Језички ксејт

otto katz

Језички ксејт Empty Re: Језички ксејт

Post by otto katz on Thu Feb 07, 2019 6:31 pm

Ček mi nemamo jezički hejt? Pa radi čega postoji podforum Jezik? A, a? 

Mora da sam već pominjao, ali moram još jednom. Sad svi govore "bez da", a prije 15-20 godina nije niko.  Језички ксејт 3937953091
Serem vam se u evoluciju jezika.

_____
Ist das nötige Geld vorhanden, ist das Ende meistens gut.
KinderLad

Post by KinderLad on Thu Feb 07, 2019 7:04 pm

Meni samo nije jasno kako je to ušlo u hrvatsku redakciju Vukovog jezika(tm). Valjda bi trebalo

bez da pita => bez pitati  Језички ксејт 1861198401
otto katz

Post by otto katz on Thu Feb 07, 2019 7:14 pm

A ne, može rječca da, ali s mjerom. Ne smije se dadakati. Onda si Srbo. Aoj vrbo, jel ti težak Srbo.

_____
KinderLad

Језички ксејт Empty Језички ксејт

Post by KinderLad on Thu Feb 07, 2019 7:16 pm

da da, um(j)ereno

e, al znas sta je tuzno...ovi novi tj mladji sa ekavskih podrucja, ne znaju bas stoprocentno gde ide "j" a gde ne  u ijekavskoj varijanti. Pre nekoliko meseci (tj jbt mozda ima i godina) sam se iznenadio kad mi je jedan njihov predstavnik rekao - daj jbt otkud znam u kojoj reci ide a u kojoj ne ide. Ja u fazonu, cekaj dal me zajebavas?
паће

Post by паће on Thu Feb 07, 2019 11:27 pm

otto katz wrote:Ček mi nemamo jezički hejt? Pa radi čega postoji podforum Jezik? A, a?

Подфорум не постоји. Само потфорум. Тема је пригодна за моје мишљење о онима који заборављају једначење по звучности.

_____
  ослаби ко је био јак, поправи се ко је био покварен

gosh vs heck ends in a dang
паће

Post by паће on Sat May 18, 2019 10:12 am

Quincy Endicott wrote:Ponekad zaista ne razumem SNS. U kom kapacitetu im on može biti koristan?

Вероватно капацитет од неки осам пикофарада, или капацитет за спаљивање ђубрета.

Мислио си на својство, као и ови што су ти одговорили.

_____

darling

Post by darling on Sat May 18, 2019 2:54 pm

KinderLad wrote:da da, um(j)ereno

e, al znas sta je tuzno...ovi novi tj mladji sa ekavskih podrucja, ne znaju bas stoprocentno gde ide "j" a gde ne  u ijekavskoj varijanti. Pre nekoliko meseci (tj jbt mozda ima i godina) sam se iznenadio kad mi je jedan njihov predstavnik rekao - daj jbt otkud znam u kojoj reci ide a u kojoj ne ide. Ja u fazonu, cekaj dal me zajebavas?

pa da. evo ja se sad cudim kako se ti cudis. ijekavica je teza od ekavice, tako da u principu mozemo zakljuciti da su natural born ijekavci manje pismeni od ekavaca, posto dele zajednicke probleme u jeziku, plus sto ovi jos imaju ije i je dramu.

iz mog iskustva, ekavci koji nemaju u uvetu ijekavicu ne umeju. umrla sam od smeha kad sam gledala ijekavizaciju koju je radio dipl prof. srpskog jezika: hteo sam rjeci  Језички ксејт 286371741 i tako dalje.

Post by kapetanm on Sat May 18, 2019 3:16 pm

Hm.odrastao u CG i BiH a odavde sam mogu ravnopravno oba narecja.
darling

Post by darling on Sat May 18, 2019 3:29 pm

pa da, imas ga u uvetu, al stasale su generacije koje nisu imale dodira s ijekavicom. secam se da je dosta davno (pre nego sto smo imali cro kanale u kablovskoj ponudi, ili je to bilo pre kabla uopste, ako je i to vazno) dejan ilic pricao u pescaniku kako mu se cerka rasplakala kad je citala valjda branka copica, jer nista nije razumela. 
i jedno je pricati, a drugo pisati ijekavicu. s pricanjem moze da se prodje, al pisanje, tu se sve vidi.
beatakeshi

Post by beatakeshi on Sat May 18, 2019 3:49 pm

Skoro sam pitao nekoliko ljudi da li su korjeni ili korijeni, potpuno različiti odgovori.
KinderLad

Post by KinderLad on Sat May 18, 2019 5:26 pm

darling wrote:
KinderLad wrote:da da, um(j)ereno

pa da. evo ja se sad cudim kako se ti cudis. ijekavica je teza od ekavice, tako da u principu mozemo zakljuciti da su natural born ijekavci manje pismeni od ekavaca, posto dele zajednicke probleme u jeziku, plus sto ovi jos imaju ije i je dramu.

iz mog iskustva, ekavci koji nemaju u uvetu ijekavicu ne umeju. umrla sam od smeha kad sam gledala ijekavizaciju koju je radio dipl prof. srpskog jezika: hteo sam rjeci  Језички ксејт 286371741 i tako dalje.

Ja sam realno naucio da citam na hrvatsko(srpsko)j latinici (tom i dzeri). Procitao sam tonu knjiga na "zapadnoj varijanti". Nekako "osecam" gde ide (i)je (ne moze u "reći", jer je to izrazito kratko e, dok u "reč" ide ije logično) Iako nikad u zivotu nisam pricao ijekavski. Sustinski, onaj Dalmatinac objasnio - ko da se zajebava sa još 2-3 glasa, ili ekavski ili ikavski Језички ксејт 2849097393 Česi pametni ljudi, furaju samo ta dva Језички ксејт 1399639816
otto katz

Post by otto katz on Sat May 18, 2019 5:31 pm

A ne, na češkom je svjet, svjetlo, mjeh, ali i lepši, hleba, pa književno mleko, a kolokvijalno mliko, ima šta oćeš.

_____
KinderLad

Post by KinderLad on Sat May 18, 2019 5:38 pm

otto katz wrote:A ne, na češkom je svjet, svjetlo, mjeh, ali i lepši, hleba, pa književno mleko, a kolokvijalno mliko, ima šta oćeš.

Da da, jeste, ima svjet...jbg, niko nije savršen Језички ксејт 1399639816 Ali sećam se da je većina ili ikavski ili ekavski

Zaboravio sam Poljaci šta rade. Sećam se da je slovački dosledno "iekavski"  Језички ксејт 1861198401
паће

Post by паће on Sat Jun 15, 2019 10:45 am

Napomena (1): Zbog zatvaranja polovine profila ulice Starine Novaka, u raskrsnici sa ulicom Kraljice Marije

Ако траке у једном смеру чине половину профила, то значи да се улица види из профила кад се гледа уз или низ њу. Добро.

Које је улици лице ака анфас, парна или непарна страна? Чисто да знам, кад возим низ улицу, да ли јој видим леви или десни профил.

_____

паће

Post by паће on Fri Jun 21, 2019 7:57 pm

Кад кажу да је нешто намењено "zaposlenim radnicima na održavanju groblja i poslovima sahranjivanja.", да не мисле случајно на гробаре?

Жив је Шувар (Стипе), умро није.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Jul 17, 2019 10:56 pm