Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kosovo*

    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest 16.12.18 18:41

    Iz Brisela je u Prištinu stiglo pismo adresirano na kosovskog premijera Ramuša Haradinaja u kom mu se nudi rešenje problema za takse za robu iz Srbije.

    Kako javlja Koha ditore, pismo su uputili visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Federika Mogerini, evropska komesarka za trgovinu Sesilija Malstrem i komesar za evropsku susedsku politiku i pregovore o proširenju Johanes Han.

    Navodi se da iz EU, između ostalog, predlažu da se odrednica "UNMIK" u CEFTA sporazumu zameni odrednicom "Kosovo*" (Kosovo sa zvezdicom), a zauzvrat traže da prištinske vlasti, u znak dobre volje, pre sutrašnjeg sastanka Saveta za Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) u Briselu, privremeno suspenduju primenu odluke o taksama na robu iz centralne Srbije i Bosne i Hercegovine.

    List piše da se troje članova Evropske komisije u pismu bavilo pitanjima koja su kod Haradinaja izazivala zabrinutost izraženu u njegovom pismu ranije upućenom Briselu, gde je objašnjavao razloge Prištine za uvođenje taksi.

    "U duhu slobodne trgovinske zone, sve strane moraju da poštuju pravila koja su zajedno prihvatili. Kako bi se pozabavili ovim pitanjima, kao što je komesar Han i predložio tokom posete 3. decembra, Evropska Komisija je spremna da uvede specijalni format za vas i Srbiju kako biste pronašli konkretna i praktična rešenja za razna trgovinska pitanja koja ste vi pomenuli", piše u pismu upućenom Haradinaju iz Briselu.

    Dopisnica "Radija Slobodne Evrope" iz prestonice EU navodi da je pismo Haradinaju poslato 12. decembra.

    Navodi se da se u pismu od prištinske strane traži da unapred dokaže konkretnu spremnost da se pronađe rešenje.

    "Kao gest dobre volje, kako bi se olakšao početak ovih razgovora, pozivamo vašu vladu da suspenduje primenu povećanja tarifa, pre predstojećeg sastanka Saveta za ŠP, kao privremenu meru dok se ne pronađe rešenje za identifikovane probleme", stoji u pismu koje su potpisali Mogerinijeva, Malmstremova i Han.

    Podseća se da se u Briselu u ponedeljak održava redovni godišnji sastanak o SSP sa Kosovom, a dan kasnije je zakazan isti format sastanka sa Srbijom.

    RSE navodi da zato predstavnici Evropske komisije smatraju da bi ova nedelja bila idealna za poček rešavanja krize oko taksi.

    U pismu evropski zvaničnici tvrde da su spremni da otpočnu s ovim procesom već 17. decembra na marginama sastanka SSSP sa Kosovom i da zato traže od kosovskog premijera da imenuje jednog člana koji bi učestvovao u pripremnim sastancima u njegovo ime.

    >> Napravićemo malo sranjca, i onda izgurati stvari u pravcu simbolične suverenizacije kao nagradu za smirivanje....
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista 16.12.18 18:44

    Šta mu rade, jbt. Pa ovo je šou.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko 16.12.18 18:54

    Hahahah, tekst je komedija. Em sto bi ih u sustini nagradili, em sto bi - obratite paznju - takse bile PRIVREMENO suspendovane!  Kosovo* - Page 3 286371741

    Ali me ne cudi da bi Han tako nesto poslao.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Mr.Pink 16.12.18 18:58

    pa ne, ovo je aad vec jebanje

    mene sad zanima jedino sta ce vucic


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista 16.12.18 19:02

    Mislim da treba razmotriti mogućnost i da je ovo deo dila, odnosno da se daje prostor prištinskoj strani da ostvari pobedu s kojom posle može da uđe u ispunjenje ostatka dila. Vučićevo kezečenje nakon osnivanja VK bi bilo u skladu s tom opcijom.

