Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tupan dana

    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Notxor Sat Feb 06, 2021 7:25 pm

    Ispod majice mi izgleda odlično, a verovatno je i knjiga ok.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Feb 06, 2021 7:52 pm

    Sramim se priznati...


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    disident

    Posts : 15055
    Join date : 2016-03-28

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by disident Sat Feb 06, 2021 8:07 pm

    Jel postoji neki podkast na srpskom a da nije hipster urbano proseravanje, rad na sebi preduzetnistvo talas rs golub nikcevic?


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    bela maca

    Posts : 11029
    Join date : 2014-10-28

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by bela maca Sat Feb 06, 2021 8:08 pm

    Daško i Mlađa Tupan dana - Page 17 1844795956


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    disident

    Posts : 15055
    Join date : 2016-03-28

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by disident Sat Feb 06, 2021 8:18 pm

    Erzsébet Biszak wrote:Daško i Mlađa Tupan dana - Page 17 1844795956
    Nikako da pustim, al dobro si me podsetila


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Bleeding Blitva Sat Feb 06, 2021 8:37 pm

    Erzsébet Biszak wrote:Daško i Mlađa Tupan dana - Page 17 1844795956
    Baš gledam, bogami svaki dan imaju emisiju, evo kliknula sam na četvtak jer spominju strip.
    Jako simpa naglasak Tupan dana - Page 17 4101625831
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Feb 06, 2021 8:53 pm

    disident wrote:Jel postoji neki podkast na srpskom a da nije hipster urbano proseravanje, rad na sebi preduzetnistvo talas rs golub nikcevic?
    esi probao Dopise iz Diznilenda?

    imali su pauzu zbog korone, verujem da ce brzo nastaviti

    not exactly my cup of tea ali jako su daleko od svega sto si naveo
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Feb 06, 2021 9:04 pm

    P. S. Burek je samo s mesom.

    nabijem ih na kurac
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Mr.Pink Sat Feb 06, 2021 9:07 pm

    i ja ih nabijem na masni za laznu dihotomiju

    burek / sirnica


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    rumbeando

    Posts : 13729
    Join date : 2016-02-01

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by rumbeando Sat Feb 06, 2021 10:20 pm

    Najbolje je kad mi pored živih Turaka uzmemo da objašnjavamo šta jeste, a šta nije burek.

    Tupan dana - Page 17 3mVHoR2

    Typical börek with a spinach filling
    https://en.wikipedia.org/wiki/B%C3%B6rek
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Feb 06, 2021 10:30 pm

    kao klinac sam jeo po pola kile bureka sa višnjama i pola kile bureka sa jabukama 

    i onda dođe ovde neki jebač ovaca da mi objašnjava da je burek samo sa mesom

    idi tamo gde je burek samo sa mesom, baš me boli kurac, ja sigurno neću da dođem u tvoju avliju da ti objašnjavam šta jedeš
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50094
    Join date : 2017-11-16

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Feb 06, 2021 10:53 pm

    Talason wrote:kao klinac sam jeo po pola kile bureka sa višnjama i pola kile bureka sa jabukama 

    i onda dođe ovde neki jebač ovaca da mi objašnjava da je burek samo sa mesom

    idi tamo gde je burek samo sa mesom, baš me boli kurac, ja sigurno neću da dođem u tvoju avliju da ti objašnjavam šta jedeš

    Jebiga, kod njih u Jorkširu je tako.
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sat Feb 06, 2021 10:54 pm

    nemam apsolutno ništa protiv toga
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by ćaća Sun Feb 07, 2021 12:23 am

    Ne znam zaista koliko puta moramo da prođemo ovo... Jogurt npr. ovde nije pravi jogurt ali ga zovemo jogurt a ne acidoflno mleko.
    Erős Pista

    Posts : 81464
    Join date : 2012-06-10

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Erős Pista Sun Feb 07, 2021 12:28 am

    Talason wrote:kao klinac sam jeo po pola kile bureka sa višnjama i pola kile bureka sa jabukama 

    i onda dođe ovde neki jebač ovaca da mi objašnjava da je burek samo sa mesom

    idi tamo gde je burek samo sa mesom, baš me boli kurac, ja sigurno neću da dođem u tvoju avliju da ti objašnjavam šta jedeš


    Gari, vrati Talasonu nalog!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8076
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Daï Djakman Faré Sun Feb 07, 2021 12:42 am

    Talason wrote:kao klinac sam jeo po pola kile bureka sa višnjama i pola kile bureka sa jabukama 

    i onda dođe ovde neki jebač ovaca da mi objašnjava da je burek samo sa mesom

    idi tamo gde je burek samo sa mesom, baš me boli kurac, ja sigurno neću da dođem u tvoju avliju da ti objašnjavam šta jedeš
    talasone, jel si ti cuo za pet peeve ? na primer kada neko ima pik na svesno trivijalnu temu koju uziva da ritualno izvode kao monodramu pred nekim vise zbog samog cina izvodjenja nego objektivne iritannosti teme ? ili postoje neke svadje koje su cisto folklor, a ne prave svadje. cisto kao neki obicaji koji se izvode obicaja radi a bez ikakvih ozbiljnih uloga. tipa dodje srbin ubosnu i trazi burek sa mesom i bosanac prevrne ocima i kaze burek je sa mesom.

