Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink 28.06.19 12:54

    video sam sinoc coveka po onoj kisi kako regulise saobracaj

    semafora i saobracajaca nije bilo


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    ficfiric

    Posts : 34208
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric 28.06.19 12:58

    Jbg, jos jedan nezapamcen pljusak.

    Trebalo bi skupljati izjave Vesica i ekipe nakon svake padavine.

    Broj dva na listi izjava mi je kad su prosle godine sneg od 10-ak cm nazvali najvecim u zadnjih 20 godina a pobedila je izjava Radojicica koji je u januaru rekao da je sneg posledica klimatskih promena


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 28.06.19 21:36

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir 28.06.19 22:36

    Avionom da gase požar, samo sa prošli put poslušali Zupera
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand 30.06.19 11:36

    Građani neće dozvoliti seču stabala na Košutnjaku


    Na pomenutom delu odmorišta, Vlada Srbije finansira izgradnju novog sportskog centra, a investitoru, Zavodu za sport Srbije, u tu svrhu iz republičkog budžeta prebačeno 12 miliona evra. Nakon što su građani besni zbog činjenice da im se betonira najlepši deo tog izletišta, predviđen za porodični odmor, prekjuče održali protestni skup ispred zgrade Opštine Čukarica, oni su najavili novo okupljanje za subotu, na mestu gradilišta, koje oni ne prihvataju.

    Od čelnika Opštine Čukarica građani nisu dobili ni pomoć ni odgovore na pitanja koja su tražili, jer su im i predsednik te opštine, Srđan Kolarić, a ni predsednik čukaričke Skupštine Milan Stojić, odgovorili da „kucaju na pogrešna vrata“, te da opština tu nema nikakvih nadležnosti. „Zavod za medicinu i sport je republička institucija. Republička institucija, ministarstvo je izdalo građevinsku dozvolu“, rekao je Stojčić, a na pitanja prisutnih odgovorio je i da ga seča stabala- ne pogađa, zabeleženo je na video snimku koji je na svojoj Facebook strani objavila grupa građana Petlovo brdo.
    Beograd - Page 4 WAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==



    Komentar:

    Postovani covece na funkciji (ministar ekologije!???), verujem da ste u vreme svog odrastanja (I stasavanja?!!) odnosno u vreme kada ste pripremani za sadasnju funkciju, imali I nastavu biologije. Tamo ste lepo naucili da je “drvo obnovljivi resurs”. Divim Vam se kako ste to lepo zapamtili. Samo da Vas podsetim: taj “obnovljivi resurs” treba mnogo godina I PROSTOR za stasavanje. Ako nastavite sa svojim “strucnim usavrsavanjem” verovatno cete otkriti nacin da DRVO BRZO IZRASTE KROZ BETON!!!! Tada Vam nista nece stajati na putu da dobijete I Nobelovu nagradu. A dotle, mislim da Vam sleduje (kako se to tamo kaze?!) ku..c (nije obnovljiv, ali je cvrst resurs).Uzdravlje.
    Beograd - Page 4 WAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

    Beograd - Page 4 Biggrin
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir 01.07.19 8:50

    Јуче сазнам да је ортаку Аци био потопљен клуб друштвених игара Ц22, код Фонтане. Било је преко метар воде. Скоро цео инвентар уништен.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 01.07.19 9:04

    Auuu jbt Beograd - Page 4 1949538119 Objava na fejsu nije bila tako dramatična, mislio sam da su OK prošli.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink 01.07.19 11:07

    nekako imam vise razumevanja za drustvene igre nego za one iz borce koji kazu gosn preCednice mi vas volimo


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink 01.07.19 11:15

    ja ono nisam video do jutros, onu sramotu. upalio utisak i gledam ono i nevera


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand 05.07.19 11:14

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 05.07.19 11:16

    #nijesedesilo
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 05.07.19 17:01

    ovo ne mogu da razumem, dovoljno imamo gluposti, zašto ih izmišljati
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by 1088 05.07.19 17:58

    tim pre što smo u stvarnosti mi, neljubitelji klime u gradskom prevozu, jedna od najugroženijih manjinskih grupa već godinama unazad. i na slobodarskom burundiju smo kroz istoriju postradavali od prejakih reči naših prijatelja i saboraca. Beograd - Page 4 1844795956

    inače, u letnjoj šemi je ubedljivo najzastupljeniji žanr dživdžanstva ta teza da je protivljenje klimama nekakav dominantni srbizam.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 05.07.19 18:03

    I to vam je malo, trebalo je s vama drastičnije!
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by паће 05.07.19 18:11

    Све ти верујем, тисућо са кусуром, осим тог угрожавања уназад. То једино кад бус маневрише док излази са перона, ал' то је кратко и не би се бусао (д' извинеш на игри речима) у прса тим стажом.

