Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    jugoslavija - od nemila do nedraga

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 10, 2018 1:57 am

    Bluberi wrote:
    Kondo wrote:ni ja!
    Da li su kosovski albanci naše nesvesno, nešto što, po Frojdu nije u stanju biti svesno?

    Nisu. Zapravo problemi sa njima su najlaksi posmatrani u tom "podsvesnom" kljucu
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Mon Dec 10, 2018 1:58 am

    ko govori o humanom rešenju. ne postoji humano rešenje koncepta kao što je nacionalno pitanje.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 1:58 am

    Kondo wrote:to ce bruno da ti pomogne oko toga, za mene se  ovde  radi o dva ovna na brnu od kojih jedan mora pasti u vodu. politika je nekada jednostavnija nego što izgleda, naročito u ovom delu sveta.
    Zaboravio sam da je u toku rešavanje problema.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 1:59 am

    KinderLad wrote:
    Bluberi wrote:
    Da li su kosovski albanci naše nesvesno, nešto što, po Frojdu nije u stanju biti svesno?

    Nisu. Zapravo problemi sa njima su najlaksi posmatrani u tom "podsvesnom" kljucu
    Daj napiši taj ključ.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Mon Dec 10, 2018 2:00 am

    jel to neki sarkazam, duhovitost?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 2:01 am

    Kondo wrote:jel to neki sarkazam, duhovitost?
    Ne nego me čudi kako se naknadna pamet ispostavlja kao rešenje.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 10, 2018 2:04 am

    Bluberi wrote:
    KinderLad wrote:

    Nisu. Zapravo problemi sa njima su najlaksi posmatrani u tom "podsvesnom" kljucu
    Daj napiši taj ključ.

    Pa nema sa Albancima sta, tu je sve jasno tj sve je razlicito. Ima territory grab, ali to je nula od pitanja, to se uvek razresi ovako ili onako. Al ajd razresi ti jel Rudjer Boskovic bio Srbin ili Hrvat. Mislim, nije exactly bio ni jedno ni drugo, ali... Mislim, znas na sta mislim. Albanci su tu smesan problem u tom smislu.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 2:07 am

    Ne mogu biti smešan problem kada se nalaze na srcu identiteta.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Mon Dec 10, 2018 2:08 am

    Bluberi wrote:
    Kondo wrote:jel to neki sarkazam, duhovitost?
    Ne nego me čudi kako se naknadna pamet ispostavlja kao rešenje.

    zašto te to čudi. 45 godina je za ovu zemlju grčki model bio zločinački model oduzimanja nacionalnog identiteta manjinama.

    ja sam inače za američki princip. na teritoriji te i te države svi ste ta nacija. a posle kroz floskule i zvezdice dodajte šta vam treba.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 2:09 am

    Kondo wrote:
    Bluberi wrote:
    Ne nego me čudi kako se naknadna pamet ispostavlja kao rešenje.

    zašto te to čudi. 45 godina je za ovu zemlju grčki model bio zločinački model oduzimanja nacionalnog identiteta manjinama.
    Čudi me jer je u rangu: Eh da su samo četnici pobedili u ratu.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Mon Dec 10, 2018 2:11 am

    Bluberi wrote:
    Kondo wrote:

    zašto te to čudi. 45 godina je za ovu zemlju grčki model bio zločinački model oduzimanja nacionalnog identiteta manjinama.
    Čudi me jer je u rangu: Eh da su samo četnici pobedili u ratu.


    ma ne.

    ja sam za američki princip. na teritoriji te i te države svi ste ta nacija. a posle kroz floskule i zvezdice dodajte šta vam treba. grci su na balkanu su došli najbliže tome. turci takođe ali su oni preskakali korake pa im se zapatilo par desetina miliona problema. za to nam fali samo ovo što je beatakeshi pisao: penezi. dolarosi.

    sad ako je to četnički model onda why not?



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Mon Dec 10, 2018 2:15 am

    KinderLad wrote:Nije bilo humanog resenja u okviru drzave Srbije. Jedino smisleno resenje, dok mu je jos bilo vreme, je razgranicenje na nacin da koliko-toliko srpski vecinski krejevi (Sever, Kosovsko pomoravlje i deo Kosovog polja, okolina Strpca, nekakav polukrug dakle) ostane u Srbiji, a ostalo da se pripoji Albaniji. Ali avaj, najvaznije "svetinje" su u onom drugom delu (koje je uostalom uzela Crna Gora 1912/13).  Stvari su prosto isle kako su isle, odredjene ne samo, cak ne ni prvenstveno (tada), od Srbije i dobili smo sta smo dobili. Kosovo (i Makedonija) su ionako bili "plan B" u srpskim nacionalno-oslobodilackim planovima iz XIX veka i tako... Problem je bio sto Srbija koja je htela da u sebe inkorporira Srbe zapadno i jugozapadno je morala da pravi teske identitetske kompromise, dok ona (da je nazovemo "imperijalnom" as opposed to "nacionalna" u prvom slucaju) je morala da sama cini tesko identitetsko, ali i pravo nasilje. I tako to je jedna ta divna dilema koja nikad nije razresena.