    ocu reci ne moras sve sto cujes a sto ti se ne svidja da nategnes do krajnjih granica i da mislis da te neko jebe u mozak preko toga.

    mislim oni su samo po svemu hteli samo da folklorno naglase da su bosancerosi kao reklamu za emisiju i familijarizuju publiku preko jednog opstemestaskog pet peeva sa kojim ljudi mogu da se identifikuju.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Feb 07, 2021 12:59 am

    Ne verujem da se ovaj razgovor vodi i to baš oko ove dvojice Tupan dana - Page 17 3579118792 Talasone kolosalno si promašio.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by kondo Sun Feb 07, 2021 2:02 am

    voleo bi da znam zasto bosanci u beogradu toliko insistiraju i do bola naglasavaju svoj bosanski akcenat i lingo.... to sa burekom  sa mesom je deo toga, suprostavljanje identiteta. mator sam ko biblija a ne mogu (ne samo zato sto sam senilan) da se setim javne licnosti koja je krenula sa takvim akcentom i vremenom poprimila lokalni, ovdasnji. PSD i dalje isto prica kao i pre 30 godina kad je dosao ovde.

    ovaj desno je valjda bio forumas na PPP, za ovog levo ne znam


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sun Feb 07, 2021 4:13 am

    Ima gi razni.


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    Anonymous
    Guest

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Guest Sun Feb 07, 2021 8:03 am

    Daï Djakman Faré wrote:
    Talason wrote:kao klinac sam jeo po pola kile bureka sa višnjama i pola kile bureka sa jabukama 

    i onda dođe ovde neki jebač ovaca da mi objašnjava da je burek samo sa mesom

    idi tamo gde je burek samo sa mesom, baš me boli kurac, ja sigurno neću da dođem u tvoju avliju da ti objašnjavam šta jedeš
    talasone, jel si ti cuo za pet peeve ? na primer kada neko ima pik na svesno trivijalnu temu koju uziva da ritualno izvode kao monodramu pred nekim vise zbog samog cina izvodjenja nego objektivne iritannosti teme ? ili postoje neke svadje koje su cisto folklor, a ne prave svadje. cisto kao neki obicaji koji se izvode obicaja radi a bez ikakvih ozbiljnih uloga. tipa dodje srbin ubosnu i trazi burek sa mesom i bosanac prevrne ocima i kaze burek je sa mesom.

    ocu reci ne moras sve sto cujes a sto ti se ne svidja da nategnes do krajnjih granica i da mislis da te neko jebe u mozak preko toga.

    mislim oni su samo po svemu hteli samo da folklorno naglase da su bosancerosi kao reklamu za emisiju i familijarizuju publiku preko jednog opstemestaskog pet peeva sa kojim ljudi mogu da se identifikuju.

    razumem to, ali ne može, zbog te familijarizacije ne može, za mene ovo nije pet peeve

    zbog tih familijarizacija je beograd postao nepodnošljivo mesto za život, a pre 40 godina nepodnošljivi su bili samo beograđani
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by fikret selimbašić Sun Feb 07, 2021 8:15 am

    Kirko Skaddeng wrote:Ne verujem da se ovaj razgovor vodi i to baš oko ove dvojice Tupan dana - Page 17 3579118792 Talasone kolosalno si promašio.

    Mrguda Talasona do ove mjere iznervirala priča o bureku, kao da je on Bosanac  Tupan dana - Page 17 1090578128

    Siguran sam da je P.S. koji je dvojac postavio zajebancija.

    @disi

    Evo jedan podkast iako je je sve suprotno od onog što tražiš. Na hrvatskom je, u dobroj mjeri je hipsteraj ali jeste zanimljiv. Nerviraju me ali sam ipak odslušao skoro sve što su do sad objavili. Naročito me frajer sa svojim komentarima i smijanjem raspizdi, na momente nervira toliko da mu poželim susret sa Ed Gejnom, cura je dosta bolja i dobro je što je ona prvi glas ovde. Šteta što je ton loš, valjda poprave.

