Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Rusija i sve vezano za nju

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by uskok i ajduk Fri Jan 18, 2019 1:55 am

    Nije poenta u skupu. Jasno je da se na političke skupove ne ide sa entuzijazmom, bar ne od skorijeg vremena. Pitanje koje treba postaviti je da li su državna "crvena slova" , obeležavanje NATO agresije i prijateljstva sa Rusijom, nešto na šta većina gradjana reaguje pozitivno -odgovor je da. To je proslava državnosti i suverenosti, nema veze sa dnevnom politikom i sa spoljnopolitičkom orijentacijom zemlje. (Slično kao npr. proslava oslobođenja Beograda 1944. nema nužno ni anti-nemacku ni anti-kapitalisticku crtu)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    disident

    Posts : 15071
    Join date : 2016-03-28

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by disident Fri Jan 18, 2019 1:57 am

    Njemu je stalno pojavljivanje na tv deo nastupa i rada, i svakako ce iskoristit priliku da poentira i razvlaci danasnju posetu do max. Tesko je bez nekih insajd informacija iz vrh sns davati ocene o uspesnosti ovog cirkusa danas, tj po svemu sudeci sve je proslo kako je planirano


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Летећи Полип Fri Jan 18, 2019 1:58 am

    Inače,trebao je da sačuva ovakvu feštu za Trampa. Trampara bi čeketao sat vremena. Kako je dobio Viskonsin i Pensilvanju, i kako su mediji plakali, i kako je najviše uradio od svih predsednka ikad, i kako bi još uradio da Čak i Nensi hoće da razgovaraju...


    On realno nikad nije bio pred ovolikim gomilama.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Јанош Винету Fri Jan 18, 2019 2:02 am

    Creepy Uncle wrote:Naravno da nisu. Tri dana su plašili ljude zatvaranjem ulica, blokadama itd. Ovo je bilo samo za ekipu iz autobusa.
    Ovaj događaj je bio propagandni proizvod sa statistima.

    Creepy Uncle wrote:Dobro, meni izgleda kao da mogu da budu relativno zadovoljni. Ako su imali veća očekivanja, jebigica, ovo je krajnji domet njihovog aparata.

    Ovo je božja istina.

    Solidan je ovo logistički podvig, uspešna proba pred izbore.

    Operativna vežba na nivou brigade je u potpunosti uspela. Svi ciljevi su ispunjeni jedino je izostalo sinergijsko sadejstvo stranih partnera.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Јанош Винету Fri Jan 18, 2019 2:04 am

    Летећи Полип wrote:Dominantna tema koju slušam već neko vreme je bežanje iz zemlje. Nema okupljanja iole mladih ljudi na kome sam bio - sedeljke, svadbe, užina na poslu - a da se makar za kratko ne pomene ta tema. Nekim ljudima to ide do granice opsesije.


    A i kako se ne bi pljuvao režim. Ništa ne ide nabolje. Jebi ga, nisam neki ostrašćeni drkoš koji odbija da prizna da je neko nešto dobro uradio. Ali ovi stvarno ama baš ništa ne rade. I sve ono što na prvi pogled deluje kao ok, ispostavi se da je neka prevara.

    Svedok sam ovoga IRL.

    Čak i oni koji su situirani kukaju što ne mogu napolje. Jednostavna je činjenica da mogu da rade to isto samo za 5x veću platu u inostranstvu.

    Da ne pominjem one koje sapinje beda i učmalost, svaki dan je isti, šetaju se po kraju kao robijaši po zatvorskom krugu.
    Anonymous
    Guest

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Guest Fri Jan 18, 2019 2:12 am

    Летећи Полип wrote:Trampara bi čeketao sat vremena. 

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 3579118792
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50143
    Join date : 2017-11-16

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 18, 2019 2:17 am

    Летећи Полип wrote:Inače,trebao je da sačuva ovakvu feštu za Trampa. Trampara bi čeketao sat vremena. Kako je dobio Viskonsin i Pensilvanju, i kako su mediji plakali, i kako je najviše uradio od svih predsednka ikad, i kako bi još uradio da Čak i Nensi hoće da razgovaraju...


    On realno nikad nije bio pred ovolikim gomilama.

