Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Niš kao takav

    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Thu Aug 09, 2018 3:19 pm

    Неће ваљда да им иду на ноге у тамо неки Ниш? Зна се како се цару доносе дарови.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ficfiric

    Posts : 34120
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Thu Aug 09, 2018 3:24 pm

    William Murderface wrote:Nisi preneo najbitniji detalj:

    Kako se navodi u saopštenju Ministarstva saobraćaja, ugovor o prenosu osnivačkih prava u Javnom preduzeću za aerodromske usluge “Aerodrom Niš”, kojim država preuzima upravljanje niškim aerodromom, potpisan je danas u Beogradu.


    Trazio sam vest, mislio sam da je pravljena festa u Nisu, svecano potpisivanje, itd


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Aug 09, 2018 3:29 pm

    Ma hau jes nou, ne smeju da promole nos.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Aug 09, 2018 4:31 pm

    Она подсећа да је Влада Србије одлуку о преносу оснивачких права са ЈП “Аеродром Ниш” на Републику Србију донела након вишегодишњих молби Града Ниша и менаџмента аеродрома да помогне даљи рад и развој нишког аеродрома, с обзиром на то да Град Ниш, као власник аеродрома, не располаже неопходним финансијским средствима.
     
    Република Србија је у претходне четири године помогла нишки аеродром са укупно 9,8 милиона евра, од чега је 3,6 милиона евра помоћ у новцу и опреми коју је Аеродром „Константин Велики“ добио од ваздухопловних предузећа и институција у власништву државе.
    http://www.mgsi.gov.rs/cir/aktuelnosti/mihajlovitsheva-drzhava-tshe-nastaviti-da-razvija-nishki-aerodrom

    Bukvalno svaka tvrdnja iz ova dva pasusa je apsolutna laž.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4319
    Join date : 2016-09-29

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by nalog sa ženinog laptopa Thu Aug 09, 2018 4:47 pm

    kaznice ih ponosne nislije na sledecim izborima


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    ficfiric

    Posts : 34120
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Sat Aug 11, 2018 1:25 pm

    Ponovo goreo automobil u Nišu

    Niš kao takav - Page 33 800x600_20180811-042627

    U subotu rano izjutra, nešto pre 4 sata, građani su prijavili, kako navode iz policije, da na parkingu u Vizantijskom bulevaru u naselju Duvanište u Nišu, gori automobil. Istraga o okolnostima požara je u toku, objašnjavaju iz policije, a vatrogasna ekipa je ugasila požar.


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Sat Aug 11, 2018 6:24 pm

    Лети, лети, лети, лети, лети.... аеродром!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Mon Aug 13, 2018 10:11 am

    I jos jedan



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Mon Aug 13, 2018 10:12 am

    Kolateralno stradao i neciji citroen C4
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Tue Aug 14, 2018 11:06 am

    https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Samo-Nisvilova-nagrada-koju-dodeljuje-gradonacelnik-se-vise-nece-urucuvati-na-bini.sr.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34120
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Tue Aug 14, 2018 1:10 pm

    Kako je krenulo, sledece godine ce dodeljivati sa nepoznate lokacije preko YT-a


    _____


    Uprava napolje!

    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ♏ Wed Aug 22, 2018 12:20 am

    Ovo su napisali samo Williama da nadrndaju.

    Toma Todorović wrote:Ниш – На недавно одржаној Националној конференцији о локалном економском развоју, у организацији НАЛЕД-а, Развојне агенције Србије и Министарства државне управе и локалне самоуправе, град Ниш проглашен је шампионом локалног развоја у категорији привлачења инвестиција. :ljaksofon:

    Колико је град на Нишави заиста испред свих у Србији у неговању системског приступа привлачењу улагања Niš kao takav - Page 33 2729202060 може се закључити на основу истраживања које је НАЛЕД спровео током ове године. Да је најбољи пут до више инвестиција и стварања услова за развој постојеће привреде формирање посебног одељења у оквиру локалне управе, чији ће кључни задатак бити брига о пословном амбијенту, показује податак да је чак 88 одсто градова и општина у нашој земљи разумело поруку и основало Канцеларије за локални економски развој (КЛЕР). Niš kao takav - Page 33 286371741

    Међутим, многе нису отишле корак даље и нису овим канцеларијама обезбедиле адекватно место и улогу у општинској хијерархији, нити потребну аутономију. Niš kao takav - Page 33 1090578128 Запослени у овим канцеларијама баве се, утврђено је, много више припремом донаторских пројеката него бригом о привредном развоју. Niš kao takav - Page 33 1844795956

    Ceterum censeo, NALED...
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Aug 22, 2018 12:24 am

    https://www.danas.rs/ekonomija/vucic-najavio-ekonomski-bum-a-industrijska-proizvodnja-u-padu/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ♏ Wed Aug 22, 2018 12:25 am

    To je sve tako zbog nedovoljno autonomije u radu novoosnovanih KLER-ova. Niš kao takav - Page 33 1844795956
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Aug 22, 2018 12:29 am

     На недавно одржаној Националној конференцији о локалном економском развоју, у организацији НАЛЕД-а, Развојне агенције Србије и Министарства државне управе и локалне самоуправе, град Ниш проглашен је шампионом локалног развоја у категорији привлачења инвестиција.  



