Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    umetnost i aktivizam i politika

    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Bluberi Wed Aug 17, 2016 5:09 am

    Podsetio me tekst na jednu misao Artura Lavdžoja: Svet konkretnog postojanja nije tačna replika carstva suštine i ne predstavlja pretvaranje čiste logike u vremenske uslove-sami ti uslovi po sebi predstavljaju negaciju čiste logike.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by boomer crook Wed Aug 17, 2016 7:33 am

    William Murderface wrote:kako misliti partizansku umjetnost

    ha bas sam danas hteo da okacim


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Bluberi Thu Sep 01, 2016 4:57 am

    Grobnice postmoderne (I deo)
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by disident Sat Sep 03, 2016 12:21 am

    Ahahahahhaha izvuklo ih obezbedjenje klasik uvrtanje ruke i za vrat


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by disident Sat Sep 03, 2016 12:37 am



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Erős Pista Sat Sep 03, 2016 12:39 am

    Šta je ovo, nisam ispratio?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by disident Sat Sep 03, 2016 12:40 am

    Ahahhahahaha e ne znam odakle da pocnem :DDD
    sad cu da ti okacim saopstenje , jos placem
    vi verovatno i znate ove debile
    https://www.facebook.com/danilo.prnjat.37/posts/1355173457844891?pnref=story


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Guest Sat Sep 03, 2016 6:19 pm

    Kapiram da ima i debila koji misle da spontani performans oligarhije (takva organizacija događaja da je publika prinuđena da gleda otvaranje izložbe preko video-bima kako slučajno ne bi došlo do mešanja oligarhije i gnusne sirotinje...o ovakvim stvarima smo slušali početkom devedesetih, kada su zemlje Sovjetskog Saveza počele da odlaze u pičku materinu, i smejali se u neverici) ne zaslužuje aktivistički odgovor.

    No, tu smo gde smo. Neka debili guraju dokle mogu, razbiće se i taj krčag jednom.
    Anonymous
    Guest

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Guest Sat Sep 03, 2016 6:28 pm

    A sama izložba je takve prirode da svaki pojedinačni posetilac zaslužuje da mu budu izvučene uši zbog učešća u tom lobističkom iživljavanju, verovatno i pranju novca. Generalni sponzor izložbe je kompanija KPMG, revizorsko-menadžerska kompanija koja dobija ogroman novac od Vlade Srbije za nadzor restruktuiranja Železare Smederevo. Dakle, dobija novac iz budžeta naše zemlje za profesionalnu uslugu. O tome kako to rade, nećemo sada, recimo samo da su odobravali kupovinu čelika u vreme kratkotrajnog rasta cene, alal vera majstori menadžeri. I taj novac troši tako što otvara izložbe za snobove, i to predstavlja kao poklon građanima. Ma mrš u pičku materinu lobistički ološu, crknite svi u govnima, i vi i mediji koji vam daju alibi i marva koja sve to guta.
    Erős Pista

    Posts : 81416
    Join date : 2012-06-10

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Erős Pista Sat Sep 03, 2016 6:34 pm

    Onaj smeh i aplauz na kraju je bio nešto najjezivije što sam skoro čuo. Što reko ostap, jel sad razumeš partizane kad su ušli u Beograd '44.?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Guest Sat Sep 03, 2016 6:37 pm

    Moram da kažem da ne bih imao problem sa oduzimanjem imovine ljudima koji su aplaudirali i smejali se.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Filipenko Sat Sep 03, 2016 6:53 pm

    Benny Lava wrote:A sama izložba je takve prirode da svaki pojedinačni posetilac zaslužuje da mu budu izvučene uši zbog učešća u tom lobističkom iživljavanju, verovatno i pranju novca. Generalni sponzor izložbe je kompanija KPMG, revizorsko-menadžerska kompanija koja dobija ogroman novac od Vlade Srbije za nadzor restruktuiranja Železare Smederevo. Dakle, dobija novac iz budžeta naše zemlje za profesionalnu uslugu. O tome kako to rade, nećemo sada, recimo samo da su odobravali kupovinu čelika u vreme kratkotrajnog rasta cene, alal vera majstori menadžeri. I taj novac troši tako što otvara izložbe za snobove, i to predstavlja kao poklon građanima. Ma mrš u pičku materinu lobistički ološu, crknite svi u govnima, i vi i mediji koji vam daju alibi i marva koja sve to guta.


