su za njih svi dijalozi bili samo deo plana da se srpstvo i velika srbija uniste, a nikakve sanse nije bilo da bude koristi za srpsku ideju.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sun Dec 29, 2019 12:53 am

    nego sta ce stvarno "spremni da ginu za svetinje" kad ih milo i risto izjebu kao poslednje balvane
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sun Dec 29, 2019 1:01 am

    plackica
    ovde nema javnosti, podeljeno sto bi rekli.
    kinder lad
    pa tracarim ali isto kazu za filipa vujanovica da ga ke ovaj isterao na binu samarima. mislim stoka je to. ne bi me cudilo a ni njine
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sun Dec 29, 2019 6:51 am

    Crna Gora - Page 4 80638470_156952755716773_2113331511171219456_o.png?_nc_cat=109&_nc_ohc=EVR6iHTJOoUAQn9ZYrdG2lKVEHIwDAGSqYjY8AN1l9gIF61s0r3_kAarw&_nc_ht=scontent.fbeg4-1


    Crna Gora - Page 4 1931448533
    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by паће Sun Dec 29, 2019 7:05 am

    Доста је било комби странака, време је за комби цркве.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Indy Sun Dec 29, 2019 7:10 am

    Ima li još nedoraslih poput mene koji se od srca smeju "polnoj podršci" Crna Gora - Page 4 3984128386 Sorry... al Crna Gora - Page 4 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 29, 2019 8:29 am

    ovo je particularly (i prvenstveno, al kapiram da nisi Indy u toku) smesno kad se uzme u obzir stav sirokog kruga srpskih nacionalista prilikom promene vlasti u Makedoniji  Crna Gora - Page 4 1861198401 Crna Gora - Page 4 1861198401 Crna Gora - Page 4 1861198401
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sun Dec 29, 2019 9:36 am

    eto da vidi malo srpski nacionalizam kako je kad pritisnu komsijski, a koje je uglavnom sam proizveo kroz istoriju
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sun Dec 29, 2019 9:49 am

    Crna Gora - Page 4 1931448533





    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by паће Sun Dec 29, 2019 9:55 am

    Е јел ће да траже и да се не гради метро него митро?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sun Dec 29, 2019 10:29 am




    Valja dodati da je SPC svjesna posljedica obnove pravoslavne autokefalnosti u Crnoj Gori i Makedoniji. Slični zahtjevi su mogući drugdje – u Bosni i Hercegovini, pa i Hrvatskoj. Sve što se odnosi na pitanje crkvenog vlasništva u Crnoj Gori nije bitno drukčije ni u onim dijelovima bivše Austro-Ugarske čije su pravoslavne eparhije također uključene u SPC 1920. godine, gotovo redovito mimo pravne procedure.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sun Dec 29, 2019 10:35 am

    KinderLad wrote:
    fikret selimbašić wrote:Milo v SPC za početnike.

    Potrudio se Bešker oko teksta.Kad okačim u spojler izmijeni se font, kad uokvirim sve je OK ali tekst je dug i zaškripi točkić na mišu od skrolovanja Evo samo link.

    Ne daj boze da odavde uce pocetnici...

    U ovom sporu vazi ono - to sto te zena vara ne znaci da nisi paranoik.

    Ja stvarno površno poznajem ovo o čemu Bešker piše, njega sam svojevremeno čitao i slušao i djelovao mi je kao OK. komentator zbivanja koja prati.


    Po jednome Crna Gora je ne samo samostalna nego i samobitna država, nasljednica i Duklje, a ne samo Zete (gdje bi onda svojedobna nemanjićka prevlast bila samo povijesni incident, kao Jugoslavija Hrvatima), corpus separatum koji, uz dijalekt štokavskih govora (u Nikšiću i inim dijelovima istočne Hercegovine stečenima poslije grahovske bitke), ima i vlastiti neštokavski zetski govor, bazu suvremenoga crnogorskoga standardnog jezika (nije slučajno veliki Dubravko Škiljan prorekao da će smrt srpskohrvatskoga biti definitivna standardizacijom crnogorskog jezika). Takva samostalna i samobitna Crna Gora ima pravo i na vlastitu, autokefalnu pravoslavnu crkvu sa svojim arhiepiskopom, ne manje nego što je, u okvirima istoga grčkog jezika, pored Ekumenske (vaseljenske) patrijaršije u Carigradu (Istanbulu), imaju arhiepiskopije u Ateni i na Cipru, da o patrijaršiji u Aleksandriji i ne govorimo.
    Po drugome, Crna Gora je samo jedna od srpskih zemalja, čije su srpstvo, u različitim trenucima i kontekstima, naglašavali mitropolit Petar II (u Gorskom vijencu, na primjer), prvi knez Danilo, pa i nesretni kralj Nikola, koji je sebe i svog zeta Petra I srpskoga okarakterizirao kao „dva stara srpska kralja“ (ali mu nije palo na pamet darovati mu svoju državu, koju mu je zatim tvorno oteo rođeni unuk Aleksandar I jugoslavenski). A kolagen tih zbiljskih ili navodnih srpskih zemalja: Srbije, Vojvodine, srpske Bosne i Hercegovine, Crne Gore, te Stare Srbije (Raške, da ne kažemo Kosmeta), ne može biti nego svetosavska Srpska pravoslavna crkva, zna se.