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Aug 22, 2018 10:04 am

    http://rs.n1info.com/a413660/Biznis/Bivsi-direktor-niskog-aerodroma-Bukvalno-seku-zdravu-nogu.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ♏ Wed Aug 22, 2018 12:54 pm

    Je l' ima neko potencijalno aktivno klizište blizu tog kao aerodroma? Pitam za druga.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Aug 22, 2018 12:59 pm

    Napraviće, što im teško.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Wed Aug 22, 2018 1:04 pm

    Прво ми је било блесаво што се аеродром зове само на енглеском, а онда сам се сетио да до њега ионако нема домаћих летова.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ♏ Mon Aug 27, 2018 11:40 am

    Toma Todorović bogami on a crusade. Nije da je bilo loše, ali sređujemo! Onoštobirekli, ne sumnjam.
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Mon Aug 27, 2018 11:47 am

    haha, jel ovo odgovor na Đurđanovićev intervju u Vremenu?
    nije doneo cveće na primopredaju  Niš kao takav - Page 33 3402243210
    ♏

    Posts : 4537
    Join date : 2016-06-09

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ♏ Mon Aug 27, 2018 11:54 am

    Kapiram da da. A vaguely informative sadržaj teksta na stranu, najjače mi je ovo kako naglašavaju kada postave na neki posao nekoga ko je actually formalno školovan za tu industriju, samo što ga ne uokvire u naslovu... a ciljna grupa svrš-klimaks, stručnost ispred politike meets jebi Soroša meets ne damo ti, Tuđmane, ni metra! Niš kao takav - Page 33 1399639816
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Sep 26, 2018 7:36 pm


    Viz er ukida liniju za Malme sa niškog aerodroma?


    Mađarska aviokompanija Viz er je prestala sa prodajom karata za januarski let za Malme sa niškog aerodroma.


    Let za Malme je bila prva linija nakon dugogodišnje pauze, Viz er prva" low cost" kompanija koja je 2015. godine stigla u Niš.
    Direktor Regionalne razvojne agencije iz Niša Bojan Avramović kaže da to znači da se linija gasi i da je to jedna od loših vesti nakon što je upravljanje niškim aerodromom preuzela država.
    Ukidanje ove linije znači 32.000 putnika manje.
    "Ovo je povratak u prošlost. Meni je stvarno žao da je ovako počelo, ipak sam se nadao da nisam u pravu ni po jednom predviđanju", kaže Avramović.
    N1: Koja su vaša predviđanja bila?
    Avramović: Pa da će da podignu takse, jer zašto bi tražili od nas da dižemo takse. Lično su tražili od mene, agencije, da to uradim, da podignemo takse i uđu probleme sa aviokompanijama.
    U ovom trenutku sa niškog aerodroma lete tri kompanije.
    Na samom aerodromu kažu da nemaju najavu ukidanja bilo kog leta i da "low cost" kompanije, prema saznanjima koja oni imaju, ostaju u Nišu.
    "Na aerdoromu 'Konstantin Veliki' vrši se redovan putnički avio saobraćaj kako je i najavljeno za letnju sezonu 2018. Svakako su u opticaju i prodaje karata za zimsku sezonu 2018/19", izjavila je portparolka aerodroma Ivanka Stanisavljević.
    Da li je to uvod u povlačenje i ostalih kompanija iz Niša? Da li se i kada ukidaju pojedine linije za sada zvaničnih infoirmacija i potvrde iz tih kompanija nema.
    Podsećamo, u prethodnoj godini, niški aerodrom po rastu putnika bio je vodeći u regionu, a pre nego što je upravljanje preuzela država, nišlije su protiv takve odluke organizovale i proteste.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50034
    Join date : 2017-11-16

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Sep 26, 2018 10:21 pm

    Kako beše ono Dodikovo (ili koga već iz vlasti RS...) - "Možda bi gradjani imali koristi od toga, ali nama se to ne isplati"...tako nešto.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Sep 27, 2018 10:06 am

    https://www.danas.rs/ekonomija/prelazak-rajan-era-iz-nisa-u-beograd-ce-biti-poguban-za-er-srbiju/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Niš kao takav - Page 33 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 3:55 pm