Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 06, 2019 10:39 am

    Majku mu, izgorela zgrada u Karadjordjevoj...kako li se to desilo...

    https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=07&dd=05&nav_category=12&nav_id=1563040
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by паће Sat Jul 06, 2019 12:01 pm

    Лепа кућа, била је штета што јој се тако нешто десило.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jul 06, 2019 1:27 pm

    izgori kuća, napraviš novu ako je potrebna
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jul 06, 2019 3:30 pm

    kreativna destrukcija, motor napretka.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Jul 06, 2019 3:50 pm

    stare kuće su loše kuće, nove mogu da budu napravljene bolje, da postoje ikakvi standardi

    meni nije problem kada sruše neku zgradu, zadužbinu nekog od izrabljivača, meji je problem kako sagrade novu
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sun Jul 07, 2019 6:56 pm

    Beograd - Page 5 903208043

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Jul 16, 2019 7:49 am

    Cene stanova u Beogradu, u odnosu na prosečna primanja stanovnika su, prema istraživanjima prestižnog portala "Numbeo", najviša u Evropi! Prema ovom istraživanju, građani Beograda na osnovu svojih primanja mnogo teže mogu da uštede novac za kupovinu stana nego žitelji bilo kog drugog evropskog grada. Pa čak i oni u Parizu ili Londonu.

    Ukoliko želite da kupite stan prosečne veličine od 90 metara kvadratnih, kakav je uzet u obzir pri ovoj računici, treba da znate da je indeks odnosa prihoda porodice i cene stanova u Beogradu najviši u Evropi.

    Beograd - Page 5 QEhk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWVdRN01EQV8vZjVmMGJlZWRkMmRjNTIzMjI5MTcwYjFlNTAxNTQ2ZTQucG5nkZMCzQJCAIEAAQFOTO: NUMBEO / SCREENSHOT
    Gradovi u kojima je najskuplje kupiti stan

    Ukoliko donosite odluku o tome da li da stan kupite ili iznajmite, bitno je obratiti pažnju na odnos cene i stanarine. Što je ovaj indeks niži, on ukazuje na to da je bolje kupiti stan, a sa porastom njegove visine isplativije je stan iznajmiti. Prema ovim brojkama, u Beogradu je, kako u centru grada, tako i van njega, trenutno isplativije iznajmiti nego kupiti stan.
    S druge strane, najpovoljnije je da indeks koji pokazuje mogućnost podizanja kredita bude što viši, dok kod nas on iznosi tek 0,60, što ukazuje na činjenicu da Beograđani sa svojim prosečnim platama nisu u zavidnom položaju kada je mogućnost podizanja kredita u pitanju.
    Iza Beograda sa koeficijentom 22.79, nalaze se London (21.85), Pariz (21.40), Split (19.56), Moskva (18.60), Lisabon (18.03), Prag (17.38), Rim (17.19), Milano (16.87)...




    https://www.numbeo.com/property-investment/region_rankings_current.jsp?region=150
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Јанош Винету Tue Jul 16, 2019 11:27 am

    Balon nekretnina.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by паће Tue Jul 16, 2019 11:39 am

    Како би рекао њкв Лујо, напухана мјешина.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Tue Jul 16, 2019 12:00 pm

    Cene u centru grada su malo napuhane zbog stan-na-dan pomame, ali nema tu sad nekog mehura. Mehur je prsao 2009/10. Broj prodatih nekretnina u Beogradu je u konstantnom padu već deset godina, a cene su blaga senka u odnosu na onomad. Tržište je, van šireg centra, NBGa i delova Zemuna - praktično zamrlo.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Jul 16, 2019 12:19 pm

    ne znam brte moja drugarica danas potpisuje ugovor za tetovsku 55m2 1950 jebenih evra kvadrat jebena vukojebina kraj dundjera i pecalbara prodaju za masnu lovu

    pre samo 2 godine mi je ortak kupio 75m2 na uglu molerove i krunske starogradnja ali brand new renovirano za 145k. da ne pominjem moju gajbu od 90m2 na istom potezu placenu 106k 2004. za renoviranje koje je kostalo 12k. znaci 118k 90m2 pre baluna koji su izazvale upumpane milogorske pare u vracar. 

    ja bi ziveo u marinkovu baru sa mikrijem da moram danas da se kućim u trci sa naprdnjačkim crnim parama. ko na naftnim bušotinama da živimo.




    Last edited by Kondo on Tue Jul 16, 2019 12:23 pm; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink Tue Jul 16, 2019 12:20 pm

    samo neka pumpaju hahahah


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Tue Jul 16, 2019 12:38 pm

    Pa dobro sad, Tetovska je zamalo pa Vračar. Dve hiljade evra za kvadrat u dvosobnom stanu je ok cena. U zavisnosti od drugih stvari, tipa spratnost, ulaganje, pozicija stana - postoji mogućnost i da je odlično prošla.