    +1
    Anonymous
    Guest

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Guest Sat Sep 03, 2016 9:58 pm

    da moram da izvučem veće pare iz firme bilo bi korisno da poznajem neke umetnike
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Bluberi Sun Sep 04, 2016 4:39 am

    Muze(n)ologija. Muzeji u mreži kreativnih industrija (I deo)

    Na "predpremijeri" #DamienHirst: #NovaReligija, publiku (malu, ali odabranu) kroz izložbu je vodio Uroš Đurić.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by boomer crook Sun Sep 04, 2016 9:17 am

    moram da kazem da je ovaj anti-hirst protest jedan od glupljih ikada.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by disident Sun Sep 04, 2016 4:11 pm

    ostap bender wrote:moram da kazem da je ovaj anti-hirst protest jedan od glupljih ikada.
    1000+


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Somlói Galuska Thu Sep 08, 2016 7:09 pm

    Benny Lava wrote:A sama izložba je takve prirode da svaki pojedinačni posetilac zaslužuje da mu budu izvučene uši zbog učešća u tom lobističkom iživljavanju, verovatno i pranju novca. Generalni sponzor izložbe je kompanija KPMG, revizorsko-menadžerska kompanija koja dobija ogroman novac od Vlade Srbije za nadzor restruktuiranja Železare Smederevo. Dakle, dobija novac iz budžeta naše zemlje za profesionalnu uslugu. O tome kako to rade, nećemo sada, recimo samo da su odobravali kupovinu čelika u vreme kratkotrajnog rasta cene, alal vera majstori menadžeri. I taj novac troši tako što otvara izložbe za snobove, i to predstavlja kao poklon građanima. Ma mrš u pičku materinu lobistički ološu, crknite svi u govnima, i vi i mediji koji vam daju alibi i marva koja sve to guta.

    Ja razumem sve što pišeš, međutim, ako sam ja dobro shvatio, protest je bio pre svega protiv Hirsta kao buržoaznog simbola. Tu imam problem sa protestom, jer ne znam zbog čega onda ne bi trebalo pre izložbi ići i protestvovati ispred raznih restorana, noćnih klubova, televizija, salona koji prodaju skupe automobile, itd. Malo mi je dosta toga da se udara po umetnicima i izložbama, kao da ovde nema mnogo gorih stvari protiv kojih bi se trebalo buniti. Makar bio i Hirst u pitanju.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Bluberi Thu Sep 08, 2016 7:37 pm

    Mislim da je naglasak na blerizmu kao (ne)očekivanom produžetku tačerizma i na njegovu ulogu u tome.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Somlói Galuska Thu Sep 08, 2016 7:39 pm

    Čuj, ako tako formulišeš, baš zvuči kao izuzetno bitna stvar zbog koje bi trebalo protestvovati u Srbiji 2016.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Bluberi Thu Sep 08, 2016 7:42 pm

    A kad malo bolje razmisliš to se upravo dešava u Srbiji 2016.-te.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Bluberi Thu Sep 08, 2016 7:48 pm

    Formula Herstovog uspeha je relativno jednostavna: to je umetnik koji je svoju karijeru izgradio na neprestanom brendiranju i samo-re-brendiranju koje je ispražnjeno bilo kakvog sadržaja, ali je u istorijskom kontekstu bilo korisno jer je odgovaralo na raznovrsne potrebe krupnog kapitala:
    – Imati njegovo delo je fancy pa su njegovi glavni kupci bili japi skorojevići koji su lovu namlatili u privatizacionim talasima – koje je započela Margaret Tačer a sivonjski nastavio Bler – ne bi li pazarenim umetničkim delima okitili novostečeni status i prikrili strvoždersko poreklo svog kapitala.
    – Odgovorio je i na potrebe za privatizacijom i komodifikacijom (muzejskih i galerijskih) prostora koji su se inače smatrali (i finansirali) kao javna dobra: kada su umetnost i kultura na prodaju, onda nisu svačiji.
    – Trend komoditizacije je i politički pacifikovao umetnost (ako se pravi samo za prodaju, umetnost se ne može praviti da bi bila društvena kritika).
    Aleksić
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by boomer crook Thu Sep 08, 2016 8:01 pm

    ovaj tekst je zbrkan i proizvoljan te pomalo zdanovisticki a protest isto tako (sto se moglo ocekivati od toliko divergenih ucesnika)


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Xexoxical Endarchy Thu Sep 08, 2016 8:01 pm

    Bluberi wrote:A kad malo bolje razmisliš to se upravo dešava u Srbiji 2016.-te.
    ne bi ja isao tako daleko. hirst naprosto ovde predstavlja tu neku savremenu visoku kulturu od koje smo mi na periferiji kao deficitarni i ona zgadija je dosla tamo da uziva u savremenoj visokoj kulturi. u normalnim drustvima, pojava omladine koja ce na ovaj ili onaj nacin da zagovna takav dogadjaj je naprosto pitanje zdrave simetrije. ko fluksusovci koji su decenijama piketovali stokhauzenove dogadjaje.

    meni je ovo okej. da imam 19 godina verovatno bi i ja isao i drao se na ljude koji idu da gledaju hirsta. hell, mozda bi to cak bila i prva stvar na koju bih hteo da istovarim zuc.


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by boomer crook Thu Sep 08, 2016 8:04 pm

    upravo. samo gera ima 100 godina i njegova ideja umetnicke zvezde je kunelis.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Bluberi Thu Sep 08, 2016 8:09 pm

    Ostap je konzerva umetnost i aktivizam i politika - Page 5 2304934895

    umetnost i aktivizam i politika - Page 5 Empty Re: umetnost i aktivizam i politika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 4:35 pm