Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Fri Sep 13, 2019 10:56 pm

    Evo, naredio Vesic da se okrenu kocke. Ova neravna strana sad ide dole a automobili ce da se voze na ovoj glatkoj strani bounce

    Beograd - Page 16 IMG_6670_1c.jpg.3479696887247cf084c39000488563f5


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by паће Sat Sep 14, 2019 7:15 am

    А, свака част. Неће ништа да клизи кад се покваси, него тек кад буде поледица.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 8:10 am

    znači, izvođač koji ne ume da postavi kocke i pripremi podlogu dobio je nalog da u roku od 40 dana stekne i primeni potpuni stručni i izvođački kapacitet.

    ovo su oni soliteri vezani pantljikom iz Idiocracy, eto stigosmo i dotle. 

    naravno, najvažnije je da imamo pravi evropski trg, kako su tvrdili oni koji i posle 7 godina ove vlasti I DALJE nalaze u sebi zalihe vere u sistem.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 8:50 am

    ceo centar helsinkija je popločan modernom i uglavnom dosta "hrapavom" kaldrmom, pretpostavljam sa ciljem (i) da uspori kolski saobraćaj jer je centar okrenut pešacima. prepliću se i tramvajske šine u ravni sa putem (bez posebnih kadica). s druge strane helsinki ima i metro, i manje ljudi živi u njemu i manja je gužva itd.

    odnosno moj problem sa tim delom radova je što su kocke počele da "propadajU", tj nešto što je pretpostavljam fušeraj, pored dužine radova i opšteg vučićo-vesićizma, ne sama ideja kaldrme kao takva.

    msm to je trg, tj kolovoz pored trga, i treba da se vozi sporo.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 9:41 am

    idiotizam su ove kocke, kako god da ih okrenu
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 9:46 am

    i jebali ih oficiri, neki seljaci završe nameštenu državnu školu i ja moram da trpim izdrkavanja povodm njihovog diplomiranja

    a inače su korisni za nešto posle toga
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 10:08 am

    Gargantua wrote:ceo centar helsinkija je popločan modernom i uglavnom dosta "hrapavom" kaldrmom, pretpostavljam sa ciljem (i) da uspori kolski saobraćaj jer je centar okrenut pešacima. prepliću se i tramvajske šine u ravni sa putem (bez posebnih kadica). s druge strane helsinki ima i metro, i manje ljudi živi u njemu i manja je gužva itd.

    odnosno moj problem sa tim delom radova je što su kocke počele da "propadajU", tj nešto što je pretpostavljam fušeraj, pored dužine radova i opšteg vučićo-vesićizma, ne sama ideja kaldrme kao takva.

    msm to je trg, tj kolovoz pored trga, i treba da se vozi sporo.

    naravno da nije kaldrma problem sama po sebi. ovo su kocke izuzetno oštrih i džombastih ivica preko kojih je teško gurati dečja kolica i voziti bicikl. pri tome, loše su složene i sa lošom podlogom koja posle 12 dana curi. 
    a ako je do usporavanja saobraćaja, ne treba ti kaldrma sa šiljcima za to. rkneš četiri seta usporivača i eto.

    nadam se da je jasno da nikakva rekonstrukcija rekonstrukcije neće uspeti. sve mora da se radi ponovo, od podloge do novih kocki, i sa izvođačem koji zna šta radi. Trg će posle sledećeg mraza biti ruglo i opasnost po javno zdravlje. ali tako je to u celoj Evropi i Hodmezevašarhelju, trebao nam je jedan pravi gradski trg.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Sep 14, 2019 10:12 am

    Mr. Moonlight wrote:i jebali ih oficiri, neki seljaci završe nameštenu državnu školu i ja moram da trpim izdrkavanja povodm njihovog diplomiranja

    a inače su korisni za nešto posle toga

    Cuti, ja imam karneval pod prozorom. Evo, poceli su sa probama Beograd - Page 16 4135669698


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Sep 14, 2019 10:33 am






    Last edited by ficfiric on Sat Sep 14, 2019 10:35 am; edited 1 time in total


    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11137
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Sat Sep 14, 2019 10:35 am

    A čime bi trebalo da ih spajaju?