    Evo, npr. ovo u kvotu, otprilike ovako i meni izgleda ovaj spor.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sergen Yalçın Sun Dec 29, 2019 10:50 am

    dobijaju ovo crnogorci, imaju americka ledja i to je to.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Esterházy Márton Sun Dec 29, 2019 11:01 am

    AZ-5 wrote:Crna Gora - Page 4 80638470_156952755716773_2113331511171219456_o.png?_nc_cat=109&_nc_ohc=EVR6iHTJOoUAQn9ZYrdG2lKVEHIwDAGSqYjY8AN1l9gIF61s0r3_kAarw&_nc_ht=scontent.fbeg4-1


    Crna Gora - Page 4 1931448533

    Ovo za "nekanonskiot jarem" neka proba da objasni bilo kojoj kanonski priznatoj PC, evo neka proba prvo u Carigradu ili Sofiji.
    KinderLad wrote:ovo je particularly (i prvenstveno, al kapiram da nisi Indy u toku) smesno kad se uzme u obzir stav sirokog kruga srpskih nacionalista prilikom promene vlasti u Makedoniji  Crna Gora - Page 4 1861198401 Crna Gora - Page 4 1861198401 Crna Gora - Page 4 1861198401

    Tako ispadne kada se baulja kroz dnevnopoliticke interese vlasti, pa se ne vide prave razmere nacionalno-verskog ludjenja antikvizatora iz VMRO DPMNE.
    AZ-5 wrote:



    Valja dodati da je SPC svjesna posljedica obnove pravoslavne autokefalnosti u Crnoj Gori i Makedoniji. Slični zahtjevi su mogući drugdje – u Bosni i Hercegovini, pa i Hrvatskoj. Sve što se odnosi na pitanje crkvenog vlasništva u Crnoj Gori nije bitno drukčije ni u onim dijelovima bivše Austro-Ugarske čije su pravoslavne eparhije također uključene u SPC 1920. godine, gotovo redovito mimo pravne procedure.

    Nisam detaljnije ispratio, ko je tvorac ovih nesuvislih recenica? Prica o autokefalnosti MPC i CPC uopste nije ista tema, jer u drugom slucaju ne postoji nikakva crkvena organizacija koja bi mogla da pretenduje na autokefalnost. U slucaju MPC postoje razlike medju pravoslavnim crkvama oko dobijanja autokefalnosti, pa cak i unutar pojedinih crkava (poput BPC). Tzv CPC je paradrzavna organizacija bez vernika, sto nije slucaj sa MPC.

    Teska je glupost napisati da su pravoslavne eparhije 1920 usle u sastav SPC "gotovo redovito mimo pravne procedure", posto je nadlezni carigradski patrijarh putem tomosa omogucio objedninjavanje svih pravoslavnih eparhija na prostoru Kraljevine SHS u SPC. Jedino pitanje sa kojim se moze polemisati odnosi se na mogucnost da Carigrad, poput dodeljivanja autokefalnosti UPC, povuce pomenuti tomos, ali to, sem mozda u slucaju MPC-OA jednostavno nije moguce iz crkvenih i politickih razloga.


    Last edited by Bungee jump on Sun Dec 29, 2019 11:04 am; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 29, 2019 11:02 am

    fikret selimbašić wrote:
    KinderLad wrote:

    Ne daj boze da odavde uce pocetnici...

    U ovom sporu vazi ono - to sto te zena vara ne znaci da nisi paranoik.

    Ja stvarno površno poznajem ovo o čemu Bešker piše, njega sam svojevremeno čitao i slušao i djelovao mi je kao OK. komentator zbivanja koja prati.


