Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kapitalizam 101

    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-28
    Location : kraljevski vinogradi

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Ferenc Puskás Sat Feb 23, 2019 9:59 pm

    yoyogi wrote: Verovatno, sve sam go googlator do googlatora.
    100%


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Sun Feb 24, 2019 9:58 pm

    Mr.Pink wrote:[size=41]Muffin Break boss says unpaid work is dead because Insta-obsessed Gen Y have ‘inflated self-importance’[/size]


    Gen Ys have an “inflated” sense of self-importance and are no longer willing to do unpaid work, the boss of Muffin Break says.


    https://www.news.com.au/finance/work/careers/muffin-break-boss-fury-over-youth-who-wont-work-unpaid/news-story/57607ea9a1bbe52ba7746cff031306f2?utm_medium=Facebook&utm_source=News.com.au&utm_content=SocialFlow&utm_campaign=EditorialSF&fbclid=IwAR1MBWU3ipYQ5GWrE-zZkjN9ilDeBFvaciVeTA_8ic27SmNaAoQ5vgQPejg

    Kako si uopšte nabasao na taj sajt? To je australijski ekvivalent "Kurira". Junk.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by ontheotherhand Mon Feb 25, 2019 9:39 pm

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-29
    Age : 44

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Mr.Pink Tue Feb 26, 2019 2:42 am

    neko jogi cita blic, a neko se napaja na izvoru


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by паће Tue Feb 26, 2019 2:43 am

    Mr.Pink wrote:neko jogi cita blic, a neko se орошава na izvoru


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Tue Feb 26, 2019 9:52 am

    Od 20 najuglednijih firmi u Japanu, prva je na listi Toyota (58%). U prvih 10 su (moglo je da se tikne više firmi):

    —No. 2, Sony, 43.2 %
    —No. 3, Honda, 39.5%
    —No. 4, Panasonic, 35.6%
    —No. 5, Nissan, 33.5%
    —No. 6, Canon, 32.0%
    —No. 7, Toshiba, 28.9%
    —No. 8, Bridgestone, 28.1%
    —No. 9, Nintendo, 27.8%
    —No. 10, Hitachi, 27.0 %

    By industry, 19 of the top 20 companies were in manufacturing:

    —Automobiles, 3 (Toyota, Honda, Nissan)
    —Electrical machinery/devices, 8 (Sony, Panasonic, Canon, Toshiba, Hitachi, Fujitsu, Sharp, Nikon)
    —Chemical, 2 (Fuji Film, Shiseido)
    —Other, 6 (Bridgestone, Nintendo, Toto, Ajinomoto, Mitsubishi Heavy Industries, Yamaha)

    The only non-manufacturer cracking the top 20 was shipping company Yamato Transport, known by many in Japan simply as “Black Cat” transport.


    Šta je simptomatično: samo jedna firma ne pravi fizičke proizvode. Yamato, kurirska firma koja isporučuje pakete i šoping. Ovo je ispred njihove baze/magacina (ima ih na hiljade), tu je i Amazon.com logistika.

    Kapitalizam 101 - Page 2 2019dostavno01

    Logo im je prepoznatljiviji od Coca Cola. Od detinjstva se upamti kao nešto simpatično, tako pažljivo i oni isporučuju.

    Imaju 50,000 ovakvih kamiona, Toyota ih je napravila na njihov zahtev, sa jednim sedištem. Isporučuju 1.3 milijarde paketa godišnje, to je 10 po svakom stanovniku Japana. Vozila su im svugde.

    Kapitalizam 101 - Page 2 2019dostavno02
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Feb 26, 2019 5:01 pm

    kakva je to lista na kojoj nema victor company of japan???


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Tue Feb 26, 2019 5:18 pm

    To su anketirani tako odgovorili, bilo je 200 firmi na listi, samo firme sa prometom preko 2.5 milijarde dolara. JVC je 6.5 pa je valjda i on bio na listi.
    Mora da im nije pri srcu. Još je tu bilo zabuna, gde je ta firma, ko joj je vlasnik, kako se uopšte zove?
    Prolazila je kroz prodaje, partnerstva, starateljstva, sada je JVC Kenwood sa još nekim kombinacijama imena, lako se ispadne iz vidokruga.

    Ne sećam se kada sam video neki njihov proizvod, možda, nisam siguran, neke slušalice.
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Feb 26, 2019 5:30 pm

    mislim da su deo iste firme koja je vlasnik technics-a, neki konglomerat firmi, ne mogu da se setim imena.

    za mene jvc ima sentimentalnu vrednost, to mi je bio prvi hi fi: risiver, dek i zvučnici.


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Tue Feb 26, 2019 5:35 pm

    kuku wrote:mislim da su deo iste firme koja je vlasnik technics-a, neki konglomerat firmi, ne mogu da se setim imena.

    za mene jvc ima sentimentalnu vrednost, to mi je bio prvi hi fi: risiver, dek i zvučnici.

