Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Crna Gora

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 9:50 pm

    Mislim, jebiga, ako ti Vaseljenski patrijarh kaze da nisi nikada bio autokefalan to ti je otprilike kao da ti engleska kraljica licno kaze da nikad nisi bio anglikanac. U tom momentu postaje svejedno da li si ikada to stvarno bio. A pogotovu ako zaista nisi.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 9:57 pm

    Mislim, procitajte samo ovo

    Miraš Dedeić (81), dotad svećenik carigradske pravoslavne Ekumenske (Vaseljenske) patrijaršije u Rimu, izabran je 1998 za poglavara autokefalne Crnogorske pravoslavne crkve, gdje je njegov vladičanski naziv: arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorski. Te je iste godine rukopoložen u Sofiji. Dedeića, koji je uzeo monaško (a time i vladičansko) ime Mihajlo, rukopoložio je Pimen, jedan od tadašnje dvojice bugarskih pravoslavnih patrijarha, u crkvi Sv. Paraskeve (Petke). Pimen je tada prozivan u Srpskoj pravoslavnoj crkvi kao raskolnik i kanonski nepriznat patrijarh – ali je bio i ostao rukopoloženi episkop (a nakon šest godina raskola se pomirio s patrijarhom Maksimom, svojedobno „izabranikom“ bugarskoga komunističkog vođe Todora Živkova, tako da je i taj prigovor postao bespredmetan).

    Za autokefalnu Crnogorsku pravoslavnu crkvu – nastalu unatoč žestokoj protimbi Srpske pravoslavne crkve – to je bio veoma važan čin, jer je mitropolit Mihajlo prvi njezin vođa koji je kanonski rukopoložen

    dakle hteo sam da budem blag, ali ovaj tekst nije pisao neko ko ne zna o cemu pise, nego je tekst 1 kvalitetno propagandno stivo - upravo zato sto ga je pisao neko ko zna o cemu pise. Ali svejedno. Miras Dedeic je, da podsetimo - covek koga je Vaseljenski patrijarh licno (LICNO) ekskomunicirao. Ovo sto pise ovaj su notorne gluposti. Kakvu on može autokefalnu crkvu da vodi, kakvi raskolnički bugarski patrijarsi, ovo su šokovi...
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 10:01 pm

    pa to sam i hteo da ti kažem ali si upao u nerd rage Crna Gora - Page 3 1143415371
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 10:05 pm

    Papa Lazarou wrote:pa to sam i hteo da ti kažem ali si upao u nerd rage Crna Gora - Page 3 1143415371
    Crna Gora - Page 3 1233199462
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Bluberi Sat Dec 28, 2019 10:06 pm

    KinderLad wrote:Mislim, procitajte samo ovo

    Miraš Dedeić (81), dotad svećenik carigradske pravoslavne Ekumenske (Vaseljenske) patrijaršije u Rimu, izabran je 1998 za poglavara autokefalne Crnogorske pravoslavne crkve, gdje je njegov vladičanski naziv: arhiepiskop cetinjski i mitropolit crnogorski. Te je iste godine rukopoložen u Sofiji. Dedeića, koji je uzeo monaško (a time i vladičansko) ime Mihajlo, rukopoložio je Pimen, jedan od tadašnje dvojice bugarskih pravoslavnih patrijarha, u crkvi Sv. Paraskeve (Petke). Pimen je tada prozivan u Srpskoj pravoslavnoj crkvi kao raskolnik i kanonski nepriznat patrijarh – ali je bio i ostao rukopoloženi episkop (a nakon šest godina raskola se pomirio s patrijarhom Maksimom, svojedobno „izabranikom“ bugarskoga komunističkog vođe Todora Živkova, tako da je i taj prigovor postao bespredmetan).



    dakle hteo sam da budem blag, ali ovaj tekst nije pisao neko ko ne zna o cemu pise, nego je tekst 1 kvalitetno propagandno stivo - upravo zato sto ga je pisao neko ko zna o cemu pise. Ali svejedno. Miras Dedeic je, da podsetimo - covek koga je Vaseljenski patrijarh licno (LICNO) ekskomunicirao. Ovo sto pise ovaj su notorne gluposti. Kakvu on može autokefalnu crkvu da vodi, kakvi raskolnički bugarski patrijarsi, ovo su šokovi...
    Hvala. To me zanimalo, jer on zna.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 10:31 pm

    zasto spc nije sa cg kao islamska i rimokatolicka zajednica potpisala ugovore o imovini i sl? ili bar dala neke svoje predloge na tu temu, da nije zato sto se oseca svemocno i naravno mimo svakog moguceg sistema? vidim da i razni pravnici sad vriste kao samo spc se nesto oduzima pa logicno ak odrugi vec imaju uredjen odnos sa drzavom
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Mr.Pink Sat Dec 28, 2019 10:34 pm