    Po jednome Crna Gora je ne samo samostalna nego i samobitna država, nasljednica i Duklje, a ne samo Zete (gdje bi onda svojedobna nemanjićka prevlast bila samo povijesni incident, kao Jugoslavija Hrvatima), corpus separatum koji, uz dijalekt štokavskih govora (u Nikšiću i inim dijelovima istočne Hercegovine stečenima poslije grahovske bitke), ima i vlastiti neštokavski zetski govor, bazu suvremenoga crnogorskoga standardnog jezika (nije slučajno veliki Dubravko Škiljan prorekao da će smrt srpskohrvatskoga biti definitivna standardizacijom crnogorskog jezika). Takva samostalna i samobitna Crna Gora ima pravo i na vlastitu, autokefalnu pravoslavnu crkvu sa svojim arhiepiskopom, ne manje nego što je, u okvirima istoga grčkog jezika, pored Ekumenske (vaseljenske) patrijaršije u Carigradu (Istanbulu), imaju arhiepiskopije u Ateni i na Cipru, da o patrijaršiji u Aleksandriji i ne govorimo.
    Po drugome, Crna Gora je samo jedna od srpskih zemalja, čije su srpstvo, u različitim trenucima i kontekstima, naglašavali mitropolit Petar II (u Gorskom vijencu, na primjer), prvi knez Danilo, pa i nesretni kralj Nikola, koji je sebe i svog zeta Petra I srpskoga okarakterizirao kao „dva stara srpska kralja“ (ali mu nije palo na pamet darovati mu svoju državu, koju mu je zatim tvorno oteo rođeni unuk Aleksandar I jugoslavenski). A kolagen tih zbiljskih ili navodnih srpskih zemalja: Srbije, Vojvodine, srpske Bosne i Hercegovine, Crne Gore, te Stare Srbije (Raške, da ne kažemo Kosmeta), ne može biti nego svetosavska Srpska pravoslavna crkva, zna se.



    Evo, npr. ovo u kvotu, otprilike ovako i meni izgleda ovaj spor.

    Da, ali taj deo se konkretno ne odnosi na crkvu, vec na nekakva dva dominantna rivalska povijesno-politicko-identitetska gledista, tako da se ni moj komentar ne odnosi na to. Ono st obih mogao da kazem, a vezano je za to, a sto, paradoksalno, i on sam nekako slicno kaze na pocetku teksta je da oba ova gledista su sustinski neistorijska: postoji nesto sto je zadato, a ostalo su epizode. To ne funkcionise tako. U realnosti epizode stvaraju nove epizode. 

    Ovo pak gore sto je Gari citirao je 1 totalni falsifikat (i on to zna). Ne moze se "obnoviti" nesto sto nikada nije postojalo. A ujedinjenje nije obavljeno "mimo pravne procedure" jer je poslat tomos iz Carigrada i to je to. Jer jedino "pravo" koje je tu primenjivo je kanonsko pravo. 

    Mislim, pazi, on dovodi u pitanje "srpskost" tih eparhija tamo (nemam nista protiv da je recimo to naucno delo, u nauci je sve otvoreno za ispitivanja) u istom tekstu u kome Dubrovacku nadbiskupiju svrstava u "stare hrvatske nadbiskupije". E sad gledaj, sta god mislili o tim eparhijama u CG, one su nepobitno vekovima bile u okviru nekakve srpske drzave ili zajednicke drzave sa Srbijom. Dubrovacka nadbiskupija pak nije ni-ka-da bila u okviru hrvatske drzave, a u okviru nekakve zajednicke drzave sa ostalim delovima danasnje Hrvatske je bila oko deset godina! Jednostavno, ako cemo posteno da pricamo - necemo tako da se igramo.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Mr.Pink Sun Dec 29, 2019 11:40 am

    nacionalizam bez vere je jedna anomalija, jedan hladan i nesiguran mehanizam

    kek


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Mr.Pink Sun Dec 29, 2019 11:41 am

    polna podrska nezavisnoj makedonskoj i crnogorskoj crkvi

    cekamo bosansku pravoslavnu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50247
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Dec 29, 2019 11:58 am

    Mr.Pink wrote:nacionalizam bez vere je jedna anomalija, jedan hladan i nesiguran mehanizam

    kek

    pozdravio te bokan
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Erős Pista Sun Dec 29, 2019 12:03 pm

    Koga je pozdravio Nikolaj, ciji je ovo doslovni citat.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Crna Gora - Page 4 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 12:42 pm