Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    opozicija

    ficfiric

    Posts : 34224
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Sun Oct 27, 2019 10:03 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sun Oct 27, 2019 10:04 pm

    utisak kod tamjan glupace negledljiv? kako to kako to nije mi jasno
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Sun Oct 27, 2019 10:09 pm

    Ljubavni lovci slobodne vose i siti rekord za drustvu od ns plus

    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sun Oct 27, 2019 10:13 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    William Murderface wrote:


    Nisi cuo ovo, zvucalo je kao totalna sprdnja.

    Tačno je da nisam čuo - ali kako ja shvatam - cilj je da pokaže što poniznije šlihtanje, ma kako ono izgledalo nekome ko nije baš totalno idiot.

    to to, Marija grize usnu jer se nije ona prva setila to da kaže opozicija - Page 4 3579118792
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Sun Oct 27, 2019 10:20 pm

    Nikada ti moj abdulrahmane neces uspeti u politici cak i ako bude izgledalo da si uspeo...
    Suvise si naivan.
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Sun Oct 27, 2019 10:23 pm

    Zuper wrote:
    William Murderface wrote:


    Nisi cuo ovo, zvucalo je kao totalna sprdnja.

    Vilijame je l si podelio ekran ili si izdao UN?


    Nemam Novu na kabelu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Sun Oct 27, 2019 10:25 pm

    Mr. Moonlight wrote:
    William Murderface wrote:


    Nisi cuo ovo, zvucalo je kao totalna sprdnja.

    Tačno je da nisam čuo - ali kako ja shvatam - cilj je da pokaže što poniznije šlihtanje, ma kako ono izgledalo nekome ko nije baš totalno idiot.


    U pravu si. Ali je meni izgledalo da je cak i tim standardima mereno ovaj bas zabrazdio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Sun Oct 27, 2019 10:28 pm

    ficfiric wrote:Svaka cast za stomak. Gledao sam tu Obradovicku 20 sekundi u predlozima u UN i to je bilo dovoljno da se iznerviram

    A pa ne, ovde je sva fina i mazna, konstruktivna.

    Ma, milina gledati. Evo, malopre su se sve slozile glede rodne ravnopravnosti - treba finandirati i zenske, a ne samo muske sportske klubove.

    Bas civilizovan dijalog!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Sun Oct 27, 2019 10:30 pm

    Zuper wrote:Nikada ti moj abdulrahmane neces uspeti u politici cak i ako bude izgledalo da si uspeo...
    Suvise si naivan.

    opozicija - Page 4 Liartownusa-acknowledge-the-pain-postcard-MAIN-5d8e89e8d5cba-1500
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Sun Oct 27, 2019 10:31 pm

    opozicija - Page 4 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81479
    Join date : 2012-06-10

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Erős Pista Sun Oct 27, 2019 10:41 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15066
    Join date : 2016-03-28

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by disident Sun Oct 27, 2019 10:54 pm

    ficfiric wrote:
    Kakav nizerazredni slavski patetika govor


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Sun Oct 27, 2019 11:33 pm

    Zaljubili se drugosrbijanci u popa Grigorija.
    Eeee, oterase ga iz Zahumlja u Minken taman kada je diskac poceo da otvara od Dubrovnika do Trebinja.

    Ali odobravam, lepo je slusati rijec Boziju od lepog, visokog travunjanina umiljatog glasa.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50122
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 28, 2019 6:26 pm

    Nikola Samardžić, osnivač novog političkog kluba „Glas“, za Danas kaže da je od Vučićevog povratka na vlast, nezvanično preko 100.000 onih koji su pobegli na Zapad od siromaštva i političkog maltretiranja koje sprovode Vučić i njegovi korumpirani saradnici.
    – Ali je naš tragičan poraz, nas kao organizovanog društva, u činjenici da svih „pet miliona“ ne ume da prihvati kao takvu paralelnu stvarnost odliva mozgova, iseljavanja radne snage i odliva opljačkanog kapitala na Zapad, i otrovne političke propagande koja nas kao umiruće vezuje za Rusiju i njene toksične namere. Svrstavanje uz kriminalni Putinov poredak država odmetnutih od evropskog demokratskog sveta odvija se uz istovremenu pljačku naših prirodnih resursa i umetničkog blaga. Sedam vrednih slika Nikolaja Reriha iz beogradskog Narodnog muzeja zamenjeno je za 166. stranicu Miroslavljevog jevanđelja iz Ruske nacionalne biblioteke u Sankt Peterburgu, koju su Rusi ukrali. Dalje, upravo je potpisivan Sporazum o slobodnoj trgovini između Srbije i Evroazijske ekonomske unije kao najava novih pokušaja destabilizacije vlada u Skoplju, Sarajevu i Podgorici, i nastavka radikalizacije odnosa u Srbiji – ukazuje Samardžić. On od EU očekuje da zauzme stav prema ovome aktu predsednice Vlade Republike Srbije Ane Brnabić, pre svega kako bi se personalizovala njena politička odgovornost.
    Ne znam da li je Ana Brnabić i rezidentkinja u EU, ali ona lično uživa pogodnosti evropskog standarda i boravka u EU, dok Srbiju prepušta izolaciji i političkim pritiscima zločinačkog haškog lobija i korupcionaškog organizovanog kriminala – navodi on.
    https://www.danas.rs/politika/demonstriranje-proruske-orijentacije/  opozicija - Page 4 2304934895
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Oct 28, 2019 6:54 pm

    Aleksandar Uzelac
    October 22 at 5:15 PM ·
    THE WORST TRADE DEAL EVER…

    ili malo istine o povratku famozne stranice MIROSLAVLJEVOG JEVANĐELJA u Srbiju:

    Ono što se u srpskim medijima gromopucateljno najavljuje kao povratak neprocenjivog blaga – lista, f. 166 Miroslavljevog jevanđelistara u Srbiju, verovatno će biti najgora međudržavna trampa u novijoj srpskoj istoriji, makar u domenu kulture.

