Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pusto Grčko

    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed 15 Jul - 21:41

    katamaran wrote:Grci i zvanicno produzili zabranu ulaska? Mozemo li u Italiju sada?

    Možeš. Ako imaš bugarski pasoš.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul - 21:46

    Nemojte se zajebavati. Ako bas morate na more - Turska avionom. Ili cekajte negde II pol septmbra. Eventualno.
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by katamaran Wed 15 Jul - 21:50

    Od prvog nema karantina?

    https://ambbelgrado.esteri.it/ambasciata_belgrado/sr/ambasciata/news/dall-ambasciata/2020/05/informazioni-per-il-rientro-cittadini.html

    Ili ipak ima...

    Napomena: za putnike koji dolaze iz zemalja van Evropske unije, zone Šengen, Velike Britanije, Andore, Monaka, San Marina ili Vatikana obavezna je samoizolacija u trajanju od 14 dana.

    edit: U Tursku mozemo?


    _____
    Belaj Boy
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul - 22:06

    Da
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul - 22:07

    Mislim da trenutmo može i u španiju, ali to je sve pitanje dana da li ce se i kad ce se promeniti na neku stranu
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by katamaran Wed 15 Jul - 22:37

    Fala. Draga nece u Spaniju, Turska je opcija.

    Ne mirise mi da bi ista moglo pozitivno da se promeni u skorijem periodu.


    _____
    Belaj Boy
    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kapetanm Wed 15 Jul - 22:37

    Šta biva ako neko iz EU dodje ovde, pa kad bude hteo da se vraća kući? Koji je za njih režim? Moraju li tamo u karantin?
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by disident Wed 15 Jul - 22:37

    ja sam sirotinja bedna, al moram da pitam, jel more tolika stvar da ne moze da se preskoci jedne godine? msm zamisljam 99 u istom kljucu da nije bilo sankcija i viza, eeee brate kad ce moci za paraliju??


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by katamaran Wed 15 Jul - 22:38

    Zavisi od drzave. Iz Slovenije 2 nedelje karantin imaju kad se vrate odavde.

    To su uveli pre nekih mesec dana.


    _____
    Belaj Boy
    kapetanm

    Posts : 5801
    Join date : 2012-02-10

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kapetanm Wed 15 Jul - 22:41

    Kopka me za Belgiju. Klinci hoce da dođu ja im kažem ne
    katamaran

    Posts : 1354
    Join date : 2015-01-20

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by katamaran Wed 15 Jul - 22:43

    Sajt ambasade?


    _____
    Belaj Boy
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul - 22:44

    disident wrote:ja sam sirotinja bedna, al moram da pitam, jel more tolika stvar da ne moze da se preskoci jedne godine? msm zamisljam 99 u istom kljucu da nije bilo sankcija i viza, eeee brate kad ce moci za paraliju??

    Ja obozavam egej, ali godinu bih apsolutno mogao da iskuliram. Mislim, znao sam jos prosle godine da 2020 nema nista od mora nevezano sa koronom, ali i da nisam...jebo 1 godinu mora kad je ovo sranje. Ali verovatno ima neko ko nije bio, lupam, 5 godina, bas je ovu nameracio, kad ono medjutim.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed 15 Jul - 22:46

    disident wrote:ja sam sirotinja bedna, al moram da pitam, jel more tolika stvar da ne moze da se preskoci jedne godine? msm zamisljam 99 u istom kljucu da nije bilo sankcija i viza, eeee brate kad ce moci za paraliju??

    ako poživim, meni je more opcija leta 2222, ako budem tada mogao da priuštim i ako se stvore uslovi
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Janko Suvar Wed 15 Jul - 22:57

    disident wrote:ja sam sirotinja bedna, al moram da pitam, jel more tolika stvar da ne moze da se preskoci jedne godine? msm zamisljam 99 u istom kljucu da nije bilo sankcija i viza, eeee brate kad ce moci za paraliju??
    za razumnog coveka naravno nije, i nece se nigde ici ove godine to je to.

    ali s druge strane, ovde u mom okruzenju, stvarno vlada jedan burnout i dosta neljudska "radna etika" gde su normalne nedelje od 60 i preko sati i normalno da se nema odvojeno privatno vreme od profesionalnog, pa mnogi organizuju zivot oko odmora, raduju im se cele godine i stvarno koriste te slobodne dane da se pripreme za ostatak godine koja je cist grind. 


    to je jedan mehanizam odbrane, ja to razumem, sta sad.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul - 23:01

    Vratiti sluzenje vojnog roka  Pusto Grčko - Page 13 2304934895
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed 15 Jul - 23:16