    E, sada, tesko da je oslobadjanje Nisa, Leskovca, Raske ili Kosova bio manji prioritet u odnosu na BiH.
    Istina jeste da je oslobodjnje juznih teritorija krenulo Hercegovackim ustankom.
    Iako su Srbi u BiH cinili vecinu.
    BiH je samo geografski u sastavu Srbije bila neprihvatljiva za KuK zbog primorja tj. Dalmacije.
    Ali prioriteti su bili podjednako Nis ali i prelazak Drine, sto je bilo mnogo teze raditi zbog KuK.

    Pogledaj samo kako Pasic ne zeli da pravi kompromis u Makedoniji zbog dva Balkanska rata i velike zrtve za Staru Srbiju cak i po cenu kompenzacije u BiH...

    Elem, razmena stanovnistva je bio grcki poraz.
    A onaj dogovor Ataturka i kralja Aleksndra oko transfera islamskog stanovnistva u Tursku je mislim bio u tom kljucu izbacivanja hriscana(pre svega Grka) iz npr. Carigrada, gde ih bio buljuk pre 1923, i za cim su Grci ratovali ali izgubili.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 10, 2018 2:15 am

    Bluberi wrote:Ne mogu biti smešan problem kada se nalaze na srcu identiteta.

    Ma jok. Kosovo se nalazi "u srcu identiteta", a ne kosovski Albanci. A i o tom "srcu identiteta" bi se dalo raspravljati tj u kolikoj meri to uopste ima veze sa tlom, a koliko je to nesto nesto sto je the moral of the story, nevezano sa bilo cim zemaljskim. U sustini dosta toga je tu konstrukt 20. veka, cak ne ni 19. (ok, mozda kraja 19, ali ne dalje).
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 2:16 am

    Kondo;
    Trebali su na vreme ubiti onu komunjaru Tita.


    Last edited by Bluberi on Mon Dec 10, 2018 2:18 am; edited 1 time in total
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 2:17 am

    KinderLad wrote:
    Bluberi wrote:Ne mogu biti smešan problem kada se nalaze na srcu identiteta.

    Ma jok. Kosovo se nalazi "u srcu identiteta", a ne kosovski Albanci. A i o tom "srcu identiteta" bi se dalo raspravljati tj u kolikoj meri to uopste ima veze sa tlom, a koliko je to nesto nesto sto je the moral of the story, nevezano sa bilo cim zemaljskim. U sustini dosta toga je tu konstrukt 20. veka, cak ne ni 19. (ok, mozda kraja 19, ali ne dalje).
    Na to sam i mislio.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 10, 2018 2:18 am

    Zuper wrote:
    KinderLad wrote:Nije bilo humanog resenja u okviru drzave Srbije. Jedino smisleno resenje, dok mu je jos bilo vreme, je razgranicenje na nacin da koliko-toliko srpski vecinski krejevi (Sever, Kosovsko pomoravlje i deo Kosovog polja, okolina Strpca, nekakav polukrug dakle) ostane u Srbiji, a ostalo da se pripoji Albaniji. Ali avaj, najvaznije "svetinje" su u onom drugom delu (koje je uostalom uzela Crna Gora 1912/13).  Stvari su prosto isle kako su isle, odredjene ne samo, cak ne ni prvenstveno (tada), od Srbije i dobili smo sta smo dobili. Kosovo (i Makedonija) su ionako bili "plan B" u srpskim nacionalno-oslobodilackim planovima iz XIX veka i tako... Problem je bio sto Srbija koja je htela da u sebe inkorporira Srbe zapadno i jugozapadno je morala da pravi teske identitetske kompromise, dok ona (da je nazovemo "imperijalnom" as opposed to "nacionalna" u prvom slucaju) je morala da sama cini tesko identitetsko, ali i pravo nasilje. I tako to je jedna ta divna dilema koja nikad nije razresena.

    E, sada, tesko da je oslobadjanje Nisa, Leskovca, Raske ili Kosova bio manji prioritet u odnosu na BiH.
    Istina jeste da je oslobodjnje juznih teritorija krenulo Hercegovackim ustankom.
    Iako su Srbi u BiH cinili vecinu.
    BiH je samo geografski u sastavu Srbije bila neprihvatljiva za KuK zbog primorja tj. Dalmacije.
    Ali prioriteti su bili podjednako Nis ali i prelazak Drine, sto je bilo mnogo teze raditi zbog KuK.