    Najpre, iz razloga što sam ovaj list, kada se izvuče iz konteksta njegovog nalaženja i mesta gde je danas, ne vredi gotovo ništa.

    Foliju 166 Miroslavljevog jevanđelistara dobio je arhimandrit Porfirije Uspenski od Hilandarskih monaha kada je tamo boravio 1845. godine. Zahvaljujući tom listu, utvrđena je vrednost i važnost samog rukopisa, a list je, zajedno sa zaostavštinom Uspenskog, posle njegove smrti završio u Narodnoj biblioteci u Petersburgu.

    Folija, dakle, nije ukradena, niti je uzeta sa teritorije Srbije.
    A s obzirom na to da je iscepana iz originalnog kodeksa, ona se ne može vratiti u prvobitno stanje, osim ako se ceo rukopis Jevanđelistara pre toga ne raskupusa, što se zaista nadam da niko ne namerava da uradi.

    Zauzvrat, za ovu, jednu iscepanu stranicu rukopisa, ruskoj strani se daje sedam slika Nikolaja Reriha, velikog umetnika i mislioca – lični Rerihov dar Beogradu, odnosno tadašnjem muzeju kneza Pavla, ali u formi permanentne pozajmice. Svaka od ovih slika, koje posle Drugog svetskog rata nikada nisu bile izlagane (iz političkih razloga, vidi Rerihovu biografiju) vredi barem nekoliko desetina hiljada evra.

    Pored toga što je ovakav vid trgovine međunarodna blamaža, postoji nešto još važnije: u isto vreme kada je odneo foliju 166 Miroslavljevog jevanđelistara, Porfirije Uspenski je sa Svete Gore uzeo ceo rukopis Vukanovog jevanđelistara koji je svega par decenija mlađi od Miroslavljevog i koji, za razliku od famozne folije 166, kao celoviti rukopis ima neprocenjiv značaj.

    Vukanov jevanđelistar je danas u Rusiji, kao i drugi najstariji prepis Zakonopravila Svetog Save – Raški prepis sa samog početka 14. veka, koji se, razdvojen na dva dela, čuva u Moskvi.

    Da je srpskoj strani zaista stalo do povratka srednjovekovne rukopisne baštine, insistirali bi na Vukanovom jevanđelistaru ili Raškom prepisu Savinog zakonopravila, umesto na jednoj jedinoj foliji 166.

    Nije im stalo, a ponajmanje je stalo ministru Vukosavljeviću koji zbog te jedne stranice otuđuje neprocenjive Rerihove slike kao da su njegovo privatno vlasništvo... I pri tome se pravi da ni Vukanov jevanđelistar, ni Raški prepis Zakonopravila ne postoje.

    Ako želite da gledate velikog Reriha, skoknite do Sofije, gde je takođe deo njegove zaostavštine. U Beogradu ga nećete nikada videti, niti Vukanov jevanđelistar. Toliko o tome, idemo dalje.

    https://www.facebook.com/alexuzelac/posts/10157544271148326
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50122
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 28, 2019 6:59 pm

    Tako je to kad imas autokolonijalnu vlast  opozicija - Page 4 2304934895
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Oct 28, 2019 7:19 pm

    kao narkoman kad proda Fendera za 200 evra. jbg treba mu keš sada, matori.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Zuper Mon Oct 28, 2019 7:29 pm

    Zasto da se Rusima ne vrati njihovo kulturno blago koje je raznoseno na sve strane sveta posle Revolucije iz raznih politiickih razloga?
    Treba da se vrati i ono sto se cuva u Cetinjskom manastiru a sto je poklonjeno Karadjordjevicima kao bratskoj porodici Romanovih dok ne prodju crveni u Rusiji.

    Druga je stvar sto mi nismo sposobni da vratimo ono sto nama pripada.
    avatar

    Posts : 18425
    Join date : 2014-12-12

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by beatakeshi Mon Oct 28, 2019 7:32 pm

    Ne lupetaj.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4332
    Join date : 2016-09-29

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by nalog sa ženinog laptopa Mon Oct 28, 2019 7:40 pm

    opozicija - Page 4 Scree110


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Oct 28, 2019 7:41 pm

    bs
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Oct 28, 2019 7:48 pm

    Gargantua wrote:
    October 22 at 5:15 PM ·
    THE WORST TRADE DEAL EVER…


    Arhimandrit Porfirije Uspenski be like

    opozicija - Page 4 Giphy
    Anonymous
    Guest

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Guest Mon Oct 28, 2019 7:50 pm

    opozicija - Page 4 EH-K172WwAAQURs?format=png&name=small
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50122
    Join date : 2017-11-16

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 28, 2019 7:52 pm

    to i dalje ne znaci da mu auto nije kupio djido...
    ficfiric

    Posts : 34224
    Join date : 2012-02-10

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by ficfiric Mon Oct 28, 2019 7:53 pm

    Sto bi mu Djilas kupovao auto? Ovaj kao nema svoje pare?


    _____


    Uprava napolje!

    opozicija - Page 4 Empty Re: opozicija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 09, 2024 8:34 pm