    Janko Suvar wrote:
    disident wrote:ja sam sirotinja bedna, al moram da pitam, jel more tolika stvar da ne moze da se preskoci jedne godine? msm zamisljam 99 u istom kljucu da nije bilo sankcija i viza, eeee brate kad ce moci za paraliju??
    za razumnog coveka naravno nije, i nece se nigde ici ove godine to je to.

    ali s druge strane, ovde u mom okruzenju, stvarno vlada jedan burnout i dosta neljudska "radna etika" gde su normalne nedelje od 60 i preko sati i normalno da se nema odvojeno privatno vreme od profesionalnog, pa mnogi organizuju zivot oko odmora, raduju im se cele godine i stvarno koriste te slobodne dane da se pripreme za ostatak godine koja je cist grind. 


    to je jedan mehanizam odbrane, ja to razumem, sta sad.

    ima toga. a ima i nečeg drugog, a to je sense of entitlement koji mnogim ljudima ne dozvoljava da shvate da su samo brojke u epidemiološkoj studiji, da će ih zadržati u karantinu na vojničkim krevetima, da će ih ostaviti ispred bolnice da umru, da će ih pustiti da umru od žeđi na granici i da niko neće kurcem mrdnuti za njih. jako oklevam da upotrebim reč "razmaženost" pošto to nije dovoljno precizno i pošteno. to je nedostatak svesti da u ovakvim situacijama nisi subjekt politike već komad potencijalno zaraženog mesa i da ima da se vladaš u skladu sa time, da pogneš glavu i da radiš samo ono što moraš da bi nekako preživeo ovo vreme.

    i još nešto Disi, mi SVI ovde koliko nas ima, i gotovo svi ljudi sa kojima redovno komuniciramo, umemo da filtriramo vesti i da čitamo na engleskom i drugim svetskim jezicima. to nas čini beskrajno privilegovanim u odnosu na Mileta™. Mile ima fejsbuk, dirigovane poluozbiljne medije, govnoide (režimske i jedan onlajn opozicioni) i to mu je to od izvora što može da koristi, a gotovo svi ti izvori su ga jebali u mozak od početka krize, što iz neznanja što iz zle namere. e ti izvori su mu mesecima objašnjavali da će na leto sve biti OK i stimulisali taj sense of entitlement i lažni osećaj normalnosti.
    Solus_Rex

    Posts : 3515
    Join date : 2018-07-03

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Solus_Rex Wed 15 Jul - 23:20

    Vaso, u čemu je kvaka sa ovim TM trejdmarkovanjem po svemu i svačemu proteklih dana?


    _____
    "Sisaj kurac, Boomere. Spletkario si i nameštao ban pa se sad izvlačiš. Radiša je format a ti si mali iskompleksirani miš. Katastrofa za Burundi čoveče.
    A i deluje da te napustio drugar u odsudnom trenutku pa te spašavaju ova tovarka što vrv ni ne dismr na ribu, to joj se gadi, i ovaj južnjak koji o niškim kafanama čita na forumu. Prejaka šarža."  - Monsier K.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed 15 Jul - 23:23

    Misliš poslednjih 13 godina, od osnivanja PPP foruma?
    ja to koristim sporadično, ovde uglavnom za Mileta™, da napravim pomalo usiljenu ironičnu distancu od tog pojma.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed 15 Jul - 23:28

    Vasa Čokrljan wrote:
    Janko Suvar wrote:
    za razumnog coveka naravno nije, i nece se nigde ici ove godine to je to.

    ali s druge strane, ovde u mom okruzenju, stvarno vlada jedan burnout i dosta neljudska "radna etika" gde su normalne nedelje od 60 i preko sati i normalno da se nema odvojeno privatno vreme od profesionalnog, pa mnogi organizuju zivot oko odmora, raduju im se cele godine i stvarno koriste te slobodne dane da se pripreme za ostatak godine koja je cist grind. 


    to je jedan mehanizam odbrane, ja to razumem, sta sad.

    ima toga. a ima i nečeg drugog, a to je sense of entitlement koji mnogim ljudima ne dozvoljava da shvate da su samo brojke u epidemiološkoj studiji, da će ih zadržati u karantinu na vojničkim krevetima, da će ih ostaviti ispred bolnice da umru, da će ih pustiti da umru od žeđi na granici i da niko neće kurcem mrdnuti za njih. jako oklevam da upotrebim reč "razmaženost" pošto to nije dovoljno precizno i pošteno. to je nedostatak svesti da u ovakvim situacijama nisi subjekt politike već komad potencijalno zaraženog mesa i da ima da se vladaš u skladu sa time, da pogneš glavu i da radiš samo ono što moraš da bi nekako preživeo ovo vreme.

