Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Niš kao takav

    AnaDilajt

    Posts : 352
    Join date : 2014-11-13

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by AnaDilajt Thu Sep 27, 2018 10:27 am

    https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=09&dd=27&nav_id=1448695 
    [size=39]Viz er potvrdio za B92: Ukida se linija Niš-Malme[/size]


    Last edited by AnaDilajt on Thu Sep 27, 2018 10:29 am; edited 1 time in total


    _____
    As Thomas Jefferson once said, “Never trust quotes you find on the internet.”
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Thu Sep 27, 2018 11:41 am

    Svaa cast Vucicu


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Thu Sep 27, 2018 11:51 am

    Појео ћар вајду.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Thu Sep 27, 2018 4:50 pm

    Kako to da Thai (Thailand) drzava uspeva da ima 80% svetske proizvodnje diskova i memorije SSD  (za računare) u mestu Ayutthaya, ekvivalent Niša.
    Tamo su na platama od minimum 400 EUR, oni sa 9 razreda škole. Svako u Thai ima posao, nema nezaposlenih. Nula nezaposlenih.

    Ako sa degeneracijom viđenom na ovom sajtu još postoji šansa.  Jedino, lokalna buna grada koji je, kakvom takvom a našom elektronikom snabdevao  bivšu SFRJ.

    Voleo bih da čujem da nisu sve moje kolege inženjeri pomrli ili teško ostareli.

    Svi za Niš!
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ontheotherhand Thu Sep 27, 2018 10:11 pm

    Tako što Tajland i) svoj razvoj duguje državnom kapitalizmu, ne firesale rasprodaji resursa i ljudi kao Srbija, ii) nije imao raspad države pre 30 godina i iii) ne učestvuje u ekonomskom rajhovanju Nemačke po Evropi.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Fri Sep 28, 2018 2:17 pm

    Niš kao takav - Page 34 DoLgpHGUUAARDQv


    _____


    Uprava napolje!

    Daï Djakman Faré

    Posts : 7994
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Daï Djakman Faré Fri Sep 28, 2018 2:21 pm



    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Fri Sep 28, 2018 2:27 pm

    ficfiric wrote:Niš kao takav - Page 34 DoLgpHGUUAARDQv

    А?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Fri Sep 28, 2018 3:58 pm

    Niš kao takav - Page 34 DoL6UDtV4AAd2dn
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Sat Sep 29, 2018 9:42 am

    Priveden zbog transparenta "Niš nije SNS plen"

    Predsednik Centra za ljudska prava "Clamp" iz Niša Dragan Krstić priveden je u policiju pošto je na trotaru na Bulevaru Zorana Đinđića razvio transparent na kome je pisalo "Niš nije SNS plen".

    Krstić je agenciji Beta rekao da su ga privela osmorica policajaca iz pratnje predsednika Srbije Aleksandra Vučića i da se sve dešavalo u vreme kada je Vučić trebalo da prođe bulevarom, nakon otvaranja fabrike "Cumtobel".

    "Nisam nikoga ugrožavao, nisam remetio saobraćaj, a ugurali su me džip i odveli u policiju. Proveo sam tamo četiri sata samo zato što sam mirno protestovao i želeo da pokažem da se ne slažem sa politikom Aleksandra Vučića", rekao je Krstić.

    On je kazao da je mirnim protestom takođe želeo da kaže da ljudi na jugu Srbije očekuju život dostojan čoveka, a ne tretman ovog dela Srbije kao "zadnje kolonije".

    "Naše udruženje zalaže se za decentralizaciju i za ravnomerni razvoj Srbije, a ne za dolazak investitora koji radnicima daju 'pamperse', a dobijaju iz državne kase 10.000 evra po radnom mestu", rekao je Krstić.

    On je kazao da će se žaliti Zaštitniku građana i tražiti da se ustanovi ko je naredio da bude priveden.

    Krstić je dodao da je u proteklih nekoliko godina privođen pet puta i to zbog različitog iskazivanja nezadovoljstva.

    On je rekao da ga je policija ranije privela, između ostalog, pošto je na mitingu Aleksandra Vučića u "Čairu" bacao pampers pelene, zatim kada je na mitignu ispred novog Kliničkog centra vikao "gladni smo" i zbog bacanja letaka na predavanju američkog ambasadora na niškom Univerzitetu.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 9:43 am



    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by beatakeshi Sat Sep 29, 2018 11:02 am

    Objektivno, i trebali su da ga privedu - zbog širenja lažnih informacija. Niš jeste plen SNS-a.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Sat Sep 29, 2018 12:01 pm

    Niš kao takav - Page 34 3579118792

    Još malo razonode iz policijske države:



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Sat Sep 29, 2018 3:29 pm

    ontheotherhand wrote:Tako što Tajland i) svoj razvoj duguje državnom kapitalizmu, ne firesale rasprodaji resursa i ljudi kao Srbija, ii) nije imao raspad države pre 30 godina i iii) ne učestvuje u ekonomskom rajhovanju Nemačke po Evropi.

    To je sve tačno. Kraljevina, ma kako bila nebitna (kao što je Kralj nebitan), održava stabinost i valute i svih zakonskih obaveza. Sve poznato unapred, zacementirano, svako ko hoće da pravi posao tamo zna šta ima u narednih bar 50 godina.

