Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pusto Grčko

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 04, 2020 8:54 am

    Ma ova godina je propala, ali je uvek lepse biti na egejskom ostrvu nego u Mordoru that is Bgd, a pogotovu u ovim uslovima
    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by ćaća Sat Jul 04, 2020 9:46 am

    U Grčkoj i nemaš baš neki izbor piva, ima Mythos i Amstel. Ostalo nemoj osim ako ne naletiš na neki craft ili nešto iz mikropivara.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Sat Jul 04, 2020 10:00 am

    Pa da, to je jasno, ali je baš zato ovo verovatno jedna od najboljih godina koja se može zamisliti jer je potpuno neprepričljivo koliko je lepo napolju. Na razne načine - od fenomenalnih plaža na kojima ste sami, do sinoćnje situacije na prilaznom putu selu koji ima manje od kilometra na kome smo videli 10-tak zečeva, 2 ježa, 2 bebe sovice, gomilu žabica i slično.

    Od loših vesti, sećam se da me Vasa pitao kako znam da se kruzeri neće parkirati u moj zaliv. Kruzeri neće ali mislim da nam se smeši gori problem. Prilična je najezda veliki skakavaca, onih što idu i do 10cm. Mislim da nam to dolazi iz Afrike i za sada kod nas nije toliki problem, ima ih, umeju da se zabodu u šoferku (i to prilično glasno), noću udaraju u zid kuće privučeni svetlom, ali to je i dalje nešto što bi mogao da dovedem u vezu sa pokošenom travom. Međutim na oko 35km od nas je ostrvo Ag.Efstratios sa koga stižu prilično SF vesti da su bukvalno cele plaže prekrivene ovom napasti, što je već razlog za alarm. Ako to bude išlo po afričkom scenariju, skakavci će ovde napasti žitna polja a to je nešto od čega mnogo ljudi na ostrvu živi. Nemam predstavu kako se od toga brani, da li se koristi neka hemija ili šta već, tek bilo bi dobro da nas to zaobiđe.

    Generalno da je svet u kurcu to znamo ali je bogme i priroda, u Mediteranu pa samim tim i u Egeju se poslednjih 20 godina pojavilo nekoliko ribljih vrsta koje su ekstremno agresivne. Strelka (bluefish) potpuno dominira Jadranom a ima je i ovde, ona je predator nivo pirane prema drugim ribama naročito prema mlađi i zato se smanjuje količina plemenite ribe svuda. Nešto manje je zastupljen mahi mahi koji je stigao iz daleka, kroz Suecki kanal, koji nije toliko opasan i dobar je i za pecanje i za na rostilj. Ali stvarni problem za ljude je to sto se pojavila fugu, puffer fish, koja ima otrovno mesto i varijacija još opasnija od nje same - zečija glava ili lagocefalus, od čijeg se otrova gadno umire pa su luke u Grčkoj izlepljene slikama ove ribe. Čak su mi i lokalni ribari ovde rekli da su ih lovili.

    mahi mahi

    Pusto Grčko - Page 12 SCD_mahimahi_12.13.2016


    lagocefalus

    Pusto Grčko - Page 12 10177284_10152444350837722_193972934152980881_n



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Sat Jul 04, 2020 10:01 am

    ćaća wrote:U Grčkoj i nemaš baš neki izbor piva, ima Mythos i Amstel. Ostalo nemoj osim ako ne naletiš na neki craft ili nešto iz mikropivara.

    E ima dosta toga, oba gore pomenuta zaobilazim isto kao i Fix ali poslednje 2 godine nove pivare i to ne mikro, kupuje se po samiškama, odlično. Njihov Zaječarac je Vergina, točeno je korektno.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Sun Jul 05, 2020 8:00 pm

    Elada kara banana do 15.7, a mozda I duze ako se ne unormalimo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Jul 05, 2020 8:28 pm

    Daj  boze da se otvori krajem avgusta, mmw
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sotir Sun Jul 05, 2020 8:46 pm

    Несторовић је опет био у праву, има најезда скакаваца о којој се не прича.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Sun Jul 05, 2020 11:03 pm

    Ima, jel realno da je o tome govorio?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sotir Sun Jul 05, 2020 11:17 pm

    Да, овде људи не могу да уђу у болнице, колапс, а он прича како је најезда скакаваца у Африци и како се о томе мало прича. Пре тога је споменуо да је ово данас опет неки други вирус, који је сменио онај вирус кад је било мање случајева.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Sun Jul 05, 2020 11:18 pm

    O afričkoj najezdi, ona je bila u medijima. Kapiram da ne zna da se to proširilo.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Mon Jul 06, 2020 8:22 am

    OK izgleda da nisam bas najbolje razumeo ortaka, sinoc sam ponovo pricao sa njim i kaze mi da je na ag. efstratiosu bio pre par godina a ne pre par nedelja kao što sam skapirao, i da su u medjuvremenu suzbili tu najezdu nekakvim neinvazivnim ekološkim preparatima koji su razvijani na univerzitetima u grčkoj. tako da imaju know how ako budu morali da intervenišu na limnosu, ako se pogorša stanje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 1:21 pm

    Pusto Grčko - Page 12 108152599_748198852651298_3760026375852184879_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=730e14&_nc_eui2=AeFOXOO2O1mW6BkNgzl8TsB5-jcLlsZzvmz6NwuWxnO-bIbG-ZyuMdUuXZp3E1wVIUZvQ7DM-2fSTvUE_-XHRrLe&_nc_ohc=8FTsrr8UeGwAX-lJlhi&_nc_ht=scontent.fbeg5-1
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Mon Jul 13, 2020 1:33 pm

    Od danas sam sam u kući pa do 3. avgusta

    Ko ima načina da uđe u Grčku dobrodošao je, prizemlje je prazno


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 1:34 pm

    Eventualno na krilima mašte
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Mon Jul 13, 2020 1:50 pm

    friško:

    Prema najnovijim informacijama, grčke granice bi za srpske turiste ostale zatvorene barem do 1. avgusta, kada bi se radilo novo "skeniranje" epidemiološke situacije.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Mon Jul 13, 2020 2:10 pm

    Nema šanse, ljudi su ovde preplašeni Srbima, Bugarima, Rumunima, naročito stariji.