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Sep 14, 2019 10:36 am

    Kad se slazu kocke, slazu se na podlogu pa se peskom popune praznine. Ne lepe se


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 10:39 am

    što je ovde najmanji problem. najveći problem je taj što im curi podloga posle 12 dana. jednostavno neznalački fušeraj.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 11:43 am

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 11:48 am

    izgledaju kao betonske kocke na koje je nalepljen tanak sloj kamena...sad me vrlo zanima šta je posredi. možda je i zaista optička varka, tj da je to samo zaptivna masa.

    ne da je to mnogo bitno, naravno. 

    Beograd - Page 16 C1ec1b630840c0ce68673e7a328b7224
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 11:55 am

    Mislim da je upravo to na šta ti liči. Sječenje kamena, naročito kvaltenijeg i čvršćeg je dugotrajno i skupo, nema šanse da je ovo kamena kocka, izlivanje betona u kalupe i pokrivanje kamenom pločicom je jednostavnije i jeftinije.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Sep 14, 2019 12:17 pm

    Na snimcima se vidi da skalpelom seku nesto sto lici na silikon. To sto stoji sa strane je verovato ta masa. Na slici gde se vide kocke pre postavljanja, toga nema.

    Beograd - Page 16 IMG_6670_1c.jpg.3479696887247cf084c39000488563f5


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 12:18 pm

    Jeste, i ja sam sad ovo video. A sigurno nije fugovano silikonom, to su budalaštine. Tviter, po običaju, izbacuje loptu van terena.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Sat Sep 14, 2019 12:20 pm

    Ne znam cime je fugovano ali na snimku se vidi da se to moze seci skalpelom i da se pri cupanju ponasa slicno kao silikon


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 12:37 pm

    možda grešim, nisam imao priliku da vidim

    meni ovo izgleda kao kamenovan beton, sa nekom elastomernom fug masom, nije ovo silikon
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Sat Sep 14, 2019 1:45 pm

    svejedno fug masa nije za javni prostor, da li ste normalni. nema fug mase koja nece popustiti pod pritiskom saobracaja na trgu. nije bre to kupatilo ili kuhinja. ovo ce na kraju biti sve zaliveno asfaltom, sto je i trebalo od pocetka.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Sat Sep 14, 2019 1:50 pm

    ovo ladno jeste silikon, fug masu ne mozes da seces silikonom - to je forma finijeg gradjevinskog lepka da ne kazem finog cementa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Sotir Sat Sep 14, 2019 1:54 pm

    На Бежанији код базена су скоро мењали калдрму. Доле је ишла чврста подлога, калдрма, заливен битуменом. Држи се ок, а слично је рађена и раније калдрма по граду. 

    Али калдрма је гранит. Није сечена јер је то тешко споро и скупо, ломљено је и има неравне ивице.

    Ове велике коцке имају пет равних ивица. Ако јесте сечен камен, онда он има курац од тврдоће. 
    Може бити што каже Мунлајта, неки ливени каменован бетон, заломљен са једне стране. Кад би била боља слика коцке могло би да се види да ли је стечена или ливена. 

    Код бетона је довољно да пар процената коцки није добро замешано, па ће пући и направити једну рупу, која се после лако шири.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by kondo Sat Sep 14, 2019 1:56 pm

    bitumen da, pogledajte u emilijana josimovica iza doma jna, stara kocka kakvu vekovima znamo, umocena u bitumen. to drzi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 2:01 pm

    Kondo wrote:ovo ladno jeste silikon, fug masu ne mozes da seces silikonom - to je forma finijeg gradjevinskog lepka da ne kazem finog cementa.

    ok, zamoliću građevinsku industriju da promeni definiciju fug mase

    ako strpaš masu u fugu, onda je ona fug masa, da li je od cementa, silikona, epoksida ili pekmeza - nije bitno
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Sat Sep 14, 2019 2:17 pm

    Gargantua wrote:
    meni je ovo glavni utisak, što ti reče gore: kocke propadaju. bukvalno desetine i desetine ih je ovakvih, rupe se formiraju, i to posle 2 nedelje saobraćaja po najlepšem vremenu mogućem.

    Beograd - Page 16 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 11:36 am