    Edit: Thai su dali Amerima da koriste Utapao aerodrom (Pattaya, bila najduža pista na svetu) da odande poleću B-52 bombarderi da rokaju komunistički Vjetnam. Ameri im napravili mrežu autoputeva za uzvrat, hiljade kilometara, to je otvorilo zabiti zemlje i uvelo nedostupne provincije u privredne tokove.

    Majko mila, kod nas, u Srbiji,  i Filipinci otvaraju pogone. Jooj, banano!
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Wed Oct 03, 2018 12:58 pm

    ajmo nislije svi na svemirka  Niš kao takav - Page 34 4103191493


    https://www.facebook.com/events/2111329539116296/
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Sat Oct 06, 2018 10:55 pm

    Н1: Француска компанија "Ванси" није уплатила концесију, нити је преузела Аеродром "Никола Тесла", а изостало је и најављено објављивање уговора

    Према речима новинара дневног листа Данас, Александра Милошевића, једна верзија је да је проблем у финансијама, друга да је ствар запела у договорима.
    "Са њихове старне сигурно нема проблема. Да ли постоје неки проблеми са наше стране, да ми не можемо да урадимо нешто што се тражи, то ми већ делује мало реалније. Нажалост, ја очекујем да ће они најважнији делови уговора у смислу наших обавеза, који се тичу финансијске понуде, обавеза у смислу ограничавања броја путника на неком другом аеродрому, у смислу евентуалног броја гарантованих путника од стране Србије ка Вансију. Нажалост ја не очекујем да ћемо ми икада видети тај део уговора", сматра Милошевић.

    Симптоматично је то, сматра Милошевић, што се у време пред откривање детаља уговора, са нишког аеродрома отказују летови. Компанија Виз Ер укида лет до Малмеа, док се, каже, и од компаније Рајан Ер очекује слично. Након најаве повећања тарифа на нишком аеродрому, очекује се, тврди, мањи број путника, на аеродрому који је почео нагло да се развија и "узима" путнике београдском аеродрому.
    "Да ли је сигурно да се то овде сада дешава, не знамо, али је то је просто негде економски логично", каже Александар Милошевић.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by beatakeshi Sat Oct 06, 2018 11:06 pm

    Najzad lepa vest za moju autošovinističku dušu. 
    Mamlazizam kao takav.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Filipenko Sat Oct 06, 2018 11:14 pm

    Sada sam se opsetio...bila je i neka najava da će Makron da na jesen dolazi u Srbiju, puvali su se time po televizijama, izgleda da ni od toga nema ništa? Ne sećam se da sam video bilo kakvu najavu toga, a verovatno je to trebalo da ide u paketu sa tzv. francuskim preuzimanjem aerodroma.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Sat Oct 06, 2018 11:15 pm

    Iskreno, ne sećam se ni te najave.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by beatakeshi Sat Oct 06, 2018 11:19 pm

    U pravu je Hazjajin. Kao datumi su se navodili 1.11. i decembar (da ne kačim bemislene linkove)
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Sat Oct 06, 2018 11:19 pm

    Makron u Srbiji 11. novembra

    Francuski predsednik Emanuel Makron zahvalio je danas srpskom predsedniku Aleksandru Vučiću na pozivu da dođe u Srbiju 11. novembra, te poručio da želi da ispoštuje taj poziv.

    "Želim da zahvalim predsedniku Vučiću na pozivu da 11. novembra posetim Srbiju i želim da ispostujem preuzeti poziv", rekao je Makron na pres konferenciji nakon razgovora s Vučićem.

    Podsetio je zatim na dugotrajno i iskreno prijateljstvo i savezništvo dve zemlje koje je posebno potvrđeno u velikom ratu. Makron je rekao da je i o tome danas bilo reči, ali i o nekim aktuelnim temama i tome šta učiniti u budućnosti.

    "Zaboravili smo koliko smo bili bliski, zajedno smo oslobodili Srbiju 2018, dali ste mi danas neka dragocena dokumenta, to stvara novu obavezu između nas...danas smo opet zajedno, mislim na zajedničke misije u Maliju, Libanu..."naveo je Makron.

    Francuska će i dalje podržavati Srbiju na njenom putu ka članstvu u EU, a u okviru toga i u rešavanju najosetljivijih pitanja, poručio je francuski predsednik.

    http://www.alo.rs/vesti/politika/makron-dolazi-u-srbiju/175891/vest


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Sat Oct 06, 2018 11:22 pm

    O, pa ima vremena. Možda ga i dovuku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Filipenko Sat Oct 06, 2018 11:24 pm

    "Zajedno smo oslobodili Srbiju..."  Niš kao takav - Page 34 286371741 Niš kao takav - Page 34 3274312807

    Zajedno smo 1918. oslobodili Crnu Goru, a Srbiju smo oslobodili mi sami.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Fri Oct 19, 2018 11:17 am

    Јужне вести: Фабрикама „Јура“, „Шинвон“ и „Леони“ истекли уговори са државом - ефекти пословања скоро невидљиви, а останак у Србији неизвестан


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by bela maca Tue Oct 23, 2018 12:42 am

    Hej Wili, jel si išao možda da slušaš Snežanu Radojičić?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

    Niš kao takav - Page 34 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 8:27 pm