Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Stranka slobode i pravde

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3156
    Join date : 2021-09-13

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Uncle Baby Billy Tue Apr 09, 2024 6:13 pm

    One Eyed Bob wrote:Generalno mi stvari nisu jasne. Pokradu izbore, opozicija to internacionalizuje, izboksuje nove izbore, usadi nešto opreza u režim spram krađe, i onda se potpuno umrtvi i mrljavi o bojkotu za koga nikog iz EU neće boleti pola kurca. Reakcija će biti "meh". Bolje je i da ponovo pokradu izbore nego da se bojkotuje.
    +100


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    beli listići

    Posts : 402
    Join date : 2022-07-18

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by beli listići Tue Apr 09, 2024 6:20 pm

    Pocetkom juna su izbori za EU parlament. radikali mogu da kradu koliko hoce jer ce reakcija biti spora i nedostizna.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Apr 09, 2024 6:37 pm

    Postoji OEBS, postoje vlade pojedinacnih zemalja, ali to je samo sto se tice medjunarodnog pritiska.

    Mislim, ne znam, uopste mi se ne cini da je raspolozenje za bojkot
    plachkica

    Posts : 16190
    Join date : 2014-11-06

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by plachkica Tue Apr 09, 2024 6:38 pm

    evo ga i svetislav kostić na fejsu

    Ovoga puta Boban Stojanović je potpuno u pravu.
    A i da se podsetimo nekih važnih elemenata. Prvo, koalicija Srbija protiv nasilja je proizvod moranja. Ona je nastala kao posledica zaprepašćujuće uspešnih protesta, najmasovnijih u više od dve decenije, dakle nezapamćenih izliva nezadovoljstva građana. Sva srpska opoziciona javnost je zahtevala od partija koje su organizovale ove proteste da izađu na jednoj listi. Izlazak na jednoj listi bio je preduslov za veću izlaznost, za ostvarivanje efekta sinergije, za sprečavanje da se opozicioni glasovi uzalud daju listama koje će ostati ispod cenzusa. U taj brak se ušlo bez mnogo ljubavi, ali sa veoma jasnim ciljem.
    Zatim se pojavljuje Proglas čija je inicijalna ideja da motiviše građane da izađu na izbore. Oni se jasno profilišu protiv vlasti, ali ne i prema bilo kojoj opozicionoj listi.
    Kampanja koalicije Srbija protiv nasilja, pre svega za parlamentarne izbore, je bila potpuna katastrofa. Fijasko epskih razmera. Za nju je neposredno bio odgovoran SSP. Takodje, na nivou Beograda, gde je, pre svega zahvaljujući enormnom enuzijazmu aktivista pojedinih članica koalicije, kampanja bila nešto manje očajna, opet na zahtev SSP, mi smo imali kandidata za gradonačelnika koga je posle izbora odbacio i sam SSP. A razlog zašto smo imali tog kandidata je bio samo jedan - da kandidat ne bude Dobrica Veselinović kako ZLF ne bi suviše profitirao od ovih izbora. I ZLF je na to pristao zarad mira u kući, da neko ne pomisli da su nam naši partikularni interesi važniji od opštih.
    Naravno da su krađe i razne zloupotrebe SNS igrale ključnu ulogu, ali mi ne smemo da se više lažemo. Jedan deo rezultata Srbije protiv nasilja je neposredna poslecdica loše kampanje i loših izbora u vezi kampanje. O ovome niko nije razgovarao a ima sada već skoro 5 meseci kako su izbori prošli.
    Niko nije odgovarao ni za fijasko izborne noći kada je opozicija uspela da pošalje poruku da je izgubila izbore, iako je izbore izgubio SNS-SPS (onaj ko je pre izbora imao vlast, a posle izbora je više nije imao).
    Posle 17. decembra opozicija uspeva da se sabere i da krene u uspešno delovanje. Ona je primorala vlast na više ustupaka nego što smo ih imali u proteklih 10 godina. Ovako se nije razgovaralo sa opozicijom jako dugo. Neki pomaci se mogu napraviti. Oni su teški, bolni, mukotrpni, ali opozcija sve ovo vreme ide napred.
    I sada se dolazi ponovo do genijalne ideje da se ide na bojkot. Ova ideja proističe iz jednog ili više od sledećih uzroka:
    a) Prvi je anksioznost i revolucionarni zanos bez ikakve ideje šta posle bojkota - ovde se političko delovanje sastoji samo i jedino iz gesta i nema nikakve dalje vrednosti. Obično odlikuje nezavisne intelektualce.
    b) Drugi je saznanje da sa dosadašnjom kampanjom, a pitanje je da li se za drugačiju ima uopšte i želje jer bi drugačija dovela do rasta nekog drugog a ne onog ko sada glumi prvaka opozicije, opozicija verovatno izgubila izbore u Beogradu i to zato što bi jedan deo njenih birača ostao kući usled razočaranosti, razočaranosti kojoj su upravo predstavnici opozcije doprineli podstičući nerealna očekivanja,
    c) Treći je želja da se kao i 2020. godine zamrzne stanje u opoziciji i sebi očuva primarna pozicija koja je na prvom mestu zasnovana na uticaju koji se ima, ili za koji se veruje da se ima, na opozicione medije, naročito one TV. Ovde je Boban Stojanović potpuno u pravu.