    Druga opcija je da g sad stvarno ozbiljn jebu i pritiskaju i da on ne može ništa da uradi po tom pitanju, osim da prihvati neki vrlo loš dil.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Јанош Винету 16.12.18 19:13

    Ovo je IMHO odličan dil za kosovsku stranu, a za našu još bolji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj 16.12.18 19:31

    Sta god da EU radi treba uvek imati u vidu da je moc Brisela da vrsi pritisak na Pristinu ogranicena, pogotovu sada kada su im realno kazali da cak ni od ukidanja viza nema nista bar jos godinu dana, a verovatno i duze.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest 16.12.18 19:35

    Stvar je strukture - prosto podrška nezavisnosti Kosova je nešto što ograđuje celu ovu temu i definiše korake u širem smislu. Zato kad se desi neki "potres" stvari se smire u skladu sa tim okvirom tj nova ravnotežna tačka je zapravo dalja promocija državnosti. I time se dalje kopa taj kanal ka "pravno obavezujućem sporazumu" koji, implicitno ili ne, "traži" priznavanje nezavisnosti.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista 16.12.18 19:40

    Pa da, zato mi se i čini da ga dovode pred svršen čin, odnosno da mu polako ali sigurno ukidaju prostor za bilo kakvo dalje razvlačenje. Svaki da je pregovaračka pozicija sve gora, pa on nek vidi šta će. Reko Bolton brže to malo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Bluberi 16.12.18 19:42

    Toliko o Vučićevoj pameti.
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће 16.12.18 19:44

    Gargantua wrote:Stvar je strukture - prosto podrška nezavisnosti Kosova je nešto što ograđuje celu ovu temu i definiše korake u širem smislu. Zato kad se desi neki "potres" stvari se smire u skladu sa tim okvirom tj nova ravnotežna tačka je zapravo dalja promocija državnosti. I time se dalje kopa taj kanal ka "pravno obavezujućem sporazumu" koji, implicitno ili ne, "traži" priznavanje nezavisnosti.

    Као пијано тетурање, међутим пијанац тачно зна колико још бандера треба да звекне главом да би стигао кући, све по уходаном алгоритму. Биће мамуран и овако и онако, ал' бар у свом кревету.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest 16.12.18 19:52

    Što kažu naši stari - there's a method in the madness.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Mr.Pink 16.12.18 19:54

    ja sam zato se pito sta ce dalje, ponestaje prostora vucicu

    jer sve ono sto je on ulozio i uradio za tu stvar, te nazovi pregovore...sve je to propalo. nikakve opstine nisu niti ce biti formirane, formiraju vojsku, srpsko mleko se vise na kosovu nece piti uprkos onim performensima i protestima studentskim koji po kvaliteti doduse ne mogu parirati onim julovskim, povlacenjima iz institucija, sastancenjima...

    toliko investirao, a jedan dacic sa svojom banana diplomatijom daje bolje rezultate
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest 16.12.18 20:50

    Gazeta ekspres piše da je Haradinaj odmah odbio ponudu. Izgleda da tu nema nikakvog dila i da je Vašington jednostavno rekao - zaokružite državnost, stojimo iza vas ekonomski, politički i vojno, a klovnove iz Brisela ne slušajte. 

    Nove okolnosti u svetu. Ali stvarno jesu, samo ne onako kako su tramptardi mislili.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj 16.12.18 21:02

    Creepy Uncle wrote:Gazeta ekspres piše da je Haradinaj odmah odbio ponudu. Izgleda da tu nema nikakvog dila i da je Vašington jednostavno rekao - zaokružite državnost, stojimo iza vas ekonomski, politički i vojno, a klovnove iz Brisela ne slušajte. 

    Nove okolnosti u svetu. Ali stvarno jesu, samo ne onako kako su tramptardi mislili.

    To je to menjanje stanja u svetu... Naravno, ako Srbija nesto ozbiljnije pokusa niko nece stati iza nje. Osim, naravno, Rusije i Kine koje ce odmah zatražiti sednicu Saveta bezbednosti.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista 16.12.18 21:07

    Pazi, ja ne znam šta stoji iza Boltonovog ubrzavanja. Moguće je da oni nisu apriori više na albanskoj strani (naravno, unutar onog okvira koji je Gagrntua već pominjao, i koji je već uveliko nagnut ka kosovskoj nezavisnosti), u smislu, moguće da im je akcenat zaista na ubrzavanju kraja procesa, a manje na konkretnom ishodu. Kao, radite šta hoćete, samo se dogovorite. Ako se dogovorite oko priznanja, dobro, ako se dogovorite oko podele/razgraničenja, opet dobro, samo što pre. Međutim, čini mi se da Vučić zapravo ne zna kako to da reši, da nema jasan i u realnom roku sprovodiv predlog, i da ga sad ovi gaze i guraju ga ka sve gorem rešenju.

