Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Egzodus

    avatar

    Posts : 20
    Join date : 2019-07-10

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Slavoj Trocki Wed Jul 10, 2019 7:05 pm

    disident wrote: Banalan primer je vlasnik  fastfuda, koji za dve godine kupi dva stana i džip od 50 hiljada evra

    ....и кућу на Хавајима и дијамантски отварач за пиво и ретку врсту носорога и две-три естрадне певачице и ____
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by No Country Wed Jul 10, 2019 7:17 pm

    Ипак имам утисак да једно (краће) време ниси читао форум, можда није све изгубљено?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Tue Jul 16, 2019 9:42 pm

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-njemackoj-zivi-rekordan-broj-hrvata-evo-koliko-ih-se-lani-odselilo/2101334.aspx


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by No Country Tue Jul 16, 2019 10:24 pm

    Занимљиво, сада у Немачкој живи отприлике онолико Хрвата колико је у Хрватској било Срба, пре рата из 91-ве.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49678
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jul 16, 2019 11:59 pm

    U Njemačku se u razdoblju između 1. 1. i 31. 12. 2018. uselilo 1,58 milijuna stanovnika, a istodobno se iselilo 1,18 milijuna, tako da je u Njemačkoj krajem 2018. kao posljedica migracija živjelo oko 400.000 osoba više nego na početku iste godine

    Nemackoj treba veci plus od toga
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Fri Jul 19, 2019 12:09 am

    Hrvatska je od 2011. do 2017. godine izgubila četiri posto svog stanovništva, no pogledamo li demografsku situaciju po županijama, stanje djeluje još alarmantnije. Najgore je u Vukovarsko-srijemskoj županiji koja je u sedam godina izgubila čak 12,2 posto svoje populacije. Slijede je Sisačko-moslavačka s minusom od skoro 12 posto, Požeško-slavonska s -11,1 posto te Brodsko-posavska koja je u navedenom razdoblju ostala bez 10,1 posto stanovništva. Jedino su Grad Zagreb i Istarska županija u skromnom plusu od 1,5 te 0,2 posto.

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/mladi-bjeze-iz-svih-zupanija-alarmantna-istina-o-demografskoj-katastrofi-iz-sisacko-moslavacke-zupanije-otislo-je-173-ljudi-izmedu-15-i-30-godina/9120446/


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Sat Jul 20, 2019 2:09 pm

    Na osnovi ekonomskih kretanja i broja stanovnika u ostalim tranzicijskim zemljama hrvatski ekonomist Velimir Šonje procjenjuje da slabije razvijene zemlje, pa i Hrvatska, mogu stabilizirati broj stanovnika kada dostignu 80 posto prosjeka razvoja EU. – Češka, Slovenija i Slovačka, koje nisu imale pad broja stanovnika, nalaze se oko ili iznad razine od 80 posto prosjeka EU. Estonija, koja je nedavno dostigla tu razinu, ranije je imala pad broja stanovnika, ali je on zaustavljen, navodi Šonje. Do zaključka da s rastom plaća i dostizanjem određenog razvoja migracije usporavaju došla je i istraživačica Bečkog instituta za tranzicijske zemlje Isolda Mara, koja je uočila da vanjska mobilnost iz novih članica EU usporava od 2015. te će vjerojatno ostati na nižim razinama u budućnosti. No, i ta analitičarka ističe da je još preuranjeno govoriti o jačoj povratnoj migraciji. Godina 2018. mogla bi se pokazati prijelomnom za Hrvatsku, jer lani je prvi put od ulaska u EU došlo do smanjenja iseljavanja i rasta useljavanja. Nova Europa kopira zapadne zemlje više nego što se to u Hrvatskoj misli te vlastite praznine popunjava useljavanjem siromašnijih susjeda.



    http://www.poslovni.hr/hrvatska/strucnjaci-izracunali-kada-ce-stati-iseljavanje-hrvata-brojka-bi-vas-mogla-iznenaditi-355573


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Tue Jul 23, 2019 8:44 pm


    Bosanac može otići iz Bosne, ali Bosna iz njega nikada. Upoznajte Vahida Saltagu, Sarajliju na američkom kontinentu




    Nije off, emigranti pjevaju/repuju o exodusu.



    Vahid:


    - U ruševinama starog društva nicalo je novo, a kada si dijete, moć imaginacije nadjačava realnost, pa sam sa svojim drugovima uvijek nalazio neku zanimaciju i nešto lijepo da radimo, čak i u školi, prisjeća se Vahid
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Nino Quincampoix Sat Jul 27, 2019 6:21 pm

    Bienvenue à Bordeaux!
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sat Jul 27, 2019 6:39 pm

    Živeli!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49678
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 27, 2019 6:53 pm

    Uzdravlje Egzodus - Page 6 1143415371
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49678
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 27, 2019 6:58 pm

    Sad na letovanje u Biarritz  Egzodus - Page 6 2304934895
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Zuper Sat Jul 27, 2019 7:56 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Bosanac može otići iz Bosne, ali Bosna iz njega nikada. Upoznajte Vahida Saltagu, Sarajliju na američkom kontinentu




    Nije off, emigranti pjevaju/repuju o exodusu.



