Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Serije kao takve

    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 8:17 pm

    Најзад могу да престанем да их тражим. Слободна сам (у позадини се чују одговарајући звучни ефекти).
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Sun Mar 15, 2020 8:20 pm

    Serije kao takve - Page 33 3579118792
    Serije kao takve - Page 33 3826186726
    avatar

    Posts : 18349
    Join date : 2014-12-12

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by beatakeshi Sun Mar 15, 2020 8:58 pm

    William Murderface wrote:Zar ih vec nemamo previse?

    Mi sad krenuli (preko besplatnog Pickboxa) da gledamo Inspektora Frosta, od prve epizode. Uzivancija.
    Serije kao takve - Page 33 3579118792 I ja krenuo po Frostu, ali miksujem sa Poaroom i nekim morbidnim Norvežanina.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Thu Mar 19, 2020 12:49 am

    pogledao novog papu. to cut the long story short moj utisak je delimicno suprotan od zvezdinog: prvih 6 epizoda su genijalne - kao celina mozda cak bolje i hrabrije od mladog pape (dzon brenoks je fenomenalno razradjen i psiholoski profajlovan lik, detaljnije razradjen od lenija belarda koji nije toliko interesantan kao lik koliko je zanimljiva njegova svrha/funkcija) - a onda su zadnje 3 epizode - kada se vraca lenny belardo i kada imamo dual pontificate - nekako zbrzane i smuljane. cini mi se kao da je sorrentino postavio izuzetno visoke standarde sebi i nama i onda pomalo postao zrtva istih. ali da ne bih bio nezahvalan, ostavicu ovde ridiculously gorgeous & out of context kiku georgiu, vodju papa pijusovih zilota  Serije kao takve - Page 33 3826186726

    Spoiler:


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Thu Mar 19, 2020 1:46 pm

    slazemo se da je dobro dok se leni ne probudi kad krene nizbrdo. ne slazemo se koliko je dobro.

    Fare wrote:pogledao novog papu. to cut the long story short moj utisak je delimicno suprotan od zvezdinog: prvih 6 epizoda su genijalne - kao celina mozda cak bolje i hrabrije od mladog pape (dzon brenoks je fenomenalno razradjen i psiholoski profajlovan lik, detaljnije razradjen od lenija belarda koji nije toliko interesantan kao lik koliko je zanimljiva njegova svrha/funkcija)


    sto se ovoga tice, necu preterati ako kazem da ne nazirem dno u dubinama naseg neslaganja Serije kao takve - Page 33 1233199462 leni belardo je kao prvo i osnovno bio zvezda, obasjavao je svaki kadar u kom se pojavio. star power ne mozes da zamenis pametno napisanim dosadnim likom. misim to sto je brenoks intencionalno dosadan ne cini ga manje dosadnim u mojim ocima.

    na polju funkcije (a sta su likovi nego funkcije? pitam se ja), mladi papa je bio fascinantan i zato sto je bio ziva kritika sorentinove poetike i mozda prilika da sorentino nakratko pobegne od svog brenda artsploitationa. dzon malkovic je jbga pad u sorentinijanu. matori prevarant ophrvan izobiljem mrtve kulture koji prica neke pompezne budalastine a ja rolajzujem. a leni?! kakva harizma! kakva misterija! kakva svetlost! i do kraja nisam bio siguran u cemu je fora s njim i sta ce on u palom svetu sorentinovom. sa dzonom malkovicem mi je sve jasno.


    ko sto napisah dole, odvazio se da pocnem da gledam sopranose, seriju za koju sam verovo da je dobra ali cija me tematika ni najmanje nije privlacila ('porodica' ko porodica + psihoanaliza u svetu gudfelasa). i stvarno je dobra!


    _____
    ova zemlja to je to
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Thu Mar 19, 2020 4:59 pm

    zvezda je zivot wrote:slazemo se da je dobro dok se leni ne probudi kad krene nizbrdo. ne slazemo se koliko je dobro.

    Fare wrote:pogledao novog papu. to cut the long story short moj utisak je delimicno suprotan od zvezdinog: prvih 6 epizoda su genijalne - kao celina mozda cak bolje i hrabrije od mladog pape (dzon brenoks je fenomenalno razradjen i psiholoski profajlovan lik, detaljnije razradjen od lenija belarda koji nije toliko interesantan kao lik koliko je zanimljiva njegova svrha/funkcija)


    sto se ovoga tice, necu preterati ako kazem da ne nazirem dno u dubinama naseg neslaganja Serije kao takve - Page 33 1233199462 leni belardo je kao prvo i osnovno bio zvezda, obasjavao je svaki kadar u kom se pojavio. star power ne mozes da zamenis pametno napisanim dosadnim likom. misim to sto je brenoks intencionalno dosadan ne cini ga manje dosadnim u mojim ocima.

