Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Egzodus

    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Wed Jul 31, 2019 10:54 pm

    Ugasile se fantazije o Filipincima koji rade za kikiriki, i žive po desetoro u garsonjeri.


    Lol, mentoli.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Jul 31, 2019 11:01 pm

    mhm, mentoli.

    dobro oni znaju šta rade. cede dok mogu.


    Smanjenje PDV-a na pripremu i usluživanje hrane s 25 na 13 posto otvara prostor za ulaganja u konkurentnost, kvalitetu i povećanje plaća te su hotelijeri najavili njihov rast za 10 posto čim snižena stopa stupi na snagu, rekao je Cappelli za Hinu.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Jul 31, 2019 11:06 pm

    U Hrvatskoj nije samo u pitanju plata, smučila se ljudima obespravljenost, bahatost domaćih gazda i njihov ucenjivački potencijal. Ne živi se loše kao ovde, ali je sličan odnos novostvorene klase vlasnika kapitala prema uposlenicima. Pišaj po sirotinji FTW.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 31, 2019 11:13 pm

    Ma brate, živi se, kako gde, negde malo bolje nego u Srbiji, negde solidno bolje, ali kad ti imaš prostor da samo odeš negde i zaposliš se, ništa radna dozvola, ništa boravak...ko će da trpi iživljavanje. Apsolutno želim i našim poslodavcima ovde to. Boli u prvom momentu, počne da nestaje stanovništvo, ali postepeno dođe na svoje ovako ili onako. Jer oni, i država i poslodavci, drugi jezik ne razumeju.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Jul 31, 2019 11:32 pm

    U Sloveniji, Hrvatskoj, Rumuniji i Bugarskoj je sve veći problem naći dovoljno radnika za neku proizvodnju, naročito onih koji znaju bar nešto. Arcelik iz Turske je otvorio Arctic liniju u Rumuniji - u prvoj fabrici radi 2000 ljudi (na našim prostorima su poznati kao Beko), a za drugu je pala odluka - potpuna automatizacija, max 400 ljudi za isti obim proizvodnje. Nije uopšte problem u tome koliko ih plaćaju, ljudi neće da trpe bahatu državu, nesigurnost i nezaštićenost koja ide sa tim. Sama plata je sve manje noseći deo odluke da idem ja u 3 pm, samo da me nema više ovde. Ja to zovem osvešćivanje Balkana. Mi ćemo u to da uđemo među poslednjima, ali jbg ko nam je kriv osim nas samih, EU, USA, UN, MMF-a i ostalih.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Filipenko Wed Jul 31, 2019 11:33 pm

    KinderLad wrote:Ma brate, živi se, kako gde, negde malo bolje nego u Srbiji, negde solidno bolje, ali kad ti imaš prostor da samo odeš negde i zaposliš se, ništa radna dozvola, ništa boravak...ko će da trpi iživljavanje. Apsolutno želim i našim poslodavcima ovde to. Boli u prvom momentu, počne da nestaje stanovništvo, ali postepeno dođe na svoje ovako ili onako. Jer oni, i država i poslodavci, drugi jezik ne razumeju.

    Zar nije bolje preuzeti vlast u drzavi i potrpati poslodavce u logore, te ostati na okupu? #samokazem
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 31, 2019 11:37 pm

    Filipenko wrote:
    KinderLad wrote:Ma brate, živi se, kako gde, negde malo bolje nego u Srbiji, negde solidno bolje, ali kad ti imaš prostor da samo odeš negde i zaposliš se, ništa radna dozvola, ništa boravak...ko će da trpi iživljavanje. Apsolutno želim i našim poslodavcima ovde to. Boli u prvom momentu, počne da nestaje stanovništvo, ali postepeno dođe na svoje ovako ili onako. Jer oni, i država i poslodavci, drugi jezik ne razumeju.