    Pogledaj samo kako Pasic ne zeli da pravi kompromis u Makedoniji zbog dva Balkanska rata i velike zrtve za Staru Srbiju cak i po cenu kompenzacije u BiH...

    Elem, razmena stanovnistva je bio grcki poraz.
    A onaj dogovor Ataturka i kralja Aleksndra oko transfera islamskog stanovnistva u Tursku je mislim bio u tom kljucu izbacivanja hriscana(pre svega Grka) iz npr. Carigrada, gde ih bio buljuk pre 1923, i za cim su Grci ratovali ali izgubili.

    Cek cek, polako, Rasku i Nis niko nije pominjao...a i Makedonija nije bas isto. Upravo Pasica, a pogotovu Milovanovica, je Kosovo zanimalo najvise kao teoritorija preko koja se dolazi do albanskog primorja. Ti ljudi nisu razmisljali na isti nacin kao "mi" danas.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Mon Dec 10, 2018 2:22 am

    Zuper wrote:
    Elem, razmena stanovnistva je bio grcki poraz.

    Kamo sreće da je Srbija u kritičnim istorijskim trenucima mogla da tako pametno odabere prioritete (ili da ima tu sreću). Da je prošao njihov predlog granica na Pariskoj konferenciji, današnja Grčka bi verovatno bio Peloponez i Atina.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Mon Dec 10, 2018 2:23 am

    Bluberi wrote:Kondo;
    Trebali su na vreme ubiti onu komunjaru Tita.

    za mene nije problem kod tita bila komunjarost nego 1. nedoslednost u jugoslovenstvu 2. elementarna nedemokraticnost, u smislu pristupa pojedinca informacijama bez ideoloske zavese.

    za to nije moralo da ga se ubije.

    zapravo bi sve moje stavove i želje objedinio dekret kojim se ukidaju narodi i narodnosti a ostavlja kao tag - jugosloven. obavezna sloboda veroispovesti. ko neće, može da ide u drugu zemlju, evo kosovari ako necete da se pisete kao jugosloven, izvolite u albaniju.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 2:27 am

    Kondo wrote:
    Bluberi wrote:Kondo;
    Trebali su na vreme ubiti onu komunjaru Tita.

    za mene nije problem kod tita bila komunjarost nego 1. nedoslednost u jugoslovenstvu 2. elemetarna nedemokraticnost, u smislu pristupa pojedinca informacijama bez ideoloske zavese.

    za to nije moralo da ga se ubije.
    Sada imamo sveprisutnost informacija, zatrpani smo, a ne vidim da je doprinelo osvešćivanju naroda, jer gradjanin je u medjuvremenu otišao u istoriju.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Mon Dec 10, 2018 2:28 am

    Bluberi wrote:
    Kondo wrote:

    za mene nije problem kod tita bila komunjarost nego 1. nedoslednost u jugoslovenstvu 2. elemetarna nedemokraticnost, u smislu pristupa pojedinca informacijama bez ideoloske zavese.

    za to nije moralo da ga se ubije.
    Sada imamo sveprisutnost informacija, zatrpani smo, a ne vidim da je doprinelo osvešćivanju naroda, jer gradjanin je u medjuvremenu otišao u istoriju.

    dopisao sam u isto vreme dok si postovao:

    zapravo bi sve moje stavove i želje objedinio dekret kojim se ukidaju narodi i narodnosti a ostavlja kao tag - jugosloven. to je sve.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Mon Dec 10, 2018 2:29 am

    KinderLad wrote:
    Zuper wrote:

    E, sada, tesko da je oslobadjanje Nisa, Leskovca, Raske ili Kosova bio manji prioritet u odnosu na BiH.
    Istina jeste da je oslobodjnje juznih teritorija krenulo Hercegovackim ustankom.
    Iako su Srbi u BiH cinili vecinu.
    BiH je samo geografski u sastavu Srbije bila neprihvatljiva za KuK zbog primorja tj. Dalmacije.
    Ali prioriteti su bili podjednako Nis ali i prelazak Drine, sto je bilo mnogo teze raditi zbog KuK.

    Pogledaj samo kako Pasic ne zeli da pravi kompromis u Makedoniji zbog dva Balkanska rata i velike zrtve za Staru Srbiju cak i po cenu kompenzacije u BiH...

    Elem, razmena stanovnistva je bio grcki poraz.
    A onaj dogovor Ataturka i kralja Aleksndra oko transfera islamskog stanovnistva u Tursku je mislim bio u tom kljucu izbacivanja hriscana(pre svega Grka) iz npr. Carigrada, gde ih bio buljuk pre 1923, i za cim su Grci ratovali ali izgubili.