    na polju funkcije (a sta su likovi nego funkcije? pitam se ja), mladi papa je bio fascinantan i zato sto je bio ziva kritika sorentinove poetike i mozda prilika da sorentino nakratko pobegne od svog brenda artsploitationa. dzon malkovic je jbga pad u sorentinijanu. matori prevarant ophrvan izobiljem mrtve kulture koji prica neke pompezne budalastine a ja rolajzujem. a leni?! kakva harizma! kakva misterija! kakva svetlost! i do kraja nisam bio siguran u cemu je fora s njim i sta ce on u palom svetu sorentinovom. sa dzonom malkovicem mi je sve jasno.


    ko sto napisah dole, odvazio se da pocnem da gledam sopranose, seriju za koju sam verovo da je dobra ali cija me tematika ni najmanje nije privlacila ('porodica' ko porodica + psihoanaliza u svetu gudfelasa). i stvarno je dobra!
    ma ok, zapravo se razumemo u poprilicnoj meri. kada si zakukao onomad za lenijem posle prvih 6 epiozda, ja sam mislio da ce da ti bude super serija kad ti je sorrentino uslisio zelju - a buduci da ti ipak nije bila tako super kao sto si mislio da ce biti - zapravo se slazemo.

    niko ne uskracuje leny belardu star power, to jeste nesto sto je vozilo celog mladog papu samo kad se pojavio brannox... meni je to bilo bolje. brannoxovi open-ended, meandrirajuci govori su genijalni. govori koji su cesto ne samo teoloski dead-end nego i dead end bilo kakvog crkvenog autoriteta i vlasti i zapravo jesu su nekakav misticizam, nekakav third way. ili ono kad kaze church is a truth (ne the truth nego a truth), sve je nestabilno kod brannoxa - covek je pola papa, pola non-sequitor. ili kad zadje u tautologiju na poslanici povodom svoje inauguracije pa je ceo govor primeri koje zakljucuje sa "to je ono sto smo mi" vs  "to nije ono sto smo mi". meni je brannox bio totalni trijumf dobrog screen writinga. verovatno sam i ja dosadan  Serije kao takve - Page 33 1233199462

    a leni belardo spram njega je puno jednodimenzionalniji i polovinu mladog pape zvuci kao neki arhetip konzervativca sve dok ne pocnu da se postavljaju zanimljiva pitanja u vezi njega. ono sto je super u vezi leni belarda - a sto i sorrentino na kraju novog pape eksplicitno kaze kroz nekog od likova (ja mrzim to trbuhozborenje koje je tantamount crtanju za nepazljivu publiku, to mi je jedan od glavnih pet peeve-ova u vezi scenarija) - je sto mi ne znamo sta je leni belardo - da li je instrument bozije volje (i u kom cilju) ili je instrument druge strane (tu dinamiku imamo malo i sa vojelom isto i onim behind the scenes potentate-om bauerom - to je sve odlicno). i to je ono na sta sam mislio kad sam pomenuo njegovu svrhu/funkciju.

    a za to sve kako se leni belardo uklapa u sorrentinovu poetiku ti je bolji sagovornik beatakeshi, jer ja nisam gledao sorrentina mimo papskih serijala. svestan sam da nije ne znam koliko originalno tumacenje - al obzirom na godinu proizvodnje prvog serijala kada je vladala najveca medijska pomama za papa franjom - meni se cini da je njemu bilo zanimljivo da napravi lika koji bi bio anti-papa franja, odnosno desni papa.

    sopranosi su odlicni, bili i onda a i pre par godina kad sam obnavljao  Serije kao takve - Page 33 903208043


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Thu Mar 19, 2020 5:07 pm

    e da i ja kao neko ko je fan serije i generalno strategije brendiranja katolicke crkve putem seksa moram reci da je sorrentino ipak malo preterao ovog puta. bukvalno je sve glavne glumice u seriji skinuo, kao da je 1974.

    malo imam utisak da je dead-endovalo silno erotizovanje celokupne glumacke postave ovog puta.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    zvezda je zivot

    Posts : 7008
    Join date : 2014-11-07

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by zvezda je zivot Thu Mar 19, 2020 5:28 pm

    Daï Djakman Faré wrote:e da i ja kao neko ko je fan serije i generalno strategije brendiranja katolicke crkve putem seksa moram reci da je sorrentino ipak malo preterao ovog puta. bukvalno je sve glavne glumice u seriji skinuo, kao da je 1974.

    malo imam utisak da je dead-endovalo silno erotizovanje celokupne glumacke postave ovog puta.

    slazem se. pogotvo sto je golotinju koristio u bar nekoliko razlicitih pa i suprotstavljenih registara, misim da nema rejndz da to izvuce.


    sto se mladog pape tice: on je svakako bio manje ljudski lik ali je ta njegova jednodimenzionalnost uticala da radnja ide u vise dimenzija: imao si voiellove spletke i papino mesijanstvo. ovde je sve spalo na crkvenu realpolitiku (+ sveopsti pad) pa je ne znam koliko puta voiella izgubio svoju poziciju sos-a u ovoj sezoni... a i onog njegovog celavce gledali vise nego sto treba. i misim da su bas zato sto je covecniji lik spetke o tajnama novog pape su bile manje zanimljive imho.