    Zar nije bolje preuzeti vlast u drzavi i potrpati poslodavce u logore, te ostati na okupu? #samokazem
    Egzodus - Page 7 1233199462
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by kondo Wed Jul 31, 2019 11:43 pm

    Mr. Moonlight wrote:U Sloveniji, Hrvatskoj, Rumuniji i Bugarskoj je sve veći problem naći dovoljno radnika za neku proizvodnju, naročito onih koji znaju bar nešto. Arcelik iz Turske je otvorio Arctic liniju u Rumuniji - u prvoj fabrici radi 2000 ljudi (na našim prostorima su poznati kao Beko), a za drugu je pala odluka - potpuna automatizacija, max 400 ljudi za isti obim proizvodnje. Nije uopšte problem u tome koliko ih plaćaju, ljudi neće da trpe bahatu državu, nesigurnost i nezaštićenost koja ide sa tim. Sama plata je sve manje noseći deo odluke da idem ja u 3 pm, samo da me nema više ovde. Ja to zovem osvešćivanje Balkana. Mi ćemo u to da uđemo među poslednjima, ali jbg ko nam je kriv osim nas samih, EU, USA, UN, MMF-a i ostalih.

    sjajno samo sta sa ljudima koji su 50+, na koji nacin i gde ce oni da rade?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Jul 31, 2019 11:45 pm

    ne znam, meni tu ništa nije sjajno, naročito za nas koji smo već suviše matori
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Wed Jul 31, 2019 11:58 pm

    Ne znam jal ovde ili u malo hajpovanim zanimanjima, al ise na nadovezuje na tem umatorluka u prethodnom postu.
    U periodu april - oktobar 2017, kada sam bio na prosjačkom štapu, bio sam na "itnervjuima" za posao  u kol-centrima (call center). 
    Na testovima jezika 95%, razgovarao sam na stranim jezicima s original dišama i sve to, ali primljen nisam. Zaključujem da je u pitanju matorluk. Lapotluk.
    I zaista sam se tamo sećao kao Nik Nolti u onom filmu u kom je igrao klošara, kao onaj sliakr iz filma Gorana Paskaljevića "Zemaljski dani teku", onako raščupan i najstariji, premda okupan, dakako, a možda je kriv i moj odgov or "koju platu očekujete ispod koje ne biste radili" /MORATE ODGOVORITI NA TO PITANJE INAČE TEST NE VAŽI"/
    A baš bi me to bilo spasilo u datom trenutku, taj posao. Ali svi su me gledali kao seljaka s džakom krompira koji nudi krompir a upao na svetosavski bal.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Thu Aug 01, 2019 12:12 am

    KinderLad wrote:Ma brate, živi se, kako gde, negde malo bolje nego u Srbiji, negde solidno bolje, ali kad ti imaš prostor da samo odeš negde i zaposliš se, ništa radna dozvola, ništa boravak...ko će da trpi iživljavanje. Apsolutno želim i našim poslodavcima ovde to. Boli u prvom momentu, počne da nestaje stanovništvo, ali postepeno dođe na svoje ovako ili onako. Jer oni, i država i poslodavci, drugi jezik ne razumeju.


    Neće oni naučiti ništa, jer su tek sad u govnima. Ranije je i imalo šta da se deli, dok sada masa firmi posluje na pozitivnoj nuli. Prihvataju poslove po najnižim maržama, pa i nemaju odakle da povećaju plate. Samo ćeš gledati još gore i bednije ponašanje, jer će se ljudi varati i zakidati za još smešnije pare.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 01, 2019 12:14 am

    Ma ok, može i tako, retko ko je propao a da nekako to nije zaslužio. Dešava se, ali ne prečesto.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by ontheotherhand Thu Aug 01, 2019 1:08 pm

    http://www.stat.gov.rs/sr-latn/oblasti/stanovnistvo/procene-stanovnistva/


    Egzodus - Page 7 EyX7opy



    Više od 250,000 manje za 7 godina. Otisao/preminuo skoro ceo jedan NS.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 01, 2019 2:07 pm

    6,95m je previse optimisticno
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Thu Aug 01, 2019 2:19 pm

    KinderLad wrote:6,95m je previse optimisticno

    Постоји ту известан статистички проблем у самом прикупљању података, qv. Гогољ et al.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Aug 01, 2019 2:21 pm

