Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beograd

    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by 1088 Wed Jul 31, 2019 2:42 pm

    Solus_Rex wrote:Beograd - Page 9 2304934895 

    Dragoljub Bakić wrote:Ovo će biti dobro, naravno, ja znam arhitekte koje su projektovali. To su dobri naši arhitekti. Oni su to dobili na konkursu, međunarodnom.
    zabrinjavajuć je malo ovaj mrđanbajićevski status dobrog čoveka kize kolektiva i zorice savičić međ strukom. #samodaprimetim
    ficfiric

    Posts : 34211
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Wed Jul 31, 2019 2:49 pm

    Za razliku od Slavije u ciju se rekonstrukciju krenulo da bi se resio problem saobracaja a onda je sve ostalo isto samo sto je Tucovic zamenjen fontanom sa razglasom, ovde je rezultat ok. Trg moze sluziti onome cemu treba da sluzi, nije napravljeno neko veliko sranje...

    Koliko kuzim, problem oko rekonstrukcije ovog trga je to da li je uopste to trebao biti prioritet i zasto traje ovako dugo


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Wed Jul 31, 2019 3:01 pm

    za mene jr uklanjanje prirodne hladovine i mobilijara da bi se Trg u urbanističkom smislu resetovao na XIX vek poprilično veliko sranje i ja na tu besmislenu pločetinu više neću kročiti ako baš ne moram. nije mi to povlađivanje najcrnjoj malograđanštini "eto sad i mi imamo praaaaaavi Trg!" ništa bolje od pevajućih fontana: u oba slučaja prisutno je potpuno ignorisanje savremenosti.

    ali ko sam ja da sudim, na kraju. Bakić kaže da je to odlično, čovek zna autore.
    ficfiric

    Posts : 34211
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Wed Jul 31, 2019 3:13 pm

    Gradu je potrebna ravna betonska plocetina. Potrebno je mesto gde se mogu odrzavati veci skupovi a da se ne zatvara saobracaj bas svaki put.

    Moglo je biti vise zelenila sa klupama, po coskovima (npr. umesto baste kafica) i da se na betoncinu ubaci nesto da prska (kao u Senti, Sapcu, itd) da bi koliko-toliko rashladilo taj prostor.


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by паће Wed Jul 31, 2019 3:19 pm

    Creepy Uncle wrote:za mene jr uklanjanje prirodne hladovine i mobilijara da bi se Trg u urbanističkom smislu resetovao na XIX vek poprilično veliko sranje i ja na tu besmislenu pločetinu više neću kročiti ako baš ne moram.

    Већ виђено. Ево овде трг обријан, зеленило убивено па делимично враћено - дрвеће ново, још старије (тј изгледа као оно пре само кад је било ново) и ређе него пре. И кажи драгичка - трг је мртав. Људи на тргу буде тек кад неко засвира увече, иначе само пролазе туда. А и то много ређе него пре. Већи је промет имао од оне реконструкције крајем шездесетих (кад је добио фонтану, а Жарков споменик пребачен пред комитеј) кад је претворен у паркинг. Више је пешака тада пролазило туда, мигољећи се између кола, него сад кад је то пешачка зона.

    Оно, мртва је и главна улица, ако ћемо тако.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Mr.Pink Wed Jul 31, 2019 4:49 pm

    takva je seljana trg republike, ja vam ne mogu opisati

    pa ono fazon ima smisla samo ako postave tamo tezge I prodaju voce I povrce


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 31, 2019 4:55 pm

    Cak bi bilo bolje da su ga uradili ovako "Musolinijevski" kako je valjda inicijalno trebalo. 

    Beograd - Page 9 Rekonstrukcija-narodnog-muzeja

    Ovo je klasicno "ubivanje"
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 31, 2019 5:04 pm

    Ne znam Pace, meni je ovo u Zrenjaninu bolje uradjeno od ovog u Beogradu... (na stranu sto je i sam trg lepsi)

    Beograd - Page 9 IMG_9622-sajt
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by паће Wed Jul 31, 2019 5:14 pm

    Не кажем да је скарабуџено, ево издржало три зиме и само једном су морали да копају :љ. Ал сво дрвеће је тамо где је и иначе ладовина, уз потез хотел-музеј (управо то што се види на твојој фотци), а са ове стране тог зелењичавог појаса живе душе нема, баш као и на тој твојој фотци.

