Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sat Nov 03, 2018 8:42 pm

    Aha
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sat Nov 03, 2018 8:48 pm

    Zuper wrote:
    Djamolidine Abdoujaparov wrote:
    studije. linkovi. to je poenta. missim, bar da vidiš da nije onako jednostavno ko što si zamislio da jeste.

    Ti shvatas da u SAD imas gomilu razlicitih orgzanizacija koje rade za novac za jednu od strana?
    I da svaka pravi "analize" po naruciocu i onome kome pripadaju.
    Tako mozes da izvuces tekstove i analize koje govore da imigarcija obara vrednost radne snage.

    Istina je da indetitski liberali iz vise srednje klase imaju vrlo malo kontakta svakodnevno sa imigrantima te da oni uopste ne shvataju zasto radnicka glasa za desnicu koja se protivi imigraciji.

    Problem za SAD, EU...je sto bez imigracije oni ne mogu ekonomski da rastu.A onda ce Kina da ugazi...
    Rast populacije je jedan od preduslova ekonomskog rasta tj. obrtanja vise novca za bogate.
    Zato smrdljivi Blumberg gura svoju pricu, koji gura interese korporacija i demokrata.

    Sa time u vezi,

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 A9KLxrW_700b

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 3579118792  poduči me, molim te.
    tako možeš da budeš skeptičan prema bilo kojoj studiji u bilo kojoj oblasti. ili imaš konkretne primedbe na ssukobe interesa ili metodologiju konkretnih studija ili ćutiš. ovo podučavanje je baš onako dumreš od smeha.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by ontheotherhand Sat Nov 03, 2018 8:55 pm

    Zuper wrote:

    Rast populacije je jedan od preduslova ekonomskog rasta tj. obrtanja vise novca za bogate.

    A lepo je Elizabeth Gurley Flynn govorila ženama da ne rađaju više platnih robova, ali je ne poslusaše.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by uskok i ajduk Sat Nov 03, 2018 8:59 pm

    Летећи Полип wrote:
    uskok i ajduk wrote:

    А мене више не покушаваш да придобијеш ласкањем. Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 1403342043 Иако сам, по Марксу (заједно са Полипом) класни носилац револуције, тј. квалификован радник који живи од својих чудесних занатских вештина и при томе освешћени борац за права малих противу великих.  Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 1844795956 Ако сад пропаднеш и на Полипу мењај под хитно идеологију.


    Marks neka slobodno piše propalo, ako očekuje revoluciju od današnjih plavih kragni. Naročito od radničke aristokratije, aka VKV radnika/zanatlijia. Ti ljudi su desničarska pešadija danas. Poslovna okolina ih je učinila takvim. I nema te konjozube latino mindže koja može to da promeni.

    По Марксу, лумпени су пешадија великог капитала, јер се купују за литар алкохола и кришку хлеба.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    avatar

    Posts : 7499
    Join date : 2017-03-14

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by MNE Sat Nov 03, 2018 10:59 pm

    Mr. Moonlight wrote:meni dođe ljudski da čovek želi da zemlja ne bude uništena, da bolesni dobiju lekove i lečenje, da ne umiru deca od gladi bez obzira na boju itd

    ja ne smatram sebe ni levičarem ni desničarem, samo smatram da je normalno da ne želiš da se drugi ljudi muče i da umiru od gladi, ma koliko mi se gadio komunjarski šljam koji je ovu zemlju cedio pre, moram da se okrenem ka njima, ovo čime se danas hrani desnica je daleko gore
    kakve veze naša situacija ima sa njima, komunizam u SFRJ je npr. bio drastično različit od onog u SSSRu, tamo se itekako umiralo od gladi

    totalni kapitalizam i totalni komunizam su očigledno neodrživi sistemi, dakle mora nešto između 

    da se ja pitam planeta bi bila podijeljena po državama po USA principu samo sa mnogo drastičnijim razlikama, oćeš da živiš u islamističkoj diktaturi (OK to ima), oćeš da živiš u komunističkoj diktaturi iz koje neće da te puste(OK ima i to), oćeš da živiš u totalno liberalnom društvu idi slobodno tamo, oćeš da živiš u državi u kojoj je religija zabranjena oformite tu državu i nema problema, u kojoj je dozvoljena samo vegetarijanska ishrana, u kojoj je zabranjen internet itd. isjcepkati planetu na jedno 500 državica pa kako se kome sviđa da živi neka živi
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Filipenko Sat Nov 03, 2018 11:25 pm