    Cek cek, polako, Rasku i Nis niko nije pominjao...a i Makedonija nije bas isto. Upravo Pasica, a pogotovu Milovanovica, je Kosovo zanimalo najvise kao teoritorija preko koja se dolazi do albanskog primorja. Ti ljudi nisu razmisljali na isti nacin kao "mi" danas.

    Pa oslobadjanje Nisa i jugo-istocne Srbije dolazi nakon Hercegovackog ustanka i srpsko-turskih ratova.
    Kada se drzava siri na jugo-istok ali u isto vreme se proklamuje nekoliko puta ujedinjenje Srba iz BiH sa Srbijom ali to niko ne priznaje.
    Dakle, ne bih rekao da je tu postojao neki veci prioritet kod jednog ili drugog.
    Zelja je bila jedno i drugo plus izlaz na more.
    Samo su izlaz na more i BiH bili veliki problem za KuK a sirenje prema jugu nisu toliko.
    Ne bih izdvajao prioritete.

    Makedonija nije ni planirana onako kako je uzeta.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Bluberi Mon Dec 10, 2018 2:29 am

    Kondo wrote:
    Bluberi wrote:Kondo;
    Trebali su na vreme ubiti onu komunjaru Tita.

    za mene nije problem kod tita bila komunjarost nego 1. nedoslednost u jugoslovenstvu 2. elementarna nedemokraticnost, u smislu pristupa pojedinca informacijama bez ideoloske zavese.

    za to nije moralo da ga se ubije.

    zapravo bi sve moje stavove i želje objedinio dekret kojim se ukidaju narodi i narodnosti a ostavlja kao tag - jugosloven. obavezna sloboda veroispovesti. ko neće, može da ide u drugu zemlju, evo kosovari ako necete da se pisete kao jugosloven, izvolite u albaniju.
    Ovaj dodatak upućuje da onda ne bi imao ništa protiv nedostatka informacija.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50248
    Join date : 2017-11-16

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 10, 2018 2:32 am

    Zuper wrote:
    KinderLad wrote:

    Cek cek, polako, Rasku i Nis niko nije pominjao...a i Makedonija nije bas isto. Upravo Pasica, a pogotovu Milovanovica, je Kosovo zanimalo najvise kao teoritorija preko koja se dolazi do albanskog primorja. Ti ljudi nisu razmisljali na isti nacin kao "mi" danas.

    Pa oslobadjanje Nisa i jugo-istocne Srbije dolazi nakon Hercegovackog ustanka i srpsko-turskih ratova.
    Kada se drzava siri na jugo-istok ali u isto vreme se proklamuje nekoliko puta ujedinjenje Srba iz BiH sa Srbijom ali to niko ne priznaje.
    Dakle, ne bih rekao da je tu postojao neki veci prioritet kod jednog ili drugog.
    Zelja je bila jedno i drugo plus izlaz na more.
    Samo su izlaz na more i BiH bili veliki problem za KuK a sirenje prema jugu nisu toliko.
    Ne bih izdvajao prioritete.

    Makedonija nije ni planirana onako kako je uzeta.

    Pa jel nisam napisao "dilema koja nikada nije razresena".
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by kondo Mon Dec 10, 2018 2:36 am

    siguran sam da je ben gurionu bilo teže da napravi integralnu naciju od onoga što mu zapalo za izrael nego što bi to bilo titu sa rasponom od šiptara sa endemskom kolerom do hoch kuk gospode sa zapada. srbi sigurno ne bi bili najveći protivnici te ideje. ranković lajks det.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Zuper Mon Dec 10, 2018 2:37 am

    Kondo wrote:
    Zuper wrote:
    Elem, razmena stanovnistva je bio grcki poraz.

    Kamo sreće da je Srbija u kritičnim istorijskim trenucima mogla da tako pametno odabere prioritete (ili da ima tu sreću). Da je prošao njihov predlog granica na Pariskoj konferenciji, današnja Grčka bi verovatno bio Peloponez i Atina.

    Ja bih rekao da je ono sto se desilo Srbima u Hrvatskoj 1990-1998 vrlo slicno ono sto se desilo Grcima 1923 u Maloj Aziji i Carigradu.
    Pri cemu su Turci imali mnogo manju stranu podrsku nego li Hrvatska ali to je druga prica. I to je bio prilican uspeh Ataturka bas iz toga razloga.
    I mislim da Grci na to gledaju i dan danas podjednako trgicno kao i mi na ono sto se desavalo sa Srbima u RSK...
    Stavise, dokazi su brojni od sportskih klubova poput Paoka i Aeka pa nadalje.

    jugoslavija - od nemila do nedraga - Page 7 Empty Re: jugoslavija - od nemila do nedraga

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 1:47 pm