    Mislim, nekada je na Banovom Brdu kvadrat bio oko 2k evra. Sad je oko 1100-1500.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Jul 16, 2019 12:54 pm

    pa ne znam da li je dobro prosla, mozda i jeste s obzirom da je u 3 dana prodata cela zgrada a za njen stan, poslednji sa cudnim rasporedom se zamalo pocupala sa nekom drugom zenu, bilo je ko ce pre da udje u firmu koja prodaje


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand Tue Jul 16, 2019 1:51 pm

    Dođite na Trešnju, 35k 200 m2, šuma, bašta, jezero, istorija.


    Beograd - Page 5 1317327_screenshot-2624356z7u_ls
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Tue Jul 16, 2019 1:58 pm

    I još 30k za fizičko-tehničke bezbednosne mere, jer na Trešnji lopovi progrizu zidove za špil Pjatnik karata i pola boce vranca.
    Јанош Винету

    Posts : 5212
    Join date : 2016-01-26

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Јанош Винету Tue Jul 16, 2019 2:13 pm

    Krunska je buržujski kraj, centar centra grada.

    U pravu je ontheotherhand, problem je što se ne prave i ne prodaju stanovi u prvom prstenu oko Beograda: Miljakovac, Mirijevo, Banjica, Banovo Brdo, Lekino Brdo, Železnik, Braće Jerkovića itd.

    To su ogromna naselja koja u kojima živi veliki broj ljudi ali su sve manje i manje popularna.

    Da ne pominjem drugi prsten: Zuce, Resnik, Ripanj, Sremčica, itd. koji su polu-sela.

    Ide samo najskuplja kvadratura - centar grada, NGB, Zemun.
    Ovo nije doseljavanje iz unutrašnjosti, prirodna interna migracije iz Srbije u Beograd, novi ljudi, ovo je nešto mnogo gore.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Jul 16, 2019 2:25 pm

    Kakav crni drugi prsten, pa ja kad sam kupovao stan prvo sam krenuo od Belog Potoka, trazeci solidnu kucu a na lokaciji da mogu brzo da izadjem na auto put. Kurac bato, svuda septicke jame koje se izlivaju, komsije koje drze svinje u dvoristu i slicni blagodeti. Nema sanse od te ideje da se izvuces van grada a zivis civilizovano ako na vreme nisi kupio parcelu u Novim Banovcima i napravio nesto po meri svog zivota, kao ovaj baja sto je direktor DHL ili Macura sa svojim muzejom. Sve sam probao da ne zivim u snobovskom kraju, trazio sam Zemun, video sa sve kuce izgradjene pre WW2 bez lifta i CG i na kraju se ispostavilo da svo to sranje kosta isto kao ugao Molerove i Krunske pa zasto ne onda obezbediti sigurnu investiciju i plus ziveti bolje nego bilo gde. Zabole me za egzote.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15027
    Join date : 2016-03-28

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by disident Tue Jul 16, 2019 2:26 pm

    Utvara wrote:Krunska je buržujski kraj, centar centra grada.

    U pravu je ontheotherhand, problem je što se ne prave i ne prodaju stanovi u prvom prstenu oko Beograda: Miljakovac, Mirijevo, Banjica, Banovo Brdo, Lekino Brdo, Železnik, Braće Jerkovića itd.

    To su ogromna naselja koja u kojima živi veliki broj ljudi ali su sve manje i manje popularna.  

    Da ne pominjem drugi prsten: Zuce, Resnik, Ripanj, Sremčica, itd. koji su polu-sela.

    Ide samo najskuplja kvadratura - centar grada, NGB, Zemun.
    Ovo nije doseljavanje iz unutrašnjosti, prirodna interna migracije iz Srbije u Beograd, novi ljudi, ovo je nešto mnogo gore.
    Zida se tu ko da sutra ne postoji, gledam po kakvim ex bastama i necemu sto se ne moze nazvati ni ulicicom nicu zgrade od cetri, pet spratova


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Jul 16, 2019 2:26 pm

    Inace se u Grockoj prodaje odlicna kuca ciji je vlasnik naslednik pokojnog arhitekte Mitrovica koji je projektovao pola boljeg Beograda. Nije bas za dzabe ali kad bi imao 30k tresnuo bi im to.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink Tue Jul 16, 2019 2:28 pm

    kog mitrovica, brane?