    Pa da, ali onda jedna grupa drzava vikinskog porekla skonta da moze lepo da zivi pljackajuci sve druge i tako dobijemo ovo sto imamo  Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Mqdefault
    avatar

    Posts : 7499
    Join date : 2017-03-14

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by MNE Sun Nov 04, 2018 12:05 am

    pa dobro govorio sam o nekoj idealnoj situaciji kad ljudi ne bi bili životinje
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Filipenko Sun Nov 04, 2018 12:44 am

    Mislis da bi bilo bolje da smo biljke?  Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 2952840586
    avatar

    Posts : 7499
    Join date : 2017-03-14

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by MNE Sun Nov 04, 2018 12:45 am

    ne nego da se na neki period dogovori "primirije" i u nekim koliko toliko neutralnim uslovima vidimo koji sistem najbolje funkcioniše, teorija je jedno a praksa sasvim drugo
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Erős Pista Sun Nov 04, 2018 2:38 am

    MNE wrote:teorija je jedno a praksa sasvim drugo



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Indy Sun Nov 04, 2018 5:08 am

    Летећи Полип wrote:
    William Murderface wrote:Ma dobro, zato i služi ignor lista (hvala bobu da je konačno imamo). Nisi bio hilaribot, naravno.

    EDIT: Izvini, glup sam, tek sad sam video da ne možeš da ga staviš na ignor zbog mod statusa.


    Eto, stavio sam ga na ignore listu, a on mene mora da ćita.   Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 1233199462

    William Murderface wrote:Osuđujem takav unilateralizam u ignorisanju!


    Pazi kad sad Lpolip ne zna šta sam ovde napisao. Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 2304934895  Sam je kriv.

    Elem, ne znam zašto misliš da on "ćita i misli". Zar nije, i posle svega rečenog, tvrdio da je Trampovo manipulisanje (po ko zna koji put!) rasnim tenzijama sasvim okej i da je to posebno razumljivo jer američkim radnicima "plate rastu" (netačan podatak, ubr.)

    Možda i čita, ali baš i ne misli. Pored toga, razlog zašto nije "dobar" je to što potrči da uvredi. Dok se on možda našao uvređenim mojim ubrajanjem njegovog pisanja u alt-rajt (a to je bio samo njegov sopstveni izbor terminologije, naime da su UN "globalističke birokrate"), uzvratio mi je rafalnom paljbom neodmerenog intenziteta, u kojoj je nezasluženo poginula i rahmetli Šinejd Okonor. Mislim da dobri forumaši to ne rade.

    (S druge strane, pošto ja nikad nisam tvrdio da sam "dobar", psovao sam ga obilato... U stvari zato što me je duboko razočarao. Ne znam zašto, pošto uopšte ne znam ko je, očekivao sam bolje od njega...) Šta reći na ono "napusti Australiju ako misliš da su fašisti"... nema tu diskusije. Može samo da padne neka psovka u odgovoru, ili ignore lista. I pričaj mi još o tome kako je on "dobar"... Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 298304839

    Cela polemika (da se vratim na temu) u stvari jeste legitimna... Čitav internet bruji na tu temu: da li to Tramp samo nešto bez posledica mlati pred kamerama, lupetanja radi, ili je to nešto što ima konkretne posledice (ima onih koji potanko beleže naizgled sve češće slučajeve nasilja nad manjinama, i pritom ne mislim samo na onaj užas u Pitsburgu od pre neki dan.) 

    Porota je još uvek "napolju", a možda će tamo i ostati.