    i još nešto Disi, mi SVI ovde koliko nas ima, i gotovo svi ljudi sa kojima redovno komuniciramo, umemo da filtriramo vesti i da čitamo na engleskom i drugim svetskim jezicima. to nas čini beskrajno privilegovanim u odnosu na Mileta™. Mile ima fejsbuk, dirigovane poluozbiljne medije, govnoide (režimske i jedan onlajn opozicioni) i to mu je to od izvora što može da koristi, a gotovo svi ti izvori su ga jebali u mozak od početka krize, što iz neznanja što iz zle namere. e ti izvori su mu mesecima objašnjavali da će na leto sve biti OK i stimulisali taj sense of entitlement i lažni osećaj normalnosti.

    2. pasus - da, to da, apsolutno
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Thu 16 Jul - 0:05

    disident wrote:ja sam sirotinja bedna, al moram da pitam, jel more tolika stvar da ne moze da se preskoci jedne godine? msm zamisljam 99 u istom kljucu da nije bilo sankcija i viza, eeee brate kad ce moci za paraliju??


    botino, sa čime ćeš sendvića?

    bounce

    PS. ne ozbiljno ovo sam pitanje pročitao x puta od raznih bot brigadira, otkako su počeli da katanče grčku.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by disident Thu 16 Jul - 10:33

    Marius Lăcătuș wrote:
    disident wrote:ja sam sirotinja bedna, al moram da pitam, jel more tolika stvar da ne moze da se preskoci jedne godine? msm zamisljam 99 u istom kljucu da nije bilo sankcija i viza, eeee brate kad ce moci za paraliju??


    botino, sa čime ćeš sendvića?

    bounce

    PS. ne ozbiljno ovo sam pitanje pročitao x puta od raznih bot brigadira, otkako su počeli da katanče grčku.
    Pusto Grčko - Page 13 3579118792
    sad vidim da zvuci tako, video sam i ja te "moralne" vapaje. Moje pitanje je ipak bilo prakticne pitanje, al odgovorio vasa na vecinu.  I ja pitam gluposti posle onoliko rasprava i molbi u radnji sa iracionalnim ljudima da stave masku.


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 16 Jul - 10:53

    Ima 1 druga stvar, a nema veze sa tim "korporativnim umorom", to ne priznajem 5%. Uostalom, ti ljud mogu i na druga, dalja mesta gde se moze bez icega, eno im, jos uvek, azurna obala pa nek odu tamo 7 dana. 

    Znam ljude, i sam sam na neki, malo specificniji, nacin 1 od njih, kojima je tih 10-15 dana u Grckoj postalo tj preraslo mentalno u tri meseca. Za to se spremaju mesec dana i posle toga samo o tome misle jos mesec dana. To je jedna posebna vrsta eskapizma koja cini mi se do sada nije bas primecena siroko. I to je vezano najvise upravo za Grcku. Tih 10-15 dana i ceo period okolo sa ritualima je na neki nacin neki njihov drugi zivot. To je manjina, ali tih ljudi ima sigurno stotine hiljada.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Thu 16 Jul - 11:09

    ljudima je preko potrebno da ih neko tretira s poštovanjem. to je organska potreba, to nije šala.
    u Grčkoj to dobijaju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50167
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Thu 16 Jul - 11:11

    Da, i to. Mislim, cak i na kolektivnom nivou to moze da se razmatra.
    disident

    Posts : 15074
    Join date : 2016-03-28

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by disident Thu 16 Jul - 11:20

    Vasa Čokrljan wrote:ljudima je preko potrebno da ih neko tretira s poštovanjem. to je organska potreba, to nije šala.
    u Grčkoj to dobijaju.
    Ja sam primetio taj fenomen sa izdrkavanjem na usluznim radnicima, posebno kod dela sljakera majstora, matorih kokosaka, domacih nepismenih gastabajtera  i nadrkanih beogradjana srednje klase. Bonus mislio sam da umeju prema meni da budu odvratni, pa se ja tu nadjebavam sa njima na x nacin, ali kad sam video kako se obracaju koleginici jer zensko, taj ton, te reci, to je cisti horor i ponizavanje. Najbolje musterije po tom pitanju, ozbiljna mafijska glava top nivoa da ne pisem detalje, covek je toni soprano, od baksisa, do toga da pusti dedu preko reda do toga kako se pozdravi, jos neki tako bogati likovi, i klinke u provodu. Jedan kroz jedan povezano sa samopouzdanjem i time kako ih tretiraju kroz zivot


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    Pusto Grčko - Page 13 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon 13 May - 8:19