    Doduse, postoji i problem i u definiciji "optimisticnog"
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by ontheotherhand Thu Aug 01, 2019 2:40 pm

    konzervativne procene
    disident

    Posts : 15028
    Join date : 2016-03-28

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by disident Thu Aug 01, 2019 3:01 pm

    Videćemo popis 2021, taman će ga dokaciti i liberalizacija zakona o radu u nemačkoj


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Sotir Thu Aug 01, 2019 3:52 pm

    https://www.blic.rs/vesti/drustvo/trudnica-primala-26000-sefu-uplacivala-30000-dinara-ono-kroz-sta-prolazi-snezana-zbog/hr7l1ef
    Жена радила непријављена за неку сићу, кад је затруднела требала јој је књижица, газда тражио да она од своје плате плати доприносе.
    Solus_Rex

    Posts : 3503
    Join date : 2018-07-03

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Solus_Rex Thu Aug 01, 2019 4:01 pm

    Ako se ne izvede digitalno, verujem da će i na tom popisu jedna osboba, popunjavati formular u četiri primerka. Tako je bilo i na predhodna dva, naravno u slučaju moje keve, koja sve da učini anketaru kojeg poznaje (kao da ovaj deli letke na ulici) zavela svo četvoro nas npr. kao pravoslavce.

    -Ajde Slouse ne lupaj, šta ti fali da malo probaš sa pravoslavljem?
    Egzodus - Page 7 4159171962
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Thu Aug 01, 2019 4:41 pm

    Egzodus - Page 7 1209505341


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by ontheotherhand Wed Aug 07, 2019 7:36 pm

    Paragaraf iz UNDAF 2016-2020 dokumenta.

     
    The Serbian health system has made significant progress over the last decade. Outcomes have improved and more services are delivered at lower cost. Average life expectancy, at 75.2 years, is almost equal to the average of new EU member states. The total fertility rate in Serbia is 1.4[1] Data indicate that until the end of the reproductive cycle every third women in Serbia will have at least one abortion[2]. Family planning (FP) services in Serbia are insufficiently developed, both supply and demand for modern contraceptives is low.[3] A key public health problem is the burden of non-communicable diseases (NCDs). The four major NCDs (cardio-vascular disease, cancer, respiratory diseases and diabetes) account for 77% of the burden of disease and almost 86% of premature mortality. Serbia is also one of the fastest ageing countries in the European Region, due to low fertility rate, high morbidity rates and emigration of younger people. Nearly 1 in 5 persons in Serbia is 65 or older. By 2050 it is estimated that this will reach nearly 1 in 3.[4]
     



    [size=8][size=11][1]
    [/size] Statistical Office of the Republic of Serbia – Vital Statistics (2013)
    [2] Statistical Office of the Republic of Serbia and UNICEF. 2014. Serbia Multiple Indicator Cluster Survey and Serbia Roma Settlements Multiple Indicator Cluster Survey, 2014, Final Reports. Belgrade, Serbia: Statistical Office of the Republic of Serbia and UNICEF.
    [3] In November 2013, UNFPA facilitated the process of developing a comprehensive assessment of FP services in Serbia which pointed out to poorly developed family planning services, and widespread prejudices regarding the use of modern contraceptives both among medical practitioners and general population in Serbia.
    [4] Serbian population is gradually ageing and decreasing with the annual population growth of -0.5.(Statistical Office of Republic of Serbia 2013 and UNESCO Country Profile)[/size]
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Wed Aug 07, 2019 8:15 pm

    Јбт пре 50 година се контрацепција добијала на добардан. Па смо имали и наталитет.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Mon Aug 12, 2019 11:03 am

    "ako je tebi malo 34.000, ima na birou dvaes njih koji čekaju"

    Egzodus - Page 7 EBuEmVlWwAAH--Z?format=jpg&name=small
    паће

    Posts : 40080
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Mon Aug 12, 2019 11:38 am

    Не бих им ја био ни потросац ни запослен.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Egzodus - Page 7 Empty Re: Egzodus

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:04 pm