    _____
    ova zemlja to je to
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8054
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Daï Djakman Faré Thu Mar 19, 2020 5:53 pm

    jeste izgubili smo divine interventionism skroz u drugoj sezoni. mada bio je super momenat u zadnjoj epizodi kada je leni preko brennoxa pokusao da pripreti kalifu fanatizovanim vernicima, a otmicari ladno roknuli svestenika as a response pa je posle bilo 'jebiga sta mene slusate, ja sam mentol' Serije kao takve - Page 33 3816571643


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca Fri Mar 20, 2020 1:03 am

    Uradila sam najgluplju moguću stvar - uzela sam da gledam Chernobyl. Nisam je gledala kad se emitovala jer mi je delovala previše strašno.
    Bila sam u pravu, sad ne smem na spavanje Serije kao takve - Page 33 1848198029


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Fri Mar 20, 2020 8:08 am

    Ама само провери да ли ти се накотио неки реактор испод кревета. Нема реактора, нема проблема, мирно спавај.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by ♏ Fri Mar 20, 2020 8:37 am

    Reaktor je jedan od najpristojnijih forumaša na domaćem netu. Ne znam šta imaš protiv njega, ali nije lepo prozivati ljude iza leđa.
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Fri Mar 20, 2020 8:39 am

    ♏ wrote:Reaktor je jedan od najpristojnijih forumaša na domaćem netu. Ne znam šta imaš protiv njega, ali nije lepo prozivati ljude iza leđa.

    Знам га лично... ал није лепо да се завлачи Маци испод кревета. А и могао би да наврати да проучимо коју чашицу Правописа.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Fri Mar 20, 2020 8:43 am

    Serije kao takve - Page 33 3579118792

    Meni se sad uopšte ne gledaju serije koje govore o Pre, i koje pokazuju obične ljude u svakodnevnim situacijama: šetnja po parku s prijateljima, graja dece u školi, večernji provod, pripadnici klana Kali kolju policajce i izlažu njihove glave na prometnoj ulici...

    Sad samo SF može.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Ointagru Unartan Fri Mar 20, 2020 1:56 pm

    Papa Lazarou wrote:Serije kao takve - Page 33 3579118792

    Meni se sad uopšte ne gledaju serije koje govore o Pre, i koje pokazuju obične ljude u svakodnevnim situacijama: šetnja po parku s prijateljima, graja dece u školi, večernji provod, pripadnici klana Kali kolju policajce i izlažu njihove glave na prometnoj ulici...

    Sad samo SF može.

    Izasla je druga sezona Altered Carbon. Picard nije los.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Fri Mar 20, 2020 1:58 pm

    Picard gledam sam, to ženu ne zanima, a od sutra zajedno gledamo Altered Carbon od početka. 
    Možda se pozabavimo Lostom, onako iz vica, dok ne dosadi.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Mon Mar 23, 2020 12:02 am

    ne znam dal je već bilo, ali za mene je otkriće: na jućubu ima BBC-ev Tinker Tailor Soldier Spy iz 1979.

    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Erős Pista Mon Mar 23, 2020 12:17 am

    Jeeej!

    Ja sam to gledao na RTS-u...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by паће Mon Mar 23, 2020 10:05 am

    Оби 1 Смајли... ака Алекса Гинић.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 23, 2020 3:30 pm

    ZeroZeroZero, Amazon prime. Preporuka.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Mon Mar 23, 2020 3:31 pm

    Usvaja se momentalno.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7163
    Join date : 2020-03-05

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Vilmos Tehenészfiú Mon Mar 23, 2020 4:37 pm

    паће wrote:Оби 1 Смајли... ака Алекса Гинић.

    Onomad kad smo bili u istom razredu, Aleksa je sedeo pored mene, a Ginic iza mene. Razmisljam kako bi bilo kada bi njih dvojicu zalemili i smejem se.
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Wed Mar 25, 2020 11:20 am

    Jel počeo neko da gleda The Plot Against America?
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by bela maca Wed Mar 25, 2020 12:16 pm

    Ja, na momente ok inače dosadnjikavo
    Ili se nisam udubila kako treba


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Guest Thu Mar 26, 2020 2:45 pm

    Pogledao sam prve dve epizode. Sporo jeste, ali tu uživam u fino reprodukovanoj amerikani Serije kao takve - Page 33 1143415371

    Serije kao takve - Page 33 Empty Re: Serije kao takve

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 10:25 pm