    Ево како је изгледало 2005:

    Beograd - Page 9 Ispred10


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by паће Wed Jul 31, 2019 5:18 pm

    Односно, ако ћемо да вучемо аналогију, отворен је нови простор за концерте плаћене из градске касе. Још неки летњи фестивал (видим код нас је некакав "корзо фест" осим што корзоа одавно нема, ал' то је традиција, имамо Дане пива а пивара одавно не ради) ће да се уприличи, још 1 шанса за муљачину и запирање пара.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 31, 2019 5:20 pm

    запирање пара

    Beograd - Page 9 1233199462
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by kapetanm Wed Jul 31, 2019 8:35 pm

    Nesti se nikad nisam okupljao(tm) na tom trgu osim u studentskim danima gde smo se sacekivali. Ionako se ide u kafane okolo, sad muzej, pozoriste. Tako da sam indiferentan prema trgu koji mi je bio na stotom mestu od lepih u Bg, nije tu bilo sta da se mnogo zasere.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Wed Jul 31, 2019 9:34 pm

    KinderLad wrote:Ne znam Pace, meni je ovo u Zrenjaninu bolje uradjeno od ovog u Beogradu... (na stranu sto je i sam trg lepsi)

    Beograd - Page 9 IMG_9622-sajt


    Problem sa tim trgom( koji je nesumnjivo lep) je što je ogroman, a Crni Bečkerek je ipak manji grad, pa to ume da zadeluje deprimirajuće pusto. Kao da si u nekom kvart muzeju. Ubili su centar grada.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by паће Wed Jul 31, 2019 9:40 pm

    Црни? Досад је био Велики...

    Да, баш тако. Тамо иза споменика је била трафика, код места где стаза просеца травњак, испред позоришта (жута зграда) и донекле банке (плава) је Гутино "Зелено звоно" држало столове, па лево од краја фотке и хотел. И све то под крошњама.

    Не видим зашто би ико боравио на тргу, осим кад је свирка.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by kapetanm Wed Jul 31, 2019 9:43 pm

    паће wrote:Црни? Досад је био Велики...

    Да, баш тако. Тамо иза споменика је била трафика, код места где стаза просеца травњак, испред позоришта (жута зграда) и донекле банке (плава) је Гутино "Зелено звоно" држало столове, па лево од краја фотке и хотел. И све то под крошњама.

    Не видим зашто би ико боравио на тргу, осим кад је свирка.
    Što ne date pola trga nekom investitoru da to lepo popuni?
    Beograd - Page 9 221005611
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Летећи Полип Wed Jul 31, 2019 9:49 pm

    Ugari su sebi lepo raskrčili trg. Ali jebi ga, to je ipak K&K.


    Beograd - Page 9 36_big


    Beograd - Page 9 1200px-Subotica_Town_Hall_View_2


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Filipenko Wed Jul 31, 2019 11:20 pm

    Creepy Uncle wrote:
    ali ko sam ja da sudim, na kraju. Bakić kaže da je to odlično, čovek zna autore.


    Da ipak nije ironija u pitanju? Spominje medjunarodni konkurs, meni to deluje kao sprdnja na finjaka.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by ontheotherhand Thu Aug 01, 2019 12:05 am

    Mirijevska životna filozofija via Kontrapress.



    Beograd - Page 9 67497318_1755069191303621_525796940122685440_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_oc=AQnb3o-i9e5bApUqRR30MGdgZuwjt7CZQBGuepqO-Pe9Yd77K3f-QweqKQSWiuqZoPORcjdObbhqb8l4xS9gyPMt&_nc_ht=scontent-amt2-1
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Thu Aug 01, 2019 10:04 am

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50115
    Join date : 2017-11-16