    Po mom mišljenju, zajebao se sa predlogom razgraničenja, ali možda i grešim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj 16.12.18 21:20

    William Murderface wrote:Pazi, ja ne znam šta stoji iza Boltonovog ubrzavanja. Moguće je da oni nisu apriori više na albanskoj strani (naravno, unutar onog okvira koji je Gagrntua već pominjao, i koji je već uveliko nagnut ka kosovskoj nezavisnosti), u smislu, moguće da im je akcenat zaista na ubrzavanju kraja procesa, a manje na konkretnom ishodu. Kao, radite šta hoćete, samo se dogovorite. Ako se dogovorite oko priznanja, dobro, ako se dogovorite oko podele/razgraničenja, opet dobro, samo što pre. Međutim, čini mi se da Vučić zapravo ne zna kako to da reši, da nema jasan i u realnom roku sprovodiv predlog, i da ga sad ovi gaze i guraju ga ka sve gorem rešenju.

    Po mom mišljenju, zajebao se sa predlogom razgraničenja, ali možda i grešim.

    Po mom mišljenju zajebao se sa loženjem naroda x godina putem tabloida. Jbg, znam da mu je to važno za kontrolu svog biračkog tela, al zbog toga ne može da uradi ama baš nikako ono što mora. Jer niko neće da mu olakša poziciju pošto to znači da mora da dobro pritisne Albance, a, realno, zašto bi to radili bilo zbog njega bilo zbog ovakve Srbije? Na stranu što EU to verovatno ne može i kad bi htela.
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest 16.12.18 21:47

    Iza američkog ubrzavanja stoji želja da se ta priša završi (uz "fleksibilna" rešenja, ako treba) jer je krajnji cilj reći Srbiji "sad nema više teme Kosova, ne treba vam podrška Rusije, ajmo polako usklađivanje spoljne politike sa EU i zavrćite pristup Rusima...
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Nektivni Ugnelj 16.12.18 21:49

    Ma da
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Filipenko 17.12.18 0:45

    Mi zato dovodimo Kineze na vreme, da imamo kome da se okrenemo. Ucimo i mi od Envera Hodze! Kosovo will be back 2085.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista 17.12.18 16:39

    Коха диторе: “Влада Косова” доставила амбасадама Квинте у Приштини нацрт споразума са 18 поглавља у којем се тражи “међусобно признање и поштовање постојећих граница”

    Рамуш Харадинај “грубо” одбио предлог ЕУ да Приштина укине таксу, отказана конференција за новинаре у Бриселу


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Guest 17.12.18 16:56

    Amerika vs EU, između ostalog
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Erős Pista 17.12.18 17:05

    Ko li će da pobedi Kosovo* - Page 3 2304934895

    On a sidenote, kad ste poslednji put čuli reč razgraničenje, od Vučića ili bilo koga drugog? ja nešto ne supevam da se setim...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by kapetanm 17.12.18 17:09

    Nema ovde resenja, Kosovo je vremenom postalo takav cvor koji se ne da razresiti. Vucicu je donedavno, do americkog presinga bilo udobno - zna da je priznanje crvena linija i tu seljacki zavlaci po Briselu, ali je zato dao sve sto se dati moglo. S druge strane Taci je dobio sve i moze biti zadovoljan. Sad, priznanje ko priznanje, moze i kasnije. Za nekakvo temeljno preuredjenje Balkana, nema dovoljno drzanika, ni na zapadu ni na istoku, ni ovde. Setite se transformacije kraljevine u DFJ - koji su svetski lideri to krojili i koji kalibar je ovde vladao tada, a koji su sad
    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by паће 17.12.18 17:22

    kapetanm wrote:
    Setite se transformacije kraljevine u DFJ - koji su svetski lideri to krojili i koji kalibar je ovde vladao tada, a koji su sad

    Одакле да се сетимо, из мемоара тих истих белосветских лидера? Да је тада постојао форум, исто бисмо их на пасја кола као и ове сада. Једино су могли да буду дрскији у смислу 'дрзнути се', јер јбг управо смо победили у рату, шкк сад хоћете, мрш бре, ово је наше.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Kosovo* - Page 3 Empty Re: Kosovo*

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is 07.05.24 21:17