    Игром случаја, замишљао сам данас сцену у возу где сам ја једини који тражи да се држи отворен прозор, и нудим да се преместим на место где најјаче бије. То ми је пало на ум док сам терао око стотке уз отворене прозоре, јер ауто је мали и климе нема. Мада чујем да постоји за тај модел, ал' мора да је само за оне са јачим моторима.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 05.07.19 18:13

    1088 wrote:tim pre što smo u stvarnosti mi, neljubitelji klime u gradskom prevozu, jedna od najugroženijih manjinskih grupa već godinama unazad. i na slobodarskom burundiju smo kroz istoriju postradavali od prejakih reči naših prijatelja i saboraca. Beograd - Page 4 1844795956

    inače, u letnjoj šemi je ubedljivo najzastupljeniji žanr dživdžanstva ta teza da je protivljenje klimama nekakav dominantni srbizam.
    Čovek koji u autobusu GSP-a pa čak i u kupeu voza - idgne dva prsta i zamoli "najbližeg" da otvori prozor na krovu busa ili da smaknei prozor voza, zadobija - takav mi je utisak - oreol Spartaka. Ono jeste da lič ina Crnogorca iz vicev,a koji niakda nije tamo gde treba pa moli druge da rade za njega, ali taj zahtev izražava čistoću njegovog čula mirisa i evopeiziranost i potmulu kritiku oznojanosti i neistuširanosti bližnjih. Sad, ko je čitao Kapora i apoteozu promaji, može i da dođe u iskušenje da - ako već nije najbliži - ne otvori ili čak da vikne kontru "ne otvaraj, ubiće na promaja", ali... svi smo mi čitali Kapora! A ipak, niko da odbije, već "oni najbliži" kao hipnotisani ručice u vatduh pa guraj prozor na krovu. A kao po pravilu, uvek zaglavljeno. Ni prozor u vozu se bogme lako ne gura nadole. Sve je zaglavljeno, u kvaru, rasklimatano ili zamandaljeno, ništa ne radi. Ali, dušu nema niko kao mi. Da podelimo pile?!
    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by plachkica 05.07.19 21:27

    Beograd - Page 4 3137070404

    [img]Beograd - Page 4 OAQkGJP[/img]
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 05.07.19 21:30

    plachkica

    Posts : 16193
    Join date : 2014-11-06

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by plachkica 05.07.19 21:38

    to je to, bravo  Beograd - Page 4 3579118792
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir 05.07.19 22:51

    Данас се возио бусом, 601 у шпицу. Радила је клима и успевала да снизи темп једва за који степен.
    И поред тога сваки пут се могло осетити свакаквих арома где год да сам стао. Без климе би била погибија.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 05.07.19 22:59

    pa kad su zatvoreni prozori i klima radi onda je hladnije ali smrdi, jbg. kad su otvoreni prozori onda je vrućina ali ne smrdi jer se stalno provetrava.

    mučno kockanje.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by паће 05.07.19 23:40

    Има ту и она војна мудрост из спаваоне: "од смрада нико није умро али од хладноће јесте", те се пре спавања проветравало у вр главе пет минута, док неко не испали ту реченицу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Guest 06.07.19 0:24

    ...
    Novac od prodatih bus-plus kartica za gradski prevoz u Beogradu ne sme da se sliva u budžet Grada Beograda, jer nije reč o javnom prihodu. Taj novac pripada preduzeću koje se bavi javnim prevozom. Ovo proizilazi iz Izveštaja o reviziji konsolidovanih finansijskih izveštaja završnog računa budžeta Grada Beograda, koji je objavila Državna revizorska institucija.

    Prema tim podacima, lane se u budžet glavnog grada slilo čak 7,9 milijardi dinara od prodatih karata, kroz Integrisani tarifni sistem naplate prevoza putnika.

    "Na osnovu izvršene revizije dokumentacije utvrđeno je da su budžetski prihodi grada Beograda u 2018. neosnovano uvećani za iznos od 7.991.047.000 dinara na ime uplaćenih sredstava ITS sistema za naplatu karata u javnom prevozu u Beogradu, a koja nemaju karakter javnih prihoda, što nije u skladu sa Zakonom o budžetskom sistemu" ukazali su državni revizori." Uključivanjem ovih sredstava u budžet Grada, neosnovano se uvećavaju budžetski prihodi. Preporučujemo odgovornim licima da sredstva ITS sistema za naplatu karata, koja nemaju javnih prihoda, ne uključuju u budžet."

    Prema podacima revizora, nijedan drugi grad u Srbiji ne uključuje novac od prodatih karata za gradski prevoz u budžet lokalne samouprave.
    ...

    https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=07&dd=05&nav_id=1562813
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Filipenko 06.07.19 7:56

    Ne znam sta bih rekao, ja sam izuzetno zadovoljan paljenjem klima po ovom paklu. Vozao sam se autobusima bez klime i to je brutalan pakao, sada kada su upalili klime prakticno svi zaista je druga pesma i mnogo je lakse. Cak biram autobus kome klima radi jer ako osetim da ne radi to automatski znaci da cu se oznojiti kao stoka, pa izadjem na prvoj stanici i penetriram u neki naredni bus. Na linijama koje koristim klima itekako spusta temperaturu.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir 06.07.19 8:53

    Ова цифра од 8млрд дин прихода годишње ми је премала.
    Кад се подели са 12 месеци, и ценом обичне маркице, умањене за маржу, опет се добије мање од 200 хиљада. Сигурно више од 200к запослених редовно узима маркицу, плус остали.

    Ту нешто не штима.
    Кад контрола уђе у превоз, мање од 5% људи нема карту. Можда је на неким линијама више, али је сигурно добрано мање од 10%.
    ГСП наводи да дневно превозе 1,6 милиона путника.

    Beograd - Page 4 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is 08.05.24 22:46