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 01, 2019 10:28 am

    Oni tamo u Bristolu se zale na poplave, a ovi sto nemaju vode, ne moze se narodu udovoljiti...
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Thu Aug 01, 2019 10:57 am

    apropo trga, šabac


    Beograd - Page 9 DSCF1368%2BSabac%2Btrg%2B2016

    pravougaonik sa belim tačkama je u stvari fontana

    Beograd - Page 9 Fontana-sabac
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Thu Aug 01, 2019 11:07 am

    inače, da se zna da su radovi počeli i u dž. vašingtona pa je i pola kolovoza despota stefana zauzeto, te staru desnu traku u smeru ka trgu sada dele oba smera. računajte da je često ceo potez od negde botaničke bašte pa gore ka trgu pa dečanskom do tunela manje-više sjeban gužvom, do jeseni.
    ficfiric

    Posts : 34211
    Join date : 2012-02-10

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by ficfiric Thu Aug 01, 2019 11:51 am

    Gargantua wrote:apropo trga, šabac

    Inace, trg je uradjen za petnaestak dana. Sto se tice popunjenosti, na njemu uvek ima ljudi. Klinci iz komsiluka tu igraju fudbal, klupe su solidno popunjene... nije preveliki, kao sto deluje zrenjaninski, manja je povrsina pod betonom pa je prijatniji po vrucini.

    Na ovim panelima desno se rade izlozbe i za divno cudo, samo jednom sam video svrljanje (farbom je premazan lik Duska Kovacevica) i jednom kradju (na izlozbi fotografija sa SLF-a, neko je klepio par plakata). Problem je samo sto se to nalazi na biciklistickoj stazi, pa je preporucljiv pojacan oprez u voznji Beograd - Page 9 1844795956

    Ranije se tu nalazio parking a skupovi su se odrzavali u pesackoj zoni. Taj deo grada je prodisao pravljenjem ovog trga.

    Inace, zgrada u kojoj su ziveli moji roditelji i gde mi se rodio brat, srusena je sedamdesetih godina da bi se oslobodio ovaj prostor. Sad kad je taj prostor dobio namenu koju treba da ima, nije mi zao zgrade.


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by паће Thu Aug 01, 2019 12:20 pm

    kapetanm wrote:
    паће wrote:
    Не видим зашто би ико боравио на тргу, осим кад је свирка.
    Što ne date pola trga nekom investitoru da to lepo popuni?
    Beograd - Page 9 221005611
    ficfiric wrote:
    Inace, zgrada u kojoj su ziveli moji roditelji i gde mi se rodio brat, srusena je sedamdesetih godina da bi se oslobodio ovaj prostor. Sad kad je taj prostor dobio namenu koju treba da ima, nije mi zao zgrade.

    Даклем, Капетанме, обратно... поставља се питање шта срушити да се добије ваљан трг.

    Иначе, није зрењанински превелик - димензије су му исте као пре 150 година. Ал' тада је кроза њ, како би рекао Лујо, пролазила железничка пруга уског колосека, на њему је била такси станица капацитета отприлике 5 фијакера и 10 коња, касније и са аутомобилима, око споменика је била баштица, хотел је држао два-три реда столова напољу. Био је увек нечим испуњен.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Guest Thu Aug 01, 2019 12:34 pm

    Gargantua wrote:inače, da se zna da su radovi počeli i u dž. vašingtona pa je i pola kolovoza despota stefana zauzeto, te staru desnu traku u smeru ka trgu sada dele oba smera. računajte da je često ceo potez od negde botaničke bašte pa gore ka trgu pa dečanskom do tunela manje-više sjeban gužvom, do jeseni.

    svaka im čast za raskrsnicu kod banije. pešaci govna da jedu, nigde znaka za alternativne pravce kretanja, ograda slaba do nikakva pa ako prelaziš DžVašingtona možeš ili da ljosneš u rupu sa jedne strane ili da se guraš sa automobilima sa druge.

    nailazim ovih dana na (mahom starije) ljude koji nisu Vučićevi glasači ali koji su u stanju sve i svašta da trpe i opravdaju samo iz nekog refleksnog poverenja u institucijetm. kao, morao je to neko da odobri, ima tu nekih pravila, procedura, ne može to tek tako, šta sad malo ćemo da se strpimo ali biće lepše/bolje... dođe mi šamare da im lupam. šta je to--stvar karaktera? nešto što dolazi sa godinama? stara navika iz doba su neki javni interesi zapravo nešto značili? neopisivo mi ide na živce.

    Beograd - Page 9 Empty Re: Beograd

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu May 09, 2024 1:04 am