    Vahid:


    - U ruševinama starog društva nicalo je novo, a kada si dijete, moć imaginacije nadjačava realnost, pa sam sa svojim drugovima uvijek nalazio neku zanimaciju i nešto lijepo da radimo, čak i u školi, prisjeća se Vahid

    Dobri fikrete, da to nisu neki uzeljeni bosnjacki huligani, neki bh fanaticos i tako to?
    Nisam ocekivao to od tebe.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sat Jul 27, 2019 8:03 pm

    Ma kakvi huligani, okačio sam ih ovde jer su i oni dio egzodusa, emigrantski talas iz devdesetih.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Zuper Sat Jul 27, 2019 8:11 pm

    Mnogo mi nesto vuku na fanaticose, loyals...nesto je to cudno moj dobri Fikrete.
    Nego je l su to oni iz Finiksa sto su digli glas protivu crne muslimanske brace kada su crna braca otkrila lepote bosnjakinja?
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sat Jul 27, 2019 8:14 pm

    Nisu, ovi bacali crnčiće muslimane lavovima u Sen Luju.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Zuper Sat Jul 27, 2019 8:17 pm

    Hej, nemoj se ljutiti na me zbog zbora istine.
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sat Jul 27, 2019 8:20 pm

    Ne ljutrim se, otkud ti to? Čak i pišem tako da ti i duši i srcu bude ugodno. Subotnje veče posvećeno Zuperu, ja više od toga ne mogu.


    Ovi su Iz Sen Luja moji, znaš ti dobro koji Egzodus - Page 6 4101625831
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Nino Quincampoix Sat Jul 27, 2019 8:41 pm

    Fikrete, znaš li zašto baš St. Louis?
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by паће Sat Jul 27, 2019 8:44 pm

    Због Отоа, кога спремамо за свеца?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Guest Sat Jul 27, 2019 8:47 pm

    Quincy Endicott wrote:Fikrete, znaš li zašto baš St. Louis?


    Mislim da ma neke veze sa mjestom polaska, odnosno odakle i preko koji ambasada i konzulata se ganjalo papire i išlo. Isto tako ima veze i kad se odlazilo, da li za vrijeme rata ili u drugoj polovini devedesetih.


    Sad se to razlilo širom USA ali ti prvi talasi su išli na evega nekoliko mjesta. Detroit, Čikago i Atlanta najviše. Nešto manje u NY i već pomenuti Finiks. Bio je i jedan mani talas prije desetak godina i uglavnom su završili u De Moinu.
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Admin Pantokrator Sat Jul 27, 2019 10:52 pm

    e ja sam upoznao te iz finiksa. lik radi u crescent sheratonu u finiksu i dovukao je celu familiju. emigrirao u us of a kada je krenula repatrijacija u bih iz nemacke. ekspert krivinas koga pokriva neka ekipa pothead jamajcana kojima on stalno govori 'one love'. cime ih je zaduzio osim sitnim proneverama u hotelu pojma nemam.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Nino Quincampoix Sat Jul 27, 2019 11:20 pm

    Znam to za Des Moines, gledao sam jednom na OTV Valentino direktan prenos proslave rođendana Rođenih iz Iowe.
    Летећи Полип

    Posts : 11041
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Летећи Полип Wed Jul 31, 2019 10:07 pm

    PODIZANJE plaće osnovni je preduvjet zadržavanja domaćeg radnika, poručili su danas iz Koordinacije ugostitelja Hrvatske, napominjući da su sindikatima predložili dizanje plaća zaposlenika u ugostiteljstvu za 10 posto od visine plaće propisane kolektivnim ugovorom.

    Predstavnici Koordinacije ugostitelja Hrvatske, kako se navodi u priopćenju, u utorak su se sastali s predstavnikom Sindikata turizma i usluga Hrvatske Eduardom Andrićem i predstavnikom Udruge nezavisnih poslodavaca Petrom Lovrićem.

    Cilj sastanka bio je pronalazak rješenja za gorući problem nedostatka radne snage u Hrvatskoj te osiguravanje kvalitetnijih uvjeta za rad, prvenstveno u vidu rasta plaće.

    "Svjesni smo kako je podizanje plaće osnovni preduvjet zadržavanja domaćeg radnika", istaknuo je predstavnik Koordinacije Marin Medak napominjući da su dali prijedlog za podizanje plaća zaposlenika u ugostiteljstvu za 10 posto od visine plaće propisane kolektivnim ugovorom.

    Skvik.


    https://www.index.hr/vijesti/clanak/ugostitelji-predlazu-dizanje-placa-za-10-posto/2105348.aspx


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49678
    Join date : 2017-11-16

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Jul 31, 2019 10:26 pm

    Svjesni smo kako je podizanje plaće osnovni preduvjet zadržavanja domaćeg radnika

    Ma nije moguce, ko bi se toga setio...

    Egzodus - Page 6 Empty Re: Egzodus

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 7:42 am