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40217
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by паће Mon Jul 13, 2020 2:38 pm

    Vasa Čokrljan wrote:Eventualno na krilima mašte

    А и за та крилца имам две-три киле вишка преко носивости.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jul 13, 2020 3:48 pm

    Bendegúz Somogyi wrote:friško:

    Prema najnovijim informacijama, grčke granice bi za srpske turiste ostale zatvorene barem do 1. avgusta, kada bi se radilo novo "skeniranje" epidemiološke situacije.

    1 septembar i da pevamo tj oni koji bi da idu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Jul 15, 2020 11:21 am

    ne znam čime sam zaslužio da ova operacija sa kućom ispadne ovoliko dobro, bez obzira na stres, troškove itd

    ovde je sada nenormalno dobro, ostrvo je inače blagorodno i ima ozbiljnu energiju čak i kad je puno gostiju. sada, na možda 20% kapaciteta je bukvalno san snova.

    jutros sam kod ribara zabo 2 brancina kapitalca, svaki malo jače od kilo.

    kod drugog sam uzeo hobotnicu očišćenu i smrznutu (da se ne akam sa omekšavanjem) od 1.5kg, nju ću da stavim pod sač, kad ustanovim koja je jadranska škola u pravu - ona koja kaže da se prvo kuva ili ona druga. trenutno sam bliži da je stavim nekuvanu u sač, zalivenu muljem, bez vode pa da nakon pola vremena eliminišem višak soka koji će ispustiti i dodam krompir, luk i beli luk. i kapare.

    od ostalih vesti idem da berem salikorniju za turšiju. ne znam da li znate taj sukulent koji živi na granici zemlje i mora, u plimi ga zaliva slana voda koja se potom povlači. zakasnio sam za cvet kapara, sad čekam da se formiraju oni mali plodovi pa da probam šta će da ispadne. takođe je sezona berbe origana, ima ga korova svuda. komšinici u bašti rađa tušt, ona nema pojma da je to salata pa berem ko nenormalan.

    ovde može da se živi sa baš malo para u sezoni, isto kao i u srbiji. treći dan danas za ručak jedem isto, bećarac na bazi plavog paradajza u koji sam umuljao ostatke od roštilja seckane krmenadle i kobaje. više ga ni ne podgrevam nego ladno iz frižidera u tanjir, mrzi me.

    posle idem u susedno selo da obiđem novopečenu simpatijicu....Pusto Grčko - Page 12 1143415371


    Last edited by Marius Lăcătuș on Wed Jul 15, 2020 11:23 am; edited 1 time in total


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 15, 2020 11:23 am

    Samo ti uživaj i šacuj neke uber povoljne nekretnine ako iskoče
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Jul 15, 2020 11:29 am

    e da, u vezi mog straha od bugara, fakat su se na pocetku samo oni videli

    sad ih ima manje a u medjuvremenu je doslo dosta rumuna, pa su najmanje pola pola.

    to je dobra vest jer su rumuni neuporedivo civilizovaniji i pristojniji od vulgara, mada da ne grešim dušu, ove godine sam više nego pre primetio neki fini svet iz bugarske (znam da zvuči kao oksimoron ali nije).

    a stizu i grci, pre neko vece je direktan let iz atine isao velikim airbusom koji je dovezao 180 uglavnom grka na otok.

    tako da nece biti dizaster za lokalce, poprilicno toga je izdato (po nizim cenama doduse) a taverne su relativno pune za večeru, ne kao prosle godine ali bice da plate radnike i troskove i ostace nesto na kraju.

    to je sve dobro, smanjena je primetna nervoza kod malih biznisa od pre 3 nedelje sem što pojedini matorci i dalje ne izlaze napolje iz kuca u strahu od zaraženih bugara.

    i dalje nemamo slučajeve korone na ostrvu.

    e da, video sam još 2 vozila sa srpskim tablama, neke namunjene batice i sekice u bembari i audiju. prođoše kroz moje selo, ne znam da li su bili kod vasilisa u taverni ili samo u sajtsiingu. nisam stigao da ih zaustavim da vidim ko su i šta hoće. znači trenutno 4 srpska automobila na limnosu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Guest Wed Jul 15, 2020 1:41 pm

    4 too many.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by kondo Wed Jul 15, 2020 2:46 pm

    3 too many, a verovatno samo 2. taj 3 su mi drugari neki iz NS, utekli u zaustavnom vremenu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 15, 2020 3:42 pm

    Njih ae najvise cuvaj
    katamaran

    Posts : 1357
    Join date : 2015-01-20

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by katamaran Wed Jul 15, 2020 9:38 pm

    Grci i zvanicno produzili zabranu ulaska? Mozemo li u Italiju sada?


    _____
    Belaj Boy

    Pusto Grčko - Page 12 Empty Re: Pusto Grčko

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:35 pm