    Bojkot može da ima smisla samo ako je širi od političkog. Profesori i studenti idu u štrajk, ne snimaju se serije i filmovi, zatvaraju se pozorišta, sve se zatvara, ide se u građansku neposlušnost, u opšti generalni štrajk. Ako to nije moguće sprovesti onda je bojkot sulud i osuđen na propast. I to jednostavno zato što na svetu nema primera uspešnog samo političkog bojkota. U Srbiji za ovakav pokret građanske neposlušnosti trenutno nema ni naznaka da je realan. Ni naznaka.
    Ovakvo stanje u kome nema mesta bilo kakvoj samorefleksiji, u kojoj moramo stalno da ćutimo zarad mira u kući dovodi do toga niko ne pominje ključna pitanja.
    Evo jedan primer. U malenoj Požegi koalicija koje su činili ZLF, taj drugosrbijanski, krugodvojkaški i hipsterski ZLF, sa Demokratskom strankom koja nije ništa mnogo bolja, uprkos potpunom medijskom mraku, na lokalnim izborima osvaja preko 30% glasova. Dakle, isto kao i u Beogradu gde ima slobodnih medija. Kako su oni to tamo uspeli, a da nisu pravili niti jedan jedini kompromis sa svojim načelima? Jednostavno - tako što su to ljudi koje njihove komšije poštuju, prepoznaju, tako što su to hrabri i posvećeni i pre svega vredni ljudi koji su vodili ubitačnu kampanju. A što mi ostali ne bi učili malo od Požege? Što ne može Požega u Mladenovcu ili Obrenovcu? Jer da može Beograd bi pao veoma lako.
    Zašto srpsku opoziciju predvode ljudi koji nemaju narodno poverenje i koji vrlo dobro znaju da to poverenje ne uživaju? Politička penzija nije anatema. Ima života i posle političkog života. Ali, ne, ne samo da se o penziji ne razmišlja, već se sebi daje za pravo da se ostatku opozcije diktira šta ima da radi. Ja nigde nisam potpisao da mi Dragan Đilas bude predvodnik. Naprotiv. Prihvatili smo ga samo kao ravnopravnog činioca i to samo i jedino zato što je koaliciju trebalo da čine svi oni koji su bili deo Srbije protiv nasilja. Ali da nas vodi to ne dolazi u obzir.
    Umesto da se DSS-POKS prvo dokažu kao opozicija njima se daje primat. DSS - POKS su bili potenicijalni saradnici ove vlasti do pre nekoliko meseci. To su ljudi koji su glasali protiv smene A. Vulina. Ljudi koji su bili protiv majskih i junski protesta objašnjavajući da se protesti ne prave za vreme 40 dana žalosti. Najbolje dogodine. Potencijalni saradnici ove vlasti, od koje su prošlo leto primali mačeve, koji su pre koji dan shvatili da je ipak A. Vučić najveće zlo. Oni sada govore o otporu a da samostalno nikada nisu organizovali niti jedan jedini uspešan protest protiv vlasti SNS-SPS Ali su prvi da građanima daju lažna obećanja kako su spremni na organizovani otpor. I još uzimaju sebi za pravo da određuju ko je prava opozicija.
    Plan za posle bojkota ne postoji. Laž je da postoji. Kao što nije postojao ni 2020. godine. On je formula za propast.
    Ako moja partija ZLF i ostatak koalicije Srbija protiv nasilja ima bilo kakav instinkt za samoodržanjem, ona će se maksimalno boriti za bolje uslove, ali će na izbor izaći. Sami ako treba. Ako deo Proglasa zauzme stav da izbore treba bojkotovati neka ga zauzme. Bez uvrede svako ima pravo na svoj stav, ali ozbiljne političke organizacije ne može obavezivati politički stav ljudi koji su u toj oblasti amateri. Naročito kada se izađe izvan okvira na kojima je Proglas nastao - a to je pozivanje građana da se uključe u politički život i to pre svega da izađu na izbore. Političke odluke moraju da ostanu u zabranu političkih organizacija. Ili neka se Proglas organizuje u političku organizaciju i sebe ponudi građanima na izborima. Sve što danas imamo od prepreka postojalo je i pre 17. decembra. To što možda mi toga nismo bili svesni govori o tome da smo tek počeli da se bavimo politikom. Da smo bili bolje organizovani, bolje spremljeni, jači, znali bi. Sada smo prošli kroz jedan ciklus i iz njega smo izašli jači, pa sada znamo mnogo više i spremniji smo na veće zlo. A onda je sulud zaključak da sada kada smo jači odustajemo. Ne. Sada baš nastavljamo borbu.
    A ako će neko zbog ovakvog stava da mene proglasi da nisam pravi opozicionar - ako! Neka bude i to. Ali ja budala da budem neću.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Летећи Полип Tue Apr 09, 2024 7:08 pm