    nemo si naivan gari

    ovi mudzosi i (k)rimosi tamo nemaju nista od imovine, i picke su prodane


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 10:35 pm

    http://www.nspm.rs/crkva-i-politika/katastar-crkava-dzamija-i-katedrala-ili-sedam-pokusaja-rezimske-okupacije-crkvene-imovine.html?alphabet=l
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sat Dec 28, 2019 10:36 pm

    nije to lako sa milom. bio je neki predlog zakona 2014. ali se brzo zavrsilo sa tom pricom. ovo je pocelo pre neki mesec stidljivo pa je bila afera koverat i debeli knezevic i onda se opet pocelo sa ovom pricom.
    ali ne sumnjaj u milove lose namere i njegovo nasilnistvo. tebi je bitno jebi srpsko sve ali nije to ovde najbitnije..


    Last edited by bradilko on Sat Dec 28, 2019 10:46 pm; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 10:43 pm

    bitno mi je zato sto kako velikosrbijanstina negde popusi tako izmisljaju nove cetnicarije po vojvodini jer nije fora jesti ta govna u valjevu gde je sve cisto 100%. zato mi je vazno da ti kapaciteti oslabe sto vise dok im ne ostane koliko mogu da dobace sa hrama zvalavog na vracaru koji svi prisilno moraju da finansiraju
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 10:49 pm

    procitao sam onaj tekst nspm i osim to je nase i amin, ne vidim da je spc pokusala bilo sta slicno kao druge verske zajednice. siroti borci za pravne okvire suza mi je krenula
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sat Dec 28, 2019 10:49 pm

    pa nije vise velikosrbijanstina bitna. potroseno ti je to. licno me popovi ne zanimaju. bitno mi je da se smanji nasilje rezima gde trenutno zivim.
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 10:58 pm

    spc je znala dobro sa kim ima posla, bilo kakva inicijativa sa pozicije mi smo jaci od vas, al ajd nesto da probamo da se dogovorimo, bi bila dobra, ali ne radi taj mafijaski doo na takav nacin. sad ih udaraju njihovim metodama i modelima ponasanja.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 11:09 pm

    I kako to pomaže Bradilku konkretno?
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 11:16 pm

    pa ne pomaze kada nisu kao ostali pokusali da se dogovore vec u starom maniru srbije stvaraju zlo i nemir
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 11:18 pm

    dobro
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sat Dec 28, 2019 11:20 pm

    ne radi ali tu je nebitna crkva. nasilje je bitno. ne postoji dobar razlog na ovom svetu da se trpi nasilje pa makar bila u pitanju crkva.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by bradilko Sat Dec 28, 2019 11:25 pm

    jebiga nisam motovisan da se raspravljam 🙃
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 11:27 pm

    znaci jednostrano nasilje opet a spc i srbija bik ferdinand koji na proplanku mirise cvece. ok Crna Gora - Page 3 1403342043
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 11:30 pm

    Jel istina ono da je onaj Lazović pretio Markoviću nešto ili je novinarska patka?

    At Bradilko
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 11:32 pm

    AZ-5 wrote:znaci jednostrano nasilje opet a spc i srbija bik ferdinand koji na proplanku mirise cvece. ok Crna Gora - Page 3 1403342043

    U ovom slučaju rukovodstvo Srbije ne da miriše cveće, nego je maltene poslušnik Podgorice.

    https://www.youtube.com/watch?v=2CPFNGtXrPM
    Anonymous
    Guest

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Guest Sat Dec 28, 2019 11:37 pm

    haha da a istorija kao i ranije 95 i 99 pocinje od pre tri dana. evo ponovicu pitanje zasto se spc osecala tako bahato da ne mora sa vlastima da pregovara i dogovara odnose kao sto su uradile islamska i rimokatolicka zajednica?
    ficfiric

    Posts : 34186
    Join date : 2012-02-10

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by ficfiric Sat Dec 28, 2019 11:48 pm

    Cenis da bi dijalog bio plodotvoran?


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 11:51 pm

    AZ-5 wrote:haha da a istorija kao i ranije 95 i 99 pocinje od pre tri dana. evo ponovicu pitanje zasto se spc osecala tako bahato da ne mora sa vlastima da pregovara i dogovara odnose kao sto su uradile islamska i rimokatolicka zajednica?

    nemoj me molim te stavljati u poziciju da branim SPC. Pregovarali su sve vreme. Tj onda kad nije bilo pregovora - nije bilo isključivo zato što ih režim nije hteo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50096
    Join date : 2017-11-16

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Dec 28, 2019 11:53 pm

    ficfiric wrote:Cenis da bi dijalog bio plodotvoran?

    Pa, jedino što nisu mogli da pregovaraju to je o predaji nečega što je po zakonima iste te CG njima priznato kao vlasništvo. Ne postoji institucija ili pojedinac na svetu koji o tome pregovara.

    Crna Gora - Page 3 Empty Re: Crna Gora

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 06, 2024 10:21 pm