    I jos bi ga neko nesto i razumeo  Rusija i sve vezano za nju - Page 5 2304934895
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Bluberi Fri Jan 18, 2019 2:29 am

    Posle par dana obrade Putina, nastaviće se čišćenje od pete kolone u sopstvenim-naprednjačkim redovima, zakazivanje izbora, pisma podrške Vučiju i tako to.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Erős Pista Fri Jan 18, 2019 2:48 am

    Ma slabašno je ovo ispalo. Naravno da oni mogu to privremeno da ispeglaju medijskom ofanzivom (otud i sutrašnji nastup), ali slabašna im je disciplina, puno dezertera, esprit de corps im je na nuli - i to su sad videli protivnici i podržavaoci. Plus je tu ovaj faktor iritiranja ljudi, o kojem je već pisao disident.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Erős Pista Fri Jan 18, 2019 3:01 am

    Čisto poređenja radi - niko od  autokrata sa kojima Vučića često porede (Orban, Putin, Erdogan, Kačinjski, pa i Milo) ne pati od ovako niskog morala trupa kojim komanduje. Svi oni još uvek imaju vrlo realnu podršku, ne samo onu kupljenu (dobrim delom jer otvorenije eksploatišu postojeće društvene rascepe i antagonizme). Vučićeva podrška je potpuno, ali potpuno šuplja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by plachkica Fri Jan 18, 2019 3:03 am

    sve je ok
    putin mudar, da mu zahvalimo, vučić i brnabić hrabri, milić nema primedbi


    [size=36]Milićeva komentarisala posetu Putina
    Poseta predsednika Rusije Vladimira Putina može biti temelj za zdravije i iskrenije odnose Srbije i Rusije,smatra direktorka Centra za evroatlantske integracije
    IZVOR: TANJUG ČETVRTAK, 17.01.2019. | 20:37

     
    [/size]
    Podeli

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 5703483625c40db8938f92591435154_v4_big

    Foto: Tanjug/AP

    Jelena Milić dodaje da ta poseta može biti prilika da dve zemlje prošire saradnju tako da ona ne šteti evropskim integracijama i konsolidaciji demokratije.
    "Danas je bio dobar dan za Srbiju, nastavak evropskih integracija i mogućnost postizanja kompromisa u pregovorima sa Prištinom", rekla je Milićeva Tanjugu. 

    Ona je ocenila da je, sudeći po porukama koje je Putin danas poslao, Rusija pustila Srbiju da sama proceni šta je kompromis i najbolje rešenje u vezi sa Kosovom na čemu, dodaje, Srbija treba da zahvali šefu ruske države. 

    Da bi se taj kompromis ostvario, Srbiji je potrebna i naklonost SAD, smatra Milićeva i dodaje da je zato dobro što u sporazumima i ugovorima koji su danas potpisani između Srbije i Rusije nema ništa što bi moglo da dovede našu zemlju u neprijatnu poziciju ili pod sankcije američke administracije, poput uvoza vojne opreme ili dublje saradnje u oblati bezbednosti i odbrane. 

    "To može da zvuči čudno kad ja kažem, ali možemo da zahvalimo Putinu, jer su veoma dobre njegove današnje poruke da je Srbija puštena da sama proceni šta je to kompromis i najbolje rešenje za nju u vezi sa Kosovom", kazala je Milićeva. 

    Ona navodi da je dobro što se danas nije pokretalo pitanje Srpsko-ruskog humanitarnog centra. 

    "Vidim da se to tumači kao prijateljski gest Putina, ali mislim da je to takođe posledica vrlo hrabre odluke vlade i predsednika Srbije da se približi NATO i da nastavi saradnju sa tom alijansom, shvatajući da je ipak to jedna zdravija osnova za nastavak evropskih integracija", rekla je Milićeva. 

    Milićeva je ukazala i da je saradnja Srbije i Rusije proširena na različite oblasti, poput obrazovanja, nauke, tehnološke saradnje, a koje trenutno nisu u "neprijatnom" fokusu zapadne međunarodne zajednice. 