    Ostaje Polip kući, od sada pa nadalje.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    beli listići

    Posts : 402
    Join date : 2022-07-18

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by beli listići Tue Apr 09, 2024 7:30 pm

    Da ne kopam sad po arhivi, da li je Polip i pre sada i odvajkada pricao da ostaje kuci?

    Nektivni Ugnelj wrote:Postoji OEBS, postoje vlade pojedinacnih zemalja, ali to je samo sto se tice medjunarodnog pritiska.

    Mislim, ne znam, uopste mi se ne cini da je raspolozenje za bojkot
    Meni se cini da je raspolozenje za unutrasnji pritisak uglavnom polipovsko i da je medjunarodni pritisak jedino cemu mozemo da se nadamo.


    Last edited by beli listići on Tue Apr 09, 2024 7:34 pm; edited 1 time in total
    One Eyed Bob

    Posts : 1375
    Join date : 2015-08-13

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by One Eyed Bob Tue Apr 09, 2024 7:33 pm

    Ne


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    beli listići

    Posts : 402
    Join date : 2022-07-18

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by beli listići Tue Apr 09, 2024 7:42 pm

    Jbg onda. Primecujem da se to desava i kod ljudi iz mog drustva dosta su se pasivizirali i omatorili.

    Predlog za Polipa: prijavi se da kontrolises izbore. Dobijes 2k dindzi, besplatna zabava zagarantovana.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Летећи Полип Tue Apr 09, 2024 7:51 pm

    beli listići wrote:Da ne kopam sad po arhivi, da li je Polip i pre sada i odvajkada pricao da ostaje kuci?


    To je bilo za proteste.  Stranka slobode i pravde - Page 12 1844795956


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    ficfiric

    Posts : 34193
    Join date : 2012-02-10

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by ficfiric Tue Apr 09, 2024 8:24 pm

    beli listići wrote:Meni se cini da je raspolozenje za unutrasnji pritisak uglavnom polipovsko

    Pokusalo se sa protestima posle izbora i rezultati nisu nesto


    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Летећи Полип Tue Apr 09, 2024 8:36 pm

    Nikada u zadnjih desetak godina nisam osecao ovoliku apatiju. Tek ponekad, kad Vucic i ekipa kazu ili urade nesto glupo, u afektu mi na par trenutaka mune da moraju da idu. Ali ubrzo se ohladim, i onda opet po starom.
    ficfiric

    Posts : 34193
    Join date : 2012-02-10

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by ficfiric Tue Apr 09, 2024 8:42 pm

    ja o opoziciji nemam lepo misljenje ali mi je jasno da u ovakvim uslovima i ne moze biti neke kvalitetne i jake opozicije. Najmanje sto mogu da ucinim je da izadjem na "izbore" kad ih bude a ne bih imao problem ni da glasam za koaliciju Jeremija-Milica-Radule ako bi to bila najjaca opoziciona lista.