    Elem, tema su im masovne ubice i čuveni zločiini i zločinci. Rastko Pocesta će da pukne od muke i zavisti ako na ovo naleti  Tupan dana - Page 17 4101625831 Sijevaju duhovitosti i fore na račun ubica i žrtava, neke dobre, neke bezvezne, neke vaistineu odlične. Za prvo slušanje preporučujem slučaj O.J. Simpsona.

    https://open.spotify.com/show/3FaeNsUJQSrK0PYeuEPhko


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Bleeding Blitva Sun Feb 07, 2021 5:36 pm

    fikret hadžiabdić wrote:@disi

    Evo jedan podkast iako je je sve suprotno od onog što tražiš. Na hrvatskom je, u dobroj mjeri je hipsteraj ali jeste zanimljiv. Nerviraju me ali sam ipak odslušao skoro sve što su do sad objavili. Naročito me frajer sa svojim komentarima i smijanjem raspizdi, na momente nervira toliko da mu poželim susret sa Ed Gejnom, cura je dosta bolja i dobro je što je ona prvi glas ovde. Šteta što je ton loš, valjda poprave.

    Elem, tema su im masovne ubice i čuveni zločiini i zločinci. Rastko Pocesta će da pukne od muke i zavisti ako na ovo naleti  Tupan dana - Page 17 4101625831 Sijevaju duhovitosti i fore na račun ubica i žrtava, neke dobre, neke bezvezne, neke vaistineu odlične. Za prvo slušanje preporučujem slučaj O.J. Simpsona.

    https://open.spotify.com/show/3FaeNsUJQSrK0PYeuEPhko
    Tupan dana - Page 17 3579118792
    Taman slušam zadnju epzodu, australac hrvatskog porijekla, neki s brčinama koji je kupio autostopere. A iskreno, ne znam zašto opet OJ-a raditi, pa izašlo je hrpe podcasta, filmova, serija, koliko možeš uopće imat nešto novo za reć ili komentirat.
    Baš me zanima oće neke domaće zločine obradit.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by fikret selimbašić Sun Feb 07, 2021 6:16 pm

    Bleeding Blitva wrote:
    Tupan dana - Page 17 3579118792
    Taman slušam zadnju epzodu, australac hrvatskog porijekla, neki s brčinama koji je kupio autostopere. A iskreno, ne znam zašto opet OJ-a raditi, pa izašlo je hrpe podcasta, filmova, serija, koliko možeš uopće imat nešto novo za reć ili komentirat.
    Baš me zanima oće neke domaće zločine obradit.

    OJ epizodu sam preporučio za upoznavanje sa podkastom, a meni je zanimljiva jer samo najpovršnije informacije o tom slučaju znam. Nisam se udubljivao u priču o OJ dok je ludilo trajalo, ovo mi je, osim jednog davno odgledanog dokumentarca, prva emisija koju sam o toj temi  pažlivo propratio.

    A imaju zanimljivih slučajeva za obradu i na domaćem terenu, Ivan Korade, Dragan Paravinja, slučaj one žene što je u zamrzivaču držala tijelo sestre...

    Podrazumijeva se da Vinko Pintarić bude prva epizoda Tupan dana - Page 17 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Bleeding Blitva Sun Feb 07, 2021 8:04 pm

    fikret hadžiabdić wrote:
    Bleeding Blitva wrote:
    Tupan dana - Page 17 3579118792
    Taman slušam zadnju epzodu, australac hrvatskog porijekla, neki s brčinama koji je kupio autostopere. A iskreno, ne znam zašto opet OJ-a raditi, pa izašlo je hrpe podcasta, filmova, serija, koliko možeš uopće imat nešto novo za reć ili komentirat.
    Baš me zanima oće neke domaće zločine obradit.

    OJ epizodu sam preporučio za upoznavanje sa podkastom, a meni je zanimljiva jer samo najpovršnije informacije o tom slučaju znam. Nisam se udubljivao u priču o OJ dok je ludilo trajalo, ovo mi je, osim jednog davno odgledanog dokumentarca, prva emisija koju sam o toj temi  pažlivo propratio.
    Aha, kužim, ja sam se više referirala na to kako su true crime podcasti (a i dokumentarci) užasno popularni već duže vrijeme, i onda imaš te high profile tipa OJ pa onda svi recikliraju po tome. I zato mi je ovo...
    A imaju zanimljivih slučajeva za obradu i na domaćem terenu, Ivan Korade, Dragan Paravinja, slučaj one žene što je u zamrzivaču držala tijelo sestre...

    Podrazumijeva se da Vinko Pintarić bude prva epizoda Tupan dana - Page 17 4101625831
    ...ful zanimljvo za naše podneblje. Zaboravila sam na Vinka skroz Tupan dana - Page 17 1090578128
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by fikret selimbašić Sun Feb 07, 2021 11:33 pm

    Bleeding Blitva wrote:...ful zanimljvo za naše podneblje. Zaboravila sam na Vinka skroz Tupan dana - Page 17 1090578128

    Tupan dana - Page 17 1090578128

    Jer ti ne znaš kakvi su,
    Iz Dubrave muškarci,
    Za nas nisu gospodski kreveti,
    Mi ti se ko Vinko Pintarić,
    Pokrijemo s večernjim

    Tupan dana - Page 17 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.

    Tupan dana - Page 17 Empty Re: Tupan dana

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 1:53 pm