    Isto tako, izbeglički konvoji nisu pali s Marsa, već su u velikoj meri (kao i ranije) rezultat američke politike, i pod Trampom, i Obamom... Ne znam lep srpski izraz za ono "chicken coming home to roost", ali i bez ikakve zluradosti... to mu je to.
    No Country

    Posts : 11114
    Join date : 2015-05-16

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by No Country Sun Nov 04, 2018 6:09 am

    Дош’о ђаво по своје.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Indy Sun Nov 04, 2018 6:15 am

    Može.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Indy Sun Nov 04, 2018 6:49 am

    Elem... gde smo ono stali?

    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 8:50 am

    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by паће Sun Nov 04, 2018 9:08 am

    Је ли "да се бијемо с њима тамо да не бисмо морали овде" следећи или претходни корак?


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 7499
    Join date : 2017-03-14

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by MNE Sun Nov 04, 2018 10:29 am

    Indy wrote:


    Isto tako, izbeglički konvoji nisu pali s Marsa, već su u velikoj meri (kao i ranije) rezultat američke politike, i pod Trampom, i Obamom... Ne znam lep srpski izraz za ono "chicken coming home to roost", ali i bez ikakve zluradosti... to mu je to.
    konvoji sa bliskog i ne tako bliskog istoka da, ali što se tiče srednje/južne amerike odatle bi konvoji stizali i da se američka politika baš ništa nije pitala, USA jeste imala loš uticaj tu ali ni blizu kao preko okeana
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 10:45 am

    juzna amerika je 'usa backyard' sto ce reci: kolonijalna politika, eskadroni smrti, pucevi i prevrati...

    you name it


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Filipenko Sun Nov 04, 2018 10:50 am

    South America, when barbedwired properly, can be a beautiful sight.
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 10:51 am

    duplo


    Last edited by Creepy Uncle on Sun Nov 04, 2018 10:52 am; edited 1 time in total
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 10:51 am

    MNE wrote:

    konvoji sa bliskog i ne tako bliskog istoka da, ali što se tiče srednje/južne amerike odatle bi konvoji stizali i da se američka politika baš ništa nije pitala, USA jeste imala loš uticaj tu ali ni blizu kao preko okeana
    potpuno tacno ako izuzmemo vojne udare u Argentini, Gvatemali, Urugvaju, Peruu, Paragvaju, finansiranje kontri u Nikaragvi, ubistvo Aljendea...Centralna i Juzna Amerika su glavni playground CIA i Amerika je najdirektnije odgovorna, organizaciono, idejno i komandno i logisticki, za to sto se gotovo svaki pokusaj da se u Juznoj Americi stabilizuje bilo koja politika koja na prvom mestu nema americke biznismene pretvara u krvoprolice i tiraniju. To nije intervencionizam, to je izivljavanje nad kolonijama. Ali kontam da ti je sada nezgodno da govoris o tome, because Trump.


    Juzna Amerika je ono sto se dogodi kada Amerikanci procene da nemaju vremena i strpljenja za politicke finese, i prelaze odmah na izazivanje zeljenog spoljnopolitickog ishoda. 
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Indy Sun Nov 04, 2018 10:55 am

    MNE wrote:
    konvoji sa bliskog i ne tako bliskog istoka da, ali što se tiče srednje/južne amerike odatle bi konvoji stizali i da se američka politika baš ništa nije pitala, USA jeste imala loš uticaj tu ali ni blizu kao preko okeana


    Vidim da si već dobio odgovore, ali evo (ako se ne gadiš): Noam Chomsky: Members of Migrant Caravan Are Fleeing from Misery & Horrors Created by the U.S.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Mr.Pink Sun Nov 04, 2018 11:01 am

    mne seje zicere, takve moramo ko beloglave supove da cuvamo na forumu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 11:18 am

    Indy wrote:Elem... gde smo ono stali?

    u istom dokumentu na koji se Bezosove novine pozivaju:

    “The security of the United States is imperiled by a drastic surge of illegal drugs, dangerous gang activity and extensive illegal immigration threatens the safety of citizens and undermines the rule of law.”




    Anonymous
    Guest

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 11:20 am

    ja sam gledao prenos na tv-u o nekim imigrantima sopranosima, stvarno ima dosta kriminala, to je tačno

    Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..   - Page 8 Empty Re: Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 9:56 pm