    Ovo treba skinuti bilo kako i bilo gde.


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Janko Suvar Tue Apr 09, 2024 8:51 pm

    Zasto?
    Del Cap

    Posts : 6183
    Join date : 2019-11-04

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Del Cap Tue Apr 09, 2024 8:53 pm

    beli listići wrote:Da ne kopam sad po arhivi, da li je Polip i pre sada i odvajkada pricao da ostaje kuci?

    Nektivni Ugnelj wrote:Postoji OEBS, postoje vlade pojedinacnih zemalja, ali to je samo sto se tice medjunarodnog pritiska.

    Mislim, ne znam, uopste mi se ne cini da je raspolozenje za bojkot
    Meni se cini da je raspolozenje za unutrasnji pritisak uglavnom polipovsko i da je medjunarodni pritisak jedino cemu mozemo da se nadamo.

    O'tog posla nema ništa.
    avatar

    Posts : 18410
    Join date : 2014-12-12

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by beatakeshi Tue Apr 09, 2024 8:54 pm

    Janko Suvar wrote:Zasto?
    Stranka slobode i pravde - Page 12 3579118792
    ficfiric

    Posts : 34193
    Join date : 2012-02-10

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by ficfiric Tue Apr 09, 2024 9:06 pm

    Janko Suvar wrote:Zasto?

    Zbog zarobljene drzave Stranka slobode i pravde - Page 12 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Janko Suvar Tue Apr 09, 2024 9:11 pm

    poste rade, nema rata sto reko zelenas onaj
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Јанош Винету Tue Apr 09, 2024 9:16 pm

    ficfiric wrote:ja o opoziciji nemam lepo misljenje ali mi je jasno da u ovakvim uslovima i ne moze biti neke kvalitetne i jake opozicije. Najmanje sto mogu da ucinim je da izadjem na "izbore" kad ih bude a ne bih imao problem ni da glasam za koaliciju Jeremija-Milica-Radule ako bi to bila najjaca opoziciona lista.

    Ovo treba skinuti bilo kako i bilo gde.

    Па што га 12 година нису скинули? Шта се чека?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Летећи Полип Tue Apr 09, 2024 9:19 pm

    ficfiric wrote:ja o opoziciji nemam lepo misljenje ali mi je jasno da u ovakvim uslovima i ne moze biti neke kvalitetne i jake opozicije. Najmanje sto mogu da ucinim je da izadjem na "izbore" kad ih bude a ne bih imao problem ni da glasam za koaliciju Jeremija-Milica-Radule ako bi to bila najjaca opoziciona lista.

    Ovo treba skinuti bilo kako i bilo gde.


    Znaš, mislim da se ovo razmišljanje pokazalo dugoročno kontraproduktivnim. Dobili smo opoziciju koja je nezainteresovana za pridobijanje glasova šireg stanovništva političkim profilisanjem i obećavanjem lepih stvari. Nezainteresovana da se postavi čak ni kao korektiv postojećeg sistema. U ovom trenutku, sve ovo deluje kao izbori za postavku gostiju na televizajama sa nacionalnom frekvencijom. Neću gledati Krleta i Drecuna, nego Ćulibrka i Sofiju Mandić. Pare iz budžeta ovim NVO, umesto onim.  Ovim rediteljima, umesto onim. A iza toga sve po starom.

    U redu, ali što se mene tiče - kvijetizam je majka. I toliko o tome. Ne želim da demotivišem, obeshrabrujem itd. Možda se i ja predomislim, ali ako se ovako nastavi, čisto sumnjam.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    avatar

    Posts : 18410
    Join date : 2014-12-12

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by beatakeshi Tue Apr 09, 2024 9:57 pm

    Pa nije tako, recimo za televizije sa nacionalnom frekvencijom, radikali su bili vrlo česti gosti na B92 pre 2012.
    ficfiric

    Posts : 34193
    Join date : 2012-02-10

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by ficfiric Tue Apr 09, 2024 11:14 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Erős Pista Tue Apr 09, 2024 11:17 pm

    A sto Djilas nije Dragan?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Stranka slobode i pravde - Page 12 Empty Re: Stranka slobode i pravde

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 07, 2024 9:12 pm