    "To što imamo Putinovu podršku je dobro, ali je dobro što nas i on pušta da sami odlučimo o toj širini kompromisa. Mi smo mali, oni su veliki, ako su nam prijatelji moraju da razumeju da Srbija može svoj suverenitet i integritet da razvija samo kao deo veće zajednice manjih zemalja, što jeste EU", rekla je Milićeva.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Erős Pista Fri Jan 18, 2019 3:04 am

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 3579118792 Rusija i sve vezano za nju - Page 5 3579118792 Rusija i sve vezano za nju - Page 5 3579118792 Rusija i sve vezano za nju - Page 5 3137070404


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Bluberi Fri Jan 18, 2019 3:18 am

    William Murderface wrote:Čisto poređenja radi - niko od  autokrata sa kojima Vučića često porede (Orban, Putin, Erdogan, Kačinjski, pa i Milo) ne pati od ovako niskog morala trupa kojim komanduje. Svi oni još uvek imaju vrlo realnu podršku, ne samo onu kupljenu (dobrim delom jer otvorenije eksploatišu postojeće društvene rascepe i antagonizme). Vučićeva podrška je potpuno, ali potpuno šuplja.
    Čitao sam Predraga Popovića jer je insajder, i onda vidiš da je gro opština u Srbiji i vd statusu. Jednostavno su istrošili sve ljude.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Erős Pista Fri Jan 18, 2019 3:20 am

    Dobro, to je već i metod vladanja, ne nužno znak istrošenosti. Ali jeste znak da i svoje ljude "od poverenja" moraju stalno da drže napola ucenjenim, da im slučajno ne bi zbrisali.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Bluberi Fri Jan 18, 2019 3:26 am

    Ali nema ljude od poverenje, ima ekipu sa Andrejom na čelu koja ide po Srbiji i radi to što radi. A taj način vladanja se brzo istroši. Zato televizija i 24h gazda. To je tigar od papira, ako se ljudi odlobode straha.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Bluberi Fri Jan 18, 2019 3:28 am

    Da se ja pitam, svu bih artiljeriju povukao sa vučića i usmerio na brata.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Erős Pista Fri Jan 18, 2019 3:30 am

    Bluberi wrote:Ali nema ljude od poverenje, ima ekipu sa Andrejom na čelu koja ide po Srbiji i radi to što radi. A taj način vladanja se brzo istroši. Zato televizija i 24h gazda. To je tigar od papira, ako se ljudi odlobode straha.


    To. Odnosno ima ih vrlo malo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50143
    Join date : 2017-11-16

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Jan 18, 2019 3:34 am

    Ljudi...novac. Neuporediva je Srbija i sa Mađarskom, ovo sve drugo su zemlje sa ozbiljnim napretkom tokom vlasti tih ljudi. Nekakvim napretkom...u nečemu.
    Erős Pista

    Posts : 81489
    Join date : 2012-06-10

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Erős Pista Fri Jan 18, 2019 3:37 am

    Tačno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Bluberi Fri Jan 18, 2019 3:43 am

    To tačno ne radi posao.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Bluberi Fri Jan 18, 2019 4:11 am

    A i razlikuju se tehnike vladanja, mentalitet, da ne kažem identitetski sklop, EU su, a opet su u neku ruku jedan proces.
    Anonymous
    Guest

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Guest Fri Jan 18, 2019 8:35 am

    Kondo wrote:Ovo videli? Žaklina jebe duboko bez vađenja.

    kakav kontramiting, takvo i "volim i ja vas".
    i moj je utisak da su posetioci juče mahom polusmoreno tumarali, klopali brzu hranu i cirkali. tako bi valjda trebalo da izgleda ta dugo čekana najezda bugarskih turista...
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Zuper Fri Jan 18, 2019 12:50 pm

    Русија улаже 1,4 милијарде долара у гасовод кроз Србију

    Русија је спремна да у развој инфраструктуре у Србији, између осталог и у наставак гасовода „Турски ток“ преко територије Србије, уложи неопходна средства у износу од око 1,4 милијарде долара, изјавио је руски председник Владимир Путин.

    Русија ће повећати улагања у Србију за 500 милиона долара

    МОСКВА - Руски суверени фонд и његови партнери планирају да повећају инвестиције у Србији за 500 милиона долара у наредне две године, каже шеф Руског фонда за директна улагања (РДИФ) Кирил Дмитријев
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by kondo Fri Jan 18, 2019 12:52 pm

    Razočarao me Brundi, nije bilo odijuma prema vređanju mitingaša na lajni


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Guest Fri Jan 18, 2019 1:08 pm

    KinderLad wrote:Ljudi...novac. Neuporediva je Srbija i sa Mađarskom, ovo sve drugo su zemlje sa ozbiljnim napretkom tokom vlasti tih ljudi. Nekakvim napretkom...u nečemu.

    U Bugarskoj, VMWare, zvezda IT, ima 600 zaposlenih, mahom programeri.

    Rusija i sve vezano za nju - Page 5 Empty Re: Rusija i sve vezano za nju

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 6:49 am