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Tue Jul 16, 2019 2:30 pm

    mislim da
    video sam slike fasadna cigla ali neke vrhunske cake na kuci plus to je gradjeno pre 40 godina pa su borovi na placu vec 20 metara visoki
    cekam od ortakinje linkove
    mozemo da se rastalimo pa da napravimo time share


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 16, 2019 2:40 pm

    Beograd je bubble. Ali to moze dugo da potraje dok ne potpuno ne pukne, i decenijama. Prvo, prvi ozbiljni gradovi su svi na oko minimum 400km od Beograda (Zagreb, Sofija, Pesta...). Drugo, Beograd, kao i Srbija je tu tako zgodno smesten za spekulativni kapital. Unutar EU, a nije EU. Sve je blizu, a ne vaze pravila. Trece, i dalje veliki deo bivse Jugoslavije orijentira ka Beoogradu. To jeste i dalje univerzitetski centar 1 ne previse loseg univerziteta, ima nekih kulturnih desavanja... Dalje, na prostoru od Turske do Srednje Evrope, samo su Atina i Bukurest ozbiljniji gradovi. Ja sam pre nekog vremena vodio neke Albance po Beogradu koji do sada uglavnom nisu bili...onako, bili su malo zateceni vidjenim, a oni koji su vec bili su bili u fazonu - uvek volim da dodjem. A to su Albanci, dakle Srbi/Crnogorci/pa i Makedonci gravitirace kao ovamo. I, naravno, ako imaju para, a ti koji to rade imaju, gledace neki "unutrasnji prsten", dakle Autoput - Bogoslovija - centar Zemuna (eventualno) - 21vekovni Novi Beograd (to je najsire). Ako se slucajno desi da Srbija udje u EU...ne mogu da zamislim da cene krenu da padaju. Pa onda oni vanevropski koji mozda u ko zna kakvim kombinacijama dobijaju srpske pasose sa kojima im ne treba viza ni za EU, ni za Kinu ni za Rusiju. Ne mogu da zamislim sta se sve mozda radi. U principu, ako hoces da sacuvas/operes pare, ulaganje u nekretninu u Beogradu je prilicno bezbedan nacin. Moze malo da osciluje, ali tesko moze da propadne. Ovde su se cene drzale i tokom jebenih 90tih. E sad, sto nama koji smo odavde to izgleda sumanuto, s obzirom na nasu percepciju kvaliteta zivota u Beogradu (koja je i moja licna), to je drugo pitanje. Ali motivi su razliciti.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Tue Jul 16, 2019 3:08 pm

    disident wrote:
    Utvara wrote:Krunska je buržujski kraj, centar centra grada.

    U pravu je ontheotherhand, problem je što se ne prave i ne prodaju stanovi u prvom prstenu oko Beograda: Miljakovac, Mirijevo, Banjica, Banovo Brdo, Lekino Brdo, Železnik, Braće Jerkovića itd.

    To su ogromna naselja koja u kojima živi veliki broj ljudi ali su sve manje i manje popularna.  

    Da ne pominjem drugi prsten: Zuce, Resnik, Ripanj, Sremčica, itd. koji su polu-sela.

    Ide samo najskuplja kvadratura - centar grada, NGB, Zemun.
    Ovo nije doseljavanje iz unutrašnjosti, prirodna interna migracije iz Srbije u Beograd, novi ljudi, ovo je nešto mnogo gore.
    Zida se tu ko da sutra ne postoji, gledam po kakvim ex bastama i necemu sto se ne moze nazvati ni ulicicom nicu zgrade od cetri, pet spratova


    Ovo je već malo komplikovanija tema. Svako od tih naselja je priča za sebe. Miljakovac I i Miljakovac III nisu isto. Banovo Brdo i Železnik su nebo i zemlja.


    Najviše su najebala srednjeklasna naselja. Potez cene od 1000-1500 evra npr. Za te stanove zapravo postoji jako velika tražnja, ali oni koji to traže uglavnom nemaju para. Vlasnici ne žele dalje da spuštaju cene. jer se radi o nekretninama koje su pre deset godina koštale i po 30-40% više. Novogradnja se tu pravi, doduše slabo, a i jako slabo se prodaje. Ono što još uvek relativno ok ide je ta novogradnja na obodima gradova. Krševi za 700 evra koji posle pet godina nemaju fasadu. Trosobni stanovi od četrdeset kvadrata. Moj otac je to neko vreme pravio i batalio od blama. Nije čovek verovao na šta mu traže da zakida. To ide, ali ni približno kao nekad.

    Gradi se i dalje. To je dobrim delom stari refleks da se pare čuvaju/peru kroz nekretnine, nego posledica skoka potražnje.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Filipenko Tue Jul 16, 2019 9:44 pm

    Za pocetak, iseliti i razjuriti Vracar i spaliti 1000 vodecih kriminalaca kod Hrama Sv. Save da moze da se vidi plamen iz Banata, pa mozemo dalje da pricamo.

    Beograd - Page 5 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 3:16 am