    Ne mogu ni izgleda Japanci. Technics sam imao celu liniju polovinom 1980-ih. To je valjda sada Panasonic (ime, njima je Technics i pripadao).
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by паће Tue Feb 26, 2019 5:38 pm

    kuku wrote:mislim da su deo iste firme koja je vlasnik technics-a, neki konglomerat firmi, ne mogu da se setim imena.

    Мицибуши?
    Јапанци имају дара да изаберу безвезна имена која њима звуче жестоко а нама су мња'. Имао сам тако блиц који ме верно служио 25 година, практично неуништив - чувене фирме "Национал" за коју нисам чуо никад ни пре ни после тога.


    za mene jvc ima sentimentalnu vrednost, to mi je bio prvi hi fi: risiver, dek i zvučnici.

    У тамоу сам од другара био добио неко озвучење, да ми се нађе док се не средимо, Пионир малени (јапанска имена, а?). То је имало оне а и бе прекидаче да погони два пара звучника, и ти прекидачи су срали, нешто лош контакт па мало мало па оде један канал. Нађем на иБеју 1 Јовицу (Јапанско победничко друштво, пардон, Друштво јапанског победника, дакакао) за 35$ и служио ме верно док није развио исти тај проблем. На њему је стајала налепница "powered by Asus".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Tue Feb 26, 2019 5:42 pm

    National je Panasonic.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by uskok i ajduk Tue Feb 26, 2019 5:46 pm

    Јојоги,
    Ниси одговорио на Воцап топику.
    (На тему преоптерећења деце обавезама у јапанској култури)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4318
    Join date : 2016-09-29

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by nalog sa ženinog laptopa Tue Feb 26, 2019 6:19 pm

    matshushita je bila većinski vlasnik do 2007. i mrdžovanja sa kenwood-om.

    sećam se i da su njihovi video rekorderi bili dobri i cenjeni tokom video buma u sfrj.

    logo takodje odličan


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Tue Feb 26, 2019 7:00 pm

    uskok i ajduk wrote:Јојоги,
    Ниси одговорио на Воцап топику.
    (На тему преоптерећења деце обавезама у јапанској култури)

    Nisam video da me je neko nešto pitao, sada sam odgovorio na široko, tamo na Vocap.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Tue Feb 26, 2019 7:13 pm

    kuku wrote:matshushita je bila većinski vlasnik do 2007. i mrdžovanja sa kenwood-om.

    sećam se i da su njihovi video rekorderi bili dobri i cenjeni tokom video buma u sfrj.

    logo takodje odličan

    To se slažem. Samo, tu opremu danas kupuje ko? Imam "Onkyo", Sony luksuzna firma za audio, sve fiber optic unutra, kao Rolls Royce što je u automobilima.
    Dao mi ga kolega, 2003. nije znao šta će sa njim. Ni ja ne znam, nikada ga nisam uključio. Kada naiđu oni što skupljaju za reciklažu, platiću im da ga odnesu. To nisam svih ovih godina uradio jer ne znam uopšte gde je taj sound system pa kada ih čujem da prolaze (imaju najave preko zvučnika), prvo posegnem za riknulu mikrotalasnu ili ventilator.
    Jedan hotelski mini bar frižider, košalo je 2,200 dinara da ga uzmu i da ga se otarasim.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by паће Fri Mar 01, 2019 1:15 am

    Само чекам да ми кажу да нисам плаћен да мислим.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by ontheotherhand Mon Mar 04, 2019 4:51 pm

    This Is What Peak Car Looks Like

    For many people, new forms of mobility are making privately owned vehicles obsolete.

    The automobile—once both a badge of success and the most convenient conveyance between points A and B—is falling out of favor in cities around the world as ride-hailing and other new transportation options proliferate and concerns over gridlock and pollution spark a reevaluation of privately owned wheels. Auto sales in the U.S., after four record or near-record years, are declining this year, and analysts say they may never again reach those heights. Worldwide, residents are migrating to megacities—expected to be home to two-thirds of the global population by midcentury—where an automobile can be an expensive inconvenience. Young people continue to turn away from cars, with only 26 percent of U.S. 16-year-olds earning a driver’s license in 2017, a rite of passage that almost half that cohort would have obtained just 36 years ago, according to Sivak Applied Research. Likewise, the annual number of 17-year-olds taking driving tests in the U.K. has fallen 28 percent in the past decade.

    ...

    Rather than signaling the end of the road for the automobile, peak car is a reflection that reurbanization and the widespread adoption of mobile apps that can summon a vehicle on demand will lessen the need for many of the 1.3 billion vehicles now on the road. And with new cars increasingly expensive, but mostly used just a few hours a day, the financial case for alternatives is growing stronger. “When you put all these trends together, you’re going to see a cap on personal vehicle ownership start to emerge,” says Mike Ramsey, an automotive consultant with researcher Gartner Inc. “We are near peak car.”

    ...

    The minority of the world’s population living in those wide-open spaces by midcentury will likely still own vehicles, because the distances are too large and population density too small for many mobility services to operate profitably. But urban dwellers may well have to spend a day in the country to catch a glimpse of that 20th century show pony known as a car.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by bela maca Mon Mar 04, 2019 5:08 pm

    good riddance


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by паће Mon Mar 04, 2019 5:23 pm

    Што сам старији то се мање трзам на такве прогнозе, јер знам колико вреде. Вреде отприлике пола пива, толико горива извуку злуради ликови који ти дођу са таквом вешћу само зато што гласи "укида се то што ти трошиш", па хоће мало да сеире над твојом паником.

    Нема панике, ништа се не укида, а ако временом и нестане, нестаћу ја пре тога па ко га јебе Kapitalizam 101 - Page 2 2849097393 .

    У међувремену свако за себе зна за које растојање ће да изабере два, четири или ниједан точак.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Mon Mar 04, 2019 6:28 pm

    ontheotherhand wrote:This Is What Peak Car Looks Like

    For many people, new forms of mobility are making privately owned vehicles obsolete.


    Ništa od toga za naših života. Uber i ostale miklimaus firme opet imaju vozače, mučenike koji nisu u stanju da nađu posao ni koji plaća kao MacDonalds.
    Ima li takvih dovoljno na svetu da postanu klasa po sebi koja će da kupuje kola da bi vozila Fejsbukom degenerisane morone?

    A bez vozača, pa da mu dođe kako mu ćefne preko "App"?

    Kako će kola da znaju išta? Kao Tesla što je autopilot pomešao kamion tegljač sa reklamom, podleteo i otfikario kabinu (i glave putnicima)?

    Danas, softver za kola ne razlikuje madrac od bloka betona istih dimenzija, plastičnu kesu koju vetar nosi po putu od 10km kamena.

    Mozak ima 100 milijardi neurona, svaki sa 10,000 ulaza. Najsavršeniji kompjuter ima simulaciju 16 miliona neurona, svaki sa 256 ulaza. Gde je to, 0.1%. To je kao mozak žabe. I to u laboratorijskim halama, taman posla u kutijici u kolima.

    Sada će to da vozi kola umesto čoveka. Inteligencija kola do te mere je bar 100 godina od danas.

    Ima još tu stvari, to tipovi koji pišu za Bloomberg ne shvataju. Prvo napajanje energijom kola bi moralo da bude daljinsko, kao što mobilni telefon dobija signal. Gde smo sa time? 15-20 godina od danas  (čitao sam 2005. gde je Google rekao "by 2015", pre četiri godine, gde je?).

    Signalizacija na putevima bi bila nepotrebna, saobraćajna policija nepotrebna, krah trilionske industrije osiguranja, nepotrebnost zakona o "drink driving".
    Kola bi se slala i upravljala kao što TCP/IP šalje digitale pakete routerima da ih odvedu do krajnjeg cilja.

    Ko će biti vlasnik fizičkih vozila, koje su njegove obaveze, održavanje, čišćenje? Da se pretplata na kola uključi u pretplatu mobilnih, bilo bi možda kao polovina cene jeftinog rentacar, možda 400 dolara mesečno. Pa da vidiš onda računicu.

    Neka o tome taj iz Bloomberga razmisli pre nego što počne da obmanjuje naivnu javnost.
    bemty

    Posts : 3791
    Join date : 2014-11-12

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by bemty Mon Mar 04, 2019 6:28 pm

    u mom kraju su dosta popularne car sharing kompanije, ima ih nekoliko. sad skoro se u igru ubacio i co-wheels, sva vozila su elektricna i imam ih nekoliko na raspolaganju u krugu od 500 metara. u oksfordu ce 2020 da zabrane sva ne-elektricna vozila u centru (pretpostavljam da se to ne odnosi na kamione koji dovoze robu, ali autobus, taksi, privatna vozila da), tako da ce ovi postati jos popularniji, moguce cak i medju svetom koji ima sopstvena kola. 

    ja inace nemam dozvolu koja je ovde validna, pa radim sve ispocetka Kapitalizam 101 - Page 2 3274312807

    na teorijskom testu tu bili tako jebeno strogi, tacno neka srednjoskolska boarding school atmosftera, a ja se mislim sta se zanosite ljudi to je samo test...


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Guest Mon Mar 04, 2019 6:37 pm

    Car sharing kompanije imaju ljude od krvi i mesa i fizička kola. To nema veze sa utopijom o samovozećim kolima.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by bela maca Mon Mar 04, 2019 6:40 pm

    ko priča o samovozećim kolima?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by паће Mon Mar 04, 2019 6:42 pm

    bela maca wrote:ko priča o samovozećim kolima?

    Јојоги-чан опет чуо гласове? Ало Пожега Осака, скини слушке и чуј само оно што пише!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Kapitalizam 101 - Page 2 Empty Re: Kapitalizam 101

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 7:10 am